» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
73 / 86
»»

BorutK-73 ::

Katere zakonodaje?
Moje zadnje naročilo je bilo na začetku julija, pošiljali so pa iz hrvaške.

Dri3r ::

S 1. avgustom so pri nas breznikotinske vejp tekočine (arome in baze) obdavčene z 8 centi na mililiter.
dri3r

BorutK-73 ::

Kakšne bedarije si bodo še umislili ti bedaki od politikov.;(
Hvala bogu da imamo hrvaško blizu.

FoxKnox ::

Dri3r je izjavil:

S 1. avgustom so pri nas breznikotinske vejp tekočine (arome in baze) obdavčene z 8 centi na mililiter.

Torej je pollitrska flaša baze dražja za 40 evrov ?

matobeli ::

Greš pač v merkur in vzameš VG, PG se pa tudi uporablja v kozmetki in industriji.

Arome bodo pa ravno 80c dražje.

stratosD ::

hmm...ne vem če je Merkurjev PG in VG Pharma grade - za kozmetiko je že ok...za vejpanje pa....ni dovolj da je food grade - mora bit Pharma grade 99,95%...un 95% je odsvetovan..
ta je PhEur
http://www.kosarica.hr/index.php?route=...
http://www.kosarica.hr/index.php?route=...

Sicer pa:
- baza ejuicedoctor ....recimo 2L bo verjetno skoraj vsakemu zadoščalo za 1 leto - 5,5 ml na dan.Izbereš želeno razmerje - ponavadi 70VG/30PG.
cca 50 eur + poštnina..ceneje je če si naročiš na najbližji poštni urad za CRO mejo in tam prevzameš in plačaš - nikotin je že notri.
- arome - ravnokar naročil 300 ml arom za 30eur iz UK...zadnjič je prišlo po 1.7. brez problema in nobenga harača za pošto in domovino...če e prišteješ cca 8eur za ddv in poštarje...chefsflavours.uk ma cel avgust dobre sconte na arome :)
- greš na https://e-liquid-recipes.com/list?q=&mi... in pogledaš mal za najboljše ocenjenimi recepti - arome naročiš glede na svoj priljubljen profil - sadne,desertne, tobačno-desertne, whatever...

Flaške plastika -Sanolabor,20,50,100ml...flaške steklene za zorenje tekočin - semenarna (pri nas Agraria), najbolj primerne so 60,100ml, tudi 250ml če kdo hoče mixat več naenkrat. V Sanolaborju dobiš tudi za 8EURc plastično pipeto za doziranje arom z razdelki po desetino ml (vzameš kar 10kom da ne boš pral po vsaki aromi)....ali pa z injekcijo oz mikro vagico če imaš.

Tako si narediš malo zaloge ker v tem našem športu so vedno neke napovedi o vapocalypsah

Več tukaj:
https://slo-vaper.com/e-tekocine-diy-na...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

matobeli ::

Pa sej un iz merkurja je pharma grade ;)

Edina zadeva ki jo lahko vsaj približno regulirajo je nikotin.

yansek ::

Kar se tega mešanja tiče, torej kupovanja lastnih zalog v večjih količinah, zgolj za lastno uporabo, mi pravi dolgoletni vejpar, da se to njemu ne zdi smiselno, saj pri večjih količinah npr. baze, ko to enkrat odpreš in pride v stik z zrakom, se hitro kvari.
Skratka je mnenja, da če za lastno uporabo, kupuješ sproti v trgovini. Tudi tista nikotinska baza preko spleta naj ne bi bila po njegovem mnenju kvalitetna.

Kar se tiče poda za katerega je nekdo spraševal pa pravi, da so te bolj kot ne za na kratek, tale naj bi bil tudi ok: Vaporesso xros

Eden od dobrih tudi tale, če ga kdo slučajno uporablja:Innokin Kit CoolFire Z80

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

bozicek ::

Katera? Od Pink mule na Juicedoctor?
Je povsem kvalitetna, brez skrbi :)
Darila letos samo za poredne

yansek ::

bozicek je izjavil:

Katera? Od Pink mule na Juicedoctor?
Je povsem kvalitetna, brez skrbi :)


Mislim, da je kar na splošno mislil in pravi, da tudi tisti "pharmaceutical grade" označba naj po njegovem ne bi pomenila veliko.

