» »

Težave v Nokii se nadaljujejo

Težave v Nokii se nadaljujejo

Nokia - Nokiino padanje v črno luknjo se nadaljuje, kažejo poslovni rezultati za zadnje lansko četrtletje, ki jih je finski velikan razkril danes. Upadla je tako prodaja pametnih telefonov kot navadnih mobilnih telefonov, temu ustrezni pa so nižji prihodki.

V zadnjem četrtletju so prodali za 2,63 milijarde evrov mobilnih naprav, kar je 29 odstotkov manj kot v enakem obdobju leto pred tem in pet odstotkov manj kot v lanskem tretjem kvartalu. Pada tudi prodaja družine mobilnih telefonov z Windows Phone, saj so prodali 8,2 milijona telefonov Lumia, medtem ko so jih v tretjem četrtletju 8,8 milijona. To je še posebej zaskrbljujoče, ker niti božična nakupovalna sezona ni pomagala k rasti.

Hkrati ima težavo tudi Microsoft. Prva težava je posredna, saj Lumia predstavlja 90 odstotkov vseh telefonov z operacijskim sistemom Windows Phone, ki se prodajo. Druga težava je precej bolj resna, saj je Microsoft za dobre tri milijarde evrov kupil mobilni del Nokie in ga bo uradno prevzel konec tega četrtletja.

A tudi del, ki bo ostal v finski lasti (največji del je NSN, poleg pa sta še HERE in Aevanced Technologies) in se bo ukvarjal predvsem s telekomunikacijsko opremo, ne posluje bistveno bolje, saj prihodki padajo tudi tam. Leto 2012 je NSN končal z 1,4 milijarde evrov izgube, minulo leto pa z dobičkom v višini 15 milijonov evrov, ki bolj spominja na zaokrožitveno napako kakor dober rezultat.

Delnice podjetja so takoj po objavi teh rezultatov izgubile dobrih 10 odstotkov vrednosti.

90 komentarjev

«
1
2

ivanuscha ::

Prav jim je, čas je bil da bi ustavili tega kretena od Elopa, pa ga niso. Symbian bi moral ostat na cenejših napravah, na dražjih pa bi šli na Android, pa bi bili rešeni. Logično da jim ne more it bolje, kdo pa bo kupoval ta pol-izdelek od WP8.

Dr_M ::

Ce je WP8 polizdelek, kaj je sele android? Pre-alpha?
Android trg je ze prevec nasicen.
WP pa ne uspeva, ker pac je MS izdelek in ne google. Ker ce je pa google neki naredu, je pa ziher dobro.

Gregor P ::

... problem je predvsem ker niso obdržali symbiana ter nadalje razvijali njihov lasten pameten OS maemo/meego. Tako nas pač večina ne vidi v Nokii nobene alternative konkurenci na trgu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Formula 1 ::

Problem v božični sezoni je bil da si imeli ali phableta, ki je prevelik za veliko ljudi pa še to je bil bolj kot ne na voljo le za AT&T, no potem pa še Lumia 1020 ki je v bistvu L920 +1 GB RAMa in 41 MP kamero. Nič čudnega da je prodaja padla, škoda da ni bila Lumia 929 predstavljena pred božično sezono.

Dr_M ::

Gregor P je izjavil:

... problem je predvsem ker niso obdržali symbiana ter nadalje razvijali njihov lasten pameten OS maemo/meego. Tako nas pač večina ne vidi v Nokii nobene alternative konkurenci na trgu.



Ce zadeve ne poznas, res lahko reces, da ni alternativa.
Jest sm sit rebootanja vsake 2 dni, sit sm tega, da moram vsake 3 mesece naredit factory reset na androidu. Je pri WP enako?

koyotee ::

Vprasaj slo_matej! XD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shadeX ::

Dr_M je izjavil:

Ce je WP8 polizdelek, kaj je sele android? Pre-alpha?
Android trg je ze prevec nasicen.
WP pa ne uspeva, ker pac je MS izdelek in ne google. Ker ce je pa google neki naredu, je pa ziher dobro.



LoL, skoraj vse si sfalil kar si napisal.

Android trg je ze prevec nasicen.


