» »

JEK 2

JEK 2

Temo vidijo: vsi
««
92 / 121
»»

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:


Mi sprašujemo za SLOVENIJO... SLOVENIJO... Slovenija je država ne EU... in ko govorimo o NEODVISNOSTI me zanima ali znotraj NAŠE DRŽAVE to zmoremo zagotovit ljudem... To da mi bo potem fašistično EU komisija pogojevala poslušnost tega ne rabim...


Sončnice lepo delajo tudi, če nebi bilo novo inštaliranih iz tujine še desetlejta, JEK bi delal v najboljšem primeru samo 18 mesecev, potem nebi bilo goriva iz tujine, potem bi bila NULA.

Sicer je ta neodvisnost čisti debilizem, ampak se nisem mogel zadržat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

cvalsr ::

'Sončnice' lepo delajo na sončen dan tistih nekaj ur, ko je sonce visoko na nebu. Prej in potem komaj kaj, potem pa je NULA - na oblačen dan, vsako noč, večino zime, ... še desetletja, ČE/dokler kaj ne crkne - e, tu si pa spet zelo odvisen od tujine (močnostna elektronika, čiparija itd).
Drugič se kar zadrži.

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Mi sprašujemo za SLOVENIJO... SLOVENIJO... Slovenija je država ne EU... in ko govorimo o NEODVISNOSTI me zanima ali znotraj NAŠE DRŽAVE to zmoremo zagotovit ljudem... To da mi bo potem fašistično EU komisija pogojevala poslušnost tega ne rabim...


Sončnice lepo delajo tudi, če nebi bilo novo inštaliranih iz tujine še desetlejta, JEK bi delal v najboljšem primeru samo 18 mesecev, potem nebi bilo goriva iz tujine, potem bi bila NULA.

Sicer je ta neodvisnost čisti debilizem, ampak se nisem mogel zadržat.


Seveda je neodvisnost debilizem... smao ko mi nekdo reče da če zamenjamo bencin z SEji in NEK pa HE... da smo pa NEODVISNI je pa pač čisto debilno popačenje realnosti...

Neodvisnost pomeni sledeče:

1. izklopljemo material
2. sestavimo kar rabimo v SLO
3. namestimo
4. uporabljamo.

Če celotnega krogotoka nimamo na območju RS nismo neodvisni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

No,no konec koncev lahko gledaš v več plasteh, smo del EU, morda je pa neodvisnost na ravni EU tudi kaj vredna? A tebi ni nič?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

No,no konec koncev lahko gledaš v več plasteh, smo del EU, morda je pa neodvisnost na ravni EU tudi kaj vredna? A tebi ni nič?


Ne ni kaj dosti... To da me potem izsiljuje neka druga država znotraj EU da moram podpret kaj v EU parlamentu ali ne izkoristit veta je podobno slabo in neodvisno kot če me izsiljuje Rusija ali Savdska Barabija...

Poglejva takole:

Rusija hoče da neham podpirat Ukrajino da mi da poceni nafto in bencin... SUPER...
Nemčija v EU hoče da sprejmem 10k ilegalcev drugače mi ne pošlje panelov za SE... KURAC...

V prvem primeru moji sodržavljani in jaz ne nastradamo nič, v drugem pa precej bolj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Dokler imamo dostop do mednarodnega morja, lahko panele kupimo kjerkoli, magari v afriki. Nobenih problemov.
Dejansko te kdorkoli izredno tezko izsiljuje, ker imas proizvodnjo po celem svetu, lahko pa tudi kupujes preko posrednikov.

Pri nafti je podobno, le da je lazje narediti kartel ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

A to da bi izsiljevlai tisti iz osrednje slovenije tiste na koroškem pa ni mogoče? Ali pa že tvoj sosed morda? Vedno smo skupaj v neki skupnosti.... ali pa nismo. Vprašanje v kako veliki zmoremo biti in tudi hočemo biti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fulk ::

YosavaI je izjavil:

Utk je izjavil:

Si izračunal kolko lesa bi bilo potrebno, koliko ga zraste v Sloveniji in koliko bi to stalo?


Ja sem ja, to ni problem. Lahko pa še enkrat, ajde na hitrco.

10 % letne proizvodnje elektrike v Sloveniji pomeni cca 1600 GWh. Izkoristek teš6 je 42 %. Letni naravni prirast lesa v Sloveniji je 8,83 milijonov kubičnih metrov novega lesa. Kubični meter lesa ima cca 700 kg.

Energijska vrednost lesa na kilogram je približno 4 kWh na kg.

