» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
4 / 91
»»

MaterVola ::

Govorijo o hardforku kovanca, ki bi stanje blockchaina vrnilo v čas pred vdorom. Zanimivo bo spremljat.

vger ::

mihco je izjavil:

MINTPAL hacked. VRC lost.

Zanimivo, baje se dogovarjajo z razvijalci, da bodo naredili fork in vrnili sredstva. Oops, spregledal zgornjo objavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vger ()

mihco ::

vger je izjavil:

mihco je izjavil:

MINTPAL hacked. VRC lost.

Zanimivo, baje se dogovarjajo z razvijalci, da bodo naredili fork in vrnili sredstva. Oops, spregledal zgornjo objavo.

Zanimivo?? To je katastrofa kaj so si privoscili razvijalci VRC-ja in v posmeh vsem, ki mislijo/mo, da lahko svet kriptovalut obstane v obstojeci obliki. Hard fork resitev za vsak problem :S. Upam, da ste ze potegnili sredstva iz Mintpala? Kljub temu, da je bila za mene to top 3 borza za altcoine mojega denarja vec ne bodo videli. privoscili so si amatersko napako in jo celo skrivali vec kot 10ur. Tudi jaz ne privoscim tatu teh 1,8mio$ ampak krivda je na mp strani in resiti bi jo morali sami. Edina opcija bi bila razglasitev insolventnosti in propad borze...samo na tak nacin se bo v tem wild wild west svetu kriptovalut locilo plodove od plevela. Upam tudi, da se VRC-u to vrne kot bumerang in da kovanec propade. Pf hard fork. Kaj ce sem pa jaz v casu po napadu prodal dobrine in za placilo prejel vrc? Kdo bo meni povrnil sredstva, ki sem jih izgubil zaradi forka? đizs đungla stajl.

v opomin tistim, ki se imate kaj na Mintpalu. BTC witdrawal je sel skozi BP, vse ostalo je na cakanju. Prodajte alte za btc in potegnite BTC z borze. Vprasanje kaj vse je bilo ukradeno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Vikking ::

Katastrofa kaj so si privoščili razvijalci VRC-ja? Kako ti pa je to ratalo.

Ne samo da so razvijalci VRC-ja rešili mintpal (ki je izključno kriv za vso dogajanje), rešili so možni napad z 51% VRC POS-a, rešili so mnoge uporabnikov mintpala ki so imeli VRC na tej borzi, izključili so iz igre tistega ki je ukradel in ne bo mogel ničesar unovčiti. Posredno rešili vse uporabnike mintpala, če bi ta slučaj lahko prinesel insolventnost mintpala, posredno rešili večji zlom in ponovno katastrofo v celotni kripto sferi.

Kar so naredili je pohvale vredno, in to v roku 24ur.

Zaradi forka si izgubil kaj? nekaj % VRC iz POS-a ali trgovanja? Torej zaradi tvojih nekaj izgubljenih VRC bi po tvojem morali vsi ki imajo karkoli na minptal-u izgubiti prav vse. Pa še to za nekaj ur (mislim da bo okoli 100 transakcij neveljavnih, to je pa tudi vse).
Jup kriptovalute so še svetlobna leta daleč od nekih resnih skupnosti, tukaj je vsak zase in pes žre pesa, jagenčki so pa že zdavnaj obmolknili.

BTC pa ni bil nikoli forkan, ali kaj, čudno da si sploh upaš imeti karkoli v BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

mihco ::

resili mintpal? mintpal je zame pokopan. Vsak, ki ima kaj mozga ve, da je njihova razlaga vdora polna lukenj. kot ze receno withdrawal altov(tistih, ki sem jih sam poizkusal umakniti z borze) je na cakanju. te to spominja na kak dogodek iz preteklosti?8-O . Visek dnevnega prometa je bil okoli 12000BTC, povprecje okoli 3000BTC, danes, ko jih veliko sploh ne ve za novico oz je kar nekaj takih, ki mislijo/upajo, da bo mogoce iz situacije kaj zasluziti je promet 1000BTC.
resili Vericoin? WTF? A resno mislis, da bo po danasnjem dnevu vrc katerikoli trgovec kdaj sprejel vrc kot placilno sredstvo??? Dream on, ko pa lahko neki neznani speglar forka coin, ko se mu sprdne in opehari vse po spisku.
Si res zelimo, nevidne roke , ki upravlja z valuto??? Na kak nacin je VRC dev team drugacen od evropske centralne banke??

