» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
107 / 197
»»

Machete ::

50-60 'pri skoraj vseh' .. Odvisno kaj človek hoče. Dvomim da želi večino settingsov dati na medium in verjetno ne kupuje samo za eno leto. Zdaj če pa hoče delati komproimse pa ok.

Npr tole ni niti 40fps
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

meho7 ::

AC serija je znana, da se najmocnejso grafo spravi na kolena.
Ubishit :)

Geekoo ::

Machete je izjavil:

Za 1440 je 1070 prešvoh. Kot zanimvost, stara Crysis 3 maxed out 1920x1080 še z gtx1080 sem pa tja pade pod 60 fps!

Nisem glih ne vem kako hud geek, da bi gonil vse na max. Za WoT bo pa verjetno kr v redu za kakšno leto,dve... :D

bajsibajsi ::

Machete, nauci se uporabljati racunalnik.

neo5468 ::

Jaz se strinjam z machete.

Machete ::

bajsibajsi usmeri svoj nadzemeljski geeking ego v pomoč geekoju, ne name, ker sem samo podal moje mnenje in sam pod 1080 za 1440p pač ne bi šel, ker je življenje prekratko, da bom delal kompromise pri izbrani resoluciji :D
Sicer pa če pravi, da je nezahteven, pa lahko prova 1070 why not..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Cveto ::

Eno (mogoče neumno) vprašanje: spravljam se kupiti nov monitor in je (če gledamo karkoli nad 1080p, kar imam sedaj) praktično več ponudbe z 4k, kot z 1440p, tako da razmišljam da bi vzel kar kaj od tega.

Tukaj se seveda pojavi vprašanje grafične kartice. Trenutno imam precej navito MSI Gaming X GTX 1060 6GB, ki seveda v 1080p zelo dobro dela, na 4k bo pa verjetno "pokleknila". Koliko se recimo da da dobiti z nižanjem detaljev? Al je bolje goniti zadevo na manjši ločljivosti? Koliko je potem slika slabša, glede na to, da ni native.

Financ za oboje, torej 4k monitor in recimo 1080, trenutno ni, niti si ne predstavljam, da bi dal kdaj naenkrat toliko. 1070 pa pomoje ni dovolj velik napredek oziroma je premalo za karkoli blizu 4k.

Igra se trenutno predvsem FH4, kjer ima trenutna grafična na 1080p cca 90fps, na 1440 pa bi morala imeti okoli 60fps (kar je cilj).

Oziroma na kratko: a se da (za nek čas) preživeti tudi z 1060 na 4k monitorju?

Morda še tole: trenutno grafična mi gre težko iz rok tudi zato, ker sem izredno zadovoljen z delovanjem. Zadeva je neslišna in rock-stable, medtem ko dve prejšnja (PowerColor) ni bila, tako da bom, karkoli bom že gledam, kupil samo nekaj iz višjega kakovostnega razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

MostWanted ::

Cveto je izjavil:

Eno (mogoče neumno) vprašanje: spravljam se kupiti nov monitor in je (če gledamo karkoli nad 1080p, kar imam sedaj) praktično več ponudbe z 4k, kot z 1440p, tako da razmišljam da bi vzel kar kaj od tega.

Tukaj se seveda pojavi vprašanje grafične kartice. Trenutno imam precej navito MSI Gaming X GTX 1060 6GB, ki seveda v 1080p zelo dobro dela, na 4k bo pa verjetno "pokleknila". Koliko se recimo da da dobiti z nižanjem detaljev? Al je bolje goniti zadevo na manjši ločljivosti? Koliko je potem slika slabša, glede na to, da ni native.

Financ za oboje, torej 4k monitor in recimo 1080, trenutno ni, niti si ne predstavljam, da bi dal kdaj naenkrat toliko. 1070 pa pomoje ni dovolj velik napredek oziroma je premalo za karkoli blizu 4k.

Igra se trenutno predvsem FH4, kjer ima trenutna grafična na 1080p cca 90fps, na 1440 pa bi morala imeti okoli 60fps (kar je cilj).

Oziroma na kratko: a se da (za nek čas) preživeti tudi z 1060 na 4k monitorju?

Morda še tole: trenutno grafična mi gre težko iz rok tudi zato, ker sem izredno zadovoljen z delovanjem. Zadeva je neslišna in rock-stable, medtem ko dve prejšnja (PowerColor) ni bila, tako da bom, karkoli bom že gledam, kupil samo nekaj iz višjega kakovostnega razreda.


se da, če ti ni problem met 30 fps.

