» »

Adapter Firewire IEEE1394 na USB 2.0 ne dela! Driver?!

Adapter Firewire IEEE1394 na USB 2.0 ne dela! Driver?!

minicooper ::

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede adapterja Firewire IEEE1394 na USB 2.0.
Link
Ta adapter sem si nabavil, ker matična plošča nima integriranega Firewire IEEE1394 vhoda (prejšnja plata je to imela).
Vem, da je boljša rešitev vgradnja posebne Firewire kartice.
A ta priključek tako zelo redko uporabljam, da sem se odločil nabaviti zgoraj navedeni apapter IEEE1394 na USB2.0.

Vprašanje:
Kamere pri priklopu in vklopu sistem sploh ne prepozna.
Pri prejšnjem integriranem priključku Firewire jo je sistem zaznal kot USB napravo.
Tega sedaj ne prikaže.
Po mojem mi manjka verjetno posebni driver, kateri bi omogočal zaznavanje Firewire signala preko priklopa USB 2.0.
Sem kar nekaj prebral o tem, a nisem našel nič uporabnega. Vem tudi, da bo hitrost prenosa video signala manjša preko USB-ja, kot jo ima sistem IEEE1394 (je več standardov).

Hvala za vsako pomoč in konkretni nasvet že vnaprej. NUJNO!

Hayabusa ::

Naredi po tem postopku in najdi "Vendor ID" [1] ter "Device ID" [2]:
http://www.ccboot.com/find-ven-dev-id.h...

Nato v http://www.pcidatabase.com/ poišči proizvajalca ali vpiši [12] v google.

OS je kateri ?

SaXsIm ::

To ti ne bo delalo. Razen v primeru, da ima ta tvoja naprava nek kombo priklop in podpira tako USB kot FW. Ampak najbrž nima. Nabavi kartico.
SaXsIm

minicooper ::

Pozdravljen Hayabusa,

Najprej se ti lepo zahvaljujem za tvoj odgovor, oz. nasvet.
Bo preveril in ti javim.

A ja, kateri OS.
Torej sistem je: Windows Vista Ulitmate SP2 32 bitni.

minicooper ::

SaXsIm je izjavil:

To ti ne bo delalo. Razen v primeru, da ima ta tvoja naprava nek kombo priklop in podpira tako USB kot FW. Ampak najbrž nima. Nabavi kartico.


Pozdravljen,

Kot rečeno, povezal bi Sony kamero, sistema Digital 8 (stara 13 let) preko klasičnih USB 2.0 vrat na matični plošči.
Vse kar sem o tem prebral piše, da bi zadeva verjetno morala delovati, sicer je ne bi prodajali, ali pač?!
Zajemam z zelo dobrim in malim programom WinDV, Link,
saj se mi zdi veliko boljši kot če bi z namenski recimo kar z Win Moviemaker-jem (ali kateim koli drugim video edit programom).

A imaš še kakšen nasvet, razen , kot rečeno vgradiš dodatno kartico Firewire.

hvala in l.p.

SaXsIm ::

Ne, ne bo ti delalo. Firewire in USB sta dva totalno različna vmesnika. USB dela na 5V, Firewire na 25V (pa vse do 30V). Protokol za prenos podatkov je drugačen, hitrost pri USBju je nižja. Delalo bi ti v primeru, da bi po nekem čudnem spletu okoliščin Sony v kamere vgrajeval kombo vmesnike, ampak samo z firewire konektorjem. Kar pa najbrž niso počeli.

Skratka, če želiš povezati kamero na računalnik, dobi kamero z USB priklopom (če prav se mi zdi, da Digital 8 kamere preko USBja niso omogočale zajemanja slike), nabavi epress card FW vmesnik ali PCI kartico ali pa neke vrste aktiven adapter. Kaj takšnega npr. To kar maš ti, je zgolj fizični adapter med konektorji. Nekaj takšnega, kot bi kabel dal na eni strani priključek za vodo, na drugi pa šuko vtič.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

Hayabusa ::

To kar maš ti, je zgolj fizični adapter med konektorji. Nekaj takšnega, kot bi kabel dal na eni strani priključek za vodo, na drugi pa šuko vtič.

Hmm, zakaj se potem tak priključek lahko uporabi ?

Dober point glede voltaž !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

minicooper ::

SaXsIm je izjavil:

Ne, ne bo ti delalo. Firewire in USB sta dva totalno različna vmesnika. USB dela na 5V, Firewire na 25V (pa vse do 30V). Protokol za prenos podatkov je drugačen, hitrost pri USBju je nižja. Delalo bi ti v primeru, da bi po nekem čudnem spletu okoliščin Sony v kamere vgrajeval kombo vmesnike, ampak samo z firewire konektorjem. Kar pa najbrž niso počeli.

Skratka, če želiš povezati kamero na računalnik, dobi kamero z USB priklopom (če prav se mi zdi, da Digital 8 kamere preko USBja niso omogočale zajemanja slike), nabavi epress card FW vmesnik ali PCI kartico ali pa neke vrste aktiven adapter. Kaj takšnega npr. To kar maš ti, je zgolj fizični adapter med konektorji. Nekaj takšnega, kot bi kabel dal na eni strani priključek za vodo, na drugi pa šuko vtič.


Najlepša hvala za tvoj odgovor.
Ja, se mi je zdelo da ne bo delovalo, takoj ko si omenil delovno napetost.
Vem, da je USB na 5V, za Firewire pa nisem preverjal.
Enako kot potegnemo analogijo z zunanjimi diski, kot vem za zunanje 2,5" diske z USB priklopom, napram 3,5" diskom, kateri rabijo napajanje 12V in ne 5V.

Hvala, vidim, da ni druge možnosti, kot vgradnja kartice IEEE1394, ker je pač plata nima integrirane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za presneti na računalnik filme iz mini kamere na kasete

Oddelek: Pomoč in nasveti
163407 (2747) alese
»

1394 priključek?

Oddelek: Strojna oprema
71062 (766) ariel
»

iz mini kasete v kameri,na računalnik kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
73596 (3443) sloxl8
»

I.link = Firewire

Oddelek: Zvok in slika
52626 (2562) Vikking
»

problemi s priklopom sony digital8 kamere - lastniki nf7s

Oddelek: Strojna oprema
5850 (829) boštjan

Več podobnih tem