» »

Kdaj bo tu Applova iUra?

1
2
3

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Ampak tehnolosko gledano pa stvar ne rabi biti nic revolucionarnega. Nobena izmed Applovih zadev v bistvu ni bila. :)

V bistvu noben izdelek v zgodovini ni bil tehnološko revolucionaren.
Kaj pa zdaj? :)

BigWhale je izjavil:


avister je izjavil:

Škoda, da z OSX nisi zdržal dalj časa. Me pa zanima kaj te je motilo.

Dalj casa? Ce se sistema v enem mesecu ne privadis, potem je z njim nekaj narobe. :)

Razen če gre za sistem, ki ga občuduješ*. Potem če se kdo ne privadi, je nekaj narobe z njim, ne pa s sistemom.
;)

* - ne ti osebno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

trnvpeti ::

pdf na ipada je tezko nalozit?
mail,dropbox, owncloud/webdav,goodreader/bilo_kaksen_app... bolj enostavno ne gre
smrtno resno :)
ce ze taksne enostavne stvari ne gredo, pol tudi ostalo ni za komentirat

Oki ::

BigWhale je izjavil:

smash je izjavil:

Danes sem rabil na hitro, da me pozicionira in na google maps najde nek naslov. Enostavno ni šlo in me je imelo da bi ga zgazil že tam z avtom. Enostavno se mi ne da več ukvarjat z napravo. Želel bi si da dela. Vedno poslušam Applov kamp kako stvari enostavno delajo, in me po pravici povedano, ZELO mika, da bi končno zadevo sprobal, pa se je otepam in otepam, samo enostavno nimam več moći :)


Jaz imam doma trenutno tri iOS naprave, pa se vse na cajte obnasajo tako kot opisujes. AppStore je tako zanic, da groza, iskanje aplikacij je pocasno, tudi instalacija in sploh delo z zadevo.

Naloziti eno PDF datoteko na iPada je cel podvig, ce nimas iTunes na racunalniku (ce imas, ne vem kako je). Gledati film na domacem strezniku je mission impossible.

klinker je izjavil:

BigWhale-a pa tudi ni prevec za jemat resno, ko se gre za dolocena imena v tej branzi.
Ne obstaja znamka, katera bi se tako dobro prodajala brez razloga, oz. samo zaradi hype-a. Nekaj je treba pokazat, da se dobro prodajas. Logic as pasulj.

Mene mors smrtno resno jemat. Resno. Seveda moras nekaj pokazati. Ampak ta nekaj ne rabi biti najboljsa stvar pod soncem. Mora biti kombinacija necesa kar se ljudem zazdi, da potrebujejo, kolicine denarja, ki so ga za to pripravljeni placati in ustrezne kolicine hype-a.

Potrebujes vse te tri stvari. Ampak tehnolosko gledano pa stvar ne rabi biti nic revolucionarnega. Nobena izmed Applovih zadev v bistvu ni bila. :)

avister je izjavil:

Škoda, da z OSX nisi zdržal dalj časa. Me pa zanima kaj te je motilo.

Dalj casa? Ce se sistema v enem mesecu ne privadis, potem je z njim nekaj narobe. :)

Grozno upravljanje z virtualnimi namizji oziroma pomanjkanje virtualnih namizij (ko so jih dodali, so te stvari reklamirali, kot da so delal 150let, da so pogruntal neki tko revolucionarnega). Upravljanje z datotekami. Vecino stvari sem itak pocel v terminalu ampak Finder... oh sweet lord nevem kolikorat se ga preklel. QuickTime ... *shudder*

Ne spomnim se vec toliko, vendar sem imel skoz en tak shizofren obcutek, ko sem hotel nekaj narediti mi sistem ni pustil in je rekel, da ne smem, ker to ni dobro zame. :)

Ja, tako je. Na iNapravo ne meoreš nobenega fajla spravit brez kabla in iTunsov. Pa sploh ne podpira streamanja iz kompa. Sploh. Imam tri iNaprave in en Android, pa se rajši poslužim Androida, da mi prej dan mine. Ja, paše nekaj. Clouda sploh ne moreš uporabljati na teh napravah. Pa tudi fotografiranje je pravi PITA. Sploh pa potem, ko hočeš slike prenesti na komp. Zadeva sploh nima USBja. Pa tudi tipkanje na napravo je zelo mučno brez haptic feedbacka. Pa še tako zaprt sistem je, da glava peče. Pri Androidu si vsaj lahko svoj OS napišeš in ga uporabljaš kot ti je volja. Sam sem že 4 OS-e napisal in jih z zadovoljstvom uporabljam. Pa kljub vsem tem omejitvam si oni privoščijo samo 16 Gb prostora na napravi brez luknje za kartico. Pa tega polizdelka sploh ne moreš wireless syncat četudi imaš iTunes... Pa inštalacija ene boge aplikacije traja 25 minut. Brez downloadanja. Najprej downloadaš 25 minut, potem še pa inštalacija... Pa če bi rad JB zadevo tudi star rataš, ne pa tako kot pri pravih profesionalcih, ki root omogočajo z enim klikom.

Nummy ::

smash je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Apple se je sel en velik gamble. Najprej z ipodom in itunes. Potem pa se z iphone-om in sedaj se gre gamble prakticno z vsako malo drazjo napravo, ki jo poslje na trzisce. Na trg poslati napravo kot je iPhone je kar malo tvegano in povsem lahko bi se zgodilo, da bi iPhone koncal na smetiscu zgodovine. Vsaj v taksni obliki, kot so si ga zamislili. Ne bi bil ne prvi in ne zadnji Apple produkt, ki se ni obnesel.