Torej:

1.600.000.000 kWh pri upoštevanem izkoristku 42 % : 3.809.523.809 kWh

3.809.523.809 kWh / (4 kWh na kg x 700 kg na kubik) = 1.360.544 kubikov na leto.

Naravni prirast je 8,83 milijonov kubičnih metrov novega lesa na leto, torej rabimo:

1.360.544 / 8.830.000 = 15 % tistega kar vsako leto na novo zraste.

Torej rabimo dobro sedmino tistega kar vsako leto na novo zraste.


Saj veš, da letni prirast pade, če preveč izkoriščaš?
Sicer pa kaj je 10%? Nič. Vsa ostala kompenzacija je kje?

YosavaI je izjavil:

fulk je izjavil:

Povej še meni, nisem sledil.

Od kje dobimo visoko rafinirane silicijeve kristalne rezine?
Od kje dobimo poliestersko smolo in steklena vlkna za vetrnice?
Od kje dobimo redke zemljine za magnete vetrnic?
Od kje dobimo baterije za to shranjevanje?


1. Silicijeve kristalne rezine proizvajamo tudi v Evropi (večina se trenutno res proizvaja na kitajskem, vendar samo zato ker se to finančno tam bolj splača. Ko se ne bo finančno bolj splačalo tam, potem bo zadeva postala obratna).
2. Enako kot 1.
3. Večina vetrnic nima magnetov in redkih zemelj (več kot 99 % vetrnic jih nima, ampak ima indukcijski motor brez magnetov).
4. Enako kot 1. Also:
Battery Production is Coming to Europe – And With it more than 70,000 Jobs
https://www.thesmartere.de/news/battery...
Kar nekaj baterij se že proizvaja v Evropi, kmalu pa se jih bo še 100x več.


Reaktor ima visoko dodano vrednost in se ga splača delat z domačimi delavci. Miljone rezin pa ne.

Veliko večino stvari za reaktor bi morali kupiti v tujini, Slovenija takšnih obratov za proivzodnjo tega nima.

Za sestavo reaktorja, ki ti bo služil desetletja in oddajal ogromne moči, rabiš morda nekaj več delavcev kot za produkcijo ene vetrnice.

Ne drži. Sej nuklearni reaktor ni tako drag zato ker bi bile tako dragi materiali, večina stroška so stroški dela in financiranje.


Jasno. VSE bi lahko delali v evropi, ampak ne moremo.
Stroški dela preveliki, ljudi pa ni. Razen če si kot Chalky, fan uvoza miljonov ljudi iz afrike samo zaradi OVEjev. V tem primeru boš moral tudi ti na vagone, kar se mene tiče.

YosavaI je izjavil:

JEK se polni na koliko, 5 let? Še več, če bi malo šparali.

Ma kakšne 5 let?! Na 18 mesecev, torej 1,5 leta. Da še tega ne veš lepo kaže da je tvoje znanje glede tega na nuli.
https://www.delo.si/dpc-energetika/nukl...

Koliko servisa bo potrebno za te miljone panelov in veternic pa lahko sklepam. Te zadeve se bodo kvarile konstantno in ne na 30 let kot ti misliš.
Še posebej, če uporabimo baterije. Te so obupno nezanesljive v primerjavi.

Praksa kaže da se motiš.


No ok. Leto in pol za delovanje na polni moči. Če začnemo šparati pa vrjetno lahko raztegnemo. Saj si sam rekel, da če čez noč odrežemo dobavo. Jek bi lahko kriznih razmeral deloval dlje, sem prepričan.

YosavaI je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Načeloma bi HE lahko delali povsem sami (imamo znanje in izkušnje: s transformatorji, s turbinami, graditi tudi znamo). Je pa res, da trenutno mi ne rudarimo teh osnovnih materialov, ki jih rabimo za to (železo, baker,...) Tako, da tudi tega ne moremo povsem neodvisno naredit, čeprav če ne bi imeli železa bi še kaj drugega škripalo, ne samo gradnja elektrarn.
Pri HE imamo pa še en problem, bolj ali manj nam je zmanjkalo uporabnih (in "dovoljenih") rek. Tako, da dejansko nič več ne moremo povsem neodvisno narediti.


1. Za jedrsko delat komponente sami nimamo primerne industrije (litje tako velikih kosov omogoča samo nekaj tovarn po svetu), nekaj malega kar se kakšnih betonskih del tiče bi lahko bilo domače delovne sile, večino celotne zadeva skupaj pa je tuje znanje/delovna sila. In ne, ni tukaj da samo materialov nimamo, nimamo tudi primernih proizvodnih obratov /podjetij ki bi to pri nas znala narediti.
2. Hidroelekrarne je pa večino domačega znanja /delovne sile, ravno obrtno kot pri jedrski.
3. mertseger, vidim da si veliko napisal, ti odgovorim čez nekaj ur, ker se mi ne da, niti nimam časa pisat "romanov" zdele.