In, ne. Nisem imel nic vrc-ja. Moja primerjava pa je povsem na mestu. Kaj ce bi jaz vceraj v casu med vdorom in zaspanim posredovanjem mintpala prodal avto in za placilo prejel vrc, ki pa je po forku romal nazaj kupcu? Kdo bi meni vrnil denar? Kupec? On je izpolnil pogodbene obveznosti. Mintpal? They dont give a fuck. VRC dev team? Sure, sami dobrotniki.
Tistih 10 ljudi, ki je izgubilo resne kolicine bi morali pac pozreti izgubo v kolikor je mp ne bi nadomestil!...lekcija za naslednjic da se shitcoinov ne horda v tonah. Cena kovanca bi zaradi straha pred dumpom padla na 0....lekcija, da se shitcoinov ne hrani niti cez noc. Mintpal bi zaprl vrata...lekcija, da se ne zaupa denarja salabajzerjem. Crypto svet bi sel dalje in bi se iz situacije nekaj naucil. Izgubili bi zaupanja nevredno borzo in en shitcoin...so what. Tako pa je postavljen precedens, da je tako pocetje sprejemljivo. OMG. Eni si zelite reguliranega trga? Bejzi trejdat usd/eur, kjer je tvojim zeljam zadosceno.

Vikking ::

Jezus jezus. Popolnoma nerazumljivo, kaotično in nesmiselno napisano.

Aja VRC je sprejet vsepovsod kjer je BTC. Torej če ne želijo več sprejemati VRC-ja potem ne smejo sprejemati več BTC-ja.

Ostalih tvojih postavk pa sploh ne razumem in kapiram, ker si streljal slepe naboje.

mihco ::

Vikking je izjavil:

Jezus jezus. Popolnoma nerazumljivo, kaotično in nesmiselno napisano.

Aja VRC je sprejet vsepovsod kjer je BTC. Torej če ne želijo več sprejemati VRC-ja potem ne smejo sprejemati več BTC-ja.

Ostalih tvojih postavk pa sploh ne razumem in kapiram, ker si streljal slepe naboje.

VRC je sprejet? Ce ciljas na Veribit funkcijo in to primerjas s splosno sprejetosto btc-ja se smesis.

Vikking ::

Kako ne razumeš Veribit. Kjerkoli je sprejet BTC lahko plačaš z VRC-jem indirektno. Sicer gre za centraliziran sistem, kjer bo Moolah poskrbel za menjavo.

Vsak drugi kovanec, če želiš nekaj kupiti z njim mora poiskati partnerje/trgovine kjer se da plačevati z njimi. Kako zelo so uspešni pa pove stanje da zaostajajo svetlobna leta za BTC. Torej zakaj iskati partnerje, če samo povzameš trg BTC-ja. To je storil VRC.
Vsekakor je trenutno edini, lahko pa pričakujemo da bodo slej ko prej prišle kriptovalute ki bodo storile isto.

Sicer pa mislim da čeprav na začetku zasmehovan SMS pri VRC-ju, je v bistvu to prihodnost kriptovalut. Kot je bilo rečeno s strani investitorja ki je kupil na dražbi BTC-je. Sta cilj Afrika, Azija in latinska amerika, kjer je problem fiat vault tako inflacija kot dostopnost le-teh. Ter večina prebivalstva plačuje z telefonskimi impulzi. Kriptovalute so kot naročene da zamenjajo ta sistem plačevanja.

kiFni ::

Kdor ima račun na bitcoinforum prosim glasujte za št 12. meme contest ne bom spamal da kupite ZS . mogoče pa ne bi blo neumno. hvala

edi123 ::

Kak pa gre kaj prodaja rabljenih mining rigov v Sloveniji? Sam imam 4x 280x in enostavno več nimam časa se s tem ukvarjat. Je kaka možnost za prodajo ali bolj ebay?

amacar ::

Sej se ne splača minat (če skavtaš za novi kovanci se verjetno še) če nimaš đabe elektrike, tako da itak tega noben ne kupuje več. Grafe daš za 130-140€ pa se bojo prodale, ostalo pa tudi 30-40% ceneje kot je v trgovini.

mihco ::

Vikking je izjavil:

Katastrofa kaj so si privoščili razvijalci VRC-ja? Kako ti pa je to ratalo.