Okrog iProduktov so uspeli ustvariti nek hype in gamble jim je odlicno uspel. Sedaj se vecina Apple produktov prodaja prakticno sama od sebe.

Inovativni so bili v tem, ko so reki: 'dejmo nares (pre)drag <telefon/notebook/tablet> in dejmo folk prepricat, da jih potrebujejo'. Tega se drugi pac niso sli. Ko so pa videli, da trzisce obstaja, so pa dali na trg tudi svoje produkte.

Apple pa ni blazno superioren na nobenem podrocju. Konkurenca ima dovolj dobre produkte. Kar se pa OSXa tice, pa sem mu po pol leta redne uporabe rekel, 'na svidenje'. :) Ima prevec stvari, ki so me motile in se jih v pol leta nisem navadil.



Danes me že cel dan ima, da bi fu%&%& S3 galaxy čez cesto...ker enostavno se mi ne da več ukvarjat z njim, da ga moram čakat po nekaj sekund, da mi prikaže osnovno stran. Lag je tak, da mi včasih ne prikaže tipkovnice po 30 sekund. Pa probavam brisat memorijo, pa letos je bil že factory reset. In res je, po njem zadeva leti kot bi jo kupil včeraj, ampak danes se spet vleče.

Danes sem rabil na hitro, da me pozicionira in na google maps najde nek naslov. Enostavno ni šlo in me je imelo da bi ga zgazil že tam z avtom. Enostavno se mi ne da več ukvarjat z napravo. Želel bi si da dela. Vedno poslušam Applov kamp kako stvari enostavno delajo, in me po pravici povedano, ZELO mika, da bi končno zadevo sprobal, pa se je otepam in otepam, samo enostavno nimam več moći :)


Imel enak problem na galaxy note, kupil iPhone 5s 64GB in sedaj imam MIR. Placa kolikor hočem, dela hitro, odzivno, že skoraj 2 meseca ni videl reseta, niti ena aplikacija se mi še ni usula, pa kar veselo nalagam vsega boga gor. Meni je super in trenutno 2. najboljši telefon kar sem ga kdaj imel :)
Je mal težje kak file spravit gor, ampak se vse da.

trnvpeti je izjavil:

pdf na ipada je tezko nalozit?
mail,dropbox, owncloud/webdav,goodreader/bilo_kaksen_app... bolj enostavno ne gre
smrtno resno :)
ce ze taksne enostavne stvari ne gredo, pol tudi ostalo ni za komentirat

Ma pust tega troll-a, a ne vidš da podj**ava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Nummy ::

Oki je izjavil:

BigWhale je izjavil:

smash je izjavil:

Danes sem rabil na hitro, da me pozicionira in na google maps najde nek naslov. Enostavno ni šlo in me je imelo da bi ga zgazil že tam z avtom. Enostavno se mi ne da več ukvarjat z napravo. Želel bi si da dela. Vedno poslušam Applov kamp kako stvari enostavno delajo, in me po pravici povedano, ZELO mika, da bi končno zadevo sprobal, pa se je otepam in otepam, samo enostavno nimam več moći :)


Jaz imam doma trenutno tri iOS naprave, pa se vse na cajte obnasajo tako kot opisujes. AppStore je tako zanic, da groza, iskanje aplikacij je pocasno, tudi instalacija in sploh delo z zadevo.

Naloziti eno PDF datoteko na iPada je cel podvig, ce nimas iTunes na racunalniku (ce imas, ne vem kako je). Gledati film na domacem strezniku je mission impossible.

klinker je izjavil:

BigWhale-a pa tudi ni prevec za jemat resno, ko se gre za dolocena imena v tej branzi.
Ne obstaja znamka, katera bi se tako dobro prodajala brez razloga, oz. samo zaradi hype-a. Nekaj je treba pokazat, da se dobro prodajas. Logic as pasulj.

Mene mors smrtno resno jemat. Resno. Seveda moras nekaj pokazati. Ampak ta nekaj ne rabi biti najboljsa stvar pod soncem. Mora biti kombinacija necesa kar se ljudem zazdi, da potrebujejo, kolicine denarja, ki so ga za to pripravljeni placati in ustrezne kolicine hype-a.

Potrebujes vse te tri stvari. Ampak tehnolosko gledano pa stvar ne rabi biti nic revolucionarnega. Nobena izmed Applovih zadev v bistvu ni bila. :)

avister je izjavil:

Škoda, da z OSX nisi zdržal dalj časa. Me pa zanima kaj te je motilo.

Dalj casa? Ce se sistema v enem mesecu ne privadis, potem je z njim nekaj narobe. :)

Grozno upravljanje z virtualnimi namizji oziroma pomanjkanje virtualnih namizij (ko so jih dodali, so te stvari reklamirali, kot da so delal 150let, da so pogruntal neki tko revolucionarnega). Upravljanje z datotekami. Vecino stvari sem itak pocel v terminalu ampak Finder... oh sweet lord nevem kolikorat se ga preklel. QuickTime ... *shudder*

Ne spomnim se vec toliko, vendar sem imel skoz en tak shizofren obcutek, ko sem hotel nekaj narediti mi sistem ni pustil in je rekel, da ne smem, ker to ni dobro zame. :)

