» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
29 / 91
»»

VaeVictis ::

Pri vseh vlaganjih je glavno eno pravilo: "Vlagaj samo denar, ki ga lahko pogrešaš!"

Vsa vlaganja so bolj ali manj educated guess!

deleted ::

Folk ste vidli to - najnizja tocka xrp/eur na Stampu je bla 0.1337 ... illuminati confirmed 8-)

jype ::

Kako 0.1337, če je par dni nazaj bil plaz stop orderjev do 0.04? :)

gruntfürmich ::

jst pa buy na 0,1300;((€...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kingsix ::

Kaj to je bilo to? To niti ni bil pok balona...samo correction. Mogoče pa smo sedaj v return to "normal" fazi.
Bo pa to prestaršilo nove vlagatelje. Dva, ki poznam ki sta imela prvič namen vložit v kripto, sta me danes vprašala "wtf?"... čeprav sem jima rekel, da je pri teh cenah čist možna 50% korekcija in to zelo hitro. Zgleda, da ne verjamejo dokler ne vidijo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Curly ::

kakšno je vaše mnenje, bo v naslednjih dneh še kaj padlo? nisem čisto prepričan, da tole spet samo raste, vsi so šli malce gor, zdaj kaže kot da stanje stagnira

Ashrack ::

Curly je izjavil:

kakšno je vaše mnenje, bo v naslednjih dneh še kaj padlo? nisem čisto prepričan, da tole spet samo raste, vsi so šli malce gor, zdaj kaže kot da stanje stagnira

IMHO bo ETH rasel.
https://twitter.com/cnLedger/status/868...
....

jype ::

Jaz samo upam, da tistim od vas, ki ste v tem tednu čakali, da vam verificirajo račune, še niso omogočili nakupa.

Časa imate še veliko.

Curly> kakšno je vaše mnenje, bo v naslednjih dneh še kaj padlo? nisem čisto prepričan, da tole spet samo raste, vsi so šli malce gor, zdaj kaže kot da stanje stagnira

Moje mnenje je, da se splača imeti denar na borzi in čakati na katastrofalen padec, vmes pa spremljati trg.

Pozor: Jaz tega ne počnem, ker človeka izmozga. Borze, ki so odprte 24 ur na dan, ne zagotavljajo dovolj počitka za zdravo življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bsslo ::

Koliko vas uporablja trailing stop orderje? So vam bili koristni al se vam zdi, da imate boljšo kontrolo z navadnimi orderji?

kingsix ::

Jaz sem nehal uporabljat te orderje na kraken, ker sem se opekel par krat. ko je naval zadeva ne deluje 100%. Takšne so vsaj moje izkušnje.

https://coinmarketcap.com/currencies/vo...
1. Bitcoin (39.19%)
2. Ethereum (26.74%)
Mislim, da je BTC prvič pod 40% po volumnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

sniff ::

kingsix> Nekaj sem vseeno tradal, čeprav sem rekel da ne bom. Prodal 20eth pri 117 in kupul nazaj pri 111. Nekaj je...

a si sploh naredu razliko pri vseh stroških (spread, nakup, prodaja)? Sprašujem zato, ker pri coinbase mas razliko pri trenutni ceni in ceni nakupa/prodaje (spread) ter potem feeje pri nakupu in prodaji.

a z https://cex.io/ ma kdo izkušnje? Je v redu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sniff ()

kingsix ::

Pravzaprav sem prodal pri 118,5 in kupil pri 111...Kar je razlike 150€. Skupno je bilo feejev nekaj manj kot 9€.

hamez66 ::

bsslo je izjavil:

Koliko vas uporablja trailing stop orderje? So vam bili koristni al se vam zdi, da imate boljšo kontrolo z navadnimi orderji?



Nobenih advanced orderjev ne uporabljam. Samo osnovni limit buy in limit sell. Včasih market buy, ker je hitreje, kot vtipkavat cifre in te potem nekdo prehiti - ampak samo v pravih pogojih: če so order booki še dovolj debeli in če na drugih exchangih na veliko nakupujejo. Če je order book tanek in hočeš veliko kupiti z market buy, boš predrago plačeval. (enako velja tudi za market sell)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sniff ::

kingsix>Pravzaprav sem prodal pri 118,5 in kupil pri 111...Kar je razlike 150€. Skupno je bilo feejev nekaj manj kot 9€

ahaaa...to je pa nekaj druzga...pri coinbase bi mel zdej pri prodaji 10 ETH @ €139.52 per ETH feeja €20.79! kje trejdaš?

kingsix ::

Zgleda, da nas spet čaka rally =D
Prodal vse tokene z nekaj profita v ETH in čakam na rast ETH..da kupim nazaj. navadno tokeni zaostajajo in ratio pada.. vsaj ICN je bilo tako do zdaj. Se je kupovalo pri 0,006x in menjavalo nazaj pri 0,008x. Upam le da med to menjavo Iconomi ne gre public z ICNX, ker potem bo cena verjetno skočila.