DarwiN ::

Za 4k bi potreboval vsaj 1070Ti.. Potem lepo laufa na ~medium grafičnih nastavitvah brez AA.

Sicer pa vprašanje, če se sploh splača kupit 4k, danes ko talajo 31.5" IPS/VA 1440p 75Hz monitorje za pičlih ~200EUR.. Ima sploh smisel kupit katerikoli drug monitor? IMO ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

neo5468 ::

Lahko uporabljaš 1060 z 4k monitorjom brez problema, ampak igraš pa na 1080p resoluciji, dokler ne kupiš močnejše grafične. 4k perfektno scale-a na 1080p resolucijo, tako da bo igra zgledala isto kot na native 1080p monitorju. Boš pa še vedno koristil 4k za navadno uporabo desktopa, youtube in pa kakšne manj zahtevne igre.

Jaz osebno bolj priporočam 144hz refresh rate ker je za igre boljši ampak vsakemu svoje.

Bwaze6 ::

neo5468 je izjavil:

4k perfektno scale-a na 1080p resolucijo, tako da bo igra zgledala isto kot na native 1080p monitorju. Boš pa še vedno koristil 4k za navadno uporabo desktopa, youtube in pa kakšne manj zahtevne igre.

...


Tako scalanje z grafično kartico kot večina 4K monitorjev in TVjev scalajo bilinearno, namesto podvajanja pikslov. O "intiger scaling", "pixel doubling" itd. se govori že od prihoda 4K, a se ni premaknilo kaj dosti.

Nekateri 4K TVji naj bi imeli možnost podvajanja pikslov - Panasonic TX-55CX802B, Sony X900E. Nimam pa nobenih izkušenj s tem. Govorice o driverjih ali softveru, ki naj bi to omogočili, pa se pojavljajo že leta, in običajno potem ni nič iz tega. Tole je najnovejše:

Lossless Scaling Steam Utility

m0LN4r ::

Nevem, ampak ko jaz na 28" 4K Samsungu ali 27" 4K LGju nastavim 1080p zgleda za kurac. No ce od enga metra dalec zgledam gre. Problem je, da sta fizicno se vedno dva piksla in med njima je mal razmaka in je scaling v bistvu namesto enega belega piksla tako, da -belo/mal fraj/belo- imho.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cveto ::

Ja, saj to me je zanimalo...

Hvala!

DarwiN je izjavil:

Za 4k bi potreboval vsaj 1070Ti.. Potem lepo laufa na ~medium grafičnih nastavitvah brez AA.

Sicer pa vprašanje, če se sploh splača kupit 4k, danes ko talajo 31.5" IPS/VA 1440p 75Hz monitorje za pičlih ~200EUR.. Ima sploh smisel kupit katerikoli drug monitor? IMO ne.


Kateri monitor pa je to? Kak link za nakup?

31,5" 1440p je sicer ravno enak DPI, kot pro sedajšnjem 24" 1080p (92dpi), meni se pa gre ravno za malo bolj ostro sliko.

Vidim da bom očitno še malo čakal. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

gddr85 ::

borut_p ::

jaz laufam 1070ti na LG 4k monitor. vse skup na ryzen5 1600x in 16g rama.
če koga zanima kako se obnese.

nejcp ::

Zdravo, v kratkem imam namen nadomestiti svojo RX 480 grafično za nekaj novejšega... Kaj priporočate in kje naj ceneje to dobiti? V glavnem se bo uporabljala za gaming imam pa Acerjev 144hz Freesync monitor + i5 6500 3,20 in pa 16gb rama...

D3m ::

Vega 56.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejcp ::

Kaj pa Vega 64? Gledam na MFju da ni neke bistvene razlike v ceni cca. 70€? :D

D3m ::

Pol pa 64, če je taka mala razlika.

Prej si bile razlike preko 150 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MostWanted ::

če ni prava tema naj admini prestavijo

dxdiag mi pravi da imam directx 12, v igrah pa afterburner directx11. kako to?

DamijanD ::

IMHO: odvisno os tega kaj posamezna igra uporablja?

MostWanted ::

DamijanD je izjavil:

IMHO: odvisno os tega kaj posamezna igra uporablja?


kako to misliš? katere igre? grafa je rx 580.