Ja, tako je. Na iNapravo ne meoreš nobenega fajla spravit brez kabla in iTunsov. Pa sploh ne podpira streamanja iz kompa. Sploh. Imam tri iNaprave in en Android, pa se rajši poslužim Androida, da mi prej dan mine. Ja, paše nekaj. Clouda sploh ne moreš uporabljati na teh napravah. Pa tudi fotografiranje je pravi PITA. Sploh pa potem, ko hočeš slike prenesti na komp. Zadeva sploh nima USBja. Pa tudi tipkanje na napravo je zelo mučno brez haptic feedbacka. Pa še tako zaprt sistem je, da glava peče. Pri Androidu si vsaj lahko svoj OS napišeš in ga uporabljaš kot ti je volja. Sam sem že 4 OS-e napisal in jih z zadovoljstvom uporabljam. Pa kljub vsem tem omejitvam si oni privoščijo samo 16 Gb prostora na napravi brez luknje za kartico. Pa tega polizdelka sploh ne moreš wireless syncat četudi imaš iTunes... Pa inštalacija ene boge aplikacije traja 25 minut. Brez downloadanja. Najprej downloadaš 25 minut, potem še pa inštalacija... Pa če bi rad JB zadevo tudi star rataš, ne pa tako kot pri pravih profesionalcih, ki root omogočajo z enim klikom.


Tebi se pa še bolj vidi da troll-aš na polno in da še nisi imel iPhone-a v roki. Imap iCLoud. Ja CLOUD! Ima CLOUD! In uporabljam ga. Fotkam ko nor, se sam povežem na internet in mi sam sinhronizira, sploh kabla ne rabim več razen za polnenje 1x na teden.
Če pa rabiš kak drug file je pa malo telovadbe preko iTunes-a ali pa si preprosto na mail pošlješ ali pa dropbox in voila. Apple z namenom ni pustil da kar vsak nalaga ene 3pm fajle gor.
In naj ti povem ima na eni strani USB, na drugi pa lightning!!!. 10x bolj kot USB, ker lahko v temi vtaknem v telefon kabel in se ne sekiram kako je obrnjen!
1 mp3 prenese v sekundi na telefon, aplikacijo inštalira pač malo bolj počasi, ker jo ponavadi še optimizira, ampak ko je enkrat gor je gor in med samo inštalacijo lahko počneš druge stvari, ima tudi multitasking!

bluefish ::

Po eni strani bolano, da moraš za prenos neke datoteke iz računalnika le to najprej spraviti na cloud, nato pa spet prenesti s clouda na telefon.
S tem ne ciljam na iPhone, ampak na vsako napravo, ki se poslužuje takega načina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

trnvpeti ::

bluefish je izjavil:

Po eni strani bolano, da moraš za prenos neke datoteke iz računalnika le to najprej spraviti na cloud, nato pa spet prenesti s clouda na telefon.
S tem ne ciljam na iPhone, ampak na vsako napravo, ki se poslužuje takega načina.

ali nfs/cifs/samba/sftp/share ni v redu?

bluefish ::

Za povprečnega Janeza ne, ker se mu o teh kraticah ne sanja.

smash ::

a nima ios nič podobnega airdroid-u?

Unknown_001 ::

Nummy je izjavil:


Imel enak problem na galaxy note, kupil iPhone 5s 64GB in sedaj imam MIR. Placa kolikor hočem, dela hitro, odzivno, že skoraj 2 meseca ni videl reseta, niti ena aplikacija se mi še ni usula, pa kar veselo nalagam vsega boga gor. Meni je super in trenutno 2. najboljši telefon kar sem ga kdaj imel :)
Je mal težje kak file spravit gor, ampak se vse da.



Men pa še zdaj ni jasno kaj hudiča vi ljudje s temi telefoni delate da je treba na vsak mesec vam resetirat. Imam Galaxy SII pa mislim da mi ga je bilo potrebno le enkrat samkrat reseterat pa še to zarad tega, ker sem neko bedarijo gor staknu pa ga imam že odkar so ga začeli prodajat. Okol 2let pa pol al mal več...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrStein ::

smash je izjavil:

a nima ios nič podobnega airdroid-u?

Bože pomagaj!!!
To je šele kaos.
Sem rekel "v bistvu tak nujno niti ne rabim teh fajlov na telefonu"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

MrStein je izjavil:

smash je izjavil:

a nima ios nič podobnega airdroid-u?

Bože pomagaj!!!
To je šele kaos.
Sem rekel "v bistvu tak nujno niti ne rabim teh fajlov na telefonu"...


kaos? ni boljšega za hitro konekcijo...in ne gre preko oblaka

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ampak tehnolosko gledano pa stvar ne rabi biti nic revolucionarnega. Nobena izmed Applovih zadev v bistvu ni bila. :)

V bistvu noben izdelek v zgodovini ni bil tehnološko revolucionaren.
Kaj pa zdaj? :)


Saj ravno to. Nekateri tukaj prodajajo 'svoje' produkte, kot nekaj najboljsega pod soncem. Men se zdi to traparija. Apple je uspel napisati dva odstavka o vdolbinici za odpiranje Mac Air-a. :)

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Dalj casa? Ce se sistema v enem mesecu ne privadis, potem je z njim nekaj narobe. :)

Razen če gre za sistem, ki ga občuduješ*. Potem če se kdo ne privadi, je nekaj narobe z njim, ne pa s sistemom.


Jasno. ;)

BigWhale ::

trnvpeti je izjavil:

pdf na ipada je tezko nalozit?
mail,dropbox, owncloud/webdav,goodreader/bilo_kaksen_app... bolj enostavno ne gre
smrtno resno :)
ce ze taksne enostavne stvari ne gredo, pol tudi ostalo ni za komentirat


Drzim pesti, da se nalasc delas norca.