@sniff - Sem še eknrat preveril, ker se mi je zdelo premalo. En fee se je še skrival na prejšnji strani ledgerja. Feeja je bilo skupno 13,78EUR. Drugače pa tradam na Kraken.
Ti feeji se mi vseeno zdijo veliki... te borze kar konkretno služijo. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Invictus ::

Tako kot vedno pri vseh finančnih poslih.

Največ služijo posredniki z najmanj rizika ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Baja ::

sarma832 je izjavil:

BTC na bitstampu: 2040$, na polotu 1930$

Sepravi ce transferam ze insta zgubim 5%.

Ripple prav tako razlika....


na poloniexu ni USD ampak USDT. USDT je sicer vezan na USD 1:1, ampak jim manjka nekaj sredstev baje, tako da je zgubil malo na vrednosti.

ALTCoinWolf ::

Kakšno je vaše mnenje glede slovenskega Xauruma?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Samuel ::

Baja je izjavil:

na poloniexu ni USD ampak USDT. USDT je sicer vezan na USD 1:1, ampak jim manjka nekaj sredstev baje, tako da je zgubil malo na vrednosti.


USDT je trenutno več vreden od USD
https://coinmarketcap.com/assets/tether/
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Baja ::

hmm, zanimivo, a so našli več kot jim manjka? :D

kakorkoli, hotel sem samo opozoriti Sarmo, da nebo kaj zamešal :)

kingsix ::

Z trgovanjem z ETH je pričel kitajski Huobi...
Zato je verjetno tudi tole razlog za kar hiter vzpon ETH.

gruntfürmich ::

če se bo zgodovina ponovila, bo morda zopet jutri padec rippla
upam da bomo pa tokrat kaj zaslužili!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Grafi so definitivno videti kot bulltrap, ja, ampak staviti na to si jaz ne bi upal.

V takem obdobju je pametno pustiti trg pri miru in čakati.

gruntfürmich ::

jst pa še samo na to upam stavit v tem turbolentnem obdobju, seveda z malimi vsotami (samo do 20k)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ivanuscha ::

Kako pa lahko vsaj približno predvidis do kam bo padala cena, kdaj se odločiš za nakup? Ko se obrne za par centov navzgor?

nekikr ::

Če ti kdo resno odgovori na to vprašanje - laže :)

jype ::

live> Kako pa lahko vsaj približno predvidis do kam bo padala cena, kdaj se odločiš za nakup? Ko se obrne za par centov navzgor?

Čisto enostavno je: Pogledaš graf, pokličeš vedeževalko, prebereš horoskop, vržeš kocko, zavrtiš ruleto in potegneš naključno karto: Če je vreme takrat oblačno, potem kupiš, če je jasno, pa prodaš.

Samuel ::

jype je izjavil:

live> Kako pa lahko vsaj približno predvidis do kam bo padala cena, kdaj se odločiš za nakup? Ko se obrne za par centov navzgor?

Čisto enostavno je: Pogledaš graf, pokličeš vedeževalko, prebereš horoskop, vržeš kocko, zavrtiš ruleto in potegneš naključno karto: Če je vreme takrat oblačno, potem kupiš, če je jasno, pa prodaš.


in jst vse vedno naredim, kar je yupe napisal in skoz funkcionira!
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

ivanuscha je izjavil:

Kako pa lahko vsaj približno predvidis do kam bo padala cena, kdaj se odločiš za nakup? Ko se obrne za par centov navzgor?

nekako se ravnam po najnižjih vrednostih do kot leti. učiraj sem zgrešil za malo. morda pa sploh ne bo to več ponovilo.
pač nastaviš nakup na neko nizko vrednost za katero meniš da bo doseglo in v nadaljevanju gor odbilo. v četrtek je pobiralo tudi 0,04€ nakupne...
sreča pač.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Aquafriend ::