Trg ni nikoli prenasičen :). Dejstvo je ta uporabniki mara(jo)mo android in če je neka zadeva dobra (in cenovno ugodna) potem se bo to zadevo uporabljalo.


WP pa ne uspeva, ker pac je MS izdelek in ne google. Ker ce je pa google neki naredu, je pa ziher dobro.


Tudi google je imel veliko spletnih aplikacij ki so totalen fail, in pa malo manj totalen fail. Recimo tisti OS oblak od googla, a se sploh še kaj govori od njega? Potem je tukaj google+, ki ne pride facebooku niti do kolen. Mogoče se uporabniki večajo na račun "posiljevanja" uporabnikov youtuba (g+ račun obvezen za komentiranje itd ).

Android je zaslovel na račun tega ker je odprokoden. Vse večje firme, ki izdelujejo elektroske naprave (telefone, tablice, ure), so ga začeli uporabljati. To pa pomeni masovno izdelavo teh naprav. Dobiš jo kjerkoli in je cenovno ugodna. Nokia pač ni med njimi.. na žalost. Zakaj še vedno ne razmišljajo o androidu, ne me vprašat.

broken/link ::

Dr_M je izjavil:

Ce zadeve ne poznas, res lahko reces, da ni alternativa.
Jest sm sit rebootanja vsake 2 dni, sit sm tega, da moram vsake 3 mesece naredit factory reset na androidu. Je pri WP enako?


iz izkušenj dobrega kolega ti lahko povem, da ni tako :)

Lonsarg ::

Ampak v letu 2013 so več kot za faktor 2 povečali prodajo napravm 2012, a ni to malo bolj pomemben podatek, kot da so v Q4 prpdali za 5% manj kot v Q3, mislm halo...

Nokia je naredila v letu 2013 enega glavnih korakov na poti da postane 3. največji OEM(za Samsungom in Applom), v bistvu vstaja iz groba na stopničke, novice se pa piše, kot da bo lihkar propadla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dejch79 ::

Sem uporabnik WP8 in Nokijinega mobilnika Lumia 820. Nikoli prej si nisem lastil Nokie in tudi prejšnjih derivatov WP operacijskih sistemov ne. Mobilnik, ki sem ga uporabljal pred tem je bil HTC Wildfire z Androidom.
In moram reči, da sem z trenutnim mobilnikom zelo zadovoljen. Težav, kot so resetiranje, počasno delovanje, težave z aplikacijami ne poznam. Pohvalim odlično navigacijo, ki je zastonj na voljo v Lumia-h.

Menim da mobilniki z WP8 operacijskim sistemom zadovoljijo 90% uporabnikov. Dejstvo pa je da je Android nekako zlezel ljudem pod kožo. In predno se nekdo obregne ob to da sem imel prejšnji mobilnik z prastaro verzijo Androida, pri hiši je tudi Samsung, ki ga pestijo klasične Androidne bolezni :)

Torej če komu pomeni mnenje neobremenjenega osebe z znamko in precedensom, potem z veseljem zapišem. Preizkusite WP8. Mogoče vas bo ob prvem stiku pustil hladnega, verjemite pa mi, da boste zadovoljni iz dneva v dan, ko bo vaš mobilnik deloval vedno enako in vedno dobro.

Zanimivo je, kako v svetu mobilnikov prednjači mnenje da je Android tisto pravo, kljub njegovim pomankljivostim ki niso majhne. Če bi preslikal v avtomobilsko industrijo to manijo.. Android je kot Alfa, vznemirljiva in vsak dan polna presenečenj, WP8 pa kot Volkswagen. Nevpadljiv, nevsiljiv, klasičen a dela.
Seveda stanje na naših cestah govori v prid....to pa že sami veste kateri znamki :)

||_^_|| ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak v letu 2013 so več kot za faktor 2 povečali prodajo napravm 2012, a ni to malo bolj pomemben podatek, kot da so v Q4 prpdali za 5% manj kot v Q3, mislm halo...

Nokia je naredila v letu 2013 enega glavnih korakov na poti da postane 3. največji OEM(za Samsungom in Applom), v bistvu vstaja iz groba na stopničke, novice se pa piše, kot da bo lihkar propadla...