Ne samo da so razvijalci VRC-ja rešili mintpal (ki je izključno kriv za vso dogajanje), rešili so možni napad z 51% VRC POS-a, rešili so mnoge uporabnikov mintpala ki so imeli VRC na tej borzi, izključili so iz igre tistega ki je ukradel in ne bo mogel ničesar unovčiti. Posredno rešili vse uporabnike mintpala, če bi ta slučaj lahko prinesel insolventnost mintpala, posredno rešili večji zlom in ponovno katastrofo v celotni kripto sferi.

Kar so naredili je pohvale vredno, in to v roku 24ur.

Zaradi forka si izgubil kaj? nekaj % VRC iz POS-a ali trgovanja? Torej zaradi tvojih nekaj izgubljenih VRC bi po tvojem morali vsi ki imajo karkoli na minptal-u izgubiti prav vse. Pa še to za nekaj ur (mislim da bo okoli 100 transakcij neveljavnih, to je pa tudi vse).
Jup kriptovalute so še svetlobna leta daleč od nekih resnih skupnosti, tukaj je vsak zase in pes žre pesa, jagenčki so pa že zdavnaj obmolknili.

BTC pa ni bil nikoli forkan, ali kaj, čudno da si sploh upaš imeti karkoli v BTC.


BTER hacked... ukradenih 50mio NXT.

THERE WILL BE NO ROLLBACK! Skodo bo kril Bter. Cena nxt je se vedno zabetonirana. VRC pa je ...kje? Zdaj vidis v kaksni zmoti si bil?

jest10 ::

Kdor nima fiksnega IPja si lahko nabere lepo zalogo Sterlingcoin
Restart routerja in pošlješ nov naslov denarnice za airdrop>:D

mihco ::

jest10 je izjavil:

...za airdrop>:D

...ki se bo zgodil kdaj?

jest10 ::

Meni počasi prihajajo paketki po 50 kovancev. Sem jim pa jasno začel srati z naslovi takoj po splavitvi

amacar ::

Ja ročno pošiljajo, tako da jaz še nisem prejel nič, sem pa poslal iz vseh možnih wifijev :))

Hvala jest!

jest10 ::

350(vse kar sem dobil do sedaj) sem jih prodal ob otvoritvi trgovanja na Bittrex. Se je kar splačalo. Zdej je cena že padla za 90+%, tako da ostalo kar se bo nakapljalo hranim za nekoč.

mihco ::

jest10 je izjavil:

350(vse kar sem dobil do sedaj) sem jih prodal ob otvoritvi trgovanja na Bittrex. Se je kar splačalo. Zdej je cena že padla za 90+%, tako da ostalo kar se bo nakapljalo hranim za nekoč.


Kovanec s takim nacinom distribucije si drugega kot instant dump tudi ne zasluzi.

mihco ::

jest10 je izjavil:

Kdor nima fiksnega IPja si lahko nabere lepo zalogo Sterlingcoin
Restart routerja in pošlješ nov naslov denarnice za airdrop>:D

Hvala za info. Respect.
Mi je uspelo dobiti okoli 2000slg ampak so koncali z spacedropom predno sem se konkretno spravil k stvari.
V kolikor zasledis podobne "drope" se priporocam za cimprejsnji info(lahko tudi na PM)...se ti oddolzim s par procenti od nabranega. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

18Jerry18 ::

Hvala jest10! Škoda, ker nisem še bolj izkoristil priložnosti, ampak 95 spacedropov sem pa le dobil. Jest10 sporoči BTC denarnico ti pošljem reward ;) Se priporočam še za drugič.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Upam da tisti, ki imate malo več slg niste takoj vse dumpnili po trenutnih cenah ~10k, razen seveda če ste ujeli trenutke takoj po objavi na bittrex, ko je bila vrednost še >50k.

Mislim, da ta coin še ima nekaj potenciala za rast, podatki o razvijalcih so javni in zgledajo precej legit, so aktivni, zanimanja po forumih je kar nekaj,... Je pa res, da po malo googlanja se da zvedeti, da so že zajeb. oz. opustili en coin, mogoče jim pa tokrat uspe. jest10 - lahko napišeš še naslov tvoje slg denarnice in seveda se priporočam za takšne dobre info tudi v prihodnje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

18Jerry18 ::

Jaz še čakam, da SLG zraste na neko spodobno vrednost...nekaj malega sem jih pa že prodal.

jest10 ::

Eh ne rabim nagrad.

mihco ::

jest10 je izjavil:

Eh ne rabim nagrad.

