» »

DSLR in dodatna bliskavica

DSLR in dodatna bliskavica

jugostyle ::

Zdravo

Pred kratkim sem si nabavil dodatno bliskavico (Minolta 3600 HS) za aparat Sony DSLR A300. Zadeva je rabljena.
Problem nastane, ko slikam in bliskavica normalno deluje ampak se ne sproži, takrat ko to aparat potrebuje. Vsaka slika je temačna (se pravi ali se flash sproži pred ali po slikanju). Ali se da to "nekako umeriti"?

lp

LJ4L ::

Se da v kakih nastavitvah? Si poizkusil kaj spreminjati? Ponavadi aparat sam sproži flesh.
LP from LJ

jugostyle ::

Kej posebi nisem našel. Drugače nisem spreminjal nastavitve, kajti mislim da v nastavitvah ne morem nastavljati zamik bliskavice. Saj ga sproži ampak z zamikom (a pred slikanjem ali po slikanju). Ampak to je tak kratek čas, da nevem ali je pred ali po slikanju. Aparat normalno zazna bliskavico, kajti interna bliskavica se samodejno izklopi in je ni možno vklopiti ko je dodatna bliskavica priklopljena.

LJ4L ::

Poglej po navodilih. Ne vem kaj naj ti še rečem. A je fotoaparat nov/rabljen? Kaj pa bliskavica?
LP from LJ

s1m0n ::

V nastavitvah aparata (A300) preveri, da nimaš kje vklopljen kak rear curtain ali second curtain sync. Ne vem kako temu pravijo pri sonyu večinoma je pri vseh DSLR podobno!

jugostyle ::

Žal sem prelaufal nastavitve in ne najdem kaj podobnega

no comment ::

Pri kakih časih uporabljaš flash? AFAIK ima tvoj aparat flash sync do 1/160.

jugostyle ::

No comment,nisem čisto razumel tvojega vprašanja, v katerih časih misliš?

Drugače flash imam šele dva dni in sem rabljeno zadevo kupil. Flash je bil na minoltin aparat in je normalno deloval. Pred tem flasom še nisem nikoli uporabljal flash, in nekako se učim zdaj...


lp

no comment ::

Čas zaslonke.

s1m0n ::

Na fotoaparatu nastavi bliskavico na "Auto" ter na Minolta 3600 na "Auto".

Ta prva izbira na aparatu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

jugostyle ::

Sem poskusil pa nič.... Ko na aparatu nastavim na AUTO (tisti meni na sliki) se mi samodejno na bliskavici nastavi na AUTO in nič od tega. Mislim da bom mogu poiskati kakšnega lokalnega fotografa, ki se ukvarja s tem naj mi pregleda oz. razloži kako in kaj naprej...

floyd1 ::

Upam da imaš "D" model - 3600 HS(D), ki normalno komunicira z novejšimi digitalci. Starejši (HS) ti bo s tvojim aparatom delal samo na "manual" nastavitvah. Tu pa se mi zdi, da je pri 3600 zelo bogo, ker pravih ročnih nastavitev skoraj nima (če se prav spomnim). Žal je minilo že nekaj let, odkar sem prodal Sonyjevega 36 (identičen Minolti 3600 HS(D)), pa skoraj nič ga nisem uporabljal - ker sem takoj po tistem nakupu dobil za smešen denar še minoltino 5600 (seveda spet "D" model), ki je takoj šla v foto nahrbtnik namesto 36.

jugostyle ::

Je D model (PROGRAM 3600 HS D )

floyd1 ::

OK. Lahko da imaš kake probleme s kontakti. poskusi malo pobrusit tiste "palčke".

Obvezno ga zato preizkusi tudi v wireless mode. Nastaviš WL pri flash nastavitvah na fotoaparatu, priklopiš flash na fotoaparat in ga vklopiš. Potem ga vzami dol, in poskusi prožiti s pomočjo vgrajenega flasha na fotoaparatu. Najboljše, da preizkušaš nekje notri (na močnem soncu zna biti Sony WL malo muhast), flash pa postaviš nekje pred fotoaparatom (ziher je ziher ;)).

jugostyle ::

Kontakti pobrušeni, WL tudi ne dela (bliskavica se sproži na daljavo ampak slika je temna...)

Redorange ::

S kakšnim časom pa slikaš?

no comment ::

Redorange je izjavil:

S kakšnim časom pa slikaš?

Noče povedat. Sem ga že vprašal...

dottor ::

Ni da DSLRji zaklenejo MAX. na 1/125?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Odvisno od proizvajalca imajo 1/180, 1/200, 1/250 itd. Je pa res, da ne pustijo preko te vrednosti niti v wireless načinu.
V HSS načinu pa omogočajo tudi več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

no comment ::

Huh?! V M ne moreš it čez sync?! Prvič slišim kaj takega...

s1m0n ::

Na Nikonu in Pentax meni ni šlo preko ne glede na M, Av, Tv, P... Le, ko je bliskavica bila v HSS načinu je šlo do konca 1/8000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8826577 (14842) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6625270 (19322) schurda
»

Še ima kakšen smisel kupovati point and click fotoaparate?

Oddelek: Zvok in slika
121986 (1839) St235
»

Olympus pen mini in slabe slike v prostorih z manj svetlobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
897763 (6279) eric_cartman

Več podobnih tem