» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
94 / 197
»»

gddr85 ::

omejitvah med resolucijo - frekvenco - barvno resolucijo
sicer s tazadnjo 1.4 verzijo si najbrž good to go za karkoli..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

m0LN4r ::

Nisem siguren, ampak mozno da kak HDCP in podobne zadeve, nisem se spuscal v detajle. Mozno da leta 2011 niso imeli vseh standardov, razen velik bandwidth.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Noynac ::

Zdravo vsem. razmišljam o nakupu nove grafe (trenutno imam gtx 960) pa rabim nasvet za katero naj se odločim. Prvo kot prvo nisem najbolj zahteven uporabnik se pravi dolker mi igra lavfa na nekih medium nastavitva mi je kul. pri trenutni grafi mi na trenutke drastično pade fps in ob daljšem igranju se zadeve samo slabšajo. Trenutno folk (kolikor sem jaz zasledil) govori večinoma o Nvidia 10xx grafičnih kartica. Sam se pripravljen kupiti tudi 1080 ker moja logika je da če zdele vžem malo več se mi kar nekaj časa ne bo treba ukvarjat z iskanjem nove grafe. Ampak kot se reku prej nisem zahteven uporabnik in ne streamam ali kaj podobnega prav tako imam povprečen ekran zato bi prosil za nasvet kaj se mi najbolj splača kupiti ali kupim top zadevo ali kupim nekaj bolj cenovno ugodnega?

Imam pa napajalnik - LC Power napajalnik LC-600-12 V2.31, ATX 450 W, 80Plus Bronze (da ne bom kupil nekaj kar mi napajalnik še gnat ne bo mogel)

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem siguren, ampak mozno da kak HDCP in podobne zadeve

DP 1.3 in 1.4 podpirata HDCP 2.2 (zadnji, sicer letos so "ven dali" v2.3).

DP 1.4 je podprt na recimo Pascal grafah, torej dobro leto in pol.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

Noynac je izjavil:

Prvo kot prvo nisem najbolj zahteven uporabnik se pravi dolker mi igra lavfa na nekih medium nastavitva mi je kul. ... Sam se pripravljen kupiti tudi 1080
Če nisi najbolj zahteven uporabnik, ti bo morda zadostovala 1030. GIGABYTE GeForce GT 1030 Silent Low Profile je mene stala 77€ in mi ni žal nakupa. Kako pa se obnese v igrah, lahko vidiš tu:

m0LN4r ::

Noynac je izjavil:

Zdravo vsem. razmišljam o nakupu nove grafe (trenutno imam gtx 960) pa rabim nasvet za katero naj se odločim. Prvo kot prvo nisem najbolj zahteven uporabnik se pravi dolker mi igra lavfa na nekih medium nastavitva mi je kul. pri trenutni grafi mi na trenutke drastično pade fps in ob daljšem igranju se zadeve samo slabšajo. Trenutno folk (kolikor sem jaz zasledil) govori večinoma o Nvidia 10xx grafičnih kartica. Sam se pripravljen kupiti tudi 1080 ker moja logika je da če zdele vžem malo več se mi kar nekaj časa ne bo treba ukvarjat z iskanjem nove grafe. Ampak kot se reku prej nisem zahteven uporabnik in ne streamam ali kaj podobnega prav tako imam povprečen ekran zato bi prosil za nasvet kaj se mi najbolj splača kupiti ali kupim top zadevo ali kupim nekaj bolj cenovno ugodnega?

Imam pa napajalnik - LC Power napajalnik LC-600-12 V2.31, ATX 450 W, 80Plus Bronze (da ne bom kupil nekaj kar mi napajalnik še gnat ne bo mogel)

1050Ti al pa pocakas naslednika, konc poletja pridejo 1170, 1180, pozneje pa se 1160 in 1150.
Za kak vecji skok bi rabil vsaj "1160" oz. 1070
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jero_no1 ::

@Noynac - kater monitor imaš oz. na kolikšni resoluciji igraš?

bigbada ::

Je 550EUR za 1070TI 8gb Windforce Gigabyte ok cena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

strumf666 ::

MrStein je izjavil:

PS: Je kdo ugotovil, o kakih omejitvah DP govori strumf666 ?

DisplayPort @ Wikipedia
Povzetek 4k@120Hz je meja brez uporabe kompresije (ki jo DP 1.4 sicer podpira ampak ni lossless, torej poleg nekaj zakasnitve še kvalitete trpi) pa še to pri 8/24bit.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

klinker ::

bigbada je izjavil:

Je 550EUR za 1070TI 8gb Windforce Gigabyte ok cena?


