» »

H87 matična plošča

H87 matična plošča

Mitch ::

Katero matično ploščo priporočate na podlagi H87 "chipseta"? Procesor bo Intel i5-4670 uporabljala pa se bo večinoma za pisarniške namene. Sam imam najboljše izkušnje z Asusovimi in Gigabytovimi ploščami. Cena naj bo nekak do 100€.

mihibo5 ::

Asus H87-pro

Tale i5 je overkill za pisarniške namene.

Mitch ::

Kaj pa Gigabyte H87-HD3? Ima tudi dobre specifikacije. V glavnem odločil sem se, da vzamem Asusovo ali Gigabaytovo H87 ploščo. Ima še kdo kakšen predlog?

Hvala!

mihibo5 ::

mihibo5 je izjavil:

Tale i5 je overkill za pisarniške namene.


Have you seen that?

Mitch ::

@mihibo5

Ja, nečeloma se strinjam, da je ta procesor res "overkill" za pisarniške namene samo po drugi strani bo pa njegova življenjska doba daljša. Tale PC bo uporabljajo eno društvo, ki trenutno uporablja več kot 10 let star PC...

dxx ::

mihibo5 je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Tale i5 je overkill za pisarniške namene.


Have you seen that?


Ja verjetno bi ti priporočal 8 jedrnika, ali pa vsaj i7 ....
Sem nedolgo nazaj sestavil pisarniško "škatlo" pentium g3420 4gb RAM ki je zamenjal i5 750 2GB RAM. Zadeva deluje kot server, povezana je z 11 blagajnami(win xp, celeron 1200MHz 512MB RAM, skratka overkill za blagajno) in moram rečt da se obnaša hitreje kot i5 750. Bolj odzivno.
Tako da ne delaj iz "mravlje" slona.
Oziroma če nimaš nobenih podobnih izkušenj ne rabiš podajat takih komentarjev.
Pa to ni edini sistem ki sem ga postavil... Delam namreč v takih razmerah, ko morajo zadeve funkcionirat 24ur na dan, 365dni na leto, vse v pisarniškem okolju v intranet mreži...
Tako da i5 je res overkill...
Lep dan še naprej.

mihibo5 ::

dxx je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Tale i5 je overkill za pisarniške namene.


Have you seen that?


Ja verjetno bi ti priporočal 8 jedrnika, ali pa vsaj i7 ....
Sem nedolgo nazaj sestavil pisarniško "škatlo" pentium g3420 4gb RAM ki je zamenjal i5 750 2GB RAM. Zadeva deluje kot server, povezana je z 11 blagajnami(win xp, celeron 1200MHz 512MB RAM, skratka overkill za blagajno) in moram rečt da se obnaša hitreje kot i5 750. Bolj odzivno.
Tako da ne delaj iz "mravlje" slona.
Oziroma če nimaš nobenih podobnih izkušenj ne rabiš podajat takih komentarjev.
Pa to ni edini sistem ki sem ga postavil... Delam namreč v takih razmerah, ko morajo zadeve funkcionirat 24ur na dan, 365dni na leto, vse v pisarniškem okolju v intranet mreži...
Tako da i5 je res overkill...
Lep dan še naprej.


Ne, verjetno le ne veš, kaj naj bi overkill pomenil...

EDIT: Kaj si sploh hotel povedati? Od začetka se pritožuješ čez mene, na koncu pa se strinjaš z mano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

dxx ::

Res je.100% sem nepismen, popolnoma odtujen od ang jezika.
Sem brez besed.
Res, samo potrdil si da nimaš pametnega odgovora.
Te lahko vprašam s čim se ukvarjaš, ker si res en veleum na slo-techu, imam pa občutek da nimaš pojma.
Hvala, pa brez zamere.

PS: Tvoji posti povedo veliko o tebi.

vozlov225 ::

@dxx, ne, da bi se rad vmešaval in razbrkljal zadeve, ampak jaz tudi mislim, da si samo napačno ocenil pomen mihibo5-ovega posta. On je samo rekel, da je i5 preveč za pisarniške namene, ti pa z nejevoljo in nesramnostjo do njega to potrdil. Lahko, da sem kaj spregledal in ne poznam zgodovine, a skozi moje oči, si trenutno ti "čefur" (iščeš težave). Oba govorita isto, umirita se in svet bo lepši. Back to topic.

mihibo5 ::

vozlov225 je izjavil:

@dxx, ne, da bi se rad vmešaval in razbrkljal zadeve, ampak jaz tudi mislim, da si samo napačno ocenil pomen mihibo5-ovega posta. On je samo rekel, da je i5 preveč za pisarniške namene, ti pa z nejevoljo in nesramnostjo do njega to potrdil. Lahko, da sem kaj spregledal in ne poznam zgodovine, a skozi moje oči, si trenutno ti "čefur" (iščeš težave). Oba govorita isto, umirita se in svet bo lepši. Back to topic.


Naj te to ne skrbi, bova to razčistila preko ZS na miren način.

Torej, back on topic: Glede Gigabyte GA-H87-HD3. Bila bi kar dobra izbira tudi za gaming računalnike srednjega ranga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Tomson ::

Ali pa odlično Asrock Fatal1ty H87 Performance. Sicer je podobno kot i5 malo overkill za pisarniški sistem, a za 90€ res ponuja veliko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hayabusa ::

This:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
mobo in cpu za 108 e ter 4/8 gb rama je več kot boš v pisarni kdaj potreboval...Vse ostalo je overkill na tretjo potenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mitch ::

Jst mam glede tega "overkilla" malce drugačno mnenje. Namreč društva so glede nadgradenj računalniške opreme zelo toga. Torej, če jim sedaj sestavim malce močnejšo konfiguracijo bodo lahko preživeli več let brez nakupa novega PCja kot z nekoliko slabšo konfiguracijo. Star PC jim trenutno laufa 11. ali 12. leto...

Aja pa še tale "overkill" konfiguracija, ki jo sestavljam trenutno znese na HW Versand okrog 475€ kar se mi ne zdi nek velik denar za tako mašino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617940 (6515) Invictus
»

računalnik - a je dobra izbira komponent?

Oddelek: Kaj kupiti
162552 (2391) particle
»

Nadgradnja PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010897 (9910) klkkkkkkkkkk
»

Računalnik od 600 do 700 eur

Oddelek: Kaj kupiti
172322 (2071) janezek67
»

PC do 400 €

Oddelek: Kaj kupiti
345412 (4414) st0jko

Več podobnih tem