» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
147 / 197
»»

scythe ::

Točno tako, jaz bi dal max 700€, že 600€ za GTX1080 mi je bilo tezko dat, hvala bogu je crknava v garanciji, smo dobili pol RTX :O

Horas ::

jaz sem junija 2017 za 1080ti dal 650€. in je ne mislim menjat še par let. prodaju je pa tut ne bom.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

scipascapa ::

itaq ne rabiš horas....razen če dobiš 3080 za 800€ svojo pa prodaš za 500+. hehe

MihaK3 ::

Horas je izjavil:

jaz sem junija 2017 za 1080ti dal 650€. in je ne mislim menjat še par let. prodaju je pa tut ne bom.

Ja, to je bilo skoraj gotovo zadnje časovno okno (relativno ozko sicer, takoj ko je izšla, so jih precej hitro razgrabili, proti koncu poletja pa so že šle cene navzgor zaradi mininga), ko se je dalo za tak denar dobit top of the range karto. Kot kaže trenutna situacija, bo precej časa trajalo že, da boš lahko za enak denar dobil enak performans (govorim o novih), kaj šele bistveno boljši, kot je bila omenjena glede na prejšnje generacije. Imam celo občutek (ki bazira na dejstvu, da so trenutne nore cene rezultat veliko bolj kompleksnih dejavnikov kot pa konec 2017-2018), da znajo miniti kaka tri leta oz šele, ko bo izšla 5000 serija od Nvidie.

scipascapa ::

Zdaj ima AMD možnost, da bi gamerji prišli do svojih iger. Samo bo treba kako tovarno zgraditi izven Kitajske.

45cal ::


???:|8-O

scipascapa ::

verjetno se je zatipkal, pozabil 2 spredaj :D

Taip4n ::

Kaj pa je bil best buy izmed serije 30? Pred dvigom cen seveda :D

GR2 ::

3080 je bila vedno več dražja kot pa je bila hitrejša, ampak tukaj na ST nekako noben ni dajal občutka da bi bila boljši nakup.
Npr. za 3070 je bila najboljša cena 630EUR, za 3080 pa nekje 900EUR. To je +43%, hitrejša je pa nekje +30%, po Techpowerup testih celo samo +23% na 1440p, ampak so imeli starejše igre.
3070 je pa 15% hitrejša od 3060 Ti, 3060 Ti je bila pa najceneje za nekje 530EUR, se pravi obe približno enak P/P. Po Hardware Unboxed testih sem sicer nameril 4,62 proti 5,04EUR na frame.

Odvisno tudi iz katere kartice prihajaš, če iz 2080, boš pač vzel 3080 in ne 3070. Če pa iz 2060 ali še slabše, je pa preskok na 3070 že kar velik in ne vidim potrebe po 3080.

Če se gleda pa future proof, če ne bi bili v takih časih, je sedaj za april napovedana 3080 Ti 12GB, ta bi bila seveda najboljši nakup če kupuješ za 4 leta. Za normalno ceno 900-1000 seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FlyingBee ::

Link?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mato989 ::

Torej kera grafa je nakbolje za 1440p da bo 4 leta proof? Sem gledal 3060 ti

Trenutno imam 1060 6gb palit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Amdforce ::

Amdforce je izjavil:

Je ze kdo narocal kdaj pri Balix? Zanimive cene sicer, ampak kolikor gledam ima lastnik sp, se pravi ni nujno nateg....sem rtx narocil ampak se nisem placal. Ce ima kdo kake info na plano z njimi prosim ;)



So mi javili da ni na zalogi in da bodo stornirali narocilo, ceprav se vedno pise da je na lagerju pri dobavitelju. Ne vem, cuden filing, pa moj zelo dober kolega je skoraj sosed od te firme pa pravi da ni nikoli slisal za njih, na naslovu pa je neka mala vikendica..... zame pass.... ne recem da niso legit, lahko placas tudi preko PayPala ampak vseeno.

FlyingBee ::

Itak imajo tile mali prodajalci samo link do večjega, na zalogi pa je sinhronizirano z njim. V svojem skladišču seveda nimajo zaloge.