Ne

Noynac ::

@jero_no1 Lg Flatron E2442. Sem pa gledal kako escape from tarkov laufa na 1060 pa nisem čisto nič navdušen ne vem če je sploh kaj bolš kot moja trenutna grafična.

tikitoki ::

GTX 1060 je BISTVENO mocnejsi GPU od tvoejga sedanjega. Vse igre bodo delovale bistveno bolje. Mogoce pa imas slab CPU? Peremalo RAMa?

rezator ::

Na bolhi lahko najdete novo 1060 za 160 evre. KEr mi je bilo to malo čudno, sem pisal tipu. Pod ponudbo im aše ostale grafične kartice in PS4. Ko sem poslal vprašanje na mail mi je odgovoril to:

"Pozdravljeni,

Grafična kartica je nova, vsa pripadajoča oprema, garancija 36 mesecev.

Končna cena je 160€ (ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB GDDR5 (DUAL-GTX1060-O6G), vključno z DDV in stroškov poštnine (brezplačna dostava). Nahajamo se v Berlinu v Nemčiji. Plačilo bo opravljeno preko Amazon in dostava preko DHL ali UPS. 30-dnevna politika vračanja.

Cena je nižja kot običajno, zagotavljamo vam ugodno cenovno ponudbo v temu obdobju. Dostava je brezplačna in traja 1-3 dni.

Če ste resen kupec, mi pošljite vašo telefonsko številko, ime in priimek, naslov za dostavo in se bom obrnil na Amazon za obdelavo vašega naročila.
Če imate še kakršnakoli vprašanja v zvezi z izdelki, s vprašanji plačila ali dostavo, vas prosimo, da se ponovno obrnete na nas.

Z lepimi pozdravi,
ekipa TechLand"

Ali je to zanesljiv nakup? KEr cena je nerealno poceni. Tudi za ostale stvari.
Some people feel the rain. Others just get wet.

m0LN4r ::

Pa je registriran na amazonu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SlimDeluxe ::

Če bi bilo legit, bi prodajal na amazonu. Tam pa stane 348€. Kdor jo prodaja po 160 je ali velik bedak ali nategun.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

tikitoki ::

Te oglase brisejo z to razlogom oz. ocitno gre za goljufijo

Noynac ::

@tikitoki Intel Core i7-6700 3.4 GHz in 16 gb rama

m0LN4r ::

Noynac je izjavil:

@jero_no1 Lg Flatron E2442. Sem pa gledal kako escape from tarkov laufa na 1060 pa nisem čisto nič navdušen ne vem če je sploh kaj bolš kot moja trenutna grafična.

Jah ce bi rad vsaj podvojil fps, rabis vsaj 1070/ti al pocakat na 1160 ali novo Vego. Poceni ne bo. Poglej si kako ranglisto naprimer: https://www.computerbase.de/thema/grafi...
da bos imel neko predstavo o tem kake so nasplosno razlike med posameznimi karticami.

PS: butasto ampak vseeno preveri da se ti zdaj v poletnih mescih nic ne pregreva, ce ze dolgo nisi praha ven spihal
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

note3 ::

Nc ne bo rekel s vam. Kje ste zdaj tisti, ki ste mi pred 1mesecem pamet solil ne kupiti gtx 1080ti pridejo to poletje nove graficne evo vam nove graficne.
https://www.google.si/amp/s/gaming.si/2...

DarwiN ::

Meh, Huang ne želi prehitro najavit novih kartic, ker bi s tem kanibaliziral prodajo Pascal kartic. Ravno obratno pa pri AMDju napihujejo svoje prihajajoče kartice čez vse meje, ker nimajo "nič" za ponudit in želijo, da bi potrošniki čakali z nakupom. Povedano drugače, Nvidia prodaja vroče žemljice, AMD pa sanje. :)

Tko da jaz še vedno pričakujem GTX 2080/70 okrog avgusta/septembra (sicer po "nedostopnih" cenah, a vendar...), najavili pa jih bodo tik pred zdajci.

Je pa res, da je ta Huangova izjava vse prej kot obetajoča. Pač še en dokaz več, kako pomembna je konkurenca.. Intel nas je več kot 5 let vlekel za nos, medtem ko je AMD spal... In zdaj se podobno dogaja na področju kartic, le da ne v tako drastičnem obsegu, hopefully.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m0r4l1z3d ::

AMD Vega Extinct je najavljena, 7nm. AMD očitno ima asa v rokavu.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SlimDeluxe ::

Instinct*
Extinct, morda preroške besede :D
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

Ang3lo ::

Jaz bi z veseljem nabavil AMD zaradi freesynca in ker se je za Geforce Experience treba registrirat, ampak cene njihovih grafičnih so še vedno bolane. Tako da za neko normalno ceno mi trenutno preostane samo GTX 1060.

tikitoki ::

Noynac je izjavil:

@tikitoki Intel Core i7-6700 3.4 GHz in 16 gb rama


za 1080p je GTX 1070 ali GTX 1070 ti cez glavo. Karkoli vec je metanje denarja proc.
Pravzprav je ze GTX 1060 dovolj in glede na blizajoc prehod na 7nm, verjetno smiselen nakup za prehodno obdobje.

