» »

Padavine v krogu

Padavine v krogu

paco ::

Ravnokar zasledil. Včeraj okrog 15:00;

15:40


16:00


16:20


16:40


17:00


17:20



Od 17:20 - 20:30 ni podatkov, ampak so na sliki ob 20:30 še vedno vidni ostanki kroga.

20:30


Anything anyone?
It iz aj.

zee ::

EDIT:
To samo pomeni, da je dezevalo na celotnem obmocju z radijem r, ki ga pokriva radar. Nic novega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

paco ::

Makes sense. Čeprav dostikrat pogledam radar pa prvič vidim tak krog.
It iz aj.

Mavrik ::

Verjetno zato, ker je bil kateri drugi radar, ki sicer pokriva področje zunaj tega kroga, offline.
The truth is rarely pure and never simple.

bastadu ::

Že večkrat videno, če pogledaš podrobneje boš videl, da je center tega kroga tam kjer je Lisca, kjer AFAIK je edini radar za padavine v Sloveniji ...

gzibret ::

To pomeni, da nujno rabimo še en radar, ker ta povzroča artefakte v radarski sliki.
Vse je za neki dobr!

Vajenc ::

Sej verjetno so zajeti podatki od več radarjev, le da je ta iz Lisce toliko bolj natančen.

Edit: Če podatki niso zajeti od več radarjev, je pa v rumenem območju signal iz Lisce toliko bolj občutljiv... Ne me strašit ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

kixs ::

Takih barv, pa ne vem, ce sem ze kdaj videl na radarski sliki. A so kaj spremenili lestvico?

 x

x

jest10 ::

Ja so. Končno

Tr0n ::

Zakaj je samo animiran gif in zakaj je ta gif tako kratek? Malce vec izbira glede dolzine animacije pa formata ne bi blo slabo. :)

mcgeek ::

Slovenska radarska slika od danes naprej uporablja 2 vremenska radarja in zato je tudi kvaliteta in natančnost prikaza veliko večja:
http://www.arso.gov.si/o%20agenciji/nov...

Tilen ::

Mogoče niste zasledili, ARSO je kupil nov superračunalnik za 640.000 EUR ter radar. Skupna investicija cca 2 milijona EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DarkSite ::

Zakaj pa je vedno 2h 10 min zamika? A ne morejo narediti, da bo ene 15 min.

kixs ::

Ce gledas te barve, mora biti na HR precej hudo. Na meteo.hr radarju pa ni nic pretresljivega.

Zakaj pa je vedno 2h 10 min zamika? A ne morejo narediti, da bo ene 15 min.


Zamika je vedno cca 10-15min - ne gledat UTC ure.

lp

jest10 ::

mcgeek je izjavil:

Slovenska radarska slika od danes naprej uporablja 2 vremenska radarja in zato je tudi kvaliteta in natančnost prikaza veliko večja:
http://www.arso.gov.si/o%20agenciji/nov...


No ja, dobra kvaliteta ja bila na voljo že prej, ampak le, če si plačal;)

kixs je izjavil:

Ce gledas te barve, mora biti na HR precej hudo. Na meteo.hr radarju pa ni nic pretresljivega.

Na hrvaškem radarju vidim odboje do 55dBZ, kar je čisto v skladu z našim, ki kaže malo čez 50dBZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

DarwiN ::

Ce gledas te barve, mora biti na HR precej hudo. Na meteo.hr radarju pa ni nic pretresljivega.

Sem se ravno spraševal, ali morda pretiravajo s to intenzivnostjo barv... Ker če ne, je/bo strela danes naredila ogromno škode po državi..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jest10 ::

DarwiN je izjavil:

Ce gledas te barve, mora biti na HR precej hudo. Na meteo.hr radarju pa ni nic pretresljivega.

Sem se ravno spraševal, ali morda pretiravajo s to intenzivnostjo barv... Ker če ne, je/bo strela danes naredila ogromno škode po državi..

Nobenega pretiravanja ni. Le navaditi se moraš na nove barve;) Stara rdeča je sedaj viola

s6c-gEL ::

DarkSite je izjavil:

Zakaj pa je vedno 2h 10 min zamika? A ne morejo narediti, da bo ene 15 min.

Ker si nepismen.

spodaj
http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2...
Sestavljena radarska slika prikazuje razporeditev in jakost padavin, izmerjenih vsakih 10 minut. Čas meritve je podan v univerzalnem koordiniranem času UTC; ustrezni uradni čas v Sloveniji je za eno uro (pozimi) oziroma za dve uri (poleti) večji.

kixs ::

Koncno so naredili nekaj pametnega :D

http://www.meteo.si/uploads/meteo/app/i...

Tudi osvezitev lahko nastavis na 1 min.

PS:
Da dobis zgornje okno (link), kliknes na radarsko sliko na www.vreme.si

lp

6151 ::

Spet jim je spletno stran vrglo dol...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dzinks63 ::



Nekaj so čarali z novo barvno lestvico, preveč pisano vse skupaj in modrina niso padavine, ampak samo oblačnost, zadeva mi ni všeč, izgubi se bistvo radarske slike.

M-XXXX ::

Hmm, ziher je tole oblačnost? Lestvica je pregledna in pravi, da padavine. Max padavine.

jype ::

Modra ni samo oblačnost, ampak so dejansko kapljice, ki pa so lahko premajhne, da bi dosegle tla (čeprav včasih jih).

dzinks63 ::

Na sliki smo bili že pol ure pod modrino, dežja od nikoder, le kakšna posamezna kaplja na minuto, je pač tako definirano, samo to je čisto odveč. Prej je bilo boljše, ko je bilo zelenkasto je vsaj škropilo.

Starodavni ::

mene tudi to moti, prej je bilo boljše, ko si vdel da zeleno pomeni možnost za blažje padavine, rumeno za dober dež, rdeče in več pa ornk probleme :D

kixs ::

Na prvi strani kliknes na radarsko sliko in nato lahko izberes pogled "Padavine".

fosil ::

Enkrat je premal natančno, drugič je preveč natančno.
Nikol vam ni prav.
Tako je!

Jst ::

Odkar so končno nadgradili opremo, je tudi napoved kar poštena.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fikus_ ::

Verjetno je že kdo pisal, pa nisem zasledil.
Ali je možno kje videti radarsko sliko za nazaj kakšen dan ali več?

Hvala.

gzibret ::

Radarski valovi se odbijajo od kapljic, in le-te zazna radar. Ali dejansko pridejo do tal ali ne, je pa druga pesem. Jaz nimam nič proti modrini, kar naj mi pove, da se lahko vsak čas usuje.


Mi je pa všeč nova radarska slika. Bistveno bolj uporabno, kot prej.
Vse je za neki dobr!

Duhec ::

fikus_ je izjavil:

Verjetno je že kdo pisal, pa nisem zasledil.
Ali je možno kje videti radarsko sliko za nazaj kakšen dan ali več?
Hvala.

http://radarska.meteocenter.eu/

V grobem: Izbereš datum, spodaj čas/animacijo v urah, desno pa tipko Play (>). :)
http://blackbird.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelal vremensko aplikacijo za namizne računalnike

Oddelek: Loža
214235 (2852) Erikk
»

RADARSKA SLIKA PADAVIN - animacija

Oddelek: Loža
4715233 (9915) BorutK-73
»

Anomalija v SIRAD / sliki radarja padavin (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8419760 (12276) Valentin
»

Kje je vreme najbolj točno?

Oddelek: Loža
63763 (2352) Tilen
»

Kaj je z radarsko sliko?

Oddelek: Loža
173163 (2532) kozjakovec

Več podobnih tem