» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
78 / 91
»»

dronyx ::

Vazelin je izjavil:

Pa neke hude korekcije sploh bilo še ni:D

Seveda je bila. BTC je bil 3 mesece nazaj pod 2000 USD, danes pa je 4000 USD. Če to ni konkretna korekcija, potem pa res ne vem...Najdi nekaj (nepremičnine, delnice, nafta, zlato, surovine...), kar je "out of thin air" v 3 mesecih zraslo kar za 100%. Pa ne samo to. Vmes je kar mimogrede "out of thin air" nastalo iz BTC še za cca. 8 MRD BCH. Ob tem čudežu izgledajo Kristusove ribe naravnost smešno in ne vredno omembe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kakob ::

dronyx je izjavil:

Vmes je kar mimogrede "out of thin air" nastalo iz BTC še za cca. 8 MRD BCH. Ob tem čudežu izgledajo Kristusove ribe naravnost smešno in ne vredno omembe.


Res je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Tody ::

Kot da je z EUR kaj drugače, malce več ga naprintajo temu pol rečejo inflacija... Malce ga vzamejo iz obtoka pa temu rečejo deflacija ...

kakob ::

Tody je izjavil:

Kot da je z EUR kaj drugače, malce več ga naprintajo temu pol rečejo inflacija... Malce ga vzamejo iz obtoka pa temu rečejo deflacija ...


Vendar pri bcc forku smo dobili smo dobili prvo 10-20% btc bonus in takoj za tem je tečaj eksplodiral še višje.

Tody ::

Vse valute delujejo po principu ponudbe in povpraševanja. Zakaj točno je tko bilo pa je stvar analitikov in umetnikov ki rišejo po grafu. Zdaj recimor bi lahko profitiral na USD / EUR kombinaciji ker je USD padel zaradi naravnih nesreč, predvidevaš pa lahko da se bo pobral ker bo treba florido obnovit ... Skok ne bo 100% ampak princip je isti...

Vzroki za crypto pa so različni večina gre za dobiček na easy way in lahkota dostopa do marketa.

sarma832 ::

Kupuje kdo tokene, ki želijo ponuditi decentraliziran trg računske moči - Golem, iExec, Elastic, Sonm?

Nekateri pravijo, da npr tako kot cloud storage bo tudi cloud computing, da boš imel doma npr samo monitor, računsko moč pa boš "najemal".

No vseeno tudi če ne bo to, še vedno je veliko use-casov za Sonm sm malo pogledal, baje za hostanje game serverjev, serverjev nasploh in uglavnem vsega.

Samo vprašanje je, če jim lahko uspe da bo delovalo enako dobro kot trenutne centralizirane storitve in predvsem ali bo ceneje.

Če uspe, bi se na dolgi rok(nekaj let) to zelo izplačalo samo sedaj problem kater projekt izbrati in pa vedno lahko pride v igro nekdo z boljšim izdelkom.
Sam razmišljam če bi riskiral in kupil Sonm in pa Gole. Si pa morem vse še malo pogledati.

dronyx ::

kakob je izjavil:

Vendar pri bcc forku smo dobili smo dobili prvo 10-20% btc bonus in takoj za tem je tečaj eksplodiral še višje.

Če ljudje kupujejo čisto vsak NategCoin je tak odziv celo nekako logičen. Namreč ko je nastal BCH so ljudje videli, da ima tudi ta takoj precej visoko vrednost, tako da so verjetno začeli kupovat BTC v upanju, da se taka cepitev še kdaj ponovi.

kakob ::

dronyx je izjavil:

kakob je izjavil:

Vendar pri bcc forku smo dobili smo dobili prvo 10-20% btc bonus in takoj za tem je tečaj eksplodiral še višje.

Če ljudje kupujejo čisto vsak NategCoin je tak odziv celo nekako logičen. Namreč ko je nastal BCH so ljudje videli, da ima tudi ta takoj precej visoko vrednost, tako da so verjetno začeli kupovat BTC v upanju, da se taka cepitev še kdaj ponovi.