Se pa strinjam, da GTX 960 ne nudi najboljse izkusnje oz. zahteva nizanje nastavitev.

Ne poslusaj Molnarja, GTX 1060 je BISTVENO bolj zmogljiv, kot GTX 960. Sicer ne bos dobil enkrat vec slicic na sekundo, vsaj 50% ali vec pa ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SlimDeluxe ::

Ang3lo je izjavil:

Jaz bi z veseljem nabavil AMD zaradi freesynca in ker se je za Geforce Experience treba registrirat, ampak cene njihovih grafičnih so še vedno bolane. Tako da za neko normalno ceno mi trenutno preostane samo GTX 1060.

Jaz sem tudi vzel AMD tudi zaradi FreeSynca, ker z denarnico raje podprem odprt standard, ne pa nekaj lastniškega in brezvezno dragega (če primerjaš FreeSync vs. G-Sync monitorje). Za tistih par 10 € razlike pa mi res ni panike. RX580 8GB imaš sedaj za cca 300 €. Poleg tega, RX 580 ima v nekaterih DX12 igrah boljši performance kot GTX1060, je pa res, da na račun tudi večje porabe.
Baje naj bi bila tudi aktivna podpora za driverje pri AMDju bistveno daljša (če se dobro spomnim, 5 let vs. 2 leti pri nvidii)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Noynac ::

Hvala vsem za pomoč. Imam pa še eno vpršanje v kateri trgovini se to splača nakupovat? osebno sicer ne maram preveč kupovanja prek spleta bi rajši v kaki pravi tgovini kupil kar rabim

p.s. sem iz okolice LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Noynac ()

m0LN4r ::

note3 je izjavil:

Nc ne bo rekel s vam. Kje ste zdaj tisti, ki ste mi pred 1mesecem pamet solil ne kupiti gtx 1080ti pridejo to poletje nove graficne evo vam nove graficne.
https://www.google.si/amp/s/gaming.si/2...

Pred enim mescem sem rekel konc julija. Kateri mesec je bil prejsnji teden?

Ang3lo je izjavil:

Jaz bi z veseljem nabavil AMD zaradi freesynca in ker se je za Geforce Experience treba registrirat, ampak cene njihovih grafičnih so še vedno bolane. Tako da za neko normalno ceno mi trenutno preostane samo GTX 1060.

Ne rabis se registrirat

SlimDeluxe je izjavil:

Ang3lo je izjavil:

Jaz bi z veseljem nabavil AMD zaradi freesynca in ker se je za Geforce Experience treba registrirat, ampak cene njihovih grafičnih so še vedno bolane. Tako da za neko normalno ceno mi trenutno preostane samo GTX 1060.

Jaz sem tudi vzel AMD tudi zaradi FreeSynca, ker z denarnico raje podprem odprt standard, ne pa nekaj lastniškega in brezvezno dragega (če primerjaš FreeSync vs. G-Sync monitorje). Za tistih par 10 € razlike pa mi res ni panike. RX580 8GB imaš sedaj za cca 300 €. Poleg tega, RX 580 ima v nekaterih DX12 igrah boljši performance kot GTX1060, je pa res, da na račun tudi večje porabe.
Baje naj bi bila tudi aktivna podpora za driverje pri AMDju bistveno daljša (če se dobro spomnim, 5 let vs. 2 leti pri nvidii)

Kaj naj bi zadnji stavek bil v praksi tocno? A imas kake cudezne driverje za 6950?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Kaj bi rad pa še iztisnil iz VLIW4 arhitekture?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Kaj bi rad pa še iztisnil iz VLIW4 arhitekture?

Zanimivo, da gcn pa še kar stiskajo do amena, verjetno je v tem problem.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Spock83 ::

Vprašanje. A so 1080Ti vredne po 600eur/kos? Ni staro niti eno leto. Delalo max na 70%.

tikitoki ::

Ce najdes kupca je, ce ne najdes ni.

tikitoki ::

Ce najdes kupca je, ce ne najdes ni.

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj bi rad pa še iztisnil iz VLIW4 arhitekture?

Zanimivo, da gcn pa še kar stiskajo do amena, verjetno je v tem problem.


Katero verzijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

SlimDeluxe ::

m0LN4r je izjavil:

note3 je izjavil:

Baje naj bi bila tudi aktivna podpora za driverje pri AMDju bistveno daljša (če se dobro spomnim, 5 let vs. 2 leti pri nvidii)

Kaj naj bi zadnji stavek bil v praksi tocno? A imas kake cudezne driverje za 6950?