Cveto ::

Ne podpirajo vse igre dx12.

Ne se sekirat zaradi tega, rx580 podpira eno in drugo.

MostWanted ::

čudno mi je kr na 1080ti mi pa v igri kaže d12.

ok. tnx.

m0LN4r ::

Novicablisk, nekatere igre imajo DX11 in DX12 in se nastavi, pac po defaultu nekaj. Jaz na 1080Ti se nisem vklopil igre, ki bi se avtomatsko nastavila na DX12... no, razen ce je v GE vklopljena avtomatska nastavitev grafike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

simnov ::

Tale Assassin deluje ok vse do konca na r9 390 1920x1200.

pickdickflik ::

Zdravo,
mi lahko kdo pove kako je z garancijami pri različnih proizvajalcih grafičnih kartic (Asus, Msi, Evga itd.).

Imam namen kupiti rabljeno 1080ti in če pride do kakšnih nevšečnosti, je možno unovčiti garancijo, ali proizvajalci ne krijejo popravila če sem 2. lastnik oz. če je kartica bila uporabljena za rudarjenje.

LP

matobeli ::

Eni izmed rudarjev tud zelo neradi račune dajejo zraven, bodi pozoren.

Qcube ::

matobeli je izjavil:

Eni izmed rudarjev tud zelo neradi račune dajejo zraven, bodi pozoren.

Za kaj sploh rabiš račun? Edino če sklepaš da je ukradeno. Če toliko želiš vse po pravilih si pač kupiš novo. Dvomim da tudi ti hraniš račun od kolesa ki si ga kupil leta 2010. Nekatere ne zanima ali enostavno izgubijo itd. Jaz po pravici dvomim da imam kje račun od RAM-a v računalniku, če bi ga prodajal bi se tudi našel kdo ki bi se vpičil. Davek je bil tako ali tako že plačan za artikel ko je bil kupljen, temu se ne more nobeden izognit. Glede garancije, če na strani od proizvajalca ne najdeš warrantychecka po serijski se pač izogibaš ali kupiš novo.

matobeli ::

Nekateri proizvajalci zahtevajo da se garancija uveljavlja pri trgovcu. Tam pa good luck če nimaš računa.

Cveto ::

Če se stvar oglašuje kot "z garancijo" ali "v garanciji", potem mora biti račun zraven. V času množične prodaje minerskih kartic je to še toliko bolj pomembno, saj je verjetnost odpovedi kartice večja.

Qcube ::

Ne vem zakaj si potem ne probate zdilati boljše cene. Koliko % po vašem bi morala biti nižja cena od nove da bi sprejeli tudi brez garancije? -50%, -60%, -70%, -80%, -90, -99%? Sklepam da ko bi šlo pod -60-70%, bi sumili da je 100% nateg.

neBlot ::

Gigabyte RX Vega 64 @ 435€... DA / NE?

D3m ::

Nova? DA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

vega56 pa bios flash ;)

MostWanted ::

kaj pomeni če je v igri tam ko piše d3d11 80fps, pri fps average pa 100?? kk je to možno? uporablja se afterburner.

gddr85 ::

average je povprečje, tist kar ti kaže med špilom je pa trenutno

MostWanted ::

to mi je jsano. ni mi jasno kako je lahka average višji od trenutnega? če trenutni ne preseže 85fps. pri meni tega nikoli ni bilo. to sem pri kolegu opazil.

techuser ::

https://www.alternate.de/SAPPHIRE/AMD-R...
Ali se bolj splača vzet gtx 1050? tale je že kar stara.

D3m ::

Gledano po HW specifikaciji je R9 380 hitrejša, kar tudi je.

Posledično je sedaj odvisno od igre do igre.

Oz. kaj je tvoj namen z grafično?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Qcube je izjavil:

matobeli je izjavil:

Eni izmed rudarjev tud zelo neradi račune dajejo zraven, bodi pozoren.

Za kaj sploh rabiš račun? Edino če sklepaš da je ukradeno. Če toliko želiš vse po pravilih si pač kupiš novo. Dvomim da tudi ti hraniš račun od kolesa ki si ga kupil leta 2010. Nekatere ne zanima ali enostavno izgubijo itd. Jaz po pravici dvomim da imam kje račun od RAM-a v računalniku, če bi ga prodajal bi se tudi našel kdo ki bi se vpičil. Davek je bil tako ali tako že plačan za artikel ko je bil kupljen, temu se ne more nobeden izognit. Glede garancije, če na strani od proizvajalca ne najdeš warrantychecka po serijski se pač izogibaš ali kupiš novo.