Mato, zdaj kupiš 6800 ali xt in imaš na 1440p mir 5 let.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mailer ::

Mato989 je izjavil:

Torej kera grafa je nakbolje za 1440p da bo 4 leta proof? Sem gledal 3060 ti

Trenutno imam 1060 6gb palit
Preveč splošno vprašanje si postavil. Minimum je 3070 potem pa odvisno od grafičnih bonbončkov, frekvence osveževanja monitorja, tipa iger, ki jih boš igral...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Senior Dev ::

Machete je izjavil:

4k or no k.

Tako sem razmišljal tudi sam dokler nisem probal vsemogočne RTX 3090 in videl da v mnogih naslovih švica na okoli 60 fps.
Zdaj mi je jasno da so te najboljše kartice zgolj 1440p in ne 4k kar se tiče gaminga. Problem je torej ker 4k/60 ni za nikamor, do 4k/120 ali 4k/144 pa je še daleč.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Magic1 ::

Najbolje da prodaš grafično in greš kaj drugega delat za kakšno desetletje.
Itak so se sedaj spomnili, da bodo še ray tracing računal, tako da imajo neomejene možnosti kurit grafične resource. Prav vedno lahko dajo na izbiro take nastavitve računanja grafike, da ne bo nobena grafična zmogla xx framov. To je vse odvisno od programerjev, kakšne opcije ti dajo na izbiro. Oni lahko enostavno dodajo opcije v igro, ki bo 3090 spravila na par frejmov, že na 4K.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Silici ::

A nvidia dela iz GPU orodje al kripto scena algoritem? Klok časa bo to trajalo? Sem spet na GT 710 in nevem ali nabavim eno buštvo za 100e za dušo prvezat al počakat?

Mato989 ::

mailer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kera grafa je nakbolje za 1440p da bo 4 leta proof? Sem gledal 3060 ti

Trenutno imam 1060 6gb palit
Preveč splošno vprašanje si postavil. Minimum je 3070 potem pa odvisno od grafičnih bonbončkov, frekvence osveževanja monitorja, tipa iger, ki jih boš igral...



Monitor bo 27ka 1440p in 144hz igram vecino red dead redemption torej rpgje obcasno kako strategijo in streljacino
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

45cal ::

Silici je izjavil:

A nvidia dela iz GPU orodje al kripto scena algoritem? Klok časa bo to trajalo? Sem spet na GT 710 in nevem ali nabavim eno buštvo za 100e za dušo prvezat al počakat?

Za zdej so gtx1060 3gb, 570/580 4gb za okoli 100€ še najboljši "value" nakup:|

Magic1 ::

Verjetno boš trenutno tako grafično dobil za 100€ le če je kaj narobe z njo, ali od frenda.
Magic

Senior Dev ::

Mato, kaj bo tebi grafična v penziji? Vzemi RTX 3080. Na bolhi jih je kar nekaj. Mislim da bi morale biti okoli 700€ kot so pojasnili na predstaviti kartic.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

45cal ::

Senior Dev je izjavil:

Mato, kaj bo tebi grafična v penziji? Vzemi RTX 3080. Na bolhi jih je kar nekaj. Mislim da bi morale biti okoli 700€ kot so pojasnili na predstaviti kartic.

Ja, poudarek na "morale":))

45cal ::


Je to real, da je tukaj 100€ ceneje kot drugod?:|

MihaK3 ::

Občasno kakšni bolj obskurni trgovini (kot tale očitno je) ostane kakšen primerek po "stari" ceni, ja (malo nazaj sem dal tak primer ko je imela Swedata še par kosov novih RX 580 8gb po 155€), seveda pa se zlahka zgodi, da ti naročilo bodisi stornirajo, bodisi navijejo ceno, v katerem primeru pač zadevo skenslaš. Tako ali drugače pa boš za ziher vedel le, če zadevo naročiš.

jero_no1 ::

Magic1 je izjavil:

Verjetno boš trenutno tako grafično dobil za 100€ le če je kaj narobe z njo, ali od frenda.