Tako nekako ja, ampak problem je v tem da strategija sploh ni jasna. Nihče ne ve kaj bo letos => kaj bo prodajal MS, kaj bo prodajala nokia? Bo MS prodajal lumie? Bo nokia dejansko samo še HERE in NSN, ali imajo v planu telefone z androidom (prototip z imenom "normandy")?

Lonsarg ::

Letos bo itak tisto, kar ima Nokia splaniran, 2014 bomo šele videli Microsoft plan, ki bo, če niso neumni vključeval Lumia ime.

Če je Lumia 1020 bila cameraphpne bo najverjetneje zdaj prišel ven navaden flagship(ne bo takega izrastka), ki pa bo vseeno pokosil konkurenco v kameri kljub temu. Če boji pozni in če ne bo Windows Phone Blue 8.1 ready bo kar kriza za njih.

PurpleMoo ::

WP 8.1 bo najverjetneje prišel ven aprila. Sama si bom v kratkem kupila Lumio 1520. WP mi dosti bolj odgovarja kot Android (imela SGS2 skoraj tri leta).

harmony ::

Jaz sem imel Galaxy Note, pa sem ga razbil ob tla, ker mi je paral zivce.

Vecjega sita od Androida nisem videl. Pa sem imel n-Android telefonov z razlicnimi verzijami.

technolog ::

Kdor se z microsoftom peča, slabo konča.

OmegaM ::

Lastim si dve Lumiji, starejso 610, ter novejso 720.
720 sem si nabavil po izkusnji s sluzbeno 610.
Ce lih je gor namescen OS 7.8 deluje stabilno, niti enkrat samkrat ga v vec kot letu dni ni bilo potrebno resetirati ali pa da bi se sam resetiral.
S tem da baterija svetovno drzi.
Je pa res da se uporablja vecinoma za telefoniranje ter tu pa tam kaksna slika.
720 si lastim od kar je prisla v Slo. Padla mi je ne vem koliko krat dol, zato se mi je verjetno sama resetirala 2x.
Ene malo mi nagajajo touch gumbi, deluje pa. Skratka, veckratni padec iz velike visine je verjetno pustilo posledice.
Drugace pa Nokia navigacija super zadeva
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Dr_M ::

LoL, skoraj vse si sfalil kar si napisal.


You're argument is invalid.

Trg ni nikoli prenasičen :). Dejstvo je ta uporabniki mara(jo)mo android in če je neka zadeva dobra (in cenovno ugodna) potem se bo to zadevo uporabljalo.


Najbolj popularna stvar ni nujno najboljsa.

Android je zaslovel na račun tega ker je odprokoden.


Ljudje sploh ne vedo kaj pomeni odportokoden. Ljudje niti ne vedo, kaj pomeni operacijski sistem. Vedo samo, da je androidnekifulkulkarmorasnujnoimetzadnjoverzijo.

Kdor se z microsoftom peča, slabo konča.


S tem se strinjam, ampak to je zgolj zato, ker je folk butast. To je poglavitni problem.

alexa-lol ::

Andoridu je dost Samsung pomagal z linijo Galaxy.

Drgač pa go Nokia.

feryz ::

Verjetno je ravno obratno, Galaxy-ju je pomagal Android. Ker drugače bi imeli vsi Samsungi Bada OS.
Folk je verjetno res butast in to večina njih. Manjšina je nasprotno super pametna. Yeah, right!

Sicer pa imamo doma SGS, Xperio Go, Prestigio PAP, android tablico. Uporabljamo jih za stvari, za katere so namenjene (telefoniranje, sporočila, maili, tuba, brskanje, igranj igric, navigacija...). Nimam pojma o kakšnem resetiranju govorite. Pri nas se androidni telefon ali tablica ponovno prižigajo le če crkne zaradi prazne baterije. Pravzaprav se ne spomnim, kdaj bi nazadnje ponovno prižgal ali resetiral katerega od njih.
Go je bila kupljena avgusta lani in ni še ugasnila. Resetirala se je pa le takoj od začetka, ko se je posodobil android. Pa telefon nemalokrat čofne na tla, za sabo ima že par ur plavanja oz. potapljanja in podobno.

