» »

Posodobitev računalnika

Posodobitev računalnika

trojnis252 ::

Pozdravljeni,
Zanima me vaše mnenje o tej posodobitvi sistema. Namenjen je predvsem igranju iger (BF4, Metro, NFS...). Bf4 MP dela trenutno na 1080p low z povp. 35-40fps :D
Trenutne specifikacije:
AMD phenom 9650 x4 2,3 GHz (star 3,5 let)
HD6850 (stara 2 leta)
4GB ddr2
WD green 640GB
LC power lc6650

Zamenjal bi trenutno samo procesor s tem tudi matično rame, ter dokupil ssd za hitrost, max 400€. Grafična bo prišla na vrsto pozneje. Trenuto imam nagledano tole na computeruniverse, :
AMD FX-8320 139,32 €
ASUS M5A97 Evo R2.0 81,91 €
Samsung SSD 840 EVO 120GB 78,84 €
Corsair XMS3 8GB DDR3 69,20 €
Zalman CNPS10X Performa 27,58 € (sem gledal tudi hyper 212 ampak je previsok za moje ohišje)
=396,85
Mislite, da je to to za ta denar ali kakšna sprememba?
Lp
Luka

D3m ::

V redu bo. Ostalo prodaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Napačno se lotevaš nadgradnje. Sicer procesor ni bohvekaj, je pa soliden, če ga vsaj malo naviješ. In ker boš igral bf4, ki podpira mantle, je procesor še tolk sekundarnega pomena.

Torej...
v prvem valu nadgradi grafiko (recimo 270x), ssd (m500) pa mogoče kak cooler (po želji).
obstoječo grafiko prodaš.

Kasneje, ko imaš spet nekaj cekinčkov pa investiraš v drugo matično, rame, procesor in napajalnik; stare komponente prodaš.

Tako bo veliko bolje iz gaming perspektive kot se pa zaganjat zdaj in kupovat mrtvo platformo (am3+)...
#brezpodpisa

D3m ::

Mal slabo se bo navil ta procesor. Se pa strinjam glede te opcije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

glede na to, kako mantle razbremeni procesor, bo pomoje tale phenomček še kr ok :)
#brezpodpisa

trojnis252 ::

hojnikb je izjavil:

Napačno se lotevaš nadgradnje. Sicer procesor ni bohvekaj, je pa soliden, če ga vsaj malo naviješ. In ker boš igral bf4, ki podpira mantle, je procesor še tolk sekundarnega pomena.

Torej...
v prvem valu nadgradi grafiko (recimo 270x), ssd (m500) pa mogoče kak cooler (po želji).
obstoječo grafiko prodaš.

Kasneje, ko imaš spet nekaj cekinčkov pa investiraš v drugo matično, rame, procesor in napajalnik; stare komponente prodaš.

Tako bo veliko bolje iz gaming perspektive kot se pa zaganjat zdaj in kupovat mrtvo platformo (am3+)...

Sem že mislil tako nadgradnjo naredit ja, ampak se mojega procesorja ne da naviti zaradi zaklenjene matične (računalnik je bil kupljen v hoferju, grafična in napajalc dodana posebej). Sem tudi probal dati hd7850 (ki jo ima brat) v moj računalnik pa ni bilo nič spremembe v bf4, mogoče še malo slabše (nevem zakaj), probal sem tudi z mantle pa nič efekta, res pa, da sem to probal 1 dan po tem, ko je prišel mantel, mogoče bi bilo sedaj kaj bolje z update amapak po mojem ne dosti.

hojnikb ::

probaj z updejtanimi driverji in tazadnjim patchom od bf4 in testiraj z 7850. Razlika bi defenitivno mogla bit.
#brezpodpisa

D3m ::

OP kakšno imaš trenutno matično?
|HP EliteBook|R5 6650U|

trojnis252 ::

hojnikb je izjavil:

probaj z updejtanimi driverji in tazadnjim patchom od bf4 in testiraj z 7850. Razlika bi defenitivno mogla bit.


Bom imel možnost v petek in bom probal še enkrat, če ne bo bilo razlike bom kupil to kar sem napisal, če pa bo ralika dokaj solidna pa po novo grafično.

D3m je izjavil:

OP kakšno imaš trenutno matično?

moja matična pa je msi ms-7501 .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizkocenovni gaming pc

Oddelek: Kaj kupiti
424511 (3190) AC_DC
»

Mantle za Battlefield 4 končno prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9523567 (19394) Jst

Več podobnih tem