PDF se moral najprej posneti na dropbox, potem je bilo treba na tablici instalirati dropbox (cesar prej nisem naredil, ker nimam nobene potrebe po dropboxu na tablici), potem sem moral pa tisti pdf uvoziti v iBook ... Owncloud? Mail? Kristus...

A ves kaj mi je rekla ena na upravni enoti: "Po mailu bi mi poslali dokument? Joj gospod, ne bomo kompliciral, kar sem prinesite papir, ga bomo tle fotokopirali."

Kaj je bolj enostavo od tega, kot da si po mailu posiljam datoteko ali jo vlacim na cloud in potem na tablici iz clouda dol in jo uvazam v aplikacijo?

Uporabim en precej srednjeveski pripomocek, ki se mu rece kabel. Tablico priklopim na racunalnik in PDF kr z misko odnesem iz racunalnika na tablico! A niso to eni dost enostavni koncepti? Stvar gre lahko tudi brez kabla, preko kaksne brezzicne povezave. Magic, al kaj?

No, sedaj, ko sem pa PDF posnel na iPada mi pa se pomagaj kako naj posnetek mojega prvorojenca, ki ga mislim poslati v oddajo domace video smesnice, spravim tudi na iPada? IPhona? 10GB je dolg film. Pa nimam iTunes. Pa en kup glasbe imam, sem zripal 70's greatest hits CDje. Pa na mreznem disku, ki ga imam v dnevni sobi imam zdownloadan posnetek koncerta Natalije Verboten. A ga lahko pogledam z iPadom?

Ni ravno trivialno, a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Furbo je izjavil:

avister je izjavil:

Škoda, da z OSX nisi zdržal dalj časa. Me pa zanima kaj te je motilo.

Verjetno ista oslarija, kot prispevek enega novinarja, ko sem nazadnje prelistal en avtomobilistični cajtng v čakalnici


Jasnovidnost, lastnost vsakega pravega Slo-Techarja...

Lej, tega ni bilo Spaces (software) @ Wikipedia ...
Nekaj kar sem jaz uporabljal od leta 1993 naprej (FVWM) @ Wikipedia.

Upravljanje s 30imi odprtimi terminali/okni je brez virtualnih ekranov prakticno nemogoce. Ja, 30 jih potrebujem, ponavadi se vec. Pol so koncno prisli spaces, pa je blo premikanje oken med namizji nerodno. Ni bilo mogoce prestaviti okna brez da bi zamenjal virtualno namizje.

Premalo gumbov na miski. Morda zaradi tega ker sem uporabljal PC misko. Do context menijev lahko prides samo s keyboard shortcutom. Finder je grozn za uporabo. Spomnim se problemov s premikanjem fajlov in preimenovanjem. Tabov ni blo v finderju. Zdaj bojda so. Spodnji Dock je totalno nepregleden, ko imas odprtih vec aplikacij.

Pa se bi se nasla kaksna stvar. :)

Oki ::

Točno... To sem pozabil. Mac sploh ne pozna desnega klika... Pa s tem Finferjem sploh ne moreš fajla skopirat... Traja 20 minut za en 1 Mb fajl...

Nummy ::

BigWhale je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

pdf na ipada je tezko nalozit?
mail,dropbox, owncloud/webdav,goodreader/bilo_kaksen_app... bolj enostavno ne gre
smrtno resno :)
ce ze taksne enostavne stvari ne gredo, pol tudi ostalo ni za komentirat


Drzim pesti, da se nalasc delas norca.

PDF se moral najprej posneti na dropbox, potem je bilo treba na tablici instalirati dropbox (cesar prej nisem naredil, ker nimam nobene potrebe po dropboxu na tablici), potem sem moral pa tisti pdf uvoziti v iBook ... Owncloud? Mail? Kristus...

A ves kaj mi je rekla ena na upravni enoti: "Po mailu bi mi poslali dokument? Joj gospod, ne bomo kompliciral, kar sem prinesite papir, ga bomo tle fotokopirali."

Kaj je bolj enostavo od tega, kot da si po mailu posiljam datoteko ali jo vlacim na cloud in potem na tablici iz clouda dol in jo uvazam v aplikacijo?

Uporabim en precej srednjeveski pripomocek, ki se mu rece kabel. Tablico priklopim na racunalnik in PDF kr z misko odnesem iz racunalnika na tablico! A niso to eni dost enostavni koncepti? Stvar gre lahko tudi brez kabla, preko kaksne brezzicne povezave. Magic, al kaj?

No, sedaj, ko sem pa PDF posnel na iPada mi pa se pomagaj kako naj posnetek mojega prvorojenca, ki ga mislim poslati v oddajo domace video smesnice, spravim tudi na iPada? IPhona? 10GB je dolg film. Pa nimam iTunes. Pa en kup glasbe imam, sem zripal 70's greatest hits CDje. Pa na mreznem disku, ki ga imam v dnevni sobi imam zdownloadan posnetek koncerta Natalije Verboten. A ga lahko pogledam z iPadom?

Ni ravno trivialno, a?