Ja že. Ampak to vseeno bolj obvladamo, kot proizvodnjo rafiniranega silicija.
Po tvojih trenutnih načrtih, razen lesa, smo povsem odvisni od kitajske in njihove politike.

Še vedno pa nisi rešil vseh tehničnih vprašanj.
Lani pozimi, smo bili skoraj 1,5 meseca v brezsončju. Kje se bo to kompenziralo? Še posebej z EVji in toplotnimi črpalkami?

Besna Glista ::

fulk je izjavil:


Kar nekaj baterij se že proizvaja v Evropi, kmalu pa se jih bo še 100x več.




Kdaj nas je poplavilo?

mertseger ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Mi sprašujemo za SLOVENIJO... SLOVENIJO... Slovenija je država ne EU... in ko govorimo o NEODVISNOSTI me zanima ali znotraj NAŠE DRŽAVE to zmoremo zagotovit ljudem... To da mi bo potem fašistično EU komisija pogojevala poslušnost tega ne rabim...


Sončnice lepo delajo tudi, če nebi bilo novo inštaliranih iz tujine še desetlejta, JEK bi delal v najboljšem primeru samo 18 mesecev, potem nebi bilo goriva iz tujine, potem bi bila NULA.

Sicer je ta neodvisnost čisti debilizem, ampak se nisem mogel zadržat.


Seveda je neodvisnost debilizem... smao ko mi nekdo reče da če zamenjamo bencin z SEji in NEK pa HE... da smo pa NEODVISNI je pa pač čisto debilno popačenje realnosti...

Neodvisnost pomeni sledeče:

1. izklopljemo material
2. sestavimo kar rabimo v SLO
3. namestimo
4. uporabljamo.

Če celotnega krogotoka nimamo na območju RS nismo neodvisni...


To kreganja okrog tega kaj kdo ima in kaj nima je brezpredmetno. Ob svoji majhnosti in želji po neodvisnosti bi bili danes v 19. stoletju. In to skoraj vse države. Poglej si Kubo, Severno Korejo... še oni uvažajo kje bi šele bili če ne bi ničesar uvažali.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Dokler imamo dostop do mednarodnega morja, lahko panele kupimo kjerkoli, magari v afriki. Nobenih problemov.
Dejansko te kdorkoli izredno tezko izsiljuje, ker imas proizvodnjo po celem svetu, lahko pa tudi kupujes preko posrednikov.

Pri nafti je podobno, le da je lazje narediti kartel ipd.


Seveda... dokler ne sankconiramo sami sebe preko prepovedi uvoza od Rusov lahko tudi od njih kupujemo!!!

Bistvo je samo to

SE/HE/JE =/= NEODVISNOST...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Joj, no, pa saj sem ti praktično narisal, da obstajaj več plasti te neodvisnosti. Ni to črno belo. Slabo je, če je cel svet odvisen od samo enega vira, morda si to hotel bolj izpostavit, kar se pri SE zdi da je vse iz Kitajske. Ampak ko so ti drugi začeli dopovedovati da se panele lahko dela marsikje, tudi v Evropi, si izgubil kompas in začel s samozadostnostjo Slovenije...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Joj, no, pa saj sem ti praktično narisal, da obstajaj več plasti te neodvisnosti. Ni to črno belo. Slabo je, če je cel svet odvisen od samo enega vira, morda si to hotel bolj izpostavit, kar se pri SE zdi da je vse iz Kitajske. Ampak ko so ti drugi začeli dopovedovati da se panele lahko dela marsikje, tudi v Evropi, si izgubil kompas in začel s samozadostnostjo Slovenije...



Ne, jaz sem samo hotel izpostavit da SLOVENIJA zaradi prehoda iz nafte na elektriko ne bo neodvisna samo malo manj bo odvisna in od drugih ki nam bodo diktirali stiskanje na glasovanju medtem ko nam arabci in rusi ne oni samo hocejo da se ne vtikamo v njihove vojne in operacije

Saj zanimivo pri hutijih smo bili tiho in smo dalje kupovali ker je nas gospodar rekel da oni nimajo pravic kot ukrajinci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

:))

Jao, dejstva, dejstva, dejstva. Številke, številke, številke.
Povezave, povezave, povezave.

Državna sekretarka v Golobovi vladi uredila energetske posle svojemu svaku.