Jaz pa po pravici shraranim vsak racun oz. ker ze nekaj let samo online kupujem imam/o racune takorekoc shranjene v digitalni obliki, imam se racune iz 2010 na mailu vse do danes.
Da pa nimas racune od graficne kupljene pred enim letom, je pa gladka laz.

1. Za kartice kupljene v nemciji na firmo je tako, da ima samo eno leto garancije.
- za to tudi racuna ne boste dobili
ali proizvajalci ne krijejo popravila če sem 2. lastnik oz. če je kartica bila uporabljena za rudarjenje.

Res je in hkrati veliko trgovin dela enako. Edino za Mindfactory vem da je zaenkrat vedno pomagalo, ce sem pri prodaji zraven racuna prilozil se izpolnjen "Abtrittserklärung" in potem niso komplicirali.
Za ostale mumbojumbo trovine ne vem, ker tam ne kupujem. Minerji so pa privlekli graficne iz cisto vsake luknje. Nekateri so celo odpirali s.pje za nabavo kartic...

Qcube je izjavil:

Ne vem zakaj si potem ne probate zdilati boljše cene. Koliko % po vašem bi morala biti nižja cena od nove da bi sprejeli tudi brez garancije? -50%, -60%, -70%, -80%, -90, -99%? Sklepam da ko bi šlo pod -60-70%, bi sumili da je 100% nateg.

Menda je vsakemu jasno, da brez racuna se take stvari ne kupuje, ne glede na ceno. Razen ce bi rad prisparal, a hkrati sprejmes tveganje da lahko drugii dan crkne.
- Jaz sem se tocno tako opekel pri kartici za 400eur. Kupil tle na s-t, brez racuna in po 10 mescih je izdihnila. Jebiga sem rekel, sola za naslednjic. Se dobro da sem ujagal enga dobavitelja, ki mi jo je potem brez garancije zamenjal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cveto ::

Kupil sem že brez računa in to od nekoga (slo-techovca), ki mi je sam priznal da je malo tudi "miniral". Samo to je bil nakup za manj kot 100 eur in za kartico starejšo od dveh let (kakor vem dela pri novemu lastniku še danes, po vsaj 3 letih). Če pa bi vzel nekaj novega v rangu 300-400 eur, je pa fajn imet kaj v roki.

lucky13 ::

Potreboval bi nasvet. V PC z Intel G4560 bi dodal grafično kartico. Katero je smiselno kupiti, da bi jo procesor izkoristil? In kakšen napajalnik bi potreboval za takšno kartico. Sedaj je notri Intertech 550W.

https://www.inter-tech.de/en/products/p...

L.p.

Machete ::

1030, 1050. Če igraš igre mogoče celo 1050ti (verjetno že overkill).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

DarwiN ::

IMO lahko daš not vse kartice do 580/1060... Grafične nastavitve na ultra in v najzahtevnejših igrah proc ne bo veliko bremzal grafične.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Machete je izjavil:

1030, 1050. Če igraš igre mogoče celo 1050ti (verjetno že overkill).


Razlika med 1050 in 1050Ti ni taka, da bi en bil overkill, drugi pa ne.

Mogoče lahko pogugla za kake teste teh kombinacij, pa vidi razlike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lucky13 ::

Hvala za odgovore.

L.p.

Cveto ::

Sicer pa g4560 niti ni tako slab procesor. V bistvu je podoben kot i3 prejšnih generacij in če špil ni ravno tak, da bi koristil veliko jeder, bo ok tudi za kako 1060/RX580. Kartice o danes itak tkao poceni, da se ne splača jemati kaj manj.

lucky13 ::

Kaj pa napajalnik za takšno grafično? Tole bi bilo OK?
https://www.amazon.de/Seasonic-S12II-Br...

D3m ::

Cveto je izjavil:

Sicer pa g4560 niti ni tako slab procesor. V bistvu je podoben kot i3 prejšnih generacij in če špil ni ravno tak, da bi koristil veliko jeder, bo ok tudi za kako 1060/RX580. Kartice o danes itak tkao poceni, da se ne splača jemati kaj manj.



To je Avg. kaj pa minimum? >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
107 / 197
»»