» »

Lenovo Y560 upgrade

Lenovo Y560 upgrade

vozlov225 ::

Kot je iz naslova razvidno, me zanima, kaj vse je možno nadgradit, ter kaj je smotrno nadgrajevat. V mislih imam dodaten RAM, nov disk, ki bi prevzel mesto optične enote, USB 3.0, itd...

Ram se verjetno splača, kaj pa PCIe kartica za USB 3.0? Kakšne so hitrosti pri teh karticah, je to dejansko hitrost usb 3.0, ali je to nekje vmes med 2 in 3? Je možnost menjave optične enote za disk brez traya?

hojnikb ::

usb3 bo težka, dodatn ram vprašanje če bo smiseln (razn če ga je zdej premalo).
Edini pametni upgrade, ki ga lahko nardiš je, da dodaš noter ssd.
#brezpodpisa

vozlov225 ::

Očitno sem se narobe izrazil. V mislih sem imel tole: http://www.amazon.com/GMYLE%C2%AE-Expre...

Rama je sedaj 4gb, kaj pridobim z dodajanjem še 4gb? Nič? Obstoječega bi zamenjal za SSD, namesto CD pogona bi dal pa HDD.

PS, vstavljanje povezav mi dela probleme, /a> manjka menda, čeprav sem kliknil za dodajanje povezave.
EDIT: Očitno deluje brez dodatnega klikanja, nevermind.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

jah, tisto kartico lahko daš noter, če ma to tvoj prenosnik.
#brezpodpisa

vozlov225 ::

Slot za to ima, zanima me le, če je stvar tako hitra, kot naj bi bila. Pa še eno dokaj off topic vprašanje, usb 3.0 ključek, nanj dam film, recimo 20gb velik, vtaknem v tv, ki ima seveda le 2.0, stvar mora funkcionirati, kajne?

hojnikb ::

tako hitra kot nativni usb3 krmilniki gotovo ni, je pa sigurno hitreje kot usb2.
#brezpodpisa

dogo ::

vozlov225 je izjavil:

Slot za to ima, zanima me le, če je stvar tako hitra, kot naj bi bila. Pa še eno dokaj off topic vprašanje, usb 3.0 ključek, nanj dam film, recimo 20gb velik, vtaknem v tv, ki ima seveda le 2.0, stvar mora funkcionirati, kajne?


Zadeva bi morala delovati, saj je usb 3.0 kompatibilen za nazaj z 2.0, le deloval bo na 2.0 hitrosti.

Invictus ::

Razen če bo formatiran v formatu ki ga TV ne podpira ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vozlov225 ::

hojnikb je izjavil:

tako hitra kot nativni usb3 krmilniki gotovo ni, je pa sigurno hitreje kot usb2.


No, to me zanima, je vredno to tistih par €, ali bo stran vržen denar. SIcer pa, kartice se dobi za 20€. Hvala ti :)

Usb 2.0 je pa verjetno čisto dovolj hiter za bluraye?

hojnikb ::

razn če maš superduper hiter kjuč, neboš opazo razlik med tem usb3 in kakim nativnim..
#brezpodpisa

vozlov225 ::

Okej, hvala. Ne kupujem še jutri, le zanimajo me možnosti. Kako pa je z mSATA diski? Je tray cenejša in boljša rešitev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je USB 3.0 kompatibilen z 2.0...

Oddelek: Strojna oprema
85082 (3325) Dr_M
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305097 (4185) trojnis252
»

USB 3.0 razširitveno kartico z internim konektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
154895 (4223) Mavrik
»

USB 3.0 ključ

Oddelek: Kaj kupiti
132621 (1342) psytoma
»

SD card adapter na USB 3.0

Oddelek: Strojna oprema
6716 (615) ...:TOMI:...

Več podobnih tem