» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
15 / 91
»»

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

a misliš (deloma) moj wall na 0.163?:D


sry za naroben klik za izbris

Ce si na Bitstampu in imel okoli 15-ih, po 0.162EUR pol ja :P

Drugace pa resnicno cestitke tistim, ki operirajo z velikim dnarjem na dnevni bazi pri temu ripplu.

Zivce moras met kot konj..seveda ce nisi ravno Chuck Norris al pa nevideu, ko za spike veta ze dva dni prej in jih vse ujameta v nulo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Runnagain ::

RedDrake je izjavil:

Jah, to so igrice.
Jaz sem dobil pred cca tremi leti in pol 0.4 BTC za poplacilo dolga v vrednosti tam nekje 40 EUR od enega kolega, ki je sel v tujino.
Je kar lepo zraslo do danes, ampak da bi investiral notri kak pravi denar pa raje ne.
So dividende od velikih firm vec kot dovolj za lezerno zivljenje, pa se za par velikostnih razredov bolj varno :)


Se strinjam, samo da dobiš devidende za konkretno življenje, moraš imeti kar nekaj deleža tistega podjetja...posledično si enkrat moral imeti dovolj denarja, da si ga vložil v prava podjetja.

amacar ::

Buggy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

a misliš (deloma) moj wall na 0.163?:D

Zivce moras met kot konj..seveda ce nisi ravno Chuck Norris al pa nevideu, ko za spike veta ze dva dni prej in jih vse ujameta v nulo ;)

Njemu tudi ni ravno za verjeti...

sumi666 ::

Eno vprašanje na poloniex.com ne moreš narediti depozita denarja ... edino das lahko gor bitcoine naprimer ???

belo mleko ::

Malo se oglašam, da vam povem, da ga serjete pjebi. Valuta je valuta, kot dolar ali zlato. Ne dela ničesar. Kriptovaluta je v tem pogledu še slabša. Vse bazirate na špekulaciji, da bo nekdo v prihodnosti za vaš bitcoin plačal več in zato ste po definiciji špekulanti, ki imajo v 90% slabši rezultat od klasičnih investitorjev, ki svoje prihranke prelijejo v delnice PODJETJA, ki dela produkte tako kot njiva producira krompir ali koruzo. Razmislite.

Looooooka ::

Wrong.
Vredne so ravno toliko kot dolar in evro.
Ze n casa papirnat denar ne temelji na nekih fizicnih rezervah zlata.
V tem smislu je recimo bitcoin ze boljsi. Namrec ne mores ga natisnit v neomejenih kolicinah. Ne mores ga sfejkat.
Vrednost valute raste s povprasevanjen in ne nekim fizicnim izdelkom. Na Kitajskem lahko izdelajo kar hocejo ampak dokler bo folk trejdal v dolarjih/evrih to njihovi valuti ne bo dvigalo vrednosti.
Ce se jutri odlocimo, da bomo trgovali s skret papirjem iz Palome bo skret papir pac vec vreden od vsega ostalega. Ce si ga po nekem nakljucju kupil dovolj za par deset let brisanja riti bos pac obogatel.
Slovenija ti je pa ziv dokaz, da lahko z vlaganjem v delnice podjetja ostanes brez vsega torej nisi tam prav nic na boljsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jype ::

belo mleko> ki imajo v 90% slabši rezultat od klasičnih investitorjev, ki svoje prihranke prelijejo v delnice PODJETJA, ki dela produkte tako kot njiva producira krompir ali koruzo. Razmislite.

Ta odstotek ne drži. Kar drži je, da je izmenjava valut vedno zero-sum. Nobena vrednost se ne ustvarja. To ničesar ne pove o količini tistih, ki ustvarjajo dobičke in količini tistih, ki ustvarjajo izgube.

belo mleko ::

@Looooka, niso vredne toliko kot evro in dolar ker jih uporablja bistveno premalo ljudi. Tolar je bil pi*kin dim, ničvredna valuta, nepomembna, a še vedno bolj pomembna kot kriptovalute. Za sabo je imela gospodarstvo in monopol, ki ga kriptovalute nikoli ne bodo imele. Države jih tolerirajo ker so mušice na radarju. Kako bo v prihodnje, se pa da špekulirati. Zame so že varčevalci v zlatu norci, ker zlato NE DELA NIČESAR. Samo stoji in se blešči.

@jype, kaj je z odstotkom narobe? V določenih virih se bere cifra 80% in še to gre za hedge funde, ki so _z vsem spoštovanjem_ malo bolj podkovani od slo-tech publike.