Nokia pa... Ko so imeli vsi trotl telefone, jih je imela Nokia in je blestela.
Ko so imeli vsi Symbian telefone, jih je imela tudi Nokia in blestela.
Ko so skoraj vsi prešli na android, Nokia pač ni in od takrat ne blesti več. J... ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Dami ::

Sem šel iz trotl nokie na lumio820 in sem zadovoljen. Res edino kar pogrešam in verjetno zakaj je delež wm8 tako majhen je pač lack of apps. Sam OS in nokiin hardware nista pri tem nič kriva, ravno nasprotno, oboje deluje super in upam da bodo tudi razvijalci dali prst iz riti in ne bojo gledal sam na majhen tržni delež.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

phong ::

Meni je pa sumljivo, da je toliko komentarjev, ki hvalijo Windowse, pa skoraj nobenega, ki bi hvalil druge OS-je. Kot, da bi kdo plačal za to... upam, da se motim.

PrihajaNodi ::

Iz 8.8 je padla prodaja na 8.2 ja ker katastrofalen padec.

Lumie so super. Še posebno 620. Telefon enostavno dela. Sicer res da so šele sedaj dali tipko za nazaj pri google search aplikaciji, pa vseeno super telefon za ta denar. Medtem pa ima android polno aplikacij od katerih je večina neuporabnih, uporabne pa plačljive, da o google maps ne govorim ki se enostavno ne more primerjati z Nokia drive navigacijo.

Sem imel Xperio P in sedaj Lumio 620. Neverjetno kakšna razlika. Telefon dela.

Sicer pa v Evropi se prodaja WP veča v ZDA pa pada. Pač boljši marketing imajo v zda, pa američani so preveč togi da bi poskusili wp. Sicer so tiste velike ikonce malo smešne in butaste a ko se navadiš je preprosto to to.

levaky ::

Jaz samo upam, da mi ne ukinejo WP platforme. Po pol leta na WP8(Lumia 820) ne grem več na nič drugega kot samo še WP ali iPhone. Od prvega dne predvsem dela.

Res je, ni idealen, občasno pogrešam kako aplikacijo(recimo Moje Kartice in kaj podobnega), do sedaj je potrebovala mogoče 10 resetov, ker se je tilt senzor zataknil, sicer pa deluje in leti. Občutljiv sem na zatikanje, ampak ga tukaj večinoma časa ni... Občasno mi samo Locations malo daljčasa nalaga(cca 2s).

MAtej

PrihajaNodi ::

Je pa smešno kako uporabniki visoko cenijo nokije. Lumia 520 od 110 do 150€ za rabljeno medtem pa dobiš v Harvej Normanu za 120€ novo.

Griffith ::

Meni je pa škoda da se Nokia ne pobere več. Imel sem Samsunga z androidom, res zelo lep telefon ampak to je pa tudi vse. Telefon je bil beden v smislu postavitve tipk za glasnost in izklop, android je pa itak en polizdelek pa oprostite če sem koga užalil. Skratka telefon je štekal, bil neodziven in delal počasi kot stara mama. Res je znal požreti veliko živcev. Res slabšega telefona še nisem imel. Sedaj imam lumio920 in mi niti na kraj pameti ne pade da bi šel nazaj. Še nikoli mi ni zablokiral, dela pa tekoče kot da bi drsal po ledu.

PrihajaNodi ::

Meni je pa škoda da se Nokia ne pobere več.


Saj je bil zadnjič članek da se je ruski trg odločil preferirat WP namesto androida. Še več, IOS so celo benal zaradi prevelikih subvencij ki bi jih operater moral plačati.

Zgodovina sprememb…

googleg1 ::

shadeX je izjavil:

Tudi google je imel veliko spletnih aplikacij ki so totalen fail, in pa malo manj totalen fail. Recimo tisti OS oblak od googla, a se sploh še kaj govori od njega? Potem je tukaj google+, ki ne pride facebooku niti do kolen. Mogoče se uporabniki večajo na račun "posiljevanja" uporabnikov youtuba (g+ račun obvezen za komentiranje itd ).
Sej ne pravim, da je Google vsemogočen ampak neresnic pa ni lepo pisat. Lansko leto v Ameriki so se Chromebooki prodajali bolje kot Android tablice in Mac notebooki (link). Pa Google+ tut ni slaba alternativa Facebooku, samo ni se prijela še.