Vse se da. Največ se dela preko iTunes če imaš napravo priklopljeno na računalnik. Na žalost ali na veselje se boš moral s tem sprijazniti. Samo slike in video posnetke lahko kopiraš direktno iz naprave in na napravo, vse ostalo moraš v itunes najti aplikacijo in potem tam vsaki aplikaciji skopirati file posebej. Za začetnika je mal zakompliciran, ampak ko naredi ene parkrat že veš kako pa kaj. Sicer pa ne mi rečt da je tvoj IQ tako nizek, da nisi mogel googla vprašati in slediti navodilom??? Resno???

trnvpeti ::

tablico moras iz naslonjaca nesti dva nadstropja visje k racunalniku
ops, pozabil si kabel in gres spet dol po kabel in spet dva nadstropja visje, priklopis kabel in hops, kopiras na tablico pdf, in gres dva nadstropja nizje
zacnes brati in glej , pogledal bi se en pdf
ja seveda se vstanes in gres po stopnicah spet gor

drugi uporabnik odpre goodreader
ima ze nastavljen nfs recimo(vstavis lahko sftp,samba,...) in pogleda celo zbirko pdfov, ki jih ima dva nadstropja visje (ali pa dve ulici stran) in zacne brati en pdf
ja tudi drugega odpre na isti nacin

Nummy ::

trnvpeti je izjavil:

tablico moras iz naslonjaca nesti dva nadstropja visje k racunalniku
ops, pozabil si kabel in gres spet dol po kabel in spet dva nadstropja visje, priklopis kabel in hops, kopiras na tablico pdf, in gres dva nadstropja nizje
zacnes brati in glej , pogledal bi se en pdf
ja seveda se vstanes in gres po stopnicah spet gor

drugi uporabnik odpre goodreader
ima ze nastavljen nfs recimo(vstavis lahko sftp,samba,...) in pogleda celo zbirko pdfov, ki jih ima dva nadstropja visje (ali pa dve ulici stran) in zacne brati en pdf
ja tudi drugega odpre na isti nacin


Imaš dve opciji: preko kabla + iTunes ali pa preko cloud-a/mail-a/neta.

VaeVictis ::

Glede na zadnje komentarje na tehničnem forumu se res sprašujem, če sploh kdo od vas zadeve zna uporabljati?

Ne moreš streamet na iPad ali na iPhone?

VLC for iOS recimo podpira streamanje.

GoodPlayer recimo tudi streamanje podpira

PDF na iPad?

Že omenjeni GoodReader.

Pošiljanje fajla na iPad oz. iPhone?

AirDrop

Recimo lahko narediš tudi z FTP on the Go

Za praktično vsako zadevo obstaja app (plačljiv ali zastonjski), ki zadevo omogoča.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Nummy je izjavil:


Vse se da. Največ se dela preko iTunes če imaš napravo priklopljeno na računalnik. Na žalost ali na veselje se boš moral s tem sprijazniti.


No, to je eden izmed glavnih vzrokov zakaj mi niso vsec Apple naprave. Jaz bi rad napravo, ki jo vstekas v racunalnik in dela. Ne da moram zaradi tega kupiti se poseben racunalnik, ki bo ze imel iTunes. Ali pa instalirati operacijski sistem na katerega bom potem instaliral iTunes. iTunes sam po sebi je grozen, deluje pocasi in storasto. Vsaj na PCju.

Nummy je izjavil:

Samo slike in video posnetke lahko kopiraš direktno iz naprave in na napravo, vse ostalo moraš v itunes najti aplikacijo in potem tam vsaki aplikaciji skopirati file posebej. Za začetnika je mal zakompliciran, ampak ko naredi ene parkrat že veš kako pa kaj.


Jaz ce sem slike posnel v folder na iPadu kjer so bile ostale slike jih potem na iPadu nisem videl. Potem so mi razlozili, da ne morem tega kar tko narest ampak moram uporabiti iTunes.

Nummy je izjavil:

Sicer pa ne mi rečt da je tvoj IQ tako nizek, da nisi mogel googla vprašati in slediti navodilom??? Resno???


Ad hominem? Cista zmaga. :)

Ne gre za to, a sem jaz osebno sposoben slediti navodilom ali ne. Gre predvsem zato, da se Apple user experience oznacuje kot nekaj kar pac dela. Sedaj ste mi razlozili, da sicer dela ampak da je treba mal googlat, sledit navodilom in da za zacetnike so stvari malo tezje ampak se jih navadijo.

trnvpeti je izjavil:

tablico moras iz naslonjaca nesti dva nadstropja visje k racunalniku


To imas napacen scenarij. Jaz sem pri racunalniku, kablov imam polno in rad bi PDF na tablici zato, da grem lahko v Jacuzzi brat. S sabo bom pa vzel Game of Thrones, the complete collection. Ctiva mi ne bo zmanjkalo, razen ce ne bom ene tri tedne sedel v Jacuzziju.

VaeVictis je izjavil:

Za praktično vsako zadevo obstaja app (plačljiv ali zastonjski), ki zadevo omogoča.


Tam zgoraj je nekdo trdil, da na Apple napravah pa kr vse dela in da sam kupis napravo in ne rabis nic po internetu iskat software-a. Jaz sem v AppStore kupil dva video playerja in ugotovil, da ne delata tako kot treba, potem se mi ni dalo vec ukvarjati z vsem skupaj.

Nummy ::

BigWhale je izjavil:

Nummy je izjavil:


Vse se da. Največ se dela preko iTunes če imaš napravo priklopljeno na računalnik. Na žalost ali na veselje se boš moral s tem sprijazniti.


