» »

Kaj je crknilo - racunalnik se prizge, zaslon ostane temen

Kaj je crknilo - racunalnik se prizge, zaslon ostane temen

theBill ::

Danes hocem kot vedno zagnati racunalnik iz hibernacije, racunalnik se zbudi, ampak zaslon ostane temen, kot ne bi dobil nobenega signala, tudi lucka za disk ne utripa. Racunalnik je delal se priblizno pol minute, in se potem sam ugasnil.

Ga probam spet izt nule prizgat, zalaufa ampak spet je ostal temen ekran, kista ne da od sebe nobenega zvoka. Po hitrem pregledu notranjosti ventilatorja na obeh graficnih delata, prav tako oba ventilatorja ohisja, le ventilator hladilnika procesorja se ne vrti.

Vceraj mi je pri spilu malo stekala tipkovnica, ampak ker seje to ze prej obcasno dogajalo. Temu nisem posvecal posebne pozornosti, mislil sem da so pac baterije v tipkovnici slabe.

Komponente so:
XFX Core edition pro 750 W
Samsung SSD 840 basic 250 GB
Seagate Barracuda 1000 GB
2 x Msi Gtx 560 ti
Asrock Extreme 3 gen 3
Core i5 2500K @ stock
Scythe Mugen 3 rev. Bj
Corsair Vengeance 2 x 4 GB 1600 mHz


Corsair vengeance 2 x 4 GB 1600 mHze
Core
Asrock Extreme 3 Gen3
Core i5 2500K @stock

LJ4L ::

Občutek imam da ti je šel disk.
LP from LJ

hojnikb ::

grafa ti je odletela
#brezpodpisa

theBill ::

Jeben telefon in vnasanje teksta.

Disk pravis - verjetno SSD, na katerem je sistem?

Cudno mi je, da se ventilator od procesorskega hladilnika ne vrti - no ja, mogoce je crknil ze prej, kdo ve koliko casa se ze ne vrti.

In to se zgodi ravno zdaj, ko sta od nakupa kiste minila 2 leti in en teden :( No sej, ce je sel SSD potem je se v redu, ker je ena redkih stvari, ki je bila kupljena naknadno in ima se veljavno garancijo.

Grafa - katera, vodilna v SLI-ju? Obe dvomim, da sta crknile.

hojnikb ::

disk gotovo ni, ker sicer bi sistem vsaj POST dau črez.
Probi z eno grafo..
#brezpodpisa

Duhec ::

Naredi pravilen Clear Cmosa.
Izštekaj 220V~ kabel iz napajalnika in stisni tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji.
Na plati levo spodaj imaš jumper CLRCMOS1. Premakni mostiček iz pozicije 1-2 na 2-3 in pusti tako ene 10 sek., nato prestavi nazaj na pozicijo 1-2, vstavi 220V kabel in vklopi komp.
Če ni sprememb potem zopet izštekaj 220V~ kabel, stisni tipko za vklop in izmenično testiraj vklop samo z eno palčko spomina.
Poročaj.

MIHAc27 ::

Najbolj verjetni krivci: Napajalnik, ram, grafična.
Disk lahko zelo hitro sprobaš že z tem, da ga odklopiš.

theBill ::

Bom sprobal popoldne in poročam.

Kako to misliš z diskom, da ga odklopim? Če odklopim SSD na katerem je sistem se računalnik niti zagnal ne bo?

Han ::

Najprej poskrbi, da se bo procesorski ventilator vrtel oziroma namesto njega priklopi delujočega, ki naj piha čez hladilnik...

Hayabusa ::

Če odklopim SSD na katerem je sistem se računalnik niti zagnal ne bo?

Seveda se bo.

Mitch ::

Novi procesorji brez ventilatorja ne zdržijo ravno dolgo...

Preden se ne vključi "termal protection" seveda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

Hayabusa ::

Če imaš hladilnik gor zdržijo 10 minut sigurno.
Drugo je če vklopiš pc brez hladilnika na cpu.

theBill ::

Hvala za vso pomoč, moram potrkat, zgleda ni nič crknilo, računalnik dela.

Že ko sem ga prestavil na mizo in prižgal, se je normalno vključil in prišel v windowse. Ampak sem se še vseeno spravil naredit Clear Cmosa na zgoraj opisan način (čeprav sem kasneje opazil, da ima plata za to poseben gumb zadaj pri izhodih). In potem BSOD, windowsi so se vedno znova zaganjali in me pošiljali v repair, ki pa ni mogel sam odpravit napake, tudi system restore ni našel nobene obnovitvene točke, zagnal sem tudi test RAM-ov in prav tako nobenih napak.

Skoraj sem že obupal, display na matični mi je javljal napako 0d (VGA or memory), probaval s samo eno grafo, samo drugo, z onboard grafo, en RAM, itd. in nič, vedno enak rezultat. in po precej guglanja našel rešitev - v AsRock UEFI setup utility sem moral nastavit Sata mode AHCI namesto SATA in zadeva je začela delat.

Normalno delata obe grafi, disk tudi, prav tako RAM-i, ventilator pri hladilniku procesorja sem zamenjal, a je možno da se računalnik sam zacikla brez da bi bilo kaj narobe?

zrataj4201 ::

Menjaj kondenzatorje na matični, dokler še deluje.

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

grafa ti je odletela


Po čem sklepaš? Kaj si jo zavohal:))

solatko ::

Si dal termalno pasto med hladilnik in CPU?
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

računalnik se ne prižge!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142297 (2112) d4vid
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495413 (4874) CyberAD
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176450 (5586) Šmexguy
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8853 (731) doody

Več podobnih tem