Vetrpiha ::

Po njegovem da.
Se pa glicerin ne pokvari vsaj nekaj let sam od sebe. Nikotin pa daš v male steklene flaške, jih naliješ do vrha, daš v hladilnik ali zamrzovalnik in jih dodajaš mešanicam po potrebi, recimo da delaš 3dcl ali pa 1dcl na enkrat.
Vape grade glicerina pa itak ni.
Imaš farma, imaš food grade. Oni iz merkurja je farma in je glede na globalni trg itak malo dražji.

Machete ::

Tale model je fajn. Puščam vape video.. lol kašen cringe so te vejp konvencije.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

yansek ::

Kar se tiče grelnih glav in njihove življenjske dobe berem da se lahko izogneš prepogostemu menjavanju, če se npr izogibaš veriznemu zaporednemu vdihovanju, po možnosti uporabljaš stopnjo nižje od zgornje priporočene vrednosti, je dobro prepojena s tekočino pred pevo uporabo.

Kaj pa če vape vsaj 3 dni ne uporabljaš, ali pa dlje npr cel teden. A je bolje, da glavo pustiš v praznem tanku ali da se namaka v tekočini?

Vetrpiha ::

Vseeno. Žica ne bo začela propadati.
Jaz imam coil teden dni. Včasih gre 50 ml skozi, včasih 150.
Potem samo skurim dol gunk in uporabljam še teden dni.
Se ne sekiram, sem na žici anyway.
Žico za 8 eur porabim v pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

matobeli ::

Čist vseen. Glicerin se ne posuši. Zapacani glavi se izogneš tudi tako da ne puhaš slajenih tekočin, naravnih arom, arom z močnimi naravnimi barvili in da že v začetku vzameš primerno glede na to kolk rabiš puhljat.

Meni držijo neskončno. Ponavad menjam ko jo zasmodim (pozabim izklopit in fliknem v žep). Ampak imam masivno glavo z single mesh, DL z 810 ustnikom, nekje 60-70W.

Vetrpiha ::

Če imaš katero od bolj sposobnih naprav, lahko urediš nadzor temperature ali pa po časovnici nastaviš moč.
Sedaj imam recimo
od 0 do 0.5s 100 W
od 0.5 do 1s 90 W
od 1 do 1.5s 65 W
od 1.5 do 2s 85 W

yansek ::

Sumim da bodo cene počasi rasle in rasle, tudi glav, zaradi trosarin?

Ali obstaja kakšna zaupanja vredna spl stran kjer narocujete tudi glave (innokin Zenith 1.6 ohm) v večjih količinah pa da je kakšen evro ceneje?

Obstaja kakšno tveganje glave narocevati preko kitajski spl strani?

matobeli ::

Vem, ampak nimam, oziroma ne uporabljam tistega moda. Uporabljam Ehpro Armor Prime, čudovit medeninast semi-mech na single 21700, okrogel, 25mm, tako kot glava z Freemax MeshPro grelcem.

Najmanjši package ki sem ga dobil z precej resno količino pare, izmenljivo baterijo ter nekim vsaj napol normalnim dizajnom.

Pa še pocen je vse skup.

yansek je izjavil:



Obstaja kakšno tveganje glave narocevati preko kitajski spl strani?


Ja, obstaja. Nekateri fejkiči za pode so uporabljali srebrni lot za spajkanje tuljav, problem je bil ker ni bil čisto srebrn ampak je imel not tudi težke kovine, cadmij, svinec... Ampak to je bilo bolj v US.

Na aliexpress imajo vsi kitajski proizvajalci svoje uradne štacune, vzameš tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

yansek ::

Vetrpiha je izjavil:

Če imaš katero od bolj sposobnih naprav, lahko urediš nadzor temperature ali pa po časovnici nastaviš moč.
Sedaj imam recimo
od 0 do 0.5s 100 W
od 0.5 do 1s 90 W
od 1 do 1.5s 65 W
od 1.5 do 2s 85 W


Nimam. Sem začetnik ki komaj kaj ve o teh zadevah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Vetrpiha ::

No, saj niti ne rabiš.
Če pa boš kdaj zašel v DIY, si sam navijal živo in kupoval nekaj boljšega, glej nekaj kar je sposobno Temperature Control furati. In ne glej na embalažo, tisto kar gor piše ni vredno pol k od vrele vode.

yansek ::

Po moje da bom, ker mi je stvar ratala prav všeč.
Moram pa rečt da ne morem prehvalit mojo najljubšo e-tekočino, vse ostale katere sem do sedaj probal mi pa niso všeč in po moje sploh ne bi vejpal.

Vetrpiha je izjavil:

No, saj niti ne rabiš.
Če pa boš kdaj zašel v DIY, si sam navijal živo in kupoval nekaj boljšega, glej nekaj kar je sposobno Temperature Control furati. In ne glej na embalažo, tisto kar gor piše ni vredno pol k od vrele vode.