Ideja outsmarting the market je stara. Večina je pogorela, lahko pa da ste tista peščica, ki bo preživela masaker, ki čaka kriptovalute. Kakorkoli, W.Buffett ni obogatel s kockanjem na borzi.

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

belo mleko je izjavil:


Ideja outsmarting the market je stara. Večina je pogorela, lahko pa da ste tista peščica, ki bo preživela masaker, ki čaka kriptovalute. Kakorkoli, W.Buffett ni obogatel s kockanjem na borzi.


Ne, on ima kristalno kroglo.

"All money comes from speculation, not facts. Once it becomes a widely known fact, the money's already been made or lost."
"All value comes from demand. Speculators are the source of initial value, as they believe in future value, even when there's none currently."

belo mleko ::

sarma832 je izjavil:

belo mleko je izjavil:


Ideja outsmarting the market je stara. Večina je pogorela, lahko pa da ste tista peščica, ki bo preživela masaker, ki čaka kriptovalute. Kakorkoli, W.Buffett ni obogatel s kockanjem na borzi.


Ne, on ima kristalno kroglo.

"All money comes from speculation, not facts.


Za kriptovalutarje to drži. Warren pa se vedno vpraša, "how much". Kmečka logika, deluje.

Dieu ::

Ja, če hočeš "ziher dnar" potem svoj coin štartaj, pa boš s pressom (in dumpanjem če boš imel premali volume) ceno reguliral.
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

jype ::

belo mleko> @jype, kaj je z odstotkom narobe? V določenih virih se bere cifra 80% in še to gre za hedge funde, ki so _z vsem spoštovanjem_ malo bolj podkovani od slo-tech publike.

Da je pri zero-sum game odstotek skoraj vedno blizu 50%.

belo mleko> Ideja outsmarting the market je stara. Večina je pogorela, lahko pa da ste tista peščica, ki bo preživela masaker, ki čaka kriptovalute. Kakorkoli, W.Buffett ni obogatel s kockanjem na borzi.

Marsikdo drug pa je - da je nekdo drug to plačal z lastno izgubo je pa tudi jasno.

belo mleko> Kmečka logika, deluje.

Ne, ravno obratno je. S kmečko logiko se denar izgublja.

Machete ::

Se strinjam z jype, kmečko logiko je najlažje izkoristiti z 'nelogičnimi' potezami na trgu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

odlično, vse leze gor.

21vs7 ::

krneki0001 je izjavil:

odlično, vse leze gor.

vidim...se zdi da boš dobil xrp na "13" :)

bitcoin nekak rejected na 1750; se zdi da imamo danes bear day..kar bi seveda druge coin-e potegnal v pozitivo

step by step, keep on collecting!

krneki0001 ::

Tudi počasi se daleč pride!

Runnagain ::

LTC je danes dobro štartal.že teko 0.02 BTC-ja

sivistol ::

K0l1br1 je izjavil:

Ob 3 ustaneš zaradi teh orderjev ali takrat hodiš spat? Kje je fora tele 3. ure?


pol merika pride z popoldanskega sihta oz je popoldan/ večer tam
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

krneki0001 ::

Še 9 ur do segwita. LTC je že na 32 evrih. Upam da pride do 49.90, ker to je moj cilj prodaje. Če mi to rata, sem na milijon evrih in grem s 1.6.2017 v pokoj.

Runnagain ::

krneki0001 je izjavil:

Še 9 ur do segwita. LTC je že na 32 evrih. Upam da pride do 49.90, ker to je moj cilj prodaje. Če mi to rata, sem na milijon evrih in grem s 1.6.2017 v pokoj.


Držim pesti, da ti rata ;). Sam da ti ne bo potem dolgčas ratal :)!

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ne bo. Imam preveč hobijev.

LTC - 33.3€

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

RedDrake je izjavil:

Jah, to so igrice.
Jaz sem dobil pred cca tremi leti in pol 0.4 BTC za poplacilo dolga v vrednosti tam nekje 40 EUR od enega kolega, ki je sel v tujino.
Je kar lepo zraslo do danes, ampak da bi investiral notri kak pravi denar pa raje ne.
So dividende od velikih firm vec kot dovolj za lezerno zivljenje, pa se za par velikostnih razredov bolj varno :)


Koliko ljudi pa ima tolk kesa, da bi lahko ziveli od dividend. Sploh pa bi sledila korekcija, cim bi delez taksnih oseb postal previsok.

21vs7 ::

krneki0001 je izjavil:

Ne bo. Imam preveč hobijev.

LTC - 33.3€


hard fork? maš mnenje o tem..
Je Kitajska že dovolila, da lahko izplačujejo iz platform. Vem da je bil močan issue takrat?

krneki0001 ::

nimam mnenja. Vse skupaj je en velik "gemble" in nima niti nekih zakonitosti. Edina zakonitost so ovce, ki prodajajo ko pada.