No, to je eden izmed glavnih vzrokov zakaj mi niso vsec Apple naprave. Jaz bi rad napravo, ki jo vstekas v racunalnik in dela. Ne da moram zaradi tega kupiti se poseben racunalnik, ki bo ze imel iTunes. Ali pa instalirati operacijski sistem na katerega bom potem instaliral iTunes. iTunes sam po sebi je grozen, deluje pocasi in storasto. Vsaj na PCju.

Nummy je izjavil:

Samo slike in video posnetke lahko kopiraš direktno iz naprave in na napravo, vse ostalo moraš v itunes najti aplikacijo in potem tam vsaki aplikaciji skopirati file posebej. Za začetnika je mal zakompliciran, ampak ko naredi ene parkrat že veš kako pa kaj.


Jaz ce sem slike posnel v folder na iPadu kjer so bile ostale slike jih potem na iPadu nisem videl. Potem so mi razlozili, da ne morem tega kar tko narest ampak moram uporabiti iTunes.

Nummy je izjavil:

Sicer pa ne mi rečt da je tvoj IQ tako nizek, da nisi mogel googla vprašati in slediti navodilom??? Resno???


Ad hominem? Cista zmaga. :)

Ne gre za to, a sem jaz osebno sposoben slediti navodilom ali ne. Gre predvsem zato, da se Apple user experience oznacuje kot nekaj kar pac dela. Sedaj ste mi razlozili, da sicer dela ampak da je treba mal googlat, sledit navodilom in da za zacetnike so stvari malo tezje ampak se jih navadijo.

trnvpeti je izjavil:

tablico moras iz naslonjaca nesti dva nadstropja visje k racunalniku


To imas napacen scenarij. Jaz sem pri racunalniku, kablov imam polno in rad bi PDF na tablici zato, da grem lahko v Jacuzzi brat. S sabo bom pa vzel Game of Thrones, the complete collection. Ctiva mi ne bo zmanjkalo, razen ce ne bom ene tri tedne sedel v Jacuzziju.

VaeVictis je izjavil:

Za praktično vsako zadevo obstaja app (plačljiv ali zastonjski), ki zadevo omogoča.


Tam zgoraj je nekdo trdil, da na Apple napravah pa kr vse dela in da sam kupis napravo in ne rabis nic po internetu iskat software-a. Jaz sem v AppStore kupil dva video playerja in ugotovil, da ne delata tako kot treba, potem se mi ni dalo vec ukvarjati z vsem skupaj.


iTunes je tud za windowse čist tko by the avtocesta. Drugač pa deluje na vseh sistemih enako.
Vtakneš napravo in dela, ampak ker naprava dela drugače kot ostale naprave na katere so do sedaj bili ljudje navajeni je treba pač mal prebrat navodila včasih. Sej za marikatero drugo stvar moraš tud prebrat navodila ampak očitno je to tebi preveč in odveč ali pa tvoji možgani niso sposobni enih navodil razumet??? 1x prebereš, vedno znaš. Sistem je pač drugačen od ostalih. Ni pa ne vem kako zakompliciran.

Apple user experience je super, je drugačen od ostalih in moraš pač za kako stvar prebrat navodila, ker pač naučen ni še noben padu na ta svet.

Tebi priporočam, da tale iPad prodaš in si kupiš navadno tablo in kredo. Očitno je ta tehnologija preveč za tebe...

PARTyZAN ::

iTunes za Windows je šit tko by the avtocesta. Pa ne deluje na vseh sistemih enako; če za primer vzameš Linux boš prišel do ugotovitve, da tam sploh ne deluje.

nekikr ::

In zakaj je šit?
Na čisto vseh nepomembnih sistemih seveda ne deluje, za slabe 2% trga se na žalost očitno ne splača pisati kode. Škoda sicer, ampak simpl računica pove, da je brezveze.

smash ::

torej ne moreš imet iPhone-a brez računalnika ker rabiš iTunes?

nekikr ::

Od kje si pa to potegnil?

Oki ::

Ja, to je tud disaster. Če hočeš syncat iPhone rabiš obvezno Maca, ker drugače si v težki buli. iNapravo prištekaš na komp in lahko samo gledaš. kako s Android sam nadgrajuje. Ti pa niti osnovnih funkcij ne moreš narediti. Pa da sploh ne omenjam nezmožnost wireless syncanja. Nikjer ga ni...
Pa za vsako stvar, ki jo želiš narediti imajo 35 stranski priročnik, ker brez tega niti največji strokovnjaki ne znajo nič. Pri Androidu gre to avtomatsko. Klikneš gumb in ti wireless synca vse zadeve.
Pa tudi sam sem kupil enih par aplikacij v iStoru. Najprej kupiš potem se pa začneš čuditi, ker nič ne dela, kot je zapisano.
Glede iTunsov se pa strinjam. Najbolj brezvezen program za urejanje svoje multimedijske zbirke. Pri izbiri podcastov ti prikaže le 12 zadnjih epizod, medtem ko ti recimo Winamp prikaže vseh 342 epizod.
Pa za vsako zadevo, ki jo hočeš uštimat moreš na net po navodila. Naj si pogledajo Android, ki je svetlobna leta pred tem polizdelkom. Vse je zelo intuitivno in simple.

trnvpeti ::

v oddaljeni shrambi(sftp,nfs,...) imam epube in pdfje
kako z androidom brez kabla dostopam do te zbirke in kako si prenesem na androida , najbolje z samo enim programom

driver_x ::

BigWhale je izjavil:


No, to je eden izmed glavnih vzrokov zakaj mi niso vsec Apple naprave. Jaz bi rad napravo, ki jo vstekas v racunalnik in dela. Ne da moram zaradi tega kupiti se poseben racunalnik, ki bo ze imel iTunes. Ali pa instalirati operacijski sistem na katerega bom potem instaliral iTunes. iTunes sam po sebi je grozen, deluje pocasi in storasto. Vsaj na PCju.


