» »

SD card adapter na USB 3.0

SD card adapter na USB 3.0

Kurzweil ::

Torej imam prenosnik, ki ima USB 2, ali obstaja kakšna alternativa za prenosnike, da presedlam na USB 3? Za namizne računalnike vem da za to obstaja namenska USB 3 PCI kartica, kako pa je s prenosniki?

Gledal sem neko zadevo, ki preko izhoda za SD kartice razdeli 2x USB 3.0 izhoda, pa me zanima ali to dejansko presedlam iz USB 2 na 3, ali bi to delovalo, če bi imel moj prenosnik USB 3.0 že tovarniško.

Na kratko, kako bi na prenosniku prišel do USB 3 ?

hojnikb ::

tista kartica ni preko sd card vhoda, ampak expresscard vhoda..

In ja, bolje da pozabiš jajčkanje s temi razširitvami, raje nabavi v prihodnosti prenosnik ki že ima usb3 po defaultu..
#brezpodpisa

Kurzweil ::

torej ne obstaja alternativa, kako nadgradit na USB 3?

1. takrat ko sem kupoval prenosnik še ni bilo USB 3 za normalno ceno
2. nebom kupoval novega prenosnika zaradi USB 3
3. prenosnik je zame potrošni material, resno delo opravljam na namiznem računalniku

@hojnikb, sej verjetno je še tebi samem jasno, da 2. del tvojega odgovora nima blage veze z mojim vprašanjem oz. prošnjo. Če bi rad nadgradil prenosil, če se seveda da, to še ne pomeni, da bi si rad kupil nov prenosnik, kot mi tu svetuješ.

hojnikb ::

ni treba bit napadalen in raje preberi odgovor bolj natančno

...nabavi v prihodnosti prenosnik ki že ima usb3 po defaultu..


Zdej če ti prenosnik podpira expresscard in če najdeš kje kompatabilno kartico usb3, potem go for it. Ampak imo ni vredno, razn če maš super hiter usb kjuček in/ali trdi disk..
Afterall usb2 še vedno premore vsaj 35MB/s, kar je pa tudi nekaj..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kurzweil ::

hojnikb, ne rabiš citirat, ker mi s tem popolnoma nič ne pomagaš (napisal si precej, pomagal pa nič) in je povsem irelavantno, kar si napisal. Mene je zanimalo al ta dodatek deluje in kakšne so še druge alternative, mislim da se zares jasno napisal.
To kako hiter je USB 2 pa sploh nevem zakaj pišeš, kot da ni jasno, da imam USB 2 in mi je prepočasen, da bi rad zamenjal USB na 3 oz. ga nadgradil.

USB 3.0 so vse naprave, ki jih uporabljam, precej se igram z Raspberryjem in tudi tam rabim slednjega, ker nekaj razvijam. Torej, če morda ima kdo mogoče kakšen predlog, če se da nadgraditi USB na prenosniku, bom zelo hvaležen.

hojnikb ::

Kupi expresscard kartico, ki si jo linkal v prvem postu (ja to je expresscard ne kartica za v sd slot). Druge opcije ni, ker kot sam veš prenosniki glih ne ponujajo nekih nadgradenj in expresscard je najhitrejša zadeva, s čimer lahko prenosnik komunicira z okolico..

Stvar bo delala zagotovo hitreje, vendar ne tako hitro kot nativni usb3 kontrolerji.
Čeprav za r-pi ga zagotovo neboš rabu, razn če ga boš izkjučno napajo iz tega (kar pa tako ali tako dost usb2 v večini primerov)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

...:TOMI:... ::

Preden kupiš se pozanimaj, kako režo imaš v prenosniku.

Express card @ Wikipedia

Format reže...
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423577 (2599) Karen
»

USB 2.0 na 3.0?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101651 (1438) sese12
»

najboljši vrhunski prenosnik za okoli 1500€

Oddelek: Pomoč in nasveti
252765 (2269) solatko
»

Kateri zmogljiv prenosnik za vsakdanje delo

Oddelek: Kaj kupiti
61326 (1178) alphasaphir
»

USB 3.0 pokazal, kaj zmore

Oddelek: Novice / Matične plošče
205603 (4081) jype

Več podobnih tem