LTC - 33.8€

Runnagain ::

Ocenjujem, da bo šlo, če bo šlo, do 39€, potem bo pa drop!

krneki0001 ::

Jaz ocenjujem da bi lahko šel do 75. Še 9 ur do segwita in ljudje že na polno prestavljajo iz btc v litecoine. Je že 0.022BTC vreden. Pri 0.03BTC bo verjetno en manjši padec, potem pa do 0.05BTC skok.

Runnagain ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz ocenjujem da bi lahko šel do 75. Še 9 ur do segwita in ljudje že na polno prestavljajo iz btc v litecoine. Je že 0.022BTC vreden. Pri 0.03BTC bo verjetno en manjši padec, potem pa do 0.05BTC skok.


Možno. 9ur ni veliko, počakajmo, pa bomo videli ;)!

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Kaj pa "Worst case scenario, Segwit activates, bug found, price plummets." ;)

Runnagain ::

njyngs je izjavil:

Kaj pa "Worst case scenario, Segwit activates, bug found, price plummets." ;)


Bo treba bit pripravljen na prodajo ;)!

nebivedu, kdaj točno se segwit aktivira? Po našem času?

Zgodovina sprememb…

clinton386 ::

Runnagain ::

clinton386 je izjavil:

Tukaj je timer:
http://litecoinblockhalf.com/segwit.php


Hvala za link.

Tr0n ::

In katero stran/app uporabljate za trading?

Runnagain ::

Jaz BitTrex. Ostali vidim da večino na poloniex-u.
Sem probal tudi BTER, sam kitajci skos nekej komplicirajo .

krneki0001 ::

kraken, ker ima malo zamude (nekih 15 do 20 sekund vsaj) napram polinexu. Ko na polinexu vse začne padat, imaš še čas na krakenu prodat. In ravno tisti čas je ključen. Sej dobiš malo manj kot na ostalih borzah, ampak imaš še možnost rešit pred hudim padcem.

Še 8 ur do segwita.

Ltc padel, čas za dodaten nakup.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Tudi jaz Kraken. Trejdam pa ne ker imam bolj slabe izkušnje. Imam not in bom pustil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

krneki0001 ::

Še 7 ur.

Jerry000 ::

Kaj to pomeni? ta timer?
Me pa še zanima...kako kaj kaže za Lisk? Ima potencial ali ne? Ali je Litecoin bolj potencialen za rast?

K0l1br1 ::

Ko bo nebivedu šel v penzijo....

Runnagain ::

K0l1br1 je izjavil:

Ko bo nebivedu šel v penzijo....


Frak, pa je kje Like gumb, ST? Za kakšne poste bi bil prav fajn.

tikitoki ::

A kod tukaj z miningom zasluzi vec k porabi za opremo in elektriko?

S4ul3 ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj to pomeni? ta timer?
Me pa še zanima...kako kaj kaže za Lisk? Ima potencial ali ne? Ali je Litecoin bolj potencialen za rast?


Caution - vlagaš v konkretno napihnjeno stvar, novega dotoka denarja trenutno kot kaže ni. Razišči trg, kupi kaj kar je poceni in čakaj ;)

kingsix ::

Zaenkrat so predvidevanja glede LTC tukaj mimo =).

Jaz sem sicer nekaj malega kupil pri cca. 32, čist tako za foro. LTC ima imo kar ok prihodnost anyways.

Tr0n ::

ETH > LTC.

kingsix ::

Tr0n, to mislim da vsi vejo. =D... Večino kripto investicij je trenutno itak ETH, že od 6-7€ naprej. Edino škoda, da nisem kupil več. Sicer pa še upam na kako sub-50€ ceno.

Runnagain ::

Še slabih 10 minut do segwita...me prov firbec matra, če bo kej :)

Pivo pripravljeno ;)! Zabava se pričenja.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

noro dogajanje... =)

sarma832 ::

Še bo treba delat :))

jast82 ::

Z malo zamika bo šlo do 40 celih in nekaj, potem pa proti nižinam. Penzija pride komaj drugo leto :)

Tr0n ::

Like what? Cena se vedno isti šmorn. :)

Runnagain ::

Haha, od 0.018 do 0.0203 v 10 minutah ;)!

Haha, tole je boljš k vlak smrti :)! Gor, dol, gor, dol

točka preloma pa pri 0.0216

Zgodovina sprememb…

««
15 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528924 (11072) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14858317 (45431) PrihajaNodi

Več podobnih tem