Sploh pa bi to rabil en trotedenski tečaj organizirat :)

Mislim komplet predstavitev: od glav, naprav, arom, različnih tipov, sestave, pa do tega da veš kaj in kje kupovati, kako sam izdelovati idr

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Ben Dover ::

Jaz bi se tudi prijavil na tečaj.. Sploh ne vem kje začet, šel bi direktno na DIY, a mi ni nič jasno.

Zgodovina sprememb…

yansek ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz bi se tudi prijavil na tečaj.. Sploh ne vem kje začet, šel bi direktno na DIY, a mi ni nič jasno.


Jaz ti lahko dam osnovne napotke za začetnika, ampak kaj dosti od mene ne boš slišal kot od prodajalca če mu predstaviš na kratko kaj želiš in za nekaj 10EURkupiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Ben Dover ::

Meh, moram si vzet en dan in vse preletet, malo YT malo stric gugl.. Len sem

yansek ::

Za začetek moraš po moje zbrati pravo napravo, pravo glavo, pravo aromo in primerno mešanico kar je že kar nekaj dela in probavanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

stratosD ::

bozicek ::

Yansek:
Če ti ratuje počasi všeč potem začni malce brskati po aliexpress, kupi par stvari za začetek in reskiraj cca 30 evrov (žico ali premade coile, vato in tank za 15-20€)
Ker traja en mesec da pride takrat boš vedel ali si not ali nisi, tudi če ne boš, 30 evrov ni hudo

Kot sem rekel se pa lahko tudi dobiva. Na zalost zaradi časa do Lj ne morem priti, če pa imaš avto pa komot uletiš v Grosuplje okoli tretje ko sem jaz konec. Čas imam v torek in sredo, pogojno četrtek potem sem zopet odsoten 14 dni.
Pa prinesem jaz par tankov kot sem dejal od RTA in RDA, mtl, dl pa se malce poigraš in sprobavaš če ti je všeč
Darila letos samo za poredne

Vetrpiha ::

V najslabšem primeru ti žico odkupim jaz.
Za DTL kupi SS316L 26 ali 28ga.
Za solo coil je recimo 4x28Ga StainlessSteel 316L sploščeni odličen (sploščiti ga moraš sam) ali pa old school 1 žica 28 ali 26.
Za MTL rabiš neki (dual) fused clapton (2x)30/38 30/38 3x32/40 3x30/40.
Pač karkoli od tega gre tudi z navadno 28ko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

Za začetek bi se naučil pravilno mešati e-tekočine za MTL. Če si za, se oglasim pri tebi z vsemi sestavinami.

Baza:
(do sedaj sem v "shake and vape" uporabljal nikotinske flaške: 10ml, 18 gramov; PG 50% VG 50%)
Vzamem tole:
https://juicedoctor.eu/hr/vpg-green-lab...

Aroma:
https://juicedoctor.eu/hr/inawera-tobac...
https://juicedoctor.eu/hr/inawera-tobac...
https://juicedoctor.eu/en/vapecake/6380...

Injekcije

Prazne steklenice po 60 oz 100ml

yansek ::

Vse to moram seveda še naročiti, tako, da bo nekaj časa trajalo

bozicek ::

Ni problema
Jaz od arom da si jih zmešaš ti lahko ponudim:
Ultimate Ragnarok
Ultimate Fury
Fuck tre rules 20
Discovery Parliment
Discovery Mild seven


Pa še ene širi druge okuse že namešane za probat če ti bodo všeč ampak nimam več arom da bi jih lahko sam zmešal
Bazo imam 3 in 6 mg če ti bo premalo si boš pa dodal sam notri shot ali dva

Eno prazno flaško tud imam da se boš naučil tako da ne rabiš ti nič naročat
Na zalost je samo ena prazna trenutno, ker ene 15 jih je bridko smrt storilo v pomivalcu :D
Darila letos samo za poredne

yansek ::

Ok, ko bom imel vse potrebščine in kakšen dan prosto, bom prišel.

matobeli ::

Mešanje tekočin v resnic ni znanost, pogledaš na net kakšno razmerje se uporablja, kupiš četrt litra z željenim nikotinom, pol pa namešaš not arome. Pri tistih ki se dozirajo okoli 10% je čist vseen če fališ mal. (pri tistih ki par % pa pazi)
Znanost je najt aromo ki ti res potegne in jo lahko furaš skoz.

yansek ::

matobeli je izjavil:


Znanost je najt aromo ki ti res potegne in jo lahko furaš skoz.


