» »

LCD zasloni pri prenosnikih - vprašanje glede kompatibilnosti

LCD zasloni pri prenosnikih - vprašanje glede kompatibilnosti

solatjek ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če LCD zasloni med prenosniki pašejo en v drugega, če so vsi enake dimenzije, npr. od HP v Toshibo...

Kot drugo me pa zanima, če v okviru iste znamke pašejo drug v drugega, konkretno Toshiba L850 in C850. Po sami zgradbi se mi zdi, da bi lahko prestavil celotno notranjost iz enega prenosnika v drugega, ne vem pa kako je z ekranom. Menjal bi zato, ker ima en prenosnik mat, drugi pa svetleč zaslon, uporabnika si pa oba želita kontra in bi premontiral ekrane. Ali lahko kaj skurim (neglede na to če preključki pašejo)?

Hvala in lp
Matjaž

MIHAc27 ::

Ja, lahko skuriš (že doživel).

Med različnimi firmami ne bi preveč eksperimentiral.

L850 in C850 pa zgledata iste serije... tako da to bi znalo delati.

feryz ::

Ne, ne moreš skuriti!
Večja verjetnost je, da priključki ne bodo pasali.
Odpri oba pokrova z ekranom in probaj.
Je pa tako, da so celo v enakih prenosnikih različni ekrani, zato moraš vsakič posebej preveriti, kaj imaš noter, ko menjuješ.
Ne vprašajo zastonj na servisih po modelu prenosnika, serijski številki in pa celo part number, ko kaj naročaš ali sprašuješ.

#000000 ::

Lahko skuriš plato, grafiko ali elektroniko zaslona, vsak zaslon ima svoj bios, če pa je zadeva DELL pa ni nujno da paše ekran iz popolnoma enakega modela, ker oni dodajajo na skor vsak zaslon še extra PCB z svojim biosom.

Da pa crkne plata sem videl na lastne oči. Če sta skor enaka modela in je plata dejansko enaka, bi znalo delat BP.

feryz ::

Maš čudne oči ali pa čudne roke.
Vsakič, ko sem dobil prenosnik z nedelujočim ekranom, sem najprej probal, če drugo dela s kakšnim panelom iz stare zaloge. Ob tem ni bilo važno, ali je panel 15 ali 17 colski, star ali nov, da so le konektorji klapali. Nikoli se mi ni zgodilo kaj takega.
Če pa na silo tlačiš skupaj konektorje, delaš pri užganem prenosniku, z vtaknjeno baterijo in podobno, je pa druga pesem.

feryz ::

Drugače gre za enak ekran.
http://www.ebay.com.au/itm/15-6-LED-LCD...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onemogočen dostop do BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
191747 (971) SmeskoSnezak
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
71041 (794) MIHAc27
»

Nakup novega prenosnika (cena okoli 300 €)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211991 (1690) d4vid
»

AMD A6-440M - primerjava z Intel

Oddelek: Strojna oprema
312708 (1940) klinker
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394981 (4224) Blaz93

Več podobnih tem