» »

SolidWorks

SolidWorks

marled ::

Pozdravljeni,

potreboval bi pomoč pri eni zadevi. Se kdo malce bolj poglobljeno ukvarja s tem paketom?

Lep pozdrav,

ML

Pro_moted ::

Kje je težava ? Lahko na ZS.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

bastadu ::

Z SW delam vsakodnevno, povej kaj te muči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

dottor ::

2 leti smo jemali SolidWorks na srednji + doma sem še eno dodatno leto delal z njim.

Povej kaj te muči. Smo že trije tu ki bi ti znali pomagat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Isotropic ::

bastadu je izjavil:

Z SW delam vsakodnevno, povej kaj te muči.

dajte povejte se kaksne stvari delate v swx

jaz primarno sicer acad, oprema za proizvodne hale, sam ne velik konstruiranja lih, bolj tehnologija

bastadu ::

dottor ::

Na srednji smo izdelovali bolj strojne elemente in modele, pa SolidCAM za CNC stružnico. Doma pa sem večinoma izdeloval pohištvo, pa zase ohišje sem najprej zmodeliral, zdej je že en čas na pol izdelave.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Isotropic ::

bastadu je izjavil:

Recimo tole: http://saspro.si/namenski-stroji-in-nap...

kuk cajta se pa ze ukvarjas s tem? :O

bastadu ::

6 let profesionalno, pred tem še nekaj let tako za hobi in za študij ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

N0t0ri0us ::

Pozdravljeni..

imam težavo v solidworksu, in namreč ko sliko renderam postane vsa siva in brez kontrasta



izgledat bi pa morala takšna



se komu sanja kako bi to uredil. na internetu ne najdem ničesar uporabnega :(

drugi problem je pa še to, da ko hočem postavit stol v prostor oz na sliko, se vrti vse drugače kot bi se moral.. je kakšna opcija za rotiranje okrog z osi ?

Hvala za pomoč

LP

dottor ::

Pred rendanjem, lahko določiš ozadje in barvo le-tega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

"apply scene".
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

N0t0ri0us ::

ozadje znam spreminjat.. ne znam pa spreminjat barve stola oz tega kar sem narisal v solidworksu.

@korenje3
kje se nahaja ta apply scene ? našel sem samo scenes. ?



na sliki se vidi da je stol preveč siv.

dottor ::

Na "drevesu" modeliranja, lahko za vsako operacijo, kjer si dodajal elemente le-temu spremeniš teksture in barvo. Žal nimam več inštaliranega SolidWorksa, tako da točno ti ne znam povedat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Map ::

Mene pa zanima, kateri program najbolj priporočate. SolidWorks, Catia, NX? Jaz uporabljam NX in mi je zakon, prej sem imel ProE in mi je proti NX nula, zdej v srednji bomo pa spet v ProE modelirali in mi bo veliko funkcij verjetno manjkalo oz. bom rabil čas, da se navadim. Nekateri pravijo, da je SolidWorks oz. SolidEdge zakon, najbolj pa naj bi se uporabljala Catia. Z njo imam malo izkušenj in to z neko starejšo verzijo, ki ni bila bog ve kaj, bom pa še enkrat preizkusil novejšo verzijo. Kaj predlagate vi? In kakšno grafiko priporočate za te programe, predvsem NX?

Verjetno bom nabavil MSI R9 270x. PC je namenjem malo igram, modeliram pa ljubiteljsko, ampak kar veliko in želim, da bo dokaj hitro. Glede na to, da imam pet let star PC in dela presenetljivo dobro, slabše zagotovo ne bo.

Hayabusa ::

SolidWorks je okleščena in lažja verzija Catia (samo 3 moduli, part, assembly in draft design +razni dodatki v addon Routing, Electrical...) (oba "dela" Dassault Syst?mes).
ProE je največ uporablja ker je najcenejši, ima tudi dober sheet metal design (razvijanje pločevine itd).
UGS NX (Siemens) je na ravni Catie, uporabljajo ga nemške ladjedelnice (nanj so šli iz Catie), primeren za sestave z veliko parti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

N0t0ri0us ::

dottor je izjavil:

Na "drevesu" modeliranja, lahko za vsako operacijo, kjer si dodajal elemente le-temu spremeniš teksture in barvo. Žal nimam več inštaliranega SolidWorksa, tako da točno ti ne znam povedat.


tekstura je ok, barvo pa lahko samo spremenim v rdečo, zeleno itd.. :(

dottor ::

@union!: Če po končanem šolanju imaš že mogoče možnost se zaposlit v teh vodah, se provaj čimbolj naučit program katerega boš uporabljal tam. Dam sem na srednji uporabljal SolidWorks, na višji ProE, na praksi Catio. 1x ko razumeš koncept enega programa boš razumel koncept vseh. Kar je različnega so premiki in rotacije ter postavitev ukazov.

@N0t0ri0us: Lahko da neka tekstura omogoča samo te dve barvi, če prav malo dvomim. Provaj izbrat drug material in poglej če dobiš več barv.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

Hayabusa je izjavil:

SolidWorks je okleščena in lažja verzija Catia (samo 3 moduli, part, assembly in draft design +razni dodatki v addon Routing, Electrical...) (oba "dela" Dassault Syst?mes).
ProE je največ uporablja ker je najcenejši, ima tudi dober sheet metal design (razvijanje pločevine itd).
UGS NX (Siemens) je na ravni Catie, uporabljajo ga nemške ladjedelnice (nanj so šli iz Catie), primeren za sestave z veliko parti.