Delno lahko predvidiš na podlagi notranjih informacij ali pa vsaj na podlagi novih novic, ki utegnejo vplivat na ceno v bodoče. Dolgoročno pa mislim, da je prihodnost v Ethereum, mogoče tudi Bitcoin srednjeročno, za druge pa ne vem.

gruntfürmich ::

dolgoročna debata je zdaj v hajpu izvzeta. sedaj skušamo pač izvleči še zadnji profit če bo dol zgrmelo.
kdor dolgoročno drži coine lahko vso to pisanje v miru preskoči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ivanuscha ::

Jaz sem zelo nov v teh zadevah, ampak kolikor vidim lahko ugibas dejansko edino iz preteklih grafov. Pa zanimivo da se vse valute gibljejo zelo podobno gor in dol, procentualno se pa to se najmanj pozna bitcoinu. Ce je ether zgubil tretjino, je ripple izgubil vsaj polovico, ter potem hitro pridobil x2.

Gruntfurmich

Na kateri borzi pa ti kupujes ripple?

Na kraken je pred kratkim prisel na okoli 10 centov.

Pa glede na to da je morje teh coinov - kateri so recimo top 10 ali top 15 najbolj zanimivih?
Kolikor sem se malo pozanimal, omenjajo se ethereum classic, zcash, zcoin...

lambda ::

Tisti, ki vas grize, ker ne trgujete (ali pri tem niste uspešni), poglejte iz te perspektive - če bo ves blockchain stuff propadel, ne boste imeli prav veliko niti v primeru relativno uspešnega trgovanja. Če bo uspešen, pa je dovolj že nek soliden košček obetavnih valut in občasno izboraževanje o tem kaj je na trgu, da imate občutek kaj je perspektivno in po potrebi nekajkrat letno kaj prodate in kaj kupite. Potem lahko čas dela za vas (desetletje ali dve). Hkrati je pametno že kdaj prej pobrati ven vsaj toliko, da si finančno pokrijete začetno investicijo ter časovni vložek izobraževanja in upravljanja sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

gruntfürmich ::

jst sem trenutno samo na bitstamp.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Digibyte ::

Kako je z obdavčitvijo tega. Če recimo prodam 500 bitcoinov in si denar nakažem na račun?

McClane ::

Že 100x povedano, pri trgovanju ni davkov, če rudariš pa so.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Digibyte ::

McClane je izjavil:

Že 100x povedano, pri trgovanju ni davkov, če rudariš pa so.


Super pol..sam do kdaj bo tako je vprašanje.

sarma832 ::

lambda je izjavil:

Tisti, ki vas grize, ker ne trgujete (ali pri tem niste uspešni), poglejte iz te perspektive - če bo ves blockchain stuff propadel, ne boste imeli prav veliko niti v primeru relativno uspešnega trgovanja. Če bo uspešen, pa je dovolj že nek soliden košček obetavnih valut in občasno izboraževanje o tem kaj je na trgu, da imate občutek kaj je perspektivno in po potrebi nekajkrat letno kaj prodate in kaj kupite. Potem lahko čas dela za vas (desetletje ali dve). Hkrati je pametno že kdaj prej pobrati ven vsaj toliko, da si finančno pokrijete začetno investicijo ter časovni vložek izobraževanja in upravljanja sredstev.


Pomoje bo total marketcap v bližnji prihodnosti vsaj x10, samo bojo novi coini...

Samo trik je pa v tem, da je večina coinov prek ethereuma! Na kratki rok lahko ETH gre na min 50$, ampak pomoje bo še blestel...

DeeJay ::

sarma832 je izjavil:

lambda je izjavil:

Tisti, ki vas grize, ker ne trgujete (ali pri tem niste uspešni), poglejte iz te perspektive - če bo ves blockchain stuff propadel, ne boste imeli prav veliko niti v primeru relativno uspešnega trgovanja. Če bo uspešen, pa je dovolj že nek soliden košček obetavnih valut in občasno izboraževanje o tem kaj je na trgu, da imate občutek kaj je perspektivno in po potrebi nekajkrat letno kaj prodate in kaj kupite. Potem lahko čas dela za vas (desetletje ali dve). Hkrati je pametno že kdaj prej pobrati ven vsaj toliko, da si finančno pokrijete začetno investicijo ter časovni vložek izobraževanja in upravljanja sredstev.