...informacije pa bos kljub temu delil? :)

jest10 ::

Komot. Sicer pa ne spremljam kaj dosti, na tole sem naletel po naklučju pol ure pred začetkom.

kiFni ::

Kaj mislite o DarkPeer? Kao peercoin v scypt algo in dark wallet. dajmo probat. kle je slovenski pool http://www.deepminerpool.com

rimbit ::

Nisem ravno strokovnjak za kriptovalute, bi pa vprašal kaj mislite o Rimbitu? Meni se zdi revolucionarna zadeva, zato sem jih na IGGju kupil. V bistvu mal hazardiram, upam da bo uspelo....

mihco ::

rimbit je izjavil:

Nisem ravno strokovnjak za kriptovalute, bi pa vprašal kaj mislite o Rimbitu? Meni se zdi revolucionarna zadeva, zato sem jih na IGGju kupil. V bistvu mal hazardiram, upam da bo uspelo....

in kaj je tisto revolucionarno pri rimbitu?

Machete ::

Uspelo bo, ko si boš s tem Rimbit al whatever kupil npr. gate.
Vsa ostala hlastanja (vseh) pa so samo kratkoročni poker drobtinic in hkrati tudi strel(janje) v koleno.

rimbit ::

Všeč mi je sama enostavnost oz. preprostost uporabe...in ravno zaradi tega imam občutek, da se zadeva lahko prime. Jasno pa je, da bo valuta dobila svojo vrednost, ko si bom lahko s tem whatever kupil npr. gate ;)

mihco ::

rimbit je izjavil:

Všeč mi je sama enostavnost oz. preprostost uporabe...in ravno zaradi tega imam občutek, da se zadeva lahko prime. Jasno pa je, da bo valuta dobila svojo vrednost, ko si bom lahko s tem whatever kupil npr. gate ;)

enostavnost oz. preprostost uporabe? Ne rezumem kako je nacin uporabe kakorkoli razlicen od preostalih cca 5000 shitcoinov?

rimbit ::

Očitno res nimam pojma, ampak vse te variante prenosa med walleti, nakupa,....pri vseh ostalih "shitcoinih" me je minilo že takoj ko sem začel brati o t.i. rudarjenju, instalacijah softwarea,...Drugače pa sem samo vprašal za vaša mnenja, tako da se tebi mihco in tebi podobnim opravičujem.

mihco ::

rimbit je izjavil:

Očitno res nimam pojma, ampak vse te variante prenosa med walleti, nakupa,....pri vseh ostalih "shitcoinih" me je minilo že takoj ko sem začel brati o t.i. rudarjenju, instalacijah softwarea,...Drugače pa sem samo vprašal za vaša mnenja, tako da se tebi mihco in tebi podobnim opravičujem.

ni razloga za opravicilo. Zelel sem le izvedeti vec o tej "inovatinvi" kriptovaluti. Kolikor sem uspel prebrati na njihovi spletni strani je samo se en izmed mnogih POS coinov brez prave novosti....ill pass.

rimbit ::

Ok, očitno za vas "strokovnjake" ni toliko inovativna, mene pa so ujeli, da sem prispeval k razvoju??

MaterVola ::

In promociji :)

kiFni ::

rimbit je izjavil:

Nisem ravno strokovnjak za kriptovalute, bi pa vprašal kaj mislite o Rimbitu? Meni se zdi revolucionarna zadeva, zato sem jih na IGGju kupil. V bistvu mal hazardiram, upam da bo uspelo....

Dobr si investiral. Samo da bos pravi čas prodal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

amacar ::

Sicer ne kopljem več od junija, ampak danes je padlo 0.5BTC iz čiste neumnosti. Prijavil sem se na zastonjski kovanec RibbitRewards, folk je pa očitno kr zagrabil :))

Machete ::

Kako sem se včeraj popoldne odločil vse dat v LTC, niti nevem. Iz čistega market dolgčasa. Škoda da sem šel spat v fiatu sicer. Ampak all good :p

umexteacher ::

imam novo leo coin denarnico in piše out of sync , 0 active connections to leocoin network , 1.1.0.0. beta. Če naložim novejšo verzijo, verjetno zgubim ta račun na katerega mi je že nekdo nakazal nek drobižek leocoin-a in ga še nisem s-prejel? kaj lahko naredim?