Uporaba iTunes sploh ni obvezna. Sam ga uporabljam le za poslušanje glasbe (na Macu deluje OK).

driver_x ::

Oki je izjavil:

Ja, to je tud disaster. Če hočeš syncat iPhone rabiš obvezno Maca, ker drugače si v težki buli. iNapravo prištekaš na komp in lahko samo gledaš. kako s Android sam nadgrajuje. Ti pa niti osnovnih funkcij ne moreš narediti. Pa da sploh ne omenjam nezmožnost wireless syncanja. Nikjer ga ni...


Predvsem rabiš IQ večji od številke čevljev in vse gre, tudi WiFI sync najdeš v General -> iTunes Wi-Fi Sync.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

v oddaljeni shrambi(sftp,nfs,...) imam epube in pdfje
kako z androidom brez kabla dostopam do te zbirke in kako si prenesem na androida , najbolje z samo enim programom

ES File Explorer.
Does wonders.. ;)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

z es file exp odprem sftp in lahko pogledam epub ?

hojnikb ::

Afaik ES funkcionira samo kot file manager, da bi pa znal sam odpret pdf pa epub pa nebi vedu, ker mam posebi appe za to (oz. že vgrajene v rom).
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ES se zna povezat preko sftp, pa dropbox, webdav?

hojnikb ::

yup :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

yup :)

za android torej dva programa,za ios enega

hojnikb ::

In to je problem, ker ?

In kater iOS app je zmožen vsega tega v enem ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

nihce ni rekel, da je problem

hojnikb ::

Še vedno nisi povedal, kater iOS app ima vse to v enem ?
#brezpodpisa

antonija ::

jan_g je izjavil:

Mimogrede, sicer izven teme, a je kaj na temu? Bilo dosti razpredanja o teh lecah pred kratkim, pa me zanima, ali je sploh kaj osnove in se v naslednjih 5 letih dejansko lahko nadejamo cesa takega ali gre spet za novico tipa "revolucionarne baterije, ki zdrzijo en mesec"? Kot pravis, marsikdo bi odtalal jurja brez razmisljanja za preprost nacin merjenja cukra.
Kolikor vem je ze bilo nekja poskusov neivazivnega merjenja sladkorja, ampak so premalo tocni in premlao natancni za karkoli uporabnega, razen risanja lepih grafkov za limat na FB.



Je pa neverjetno kolk hitro ratajo apple fanboyi butthurt ce kdo izjavi da iZdelki niso popolni... Sploh je pa fino brat vse "vse ze kar dela" in "samo i-tunes rabis pa dela" do " ce isntaliras 3 programe vse dela" pa "sej ce znas googla in sledit navodilom vse dela" :)) Funny shit
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

antonija ::

Pa si ti ziher da si kdaj videl applove PR nastope?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Nummy je izjavil:

iTunes je tud za windowse čist tko by the avtocesta. Drugač pa deluje na vseh sistemih enako.

A sem kje rekel, da ni iTunes za Windows? iTunes je pocasen, neroden za uporabo in precej dober primer Vendor Lock-ina.

Random Trivia: ce bi obveljala volja Steva Jobsa, se iTunes za Windows ne bi zgodil, vsaj ne tako hitro kot se je.

Nummy je izjavil:

Sej za marikatero drugo stvar moraš tud prebrat navodila ampak očitno je to tebi preveč in odveč ali pa tvoji možgani niso sposobni enih navodil razumet??? 1x prebereš, vedno znaš. Sistem je pač drugačen od ostalih. Ni pa ne vem kako zakompliciran.


Uspelo ti je citirati komplet moj post, odgovoril pa nisi na nobenega od mojih vprasanj?

driver_x je izjavil:

Uporaba iTunes sploh ni obvezna. Sam ga uporabljam le za poslušanje glasbe (na Macu deluje OK).


Meni ni uspelo prenesti slik na iPhone. Telefon sem priklopil na racunalnik, pokazal se je kot external storage, v tisti direktorij s fotografijami sem prenesel nekaj fotografij iz racunalnika vendar kasneje nisem mogel do njih dostopati na telefonu. Med Photos se mi niso pokazale.

Receno mi je bilo, da moram to narediti z iTunes. To drzi? Morda me je kdo nasral, nevem. Potem se nisem vec ukvarjal s tem.



Jaz telefon precejkrat uporabljam kot mass storage device, ker USB thumb drive ponavadi vse zgubim ali jih pa operem v pralnem stroju. Zal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

driver_x ::

BigWhale je izjavil:


Meni ni uspelo prenesti slik na iPhone. Telefon sem priklopil na racunalnik, pokazal se je kot external storage, v tisti direktorij s fotografijami sem prenesel nekaj fotografij iz racunalnika vendar kasneje nisem mogel do njih dostopati na telefonu. Med Photos se mi niso pokazale.

Receno mi je bilo, da moram to narediti z iTunes. To drzi? Morda me je kdo nasral, nevem. Potem se nisem vec ukvarjal s tem.


Na ta način nisem še nikoli poizkušal prenašati fotk na telefon, ker za to uporabljam Photo Stream (kar priznam, da ima še večje omejitve kakor uporaba iTunes), z ostalim svetom pa si jih največkrat izmenjujem še preko Dropboxa ali GDrivea.