Si jo našel?

matobeli ::

Ne. :)) No, ne popolnoma, zdej imam eno ki grizem že 8 flaško. Not great, not terrible.
Pa eno imam še ki je res super, ampak draga in konkretno paca coile, tako da ne ne bom uporabljal dokler se ne spravim na neko glavo kjer bom sam navijal.

Vetrpiha ::

Jaz sem zmešal nek približek Twelve Mobkeys Kanziju
Le da brez cukra in z manjšo koncentracijo. Sem pa vlil za odtenek preveč evkaliptusa, jajks.
Enemu poceni dampfguruju sem dodal malce koolade in cactusa, dosti ok, le malo je zmeglilo okus.
Dampfguru je drugač dost soliden za ceno.

yansek ::

matobeli je izjavil:

Ne. :)) No, ne popolnoma, zdej imam eno ki grizem že 8 flaško. Not great, not terrible.
Pa eno imam še ki je res super, ampak draga in konkretno paca coile, tako da ne ne bom uporabljal dokler se ne spravim na neko glavo kjer bom sam navijal.


Bi lahko napisal kateri sta te dve aromi?

matobeli ::

Pink Mule - 8bit heroes: Blackbeard
La Tabaccheria - Wild West

Probaj kaj od teh dveh.

yansek ::

matobeli je izjavil:

Pink Mule - 8bit heroes: Blackbeard
La Tabaccheria - Wild West

Probaj kaj od teh dveh.


Pink Mule - 8bit heroes - se mi zdi so kar popularne arome

La Tabaccheria - Wild West- note dima, viskija in medu (ekstrakti tobaka)

BorutK-73 ::

https://play.google.com/store/apps/deta...
App za mixanje vseh vrst tekočin

BorutK-73 ::

yansek ::

Zakaj shake and vape potrebujejo "manj" - kot praviš- vsaj mesec dni, da stojijo?

Nekdo je napisal da bolj kot je proizvod kvaliteten, manj časa mora stati, če sem prav razumel.

Kam jih postaviš na "zorenje", v kakšen temnejši prostor? Ali pustiš flaško odprto, da ima tekočina stik z zrakom?

Iščem eno nevsiljivo, ne presladko ali kiselkasto, bolj enostavno čokoladno aromo, kokos ali pa lešnik. Enaod podobnih morda tale kot si prilepil link
https://juicedoctor.eu/hr/journey/1535-...

Vetrpiha ::

Shake n vape naj bi večinoma bile bolj sadne in so pripravljene za uporabo takoj do največ par dni.
Pri tobačnih je shake n vape bolj mišljeno, da ne potrebuje 3 mesece, ampak zgolj teden, dva, tri.

Pri sadnih aromah je ponavadi not tudi večja količina arome.
Komerciala ima tudi po 25% koncentrata, če govorimo o pretežno sadnih.
Pri tobačnih to odpade, je lahko že 5% preveč. Sicer zelo odvisno, kako je sam koncentrat razredčen tovarniško.

yansek ::

Ali jih pustiš stati z odprtim pokrovom, da je v stiku z zrakom, na temnem prostoru?

Vetrpiha ::

Zaprte imam vse. Ene na okenski polici, druge v žepu, tretje v nahrbtniku.

yansek ::

Ali kdo uporablja Innokin naprave in ali je z njimi zadovoljen?

Razmišljam, da bi vzel model: Innokin Kit CoolFire Z80
https://www.innokin.com/coolfire-z80

Če kdo uporablja ta ali kakšen podoben model bi me zanimale vaše izkušnje ali mnenja

Vetrpiha ::

Kaj točno te zanima?

yansek ::

Kako je uporabnik zadovoljen z napravo.

yansek ::

Draga tekočina, ampak zelo okusna:
Kings Crest Don Juan Reserve

yansek ::

Pozdravljeni,
imel bi vprašanje.

Istočasno sem zadnjih nekaj dni uporabljal napravi:

Innokin CoolFire Z80 (rezervoar 5.5ml, Zenith II)
Innokin CoolFire Z50 (rezerovar 4 ml, Zlide)

V obeh imam vstavljeno identično glavo (1.6 Ohm; 10-14W) in identično tekočinsko mešanico.

Okus se mi zdi precej drugačen, ali velikost tanka igra kakšno vlogo?
««
73 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282246 (1096) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116351 (12562) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310061 (6363) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313041 (11947) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940595 (10357) BCSman

Več podobnih tem