Ni nujno. 3GB in 4GB niso zanimive za minerje, zato imajo vsaj približno sprejemljive cene.
Sem kupil 1060 3GB za 90€ za prebrodit te 'hude čase'. Ko se trg normalizira pa v lov za nekaj v rangu 2060S ali 1660ti...

45cal ::

jero_no1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Verjetno boš trenutno tako grafično dobil za 100€ le če je kaj narobe z njo, ali od frenda.


Ni nujno. 3GB in 4GB niso zanimive za minerje, zato imajo vsaj približno sprejemljive cene.
Sem kupil 1060 3GB za 90€ za prebrodit te 'hude čase'. Ko se trg normalizira pa v lov za nekaj v rangu 2060S ali 1660ti...

easyrider3 ::

Kar raste in raste zgleda,da ne bodo cene nič kaj dol šle pri komponentah

 Bitcoin

Bitcoin

45cal ::

easyrider3 je izjavil:

Kar raste in raste zgleda,da ne bodo cene nič kaj dol šle pri komponentah

 Bitcoin

Bitcoin


Tesla kupila za 1,5 milijarde dolarjev bitcoinov

Senior Dev ::

Če so od okoli 1000 milijard, kolikor je vredno podjetje, dali milijardo in pol v Bitcoin še ne pomeni veliko.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

45cal ::

Evo še en prevarant med to krizo;(;(;( Če ima kdo čas za ga malo j*** v glavo je spodaj številka...

D3m ::

?????
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

45cal je izjavil:

Evo še en prevarant med to krizo;(;(;( Če ima kdo čas za ga malo j*** v glavo je spodaj številka...



Zakaj prevarant?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

45cal ::

D3m ::

Zakaj nisi to zraven podal?

Jesus a je tako težko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

45cal ::

Se opravičujem. Mislil sem, da je že takoj očitno (brez škatle ker na njej zagotovo ne piše spredaj gtx 1050 ti, čuden oz. nič brandinga, VGA port, fake serial koda zadaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Blinder ::

45cal je izjavil:

Evo še en prevarant med to krizo;(;(;( Če ima kdo čas za ga malo j*** v glavo je spodaj številka...



Si pomislil na to, da mogoce ne ve, da prodaja ponaredek? Ce zelis ukrepat, mu pisi in mu razlozi situacijo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

yayo ::

sicer imaš prevarante tudi na Amazonu

LeQuack ::

Prevarante imaš tudi v vladi.
Quack !

yayo ::

:)) tam bi jih najprej iskal, sodeč po lokalnih politikih v mojem okolišu katere poznam desetletja kot šverckomerc turbopodjetnike, ki bi lastno mater prodali za profitirat dve pari...

45cal ::

Blinder je izjavil:

45cal je izjavil:

Evo še en prevarant med to krizo;(;(;( Če ima kdo čas za ga malo j*** v glavo je spodaj številka...



Si pomislil na to, da mogoce ne ve, da prodaja ponaredek? Ce zelis ukrepat, mu pisi in mu razlozi situacijo.

Zelo dvomim, da ne ve kaj prodaja, ker na profilu oglašuje še dva RAM-a priznanih znamk. Če pa resnično ne ve kaj prodaja oz. katere znamke naj bi kartica bila lahko pogleda kaj piše na embalaži ali na nalepki zadaj. Pro tip: itak tudi, če ima embalažo na njej ne piše nič koristnega oz. znamke, na kartici ni nobenega logota proizvajalca (ampak ok tudi pri pravih ni na vseh) in zadaj, če bi na net vtipkal/preveril serial number al karkoli bi ga vrglo na forume, ki opisujejo da gre za SCAM.
Drugače pa ja, sem pisal temu za 1050ti in še enemu prejšnjemu, ki prodaja fake wish gtx1060 za 250€. Čakam na odgovor, pa bomo videli koliko vedo oz. ne.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

45cal ::


Obstaja razlika med enim, ki oglašuje pravo rtx3080 za nategunsko ceno in drugim, ki oglašuje fake 1050ti/1060 za nategunsko ceno. Od enega boš preplačal za pravo stvar, od drugega boš preplačal za fake stvar, kar je po definicji prevara.
Drugače pa toliko o tem, če "mogoce ne ve, da prodaja ponaredek", in če ima kdo cajt za ga malo j*** v glavo...