Glede thumb drivea pa potrebuješ nekaj po imenu ifuse (predvidevam da uporabljaš ubuntu).

BigWhale ::

Kje sem pa rekel, da je iPad slab? Izpostavil sem samo nekaj stvari, ki me motijo in so precej nadlezne pri uporabi same naprave. Vi me pa prepricujete, da ne znam uporabljati zadeve?

Apple te na vsak nacin probava priklenit nase in temu se je kar tezko izognit. Da si posodobis music library na iPhonu brez iTunes moras prebrati kar precej navodil. To, da imas polno telovadbe zato, da spravis en PDF na napravo je tudi precej trapasto.

Tle imas en kup ljudi, ki mi 'prodajajo' iPhone kot nekaj najboljsega pod soncem, v naslednjem trenutku mi pa razlagajo kako moram instalirat Dropbox ali pa kak drug cloud, ce hocem prebrati en PDF. Tko, da s kablom prklopis napravo na racunalnik, se pa res ne dela. Ce pa slucajno reces, da pa iPhone ni nekaj najboljsega pod soncem in da ima svoje napake, potem si pa ze takoj uzaljen hater, ki itak naprave ni nikol uporabljal in tko al tko nima pojma kaj govori in da si v bistvu na skrivaj zeli, da bi imel dost dnarja za iPhone... :>

trnvpeti ::

ti razlagas, kako imas mrezni disk, in ne znas na ipada spravit pdfja preko sftp/sambe/vstavi_tukaj_kar zelis
smrtno resno :)

antonija ::

https://www.google.com/search?source=ig...

Ne vem no... ce je apple forum (kjer prebivajo apple uporabniki) poln teh vprasanj vsaj od leta 2010 (1st iPad) pa do letos, potem zadeva kot kaze niti ni tako zelo trivialna kot bi jo nekateri radi prikazali. Pac iNaprave niso ravno "just works" tudi ce uporabljas celoten applov ekosistem, se vedno je potrebna telovadba.
Ce ti pa slucajno iTunes ne disi potem je pa take telovadne se veliko vec.

Bi pa od tega foruma pricakoval visji nivo... ne pa da se vsuje plaz zalitev ce nekdo izpostavi, da doloceni worflowi na iNapravah niso tako preprosti kot se reklamirajo. Nekateri ste res pateticni fanboyi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

trnvpeti ::

ja lahko vprasas in dobis konkreten odgovor
ce pa po parih letih uporabe napises kaj taksnega
in pol reces, da obvladas....

antonija ::

A ce si racunalnisko izobrazen ne smes pricakovat da applove naprave delujejo tako kot se reklamirajo in kot jih zagovarjate? Samo rpiklopis in dela? To velja smao za n00be?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

trnvpeti je izjavil:

ti razlagas, kako imas mrezni disk, in ne znas na ipada spravit pdfja preko sftp/sambe/vstavi_tukaj_kar zelis
smrtno resno :)


Kje sem pa napisal, da ne znam tega narediti? Samo pravim, da to ni trivialno, se posebaj ne za neukega uporabnika.

driver_x ::

Tudi sam se strinjam, da ne deluje vse out-of-the-box, zaplete se lahko predvsem pri kakšnih zapletenejših rečeh (kot jih npr. omenja BigWhale). Ker sem hkrati tudi uporabnik drugih mobilnih platform (za Android tudi razvijam), pa je po mojih izkušnjah problemov za povprečne uporabnike dosti manj na iOSu. Zaradi moje popoldanske zaposlitve uporabljam precej androidnih naprav, od top šit Samsungov do kitajskih tablic, a zaenkrat ne bi mojih primarnih iNaprav zamenjal za nobeno izmed njih. Potem so tu še razni znanci, kateri se v primeru težav pogosto obračajo name. Zadnji dve taki težavi sta bili, ko je eno osebo kar naprej nadlegoval neki update PlayNekaj, pri drugi osebi pa ni delovala drago plačana navigacija, ker je imela no-name tablica nekaj po svoje nastavljene mount pointe za interni flash in SD kartico. Aja, tretji osebi pa se je po trikrat narobe vnesenem vzorcu za odklep zaklenil telefon, odklep z google accountom pa ni več deloval (?!?!?), hard reset pa tudi ni prišel v poštev zaradi precej dragocenih vsebin na telefonu. Po drugi strani pa imam pripbljižno enako število znancev z iPhoni in iPadi, od katerih pa me v zadnjih letih ni še nihče klical.

Če se vrnem k zgoraj omenjenim problemom: v glavnem je vse rešljivo, moraš pa biti včasih tudi malo iznajdljiv. Pri meni precej stvari reši uporaba Qnapovega NAS-a in pripadajoče iOS aplikacije (QFIle), preko katere dostopam do moje celotne shrambe. Doma neposredno, zunaj pa preko VPN povezave. Tako lahko npr. na iPadu potegnem torrent zadnje različice moje Linux distribucije in ga v QFile shranim v watch folder Transmissiona na Qnapu.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nike obupal nad FuelBandom, odpustil večino ekipe

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
148557 (6169) Larus
»

Kdaj bo tu Applova iUra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11730294 (25319) bluefish
»

Apple pripravlja iUro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5717694 (13081) AvtoR
»

Leto dni pozneje v Applu: rekordni dobički in tretjinski padec tečaja

Oddelek: Novice / Rezultati
278700 (6653) antonija

Več podobnih tem