MaterVola ::

Veš, kje imaš wallet.dat? Novejša verzija denarnice ne povozi te datoteke, je pa vseeno fino imeti backup ;)

umexteacher ::

ok, wallet.dat na ključek za rezervo in upgerade, hvala

kiFni ::

umexteacher je izjavil:

imam novo leo coin denarnico in piše out of sync , 0 active connections to leocoin network , 1.1.0.0. beta. Če naložim novejšo verzijo, verjetno zgubim ta račun na katerega mi je že nekdo nakazal nek drobižek leocoin-a in ga še nisem s-prejel? kaj lahko naredim?


odstrani staro verzijo. Uninstal leocoin wallet. Potem v C:\Users\username\AppData\Roaming\LEOcoin pobriši vse razen wallet.dat in naredi backup tega fajla, najbolje na usb ključ. Inštaliraj novo denarnico, zalaufaj in pusti da se sinhronizira.

krneki0001 ::

A se leocoine da že kje uporabljat?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kiFni ::

Ja. http://www.leomarketplace.com vtipkaj not slovenia za slo trgovce.

Machete ::

Pa a ziher ni to kar nek generičen random seznam? Ker notri je res svašta od zidarjev do tekstilnih prodajaln in nevem kaj še vse. Malo nenavadno oz. čudno mi je da bi kar tako veliko število podjetij sprejemalo leocoin. Se mi zdi da še BTC ne sprejema toliko firm. Leo pa je star komaj pol leta.
Kako se sploh mina ta zadeva? Nikjer ne najdem pametnih navodil. Tnx

kiFni ::

leopool.org s gpu in cpu

Seznam je resničen.
Ja če bo šlo tko naprej bo kmal več trgovcev kot btc.

Do 27.3.2015 ko bo odrprtje menjalnice, vsako podjetje ki se registrira kot leo trgovec dobi 100LEO

Če imate podjetje in vas zanima, me lahko kontaktirate na zs za podrobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Machete ::

Zanimivo.

Med nakjlučno preverjanimi 9. (devetimi) podjetji se
- od treh sploh ne da najti telfonske številke.
- 1 ima objavljeno neobstoječo številko.
- 1 (večje) 1 (manjše) absolutno ne sprejemajo kriptovalut in nevedo kako so se znašli na seznamu,
- dvema zvoni v prazno,
- in končno eden, ki je celo vedel zakaj se gre, da pozna zadevo, ne ve pa niti približno kako bi to v praksi izgledalo, če bi mu jaz želel plačat. Tudi da je bil na seznam dodan brez vednosti, ker se je verjetno registriral kot podjetje, ko je naredil denarnico za privat potrebo. Očitno mlajša oseba, ki pa je v prihodnosti pripravljen tudi na to, a ko se cena in coin stabilizira :)

S tem da niti sam nevem kako bi recimo plačal kavico v naprimer BAR MIKOZA, ROSSANA SAMSA S.P... Kakšen predlog?

Moj zaključek: Tale seznam smrdi ali pa imajo preveč denarja, da bi se javljali na telefone.

DeeJay ::

kiFni je izjavil:

leopool.org s gpu in cpu

Seznam je resničen.
Ja če bo šlo tko naprej bo kmal več trgovcev kot btc.

Do 27.3.2015 ko bo odrprtje menjalnice, vsako podjetje ki se registrira kot leo trgovec dobi 100LEO

Če imate podjetje in vas zanima, me lahko kontaktirate na zs za podrobnosti.


to je mal BS... sm pogledal par strani teh trgovcev in tut en nima omenjen, da se da plačevati s to valuto.
Kaj folk vse dela za dvig cene....

kiFni ::

Mogoče se je oglasil na tel kak zaposlen in ne ve nič o tem. Vsa podjetja morajo iti skozi verifikacijo. Davčna številka, in skeniran osebnibni dokument direktorja oziroma lastnika podjetja. Podobno kot na bitstampu.

kiFni ::

DeeJay je izjavil:

kiFni je izjavil:

leopool.org s gpu in cpu

Seznam je resničen.
Ja če bo šlo tko naprej bo kmal več trgovcev kot btc.

Do 27.3.2015 ko bo odrprtje menjalnice, vsako podjetje ki se registrira kot leo trgovec dobi 100LEO

Če imate podjetje in vas zanima, me lahko kontaktirate na zs za podrobnosti.


to je mal BS... sm pogledal par strani teh trgovcev in tut en nima omenjen, da se da plačevati s to valuto.
Kaj folk vse dela za dvig cene....


Seveda nimajo omenjeno. Sistem bo štartal ko se uradno odpre menjalnica. Nekateri sprejemajo že, vendar z rizikom upajo na dobro ceno. V Nekem masažnem salonu lahko masažo placate s 15LEO.
««
4 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528284 (10432) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857322 (44436) PrihajaNodi

Več podobnih tem