FlyingBee ::

Mogoče bo ravno kakšnega starša zajebal, ki bo otroku za igrce kupil. Sicer pa se za 60 eur res ne bi izspostavljal s scamom.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Gejspodar ::

Saj vidiš, da gre za nekega mladoletnika, vsaj po odgovoru.

Najverjetneje videl oglas za Wish, s kreditno od staršev kupil kartico pa veselo mislil, da je dobil "deal".

45cal ::

FlyingBee je izjavil:

Mogoče bo ravno kakšnega starša zajebal, ki bo otroku za igrce kupil. Sicer pa se za 60 eur res ne bi izspostavljal s scamom.

Vem, da 60€ za ni ravno vredno izpostavljati za scam. Ampak iz principa pa je točno to - scam. Bolha nažalost ne garantira kupcu povračilo denarja v primeru prevare, kot jo to lahko Ebay in Amazon. Menim, da je fake gtx 1050ti kupil preko ebay, zahteval vračilo, ga dobil in sedaj prodaja GTS450 izpred 10 let na bolhi za 60€.
In ja, najverjetneje bo najebal kakšen starš ali pa tehnično neizobražen posameznik, ki bo za otroka želel "poceni" grafo za kakšen LoL, Fortnite... Prejel paket, za njega plačal 60€+poštnino, vgradil v PC in se začudil kako gtx 1050ti premore le 40fps na 1080p, Off/Low settings.

Blinder ::

Ma dejte mu malo zagrozit. S prodajo ponaredkov ni za se hecat. Ponarejene graficne kartice btw se niti ne da poslati nazaj prodajalcu; navodial ebaya so, da mora it v unicenje in da je treba ebayu predlozit dokaze unicenja kartice.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

45cal ::

NVIDIA GeForce GTX 1060 Fake Card
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Fake Card
"This card is a fake, using GTS 450 GPU (GF106).
The BIOS of the card is modified to report the GTX 1050 Ti/GTX 1060 device ID.
Your card will probably not match the picture above as several designs of the fake card are in circulation."

FlyingBee ::

Je že zbrisal oglas.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

45cal ::




Da o ceni niti ne začnem... bi bilo smeh vprašati, če imajo račun pa za koliko so kupili leto dni nazaj in prebirat odgovore, da kako tista njihova nakupna cena sedaj ne pomeni nič:))



Moreš bit res malo čuden, da slikaš račun na katerm piše, da je bila kartica kupljena 5.1.2018 za 271€. Ok kul, da bi bila vsaj v garanciji. Garancija od nakupa 36 mesecev. Torej veš kdaj je potekla in ni razloga za sploh omenjat, kaj šele slikat račun. Poleg tega lepo, da je zaprašena bolj kot kakšna klet v katero ni noben stopil 5 let.


"V teh tezkih casih za ljubitelje PC buildinga in moddinga KUPIM graficno kartico RX 580 8GB." Ja srečno brate. Kmalu za ta dnar ne bo možno kupiti niti gtx 1060 6gb...


KOMPONENTKO, Patrik Kogoj, s.p. KOMPONENTKO na prvo mesto postavlja kupca in poskrbi, da ima kupec odlično izkušnjo pri nakupu rabljene zabavne elektronike. Smo butična trgovinica z rabljeno zabavno elektroniko, kjer temeljimo na osebnem pristopu in dejstvu, da vam kot kupcu prikažemo, da se nakup rabljene elektronske opreme splača! In potem so še spodaj slučajno ključne besede za leto 2021: rudarjenje, mining, bitcoin, ether, kripto, kriptovalute... Tako, da se ve kam pes taco moli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

mk_kori ::

Decembra palit dual 3060ti cca 650 €, danes 950€ :|

Alien123 ::

koliko pa bi bila moja 2080 vredna danes? :D
««
147 / 197
»»