Dost bolj primerno bi bilo če bi izpostavu Google Wave, ki so tudi mislili, da bo nek boom pa so ga ugasnili v roku enega leta.

Chev ::

Včasih si od tehnološkega foruma pričakoval splošno razgledanost uporabnikov v smislu računalništva, večina v tej temi pa piše totalno brezglavo.

Nekdo zgoraj se je bunil, da mu je Samsung štekal. Mojster, naloži na svoj PC polno bloatwara, pa javi kako bo delal računalnik.

r0ker ::

Se zavedate, dragi moji visoko izobraženi in razgledani kolegi, da je Slo-tech EDINI iz teh razultatov potegnil, da gre Nokii slabo? Celo črno luknjo omenjajo tukaj.
Hušova ignoranca je ogabna.
Patetično.

blackbfm ::

Pred dvemi tremi leti so bili androidi res polizdelek, ampak kokr sm valju po rokah zdele kakšne novejše androide, delujejo čist solidno, tut cenejši modeli..nič ne šteka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

filip007 ::

Dvo barvni okvirčki proti polno barvnim ikonam, čudi se cel svet.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

s51as ::

Jaz sem imel Lumio 710 in zdaj imam Lumio 820 in sem zelo zadovoljen z obema telefonoma. Moja žena ima HTC Androida in je tudi zelo zadovolna. Tudi meni se ne zdi eden od drugega nič kaj bistveno drugačen / boljši / slabši. Pri Nokii me moti edino to da ne podpira bluetooth merilnika srčnega utripa, medtem ko android s tem nima nobenih težav.
It's just me myself and I

googleg1 ::

r0ker je izjavil:

Se zavedate, dragi moji visoko izobraženi in razgledani kolegi, da je Slo-tech EDINI iz teh razultatov potegnil, da gre Nokii slabo? Celo črno luknjo omenjajo tukaj.
Hušova ignoranca je ogabna.
Patetično.
Ne vem kakšno je realno stanje vendar če je delnica ob objavi rezultatov padla za 10% tudi ostali ne vidijo svetle prihodnosti Nokie.

alexa-lol ::

Za tak nizek delež so krivi ritolizci od operaterjev.

Pred 10 leti je bilo v ponudbi 10 Nokii in 5 ostalih znamk, danes imaš 14 ostalih in 1 Nokio... npr. zadnji katalog od SiMobila... v celem katalogu z 15 stranmi 1 sama Nokia, še to 925, za 1020 še slišali niso, 1520 bo aktualana ravno čez 1 leto... potem se pa sprašujejo zakaj se ne prodajajo telefoni Nokia - če bi jih dali v pakete ob splavitvi bi mogoče celo se.

kpkp ::

alexa-lol je izjavil:

Za tak nizek delež so krivi ritolizci od operaterjev.

Pred 10 leti je bilo v ponudbi 10 Nokii in 5 ostalih znamk, danes imaš 14 ostalih in 1 Nokio... npr. zadnji katalog od SiMobila... v celem katalogu z 15 stranmi 1 sama Nokia, še to 925, za 1020 še slišali niso, 1520 bo aktualana ravno čez 1 leto... potem se pa sprašujejo zakaj se ne prodajajo telefoni Nokia - če bi jih dali v pakete ob splavitvi bi mogoče celo se.

In zakaj so po tvoje prešli iz 14 na 1 aparat?

Zame je bilo konec Nokie z ukinitvijo Meega, pa sem 5 let uporabljal E61... In ta zamera se prenaša naprej na Microsoft, kot enega glavnih krivcev za to.

bojany ::

Se podpišem pod Nokio serije E - sam sem uporabljal E72 s katerim po več kot petih letih še vedno operira moja najdražja :)

Sam sem preskočil na androida in ne zdi se mi, da bi imel kakršne koli težave. Sicer je ene par butastih toda te so enostavno rešljive. Nimam težav ne s počasnostjo in ne z zanesljivostjo, mogoče imam samo srečo :)) - zame Galaxy S3 rulz...