Things are always apparent after the fact, čeprav je tvoj reasoning tukaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

kakob je izjavil:

Vendar pri bcc forku smo dobili smo dobili prvo 10-20% btc bonus in takoj za tem je tečaj eksplodiral še višje.

Če ljudje kupujejo čisto vsak NategCoin je tak odziv celo nekako logičen. Namreč ko je nastal BCH so ljudje videli, da ima tudi ta takoj precej visoko vrednost, tako da so verjetno začeli kupovat BTC v upanju, da se taka cepitev še kdaj ponovi.

v teh trenutkih bi morali pospešiti fork na segwit2× da bi se tečaj in pok balona prestavil za 1 mesec :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Gledam kaj zdele najbolj raste...potcoin, hempcoin in cannabiscoin :).

Očitno se ga folk ob medvedu zadeva, da se padec ne občuti preveč :)

PrihajaNodi ::

Perci kako kaže? Boš preživel izgube?

Zgodovina sprememb…

perci ::

Zakaj jih ne bi? Ne dvomim, da bo šlo nazaj in višje relativno kmalu.

Malo mi je edino žal, da se nisem včeraj (ko sem o tem resno razmišljal) odločil za FIAT. Ampak jebiga - vsaka šola nekaj stane. Ko enkrat zadeve trezno razmisliš (ne da ravnaš impulzivno), je prav, da si zaupaš in se odločiš.

gruntfürmich ::

perci je izjavil:

Malo mi je edino žal, da se nisem včeraj (ko sem o tem resno razmišljal) odločil za FIAT.

to je verjetno vsakemu od nas v tem trenutku :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ce bo slo tako naprej bo jutri ltc v zelenem

lambda ::

sarma832 je izjavil:

Kupuje kdo tokene, ki želijo ponuditi decentraliziran trg računske moči - Golem, iExec, Elastic, Sonm?
/.../
Samo vprašanje je, če jim lahko uspe da bo delovalo enako dobro kot trenutne centralizirane storitve in predvsem ali bo ceneje.

Nisem zasledil še nobene pametne utemeljitve zakaj bi bilo ceneje (če ima kdo kako, naj prosim deli). Ceneje je lahko kvečjemu kratkoročno. Nato centralizirana storitev zmanjša margin ali se dodatno optimizira in je spet cenejša od decentralizirane.

kiFni ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kiFni ::

Zanimiva primerja eth vs dbix.
Bistvo je od 5 min naprej če nočte vse gledat.

cungalungaa ::

Se potem obeta dvig cene DBIX-a?

amacar ::

57% gor danes, to je že lep dvig :D
Škoda, ker sem jih premalo kupil.

cungalungaa ::

amacar je izjavil:

57% gor danes, to je že lep dvig :D
Škoda, ker sem jih premalo kupil.


kupil pri $23, ko je začel padat...

amacar ::

Aja uf, do tja je še dolga pot. Js sem pred kratkim nabavil.

kiFni ::

minerji šaltajte mašine-rige na dbix in hodl. ;) algo je isti kot eth.

gruntfürmich ::

https://coinmarketcap.com/currencies/du...
tole gledate? a ste čez les? še jst bi naredil takle skok v vrednosti s svojim vložkom na tem mini bednem kojnu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

gruntfürmich je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/du...
tole gledate? a ste čez les? še jst bi naredil takle skok v vrednosti s svojim vložkom na tem mini bednem kojnu...



Kot poznaalec, kaksne moznosti za rast ma LTC? Da preberem tvojo teorijo.

gruntfürmich ::

raje kupi za 50k€ dubaja pa poročaj kakšna bo cena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kiFni ::

gruntfürmich je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/du...
tole gledate? a ste čez les? še jst bi naredil takle skok v vrednosti s svojim vložkom na tem mini bednem kojnu...


vsak kojn je bil na enkrat mini bedn kojn. trenuten volumen je res majhen. je bil pa 2 mesca nazaj 400btc.

hunter01 ::

kiFni je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/du...
tole gledate? a ste čez les? še jst bi naredil takle skok v vrednosti s svojim vložkom na tem mini bednem kojnu...


vsak kojn je bil na enkrat mini bedn kojn. trenuten volumen je res majhen. je bil pa 2 mesca nazaj 400btc.