Dassault Systèmes je lastnik obeh. Solidworks je prevzel kasneje. Solidworks ima čisto svoje jedro in sistem. Je tudi neprimerno bolj nestabilen. Tudi primerjati catiine module z solidworksom je neprimerno. Tisto kar ima catia, ima tudi solidworks, samo postopek dela je drugačen.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

eric_cartman ::

Zdravo!

Malo si bom sposodil temo. Za domačo nalogo me nekaj matra pa bi rabil majhno pomoč. :)

Moram narediti nalogo po tem načrtu:



Prišel pa sem do tu:



Kako bi sedaj pod narisanim kotom nad tem kar sem zmodeliral lahko naredil tisti revolved boss/base. Sploh nimam ideje kako naj to naredim. In ko to naredim, kako potem naredim še extrude tistega lika, ki povezuje skupaj tole cev in površino spodaj?

Upam, da to kdo zna.
Hvala :D

dottor ::

Naredi še eno "obdelovalno ploskev" na sredini modela in na njej zriši obliko ter jo extrudaš v obe smeri (pol v eno in pol v drugo). Isto pol nardiš za tisto na vrhu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Obstaja težava, da je položaj "poševnega nastavka" definiran preko središčne točke vrtenine. Potrebno je na nek način določiti to točko in pri konstrukciji izhajati iz nje.

LP

Jože

eric_cartman ::

Zdaj mi je uspelo to tako, da sem naredil tisti poševni kvader in ga izvlekel pod kotom. Manjka mi samo še ta cev, za katero še vedno nimam ideje kako jo naj naredim.

Problem je v tem, da če zdaj oblikujem to cev na zgornjo ploskev, jo ne morem izvleči pod tem določenim kotom. Ali bi moral ustvarit mogoče novo ravnino in jo obrnit na ta poševni lik pod kotom 90°?

Drugače pač dobim to cev, ki je pravokotna glede na ta, pod kotom izvlečen kvader..

Se opravičujem, ampak moja glava kar noče doumeti tega :D.

dottor ::

Pomagaj si z ravninami, postavi pa jih tako da si čim bolj poenostaviš zadevo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

HighBane ::

Prvo skiciraj daljico na od sredine ene izvrtine do druge. Nato na ravnini, ki teče po sredi modela, naredi točko. Defeniraj tistih višine(y) 128 in dolžine(x) 158 na točko iz prej skicirane daljice... Sem se spomnil, da imam model še pri sebi. Zdaj sem opazil, da sem izvlek narobe naredil pod krofom. Pa krof ne vem če je 360 ali 270. Pa pri pogledu od spodaj v navodilih, mi ni jasno zakaj ni simetrično...
Če bo v pomoč:

Hayabusa ::

Če mora biti zadeva iz enega dela:
glede na poševni nastavek (kot 25)


naredi ravnino, vzporedno z 2, da imaš isti kot, nato določi s constrainti središče krožnice 1, srednjica te 3/4 cevi predstavlja črto, po katero bo SW naredil željeno obliko (revolve ukaz).

Prerez A-A daš extrude, up to surface (prej narejena cev) !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

eric_cartman ::

Hvala usem za pomoč! :D

Mi je ratalo.. Nekaj.. 8-)

miha98 ::

problem imam z inštalacijo solidworksa ko zaženem setup mi napiše da spletne strani ni moglo naložiti? licenčen solidworks za šolo je... prosim pomoč!

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

bastadu ::

Zakaj se pa ne obrneš na distrubuterja, kjer si software dobil?

miha98 ::

ja če ne vem kak pa ki... ang ni moj prvi tuj jezik..

M-XXXX ::

bastadu je izjavil:

Zakaj se pa ne obrneš na distrubuterja, kjer si software dobil?

Madonca imaš praktične poglede. Na forumu lahko rešiš problem v 10 minutah, na mail prvega odgovora boš pa čakal lahko tudi po 2 tedna. Kaj je zdaj bolj logična izbira pomoči :)?

bastadu ::

V Sloveniji sta po mojih informacijah 2 zastopnika: IB-Caddy in pa Solidworld, kontaktiraj enega izmed njih ...

M-XXXX je izjavil:

bastadu je izjavil:

Zakaj se pa ne obrneš na distrubuterja, kjer si software dobil?

Madonca imaš praktične poglede. Na forumu lahko rešiš problem v 10 minutah, na mail prvega odgovora boš pa čakal lahko tudi po 2 tedna. Kaj je zdaj bolj logična izbira pomoči :)?

Če pokličeš imaš odgovor lahko takoj ... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

s6c-gEL ::

Poženi
swwi\data\setup.exe

Kateri os, ms ie ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

BlackMaX ::

Tale SW zgleda fajn.

Sam sm bl vešč v 3ds Max-u.


Dej pokazte še kaj vaših izdelkov :)

miha98 ::

Windows 7 je pa nena gre.... še vedno... ima kako idejo? setup sem pognal in se mi pojavi isto okno kot na prejšnjem postu...

BlackMaX ::

miha98 je izjavil:

Windows 7 je pa nena gre.... še vedno... ima kako idejo? setup sem pognal in se mi pojavi isto okno kot na prejšnjem postu...


Run as Admin?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaslužiti z modeliranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8215748 (13253) Isotropic
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
196998 (4584) Machete
»

PC za solidworks, catia, autocad...?

Oddelek: Kaj kupiti
324349 (3878) gregor
»

Nakup računalnika za jurja evrov

Oddelek: Kaj kupiti
202217 (1563) antonija
»

grafična za Solidworks

Oddelek: Strojna oprema
433090 (2389) Icematxyz

Več podobnih tem