Pomoje bo total marketcap v bližnji prihodnosti vsaj x10, samo bojo novi coini...

Samo trik je pa v tem, da je večina coinov prek ethereuma! Na kratki rok lahko ETH gre na min 50$, ampak pomoje bo še blestel...


Ko bi vsaj šel na 50!

krneki0001 ::

ivanuscha je izjavil:

Jaz sem zelo nov v teh zadevah, ampak kolikor vidim lahko ugibas dejansko edino iz preteklih grafov. Pa zanimivo da se vse valute gibljejo zelo podobno gor in dol, procentualno se pa to se najmanj pozna bitcoinu. Ce je ether zgubil tretjino, je ripple izgubil vsaj polovico, ter potem hitro pridobil x2.

Gruntfurmich

Na kateri borzi pa ti kupujes ripple?

Na kraken je pred kratkim prisel na okoli 10 centov.

Pa glede na to da je morje teh coinov - kateri so recimo top 10 ali top 15 najbolj zanimivih?
Kolikor sem se malo pozanimal, omenjajo se ethereum classic, zcash, zcoin...


Ker kupuješ ripple z evri. Če bi kupoval z BTC-ji, bi ugotovil, da se cena niti ne spreminja dosti. Od 0.000096 do 0.000119 Že lep čas.

sarma832 ::

Aja drugače pa mislim da na Huobi pride 31. šele Ethereum. Poleg tega pa naj bi se tudi FIAT trgovanje sprostilo(neke blokade so bilo da se ni moglo dvignit,...če morda kdo kaj več ve)?

lamoido ::

sarma832 je izjavil:

Aja drugače pa mislim da na Huobi pride 31. šele Ethereum. Poleg tega pa naj bi se tudi FIAT trgovanje sprostilo(neke blokade so bilo da se ni moglo dvignit,...če morda kdo kaj več ve)?


- Huobi pride 1. junija. Na začetku bodo imeli zelo nizke obresti, tako da se obeta kar veliko zanimanje za ETH pomoje.
- 31.maja pa se odpre tudi trgovanje za BAT(basic attention token)

Tako da če mislite kupite ETH dajte to naredit pred tem.

trenerkar ::

A na kraknu lahko trguješ samo z bitcoini?
Kje se mi splača odpreti račun, da bom vpisal čimmanj svojih podatkov in lahko plačam z paypal?

DeeJay ::

trenerkar je izjavil:

A na kraknu lahko trguješ samo z bitcoini?
Kje se mi splača odpreti račun, da bom vpisal čimmanj svojih podatkov in lahko plačam z paypal?


Nikjer.

Kebo ::

Zakaj vam je tak problem dat vaše podatke? Drugače lahko kupiš bitcoine preko local bitcoin z paypalom ampak boš plačal kar nekaj % več zanje, in potem jih lahko naložiš na poloniex, kjer ne zahtevajo skoraj nobenih podatkov.

Aquafriend ::

A kdo uporablja market depth graf? A je koristen?
A res lahk dost razbereš kako naj bi se cena naprej odvijala?

Kebo ::

Niti ne, je pa možno opaziti kje je support resistance. Dostikrat je po prebitju kakšnega sell walla možen dramatičen poskok. Naprimer na Edglessu je bil pri 10K sat zid dolgo časa in ko je padel je bila cena v 2 urah na 13K sat. Tako, da se ta day trejdat na podlagi teh informacij ampak na dolgi rok pa nimajo kakšnega bistvenega vpliva IMHO.

Se pa kiti lahko igrajo z noobi in postavljajo umetne zidove in tako napumpajo, dumpajo coin. Nasploh je možno veliko manipulacije, sploh pri kakšnih manjših coinih ko lahko z 100K $ že konkretno vplivaš na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

superpika ::

Kateri coin bo po vašem mnenju naslednji najbolj pumpal?

CryptoMan ::

Tisti, ki bolj podrobno spremljate zadevo in poznate tehnologijo in perspektivne coinse, katerih 10, ki še niso zrasli v višave (po 100, 500 ali celo več % od izdaje) bi priporočali za nakup (vsakega po 100€) na dolgoročni rok oziroma na »XRP rok 😉«?
Hvala

sivistol ::

superpika je izjavil:

Kateri coin bo po vašem mnenju naslednji najbolj pumpal?

vsi pod 10$
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864
««
29 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528405 (10553) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857582 (44696) PrihajaNodi

Več podobnih tem