» »

Pokvarjen prenosni računalnik

Pokvarjen prenosni računalnik

GT-Turbo ::

Pozdravljen!

Ko sem prenašal računalnik, sem po nesreči z njim udaril ob vrata. Zdaj ko ga prižgem se mi najprej pojavi stran, kjer lahko grem v boot in podobne zadeve (Čisto normalno). Nato se mi pojavi ta slika. Poiskusil sem že obe smeri ampak pri obeh je nadaljevanje isto. Po prejšnji zadevi se mi pojavi mala windows loading stvarca. Najprej taka nato črna slika in nazadnje taka. Obe se pokažeta za sekundo in nato izgineta. Sledi jima črna slika po kateri se čez cca. 5 min pokaže miška (cursor) in to je to.. Sem ga že pustil čez noč v takem stanju ampak je bilo zjutraj isto.

Je mogoče zaradi udarca crknil trdi disk? Ali podobno?

Hvala za pomoč!
Lp :)
Toshiba Satellite L550-117

ST-777 ::

Zaženi računalnik z OS, ki je na ključku ali CD-ju, recimo s tem: http://www.slax.org/sl/download.php

Ko se ti odpre Slax Linux, boš lahko pogledal tudi vsebino na disku, če je z njim vse v redu.

GT-Turbo ::

Program mi odpre, imam vse tako kot je treba. Vendar tudi s pomočjo navodil ne najdem dostopa do vsebine trdega diska. Bom poskusil ponovno naložiti windowse.
Toshiba Satellite L550-117

GT-Turbo ::

Po tem, ko nisem s pomočjo programa Slax Linux imel dostopa do vsebine diska, sem ga odklopil in priklopil na PC.. Vse je zagnalo normalno, ampak sem moral bootat windowse. Zdaj bi pa nadaljeval s postopkom, samo se bojim za stare podatke. Mogoče kakšna pot da jih rešim? Če naložim windowse na "sesut" disk, mi bo prepisalo oz. zbrisalo vse stare podatke? :)
Toshiba Satellite L550-117

MIHAc27 ::

Ena opcija je, da delaš nadgradnjo. Pri tem ti stare podatke porine v mapo windows.0
Druga opcija vse pobriše.

Če imaš kam, pomembne stvari vseeno prej kopiraj...

solatko ::

Na drugem kompu presnemi podatke (za to je pametno uporabljat back up in podatke na drugi particiji). Gre za sistem Vista. Vstavi DVD ali ključek z Visto in poizkusi z repair - popravilo sistema. Verjetno ti je samo sesulo boot disk, sploh če si imel prenosnik v stanju spanja (jaz vedno uporabljam hibernacijo ob zaprtju pokrova).
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162258 (1744) Zoromer
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525691 (4843) jedateruk
»

Ventilatorji se ne ugasnejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
249970 (9455) JaaN89
»

ne morem izbrisati datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
388251 (7365) Yossarian
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472426 (1283) Border

Več podobnih tem