Ko pogledaš graf od DBIX so samo 3 besede: PUMP AND DUMP
Pravi čas si zaslužu, napačen čas pa skor vse zgubu. Been there ... done that. Na žalost ta 2. možnost pri Digibyte-u, na srečo pa samo 100€, ki je sedaj vrednih enih 30€ :)
Pomembno je, da se iz napak oz. takšnih grafov naučiš kaj. Ne samo vidit ufff nekateri so 3-4x povečali vložek. Upoštevajte, da so drugi točno tolikokrat izgubili.

DeeJay ::

Jest osebno nebi klikal na zgornji link. Tip se je dans včlanu, da je postnu tale link.

kingsix ::

AXA Is Using Ethereum's Blockchain for a New Flight Insurance Product
https://www.coindesk.com/axa-using-ethe...

Čudno, da ne uporabljajo BTC..kakob pravi, da je zmožen vsega boljše.

Pa še to:
BTCChina officially announces to stop trading 9/30
https://twitter.com/YourBTCC/status/908...

Koliko bo vse padlo? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kakob ::

kingsix je izjavil:


Čudno, da ne uporabljajo BTC..kakob pravi, da je zmožen vsega boljše.


Hackable smart contracte res zna ETH boljše.

Btw, če kakšnemu podjetju ali branži pride prav ETH tech (which it wont), bodo postavili svoj privat network, in ne bodo uporabljali public blockchaina.

kingsix ::

Zadnjič je moj šef tankal svojo Teslo na polnilni postaji (share & charge), ki uporablja public Ethereu blockchain na transaction layerju.

AXA tudi uporablja public chain..

Tako da hhmmm...your point is rendered 100% invalid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kakob ::

kingsix je izjavil:


Tako da hhmmm...your point is rendered 100% invalid.


Ni res. Tech in njegove slabosti poznam bolje kot ti. Tudi vem da se takim kot si ti reče ETH huffers. Če nekdo s žlico reže zrezek ne pomeni da je to dobra ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kingsix ::

Čakaj..ti si rekel, da ETH tech ne pride prav nikomur in tudi če..bo to na private blockchainu.

Jaz sem ti na hitro dal dva primera da to preprosto ni res... bluziš pa kar dalje.
Rofl.

Ja..ti bi pa zrezek tolkel z prepotopnim kamnom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kakob ::

kingsix je izjavil:

Čakaj..ti si rekel, da ETH tech ne pride prav nikomur in tudi če..bo to na private blockchainu.

Jaz sem ti na hitro dal dva primera da to preprosto ni res... bluziš pa kar dalje.
Rofl.

Ja..ti bi pa zrezek tolkel z prepotopnim kamnom.


Ether is bad a drug kids.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Drevesce ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Edorta ::

Edorta je izjavil:

Če :) še malo nadaljujem. Zdajle so tečaji dobrih 5% v rdečem. Prodaja zdaj bi pomenila 5% strošek, ki ga lahko imenujemo plačilo zavarovanja. V primeru fake news se pač kupi nazaj, v primeru nesreče pa je investitor denarno na varnem.



Kar sem kupila nazaj, sem prezgodaj. Tipična napaka. Res me včasih kar popade optimizem. Popolnoma neprimerno v določenih trenutkih. Kitajska ni Šenčur s tremi vlagaltelji.

xabre ::

Kaj pa XRP? Bo kej :)

deleted ::

xabre je izjavil:

Kaj pa XRP? Bo kej :)


..sej se dogaja, ravnokar je skupaj z btc pljusknil za 13% :)

Edorta ::

Odprla sem račun na Livecoin, kjer se bo dalo trgovati z Viberate žetončki za jukebox. Borza je luštkana, celo stavnico ima, ali bo višje, ali nižje :)
Se bo še kdo pridružil? VIB bo šel strmo navzgor, prvi ga bodo kupili najceneje, nadaljevanje strmo gor, potem odboj navzdol.
Have fun.

kiFni ::

haha.... mnogi imamo tam račune že dolgo :) brez skrbi da bomo spremljali dogajanje.

stara mama ::

Vibe ne more več gor, ker ga bojo tisti dve tretjini ki so ga kupili pred icom (veze in poznanstva aka balkanska posla v odzadju) dumpnili in bo še en navaden shitcoin.
Vse lepo in prav če kupiš ICO da počakaš pumpo in dumpneš, ampak ne z dvema tretjinama vseh tokenov. Kri bo tekla...

brinovcek ::

Glede na to, da vem kdo je bil kupec ali pa sklepam, da se ne bom prenaglil sigurno ne bo prodajal (no lahko da se motim) ampak sem prepričan, da investicija sigurno ni imela kratkoročnega namena.