LP, B

slo81 ::

Live;je zadel jedro problema,ostali komentarji so samo prazno nakladanje.

petzup ::

broken/link je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ce zadeve ne poznas, res lahko reces, da ni alternativa.
Jest sm sit rebootanja vsake 2 dni, sit sm tega, da moram vsake 3 mesece naredit factory reset na androidu. Je pri WP enako?


iz izkušenj dobrega kolega ti lahko povem, da ni tako :)

Rebootanje vsake dva dni, factory reset vsake 3 mesece, wtf?
Sam imam Android na cheap kitajski tablici in od dneva nakupa še enkrat nisem naredil factory reset pa je tega že leto pa še malo nazaj, prav tako tudi na telefonu razen začetni root pa nalaganje custom roma.
Nimam pojma kaj ti delaš z androidom... WP je pa itak drek use skupaj, vsaj ko sem imel WM6.5 je vse štekalo da ni blo za nikamor.

Tilen ::

Nokia je v 2013 poslovala z dobičkom, vendar očitno v novici to ni vredno omembe. Izguba v 2012 je bila čez milijardo EUR. Lahko bi rekli, da so v enem letu dosegli zavidanja vredne rezultate.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ScumbagSteve ::

Pričakovati nenehno rast je naravnost smešno. Gibanje delnic gor/dol je tudi neka normala (četudi gre za malo višje odstopanja). Načeloma se še Nokia precej dobro drži, glede na to kako pozno so svojo rit spravili na novo generacijo software-a na mobilnih napravah. Treba bo ponudit tako androidne kot tudi mikromehke opcije in bi jim verjetno boljše šlo. Mikromehki izdelki so sicer OK, ampak so napram androidu preveč leseni, da bi z njimi pridobili neko maso ljudi. Seveda pa zdaj pričakujem napade malihmehkih loverjev, ker jih je predzadnja poved zbodla v oči.
Scumbag Štefko

andrejus ::

Jaz osebno Noki zamerim da so prevec casa vztrajali na Symbiaun in da so imeli zanic procesorje, ram itd. Medtem je HTC delal ze top sit telefone. Pred 3-4 leti sem se komaj resil nokia ekosistema in kaj naj sedaj nazaj na to grem. Se nekaj let ne mislim iti nikamor. Poleg tega sem imel leta 2007, 2008 nek windows phone ki je bil totalen sit. Tako da se bo moral MS se potruditi.

Pomnozite te izkusnje krat milijon ali deset milijonov in imate mnenje trzisca.

Ce sem prav razumel je MS placal noki da rabi WPje. Tako da je bila odlocitev tezja kot zgleda.

Lonsarg ::

andrejus je izjavil:

Poleg tega sem imel leta 2007, 2008 nek windows phone ki je bil totalen sit. Tako da se bo moral MS se potruditi.

Tisto je bil Windows Mobile, ki nima niti 1% skupnega z Windows Phone.

Zelo hud lapsus:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrNighthawk ::

phong je izjavil:

Meni je pa sumljivo, da je toliko komentarjev, ki hvalijo Windowse, pa skoraj nobenega, ki bi hvalil druge OS-je. Kot, da bi kdo plačal za to... upam, da se motim.


Najbrž zato, ker je novica o Nokii, ki uporablja WinOS? ;)

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

andrejus je izjavil:

Poleg tega sem imel leta 2007, 2008 nek windows phone ki je bil totalen sit. Tako da se bo moral MS se potruditi.

Tisto je bil Windows Mobile, ki nima niti 1% skupnega z Windows Phone.

Zelo hud lapsus:)

... verjamem, da je za veliko ljudi bila WM dovolj huda izkušnja, da še leta ne bodo kar tako hitro prestopili nazaj na kakršenkoli microsoftov mobilni OS (kot je npr. sicer neprimerljivi WP):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

andrejus ::

Lonsarg je izjavil:

andrejus je izjavil:

Poleg tega sem imel leta 2007, 2008 nek windows phone ki je bil totalen sit. Tako da se bo moral MS se potruditi.