Sej lahko da sem čisto mimo ustrelu, ampak quick google kaže, da je to letnik 2010. Ne vem kaj bi človek pričakoval od tega :) Drugače na driver pageu za to kartico piše da je zadnji driver z dne 29.7.2015.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

m0LN4r ::

No saj zato pa sprasujem kaj govoris, ker recimo za GTX 480 iz 2010 je zadnji driver za windows 10 iz 2018.3.27
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj bi rad pa še iztisnil iz VLIW4 arhitekture?

Zanimivo, da gcn pa še kar stiskajo do amena, verjetno je v tem problem.


Katero verzijo?

Verjetno na 28nm ne bi niti s 6. verzijo kaj prida naredili. Upam, da bodo šli na kaj, kar jim bo omogočilo 2ghz pod 250w.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Če se ne motim bo Navi zadnji GCN.
|HP EliteBook|R5 6650U|

legolas ::

Živjo,

dobil sem računalnik (Asus Vivobook) z ločeno grafično kartico (NVIDIA Geforce). Zanima me, kako se uporablja v praksi. Pri obdelavi fotografij? In kako uporabljam nadzorno ploščo kartice?

Hvala za odgovore,
LP Janez

jero_no1 ::

Noynac je izjavil:

@jero_no1 Lg Flatron E2442. Sem pa gledal kako escape from tarkov laufa na 1060 pa nisem čisto nič navdušen ne vem če je sploh kaj bolš kot moja trenutna grafična.


Za Full HD zaslone je GTX 1060 neka optimalna izbira za igre. Če boš kaj kmalu menjal tudi zaslon, potem kupi kaj boljšega, sicer trenutno ne vidim smisla bo nabavi 1080.

Ang3lo ::

Kaj je fora s temi karticami, ki imajo zadaj 3 izhode namesto 5: https://www.mindfactory.de/product_info... ? A je cena samo zaradi tega nižja?

Machete ::

Nižja od katere? Če si opazil se proizvajalci sami odločajo kako bodo opremili kartice z izhodi (verjetno nek minumum je predpisan s strani amdja in nvidie). Cene so zelo različne predvsem na račun izvedb hlajenja in tudi izhodov ja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

schurda ::

Ang3lo je izjavil:

Kaj je fora s temi karticami, ki imajo zadaj 3 izhode namesto 5: https://www.mindfactory.de/product_info... ? A je cena samo zaradi tega nižja?


A je tale najcenejša 1060 s 6GB rama? je kaj slabša od ostalih?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Ang3lo ::

Je najcenejša ja, saj zato sprašujem. Trenutno se sicer cene držijo okrog 280-300€.

tikitoki ::

schurda je izjavil:

Ang3lo je izjavil:

Kaj je fora s temi karticami, ki imajo zadaj 3 izhode namesto 5: https://www.mindfactory.de/product_info... ? A je cena samo zaradi tega nižja?


A je tale najcenejša 1060 s 6GB rama? je kaj slabša od ostalih?

To pa ni slaba cena

gnomee ::

Gledam že en čas grafične na MindFactory ampak ko pridem do košarice in želim izbrati kurirja, mi napiše da preko UPS ni možno pošiljati v SLO. A uporablja slučajno kdo Cheaper&More (SLO servis) in lahko iz prve roke pove kakšne so kaj izkušnje?

Machete ::

MF ne pošilja v Slo. Že 562x napisano.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MostWanted ::

bo treba na naslovni strrani to napisat z vlko rdečo: mindfactory NE dostavlja več v slovenijo!!

nuphilucle ::

Kaj zdaj to, menda bo 1170 od 1000 do 1500$.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

schurda ::

MostWanted je izjavil:

bo treba na naslovni strrani to napisat z vlko rdečo: mindfactory NE dostavlja več v slovenijo!!


A za pravne osebe tudi velja? 8-O
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Ang3lo ::

gnomee je izjavil:

Gledam že en čas grafične na MindFactory ampak ko pridem do košarice in želim izbrati kurirja, mi napiše da preko UPS ni možno pošiljati v SLO. A uporablja slučajno kdo Cheaper&More (SLO servis) in lahko iz prve roke pove kakšne so kaj izkušnje?


Uf, tile zgledajo malo dragi. Če je paket okrog 5kg stane dostava pri njih okrog 30€. Mislim da je mailbox.de boljši (menda ga uporabljajo tudi slotehovci) - pri njih je cena 10-20€, samo ne vem čisto točno koliko bi bila teža in dimenzije za en paket z grafično.
««
94 / 197
»»