Zanima me fantje če kj majnate? Kolk je kr profitabilno? V kolkšnem času se povrne strošek nakupa? Nameravam najprej začet z 1 grafo potem 2, itd do 6.

buttcrack ::

A je kdo dobil ATS tokene?

freesty ::

Po propadu coinEX borze, ko sem izgubil vse, kar sem imel, hvala bogu ne tako veliko, sem se odlocil, da bi spet malo vlozil v crypto valute.

Gledam na coinmarketcap pa me zanima kaksna je zgodba za temi kovanci, ki v parih urah zrastejo za 500 in vec procentov?

Gre se za to, da nebi vlagal nekih velikih zneskov zato lahko grem na vecji riziko.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hunter01 ::

freesty je izjavil:

Po propadu coinEX borze, ko sem izgubil vse, kar sem imel, hvala bogu ne tako veliko, sem se odlocil, da bi spet malo vlozil v crypto valute.

Gledam na coinmarketcap pa me zanima kaksna je zgodba za temi kovanci, ki v parih urah zrastejo za 500 in vec procentov?

Gre se za to, da nebi vlagal nekih velikih zneskov zato lahko grem na vecji riziko.


Po vložku v takšne kovance se bo s tvojimi sredstvi zgodilo skoraj enako, kot s tvojimi sredstvi na conEX borzi ...

kajetan ::

dober vecer,dez lije kot iz skafa mene pa zanima kako bi lahko najhitreje kupil 20 razlicnih kriptovalut,ali mogoce 50. bi mi prosim kdor pomagal in povedal kateri je dober nacin in kako to poteka - ce je sploh mozno - in ali se morem za vsako kriptovaluto posebej registrirat?
res me zanima kak podrobna razlaga

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

DeeJay ::

kajetan je izjavil:

dober vecer,dez lije kot iz skafa mene pa zanima kako bi lahko najhitreje kupil 20 razlicnih kriptovalut,ali mogoce 50. bi mi prosim kdor pomagal in povedal kateri je dober nacin in kako to poteka - ce je sploh mozno - in ali se morem za vsako kriptovaluto posebej registrirat?
res me zanima kak podrobna razlaga

lp

Glede na tvoje vprašanje je pomojem najbolje, da kupiš v ICONOMI INDEX sklad BLX, ki že vsebuje lep nabor kriptovalut, pa še oni ti hendlajo vse skupi.
https://www.iconomi.net/dashboard/#/IND...

amacar ::

Glede na to, da je dež, pojdi lepo brat tole temo. Načeloma pa je dovolj, da se registriraš na borze, ki te kovance držijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Edorta ::

DeeJay je izjavil:

kajetan je izjavil:

dober vecer,dez lije kot iz skafa mene pa zanima kako bi lahko najhitreje kupil 20 razlicnih kriptovalut,ali mogoce 50. bi mi prosim kdor pomagal in povedal kateri je dober nacin in kako to poteka - ce je sploh mozno - in ali se morem za vsako kriptovaluto posebej registrirat?
res me zanima kak podrobna razlaga

lp

Glede na tvoje vprašanje je pomojem najbolje, da kupiš v ICONOMI INDEX sklad BLX, ki že vsebuje lep nabor kriptovalut, pa še oni ti hendlajo vse skupi.
https://www.iconomi.net/dashboard/#/IND...


Kako se kupi sklad BLX, prosim?

Tody ::

Registriraš se v iconomie portal in klikneš BUY ter jim na napisano denarnico nakažeš kriptovaluto.
««
78 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13527996 (10144) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856829 (43943) PrihajaNodi

Več podobnih tem