Tisto je bil Windows Mobile, ki nima niti 1% skupnega z Windows Phone.

Zelo hud lapsus:)


To drzi. Sam je bil MS Windows prepoznavna blagovna znamka. Prepoznavnost v dobrem in v slabem. OS je tako smredl da sem sel tezit operaterju (vec sluzbenih telefonov je bilo) da nam zamenajo vse v paketu. In smo vzeli smrdljivi symbian. Ne MSju ne Nokiini mar za zvestea uporabnika. Naj zanjejo kar so sejali.

V tem trenutku je baza WP majhna. Ter je vse skupaj res nekam leseno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

zenith1 ::

andrejus je izjavil:

Jaz osebno Noki zamerim da so prevec casa vztrajali na Symbiaun in da so imeli zanic procesorje, ram itd.


Problem ni bil Symbian, ampak dejstvo da so tlačili 680ARM11 procesor v vsak mobitel, ki preprosto ni zmogel vsega narest. Symbian sam po sebi je čist v redu OS, ki ga je zafrknil hardver. Šele Nokia 808 je imela boljši procesor + Symbian. Nažalost pa se je tukaj Nokia zamerila uporabnikom njihovih aparatov z ukinitvijo Ovi Stora, Weather serverjev...

Lonsarg ::

Android in iOS sta pač štartala iz nule, medtem ko sta Symbian in Windows Mobile imela veliko starejše korenine in starih korenin se ne da posodobit, rabiš z novo korenino štartat.

In ja, je velik problem, ko imaš tako staro in popularno korenino štartat iz nule sploh ker to ponavadi narediš za konkurenco, ker nekaj časa najprej še verjameš, da bo korenina se pozdravila, tukaj je zlati primer Symbian in Windows Mobile.

Tak da meni se edino pravo stališče zdi to, da šteješ, da je Windows Phone, in zaradi strateške odločiotve posledično tudi Nokia pred 3 leti štartala z 0% smarthphonov in gledaš njen uspeh z popolnoma novo korenino.

Spock83 ::

Kdaj bo Nokia z Androidom prišla? Imel sem WP 7.8 in je bil dolgočasen sistem. Seveda zaradi pomankanja dobrih aplikacij. Motila mi je tudi pretirana preprostost določenih programov. Torej veliko funkcij je manjkalo. Upam da se je zdaj kaj spremenilo.

ivanuscha ::

slo81 je izjavil:

Live;je zadel jedro problema,ostali komentarji so samo prazno nakladanje.


Hvala. Vbistvu je takole:

Pri Symbianu so zaspali, ampak potem so ga v zelo kratkem času zelo posodobili, na Nokii 808 je bil že zelo up-to-date. Razvoj bi se moral nadaljevat in bi imeli sedaj odličen optimiziran sistem za poceni telefone, z tradicijo.

Hkrati bi morali nadaljevati razvoj MeeGO ter takoj štartati z Androidom. Če bi to naredili še leta 2011, bi bile številke danes čisto drugačne.

Imel sem dolga leta Nokio 5800, ki sem jo mislil nadomestiti z Lumio 620. Zelo sem bil razočaran, glede funkcionalnosti ne pride Symbianu niti približno blizu. Edina stvar ki je pozitivna na WP je tekoče delovanje(če se ne resetira).

Tako da sem bil prisiljen it na Android, sedaj imam S4, ki pa je po prilagodljivosti in vsestranskosti zelo podoben Symbianu, oz. še več, kot prenosi comp., praktično vse kar ti pade na pamet lahko delaš na njem in vsako stvar si lahko prilagodiš točno po svojih željah.

Miljon stvari je, ki so me motile pri WP8, zgubil sem živce. Je pa to pogojno najbrž ok sistem za zelo nezahtevne uporabnike...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia v zadnjem četrtletju pozitivno presenetila

Oddelek: Novice / Rezultati
204607 (2898) Tilen
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619775 (16750) bluefish
»

Nokia spet z rekordno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6414384 (12636) SLO_Matej
»

Nokia z ogromno milijardno izgubo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10020259 (15993) Matev
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022154 (19921) nekikr

Več podobnih tem