» »

FERI [MB] proti FRI [LJ]

FERI [MB] proti FRI [LJ]

fenix_ ::

Letos se moramo vpisati na fakulteto in zanima me kakšna je razlika med programoma Računalništvo in informacijske tehnologije(FERI) in Računalništvo in informatika(FRI)
Lepo bi bilo da odgovori tudi nekdo ki obiskuje katerega koli izmed programov
  • spremenil: Mavrik ()

lebdim ::

predvidevam, da bistvene razlike v predmetniku ni, razlika je verjetno samo v stopnji težavnosti obveznosti in izpitov ... predmetnik je verjeten precej podoben ...

Isotropic ::

mb te baje bolje pripravi na kariero programerja, lj je pa bolj teoreticen - computer science pac.
mislim da je "feri rit" kar cenjen

balocom ::

Na feri imaš R-IT in ITK programa, taprvi je priporočen za vse, ki se vidijo kot bodoči programerji, ITK pa je za vse, ki hočejo bit informatiki.

Mavrik ::

fenix_ je izjavil:

Letos se moramo vpisati na fakulteto in zanima me kakšna je razlika med programoma Računalništvo in informacijske tehnologije(FERI) in Računalništvo in informatika(FRI)
Lepo bi bilo da odgovori tudi nekdo ki obiskuje katerega koli izmed programov


Ja... kaj te pa sploh zanima? Razlik je veliko in si o njih lahko prebereš predmetnik. Ti je pa lažje svetovati če poveš kaj točno bi pa rad se naučil na faksu.
The truth is rarely pure and never simple.

Terman ::

Se zavedaš, da nihče ni diplomiral na obeh faksih? :)
Jaz lahko na hitro povem za FRI UNI, še pred bolonjsko. Veliko matematike, veliko teorije, izjemna širina. Če končaš FRI, boš lahko delal na skoraj vsakem področju, vendar boš moral čisto vsako podrčje še dodatno spoznati. Nič ne škodi, če to narediš že med faksom.

SkIDiver ::

Če mene vprašaš je vseeno kam se boš dal, ker je kvaliteta znanja, ki ga boš pridobil odvisna od tvoje samoiniciativnosti.

Govorim za FRI VSŠ in je podobno kot UNI. Ogromno teorije, veliko izpitov podobnih UNI-ju (včasih sem se celo vprašal zakaj imajo UNI in VSŠ) in največ je odvisno od tebe samega. Če boš čakal, da ti bo nekdo vrgel znanje v glavo potem je bolje, da narediš obhod pri FRI in FERI. Dobil boš zgolj osnove, če hočeš iz tega nekaj naredit pa je potem odvisno od tebe.
Lahko se naredi, da "se naredi" ali pa se naredi z neko kvaliteto.

Svoj potencial v smeri, ki te zanima pa je pametno začeti razvijati že na začetku kot pravi Terman. Če bi rad bil programer je pametno začeti programirati po nekje prvem letniku, ko malce padeš v programiranje kot pa 3/4 leta samo programirati na vajah in na koncu z diplomo v roki ne poznaš prakse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

fenix_ ::

Zanima me še kako je kaj s službami po končanem faksu se da dobit kaj al je bol suša??

SkIDiver ::

Za dobrega "delavca" se vedno najde služba brez večje težave;) Diploma ti ne bo dala službe. Službo ti bo dalo tvoje znanje in reference. Zato je pametno biti ustvarjalen že tekom študija.

Terman ::

Diploma lahko da službo. Obstajajo razni razpisi, kjer država namesto podjetja plaučuje plačo sveže zaposlenim diplomantom. Ugotoviš kdaj je ta razpis, narediš presek z oglasi za delo in premaguješ ljudi z veliko boljšimi izkušnjami ;)

SkIDiver ::

No tega pa nisem upošteval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344907 (7099) nejc_nejc
»

FERI ali FRI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7517313 (12043) KraitPay
»

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Oddelek: Šola
4413345 (11237) Blinder
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420331 (16741) SimplyMiha
»

FERI vs FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5517686 (14173) Hardstyle

Več podobnih tem