Pozabite na NEK 2. Bo pa možno montirati balkonske sončnice. Lahko pokličete Tininega svaka, da vam kot edini na trgu montira opremo in jo zaračuna. Kje je pa Tinin mož? Prav tako pripravlja takisto zakonodajo. :))

J.McLane ::

To je pa res hud posel, te balkonske SE se komaj splačajo, tudi če narediš vse sam in kupiš samo material. A se morda priporavlja kkašna čudna zakonodaja, da bo ta človek obogatel s temi inštalacijami?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

A. Smith ::

Point JEK2 ni v neodvisnosti. Point je, da je elektriko še vedno drago prenašat na velike razdalje, zato se lokalne cene po evropi razlikujejo. Če pa pri nas postavimo en močen generator, bo to lokalne cene kar konkretno znižalo, tako kot jih je na Finskem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

fikus_ ::

Točno to, SLO je dovolj majhna, da ne potrebujemo več manjših JE, je OK ena, ki bo nadomestila TEŠ in sedanjo JE + povečano porabo.

Ne vidim potrebe, da bi bili 120% samooskrbni, je dovolj nad 90%, sedaj smo pod 90%.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

A. Smith je izjavil:

Point JEK2 ni v neodvisnosti. Point je, da je elektriko še vedno drago prenašat na velike razdalje, zato se lokalne cene po evropi razlikujejo. Če pa pri nas postavimo en močen generator, bo to lokalne cene kar konkretno znižalo, tako kot jih je na Finskem.


Slovenija je bolj povezana s sosedami kot Finska. Cene definitivno ne bi mocno padle, sploh ker bi tudi ugasnili termoelektrarno. Lokalne cene se v srednji evropi niti ne razlikujejo tako mocno.

Lonsarg ::

To je vse odvisno od tega koliko nizko pade zadostnost, ko pade toliko nizko da je obremenitev kapacitet na mejah velika, se začnejo dogajat variacije cen med državami, špice sploh ratajo problematične. Če bodo še hrvati nezadostni bodo še oni na trgu tekmovali in kupovali kapacitete prenosa skozi slovenijo do njih, skratka ne bo lepo...

Težko reči kje točno je meja, ma pod 80% zadostnosti definitivno niti slučajno nočeš ker je to igra z ognjem. Skratka brez JEK2 in TEŠ premoga moramo NORE količine OVE postavit, pa ne samo SE ampak tudi veterne, ki se sploh še postavljati niso začele, to so neki scenariji ki niso lih realni za izvest...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ViperR ::

Seveda dinozaver Smith nima pojma o čem govori. Lani je bil uveden nov model izračuna kapacitet FMBC in algoritem Euphemia s katerim razlik v cenah praktično ni. +/- 2€. Neefektiven trg sicer ostaja še na trgu znotraj dneva in izravnalnem trgu, vendar se tudi na teh dveh trgih planira uvedba FBMC algoritma in možnosti balansiranja TSOjev s sosednjimi TSOji, kar bo močno znižalo cene znotraj dneva/odstopanj. Je pa seveda treba poudarit, da so tu spet zelo pomembne interkonekcije.

Wrop ::

J.McLane je izjavil:

To je pa res hud posel, te balkonske SE se komaj splačajo, tudi če narediš vse sam in kupiš samo material. A se morda priporavlja kkašna čudna zakonodaja, da bo ta človek obogatel s temi inštalacijami?


Saj ni to zaradi tega, da bi se uporabnikom splačalo. To je narejeno, da se lahko kupi in namesti od izbranega ponudnika, ki zagotavlja, da bo priklop narejen v skladu z zakonodajo, ki jo piše Tinca. Še 600 W od 800 W instalirane moči lahko predaš zastonj v omrežje, brez da bi te izklopili, samo obvestiti moraš operaterja. Koliko se splača končnemu kupcu pri vsem tem niti ni važno.
Saj ne rabi zaslužiti na desetine milijončkov. Tina si je lahko samo z par 100k € spekla obilno potico, sedaj pa moralizira ostalim, da če nimajo za kruh, pa naj tudi oni jejo potico. Bo pa še nekaj dodatnih cekinov na voljo za kakšen vikend in jahtico.

kow ::

Interkonekcije so glavni problem, ker traja cirka 10 let, da naredis tisti gigavatni HVDC kabel (planiranje+izgradnja). Recimo Spanija in Francija bosta potegnili dodatne kable preko Biskajskega zaliva, samo bo online sele cirka leta 2028. Ko bo pa enkrat online, bo razlika med cenami v Franciji in na Iberskem polotoku veliko manjsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Wrop ::

Sedaj vam pripravljajo in postavljajo Potemkinovo vas, da boste lahko vsi videli, kako so Golob in njegova energetska žlahta za jedrsko in novi NEK 2. Prenos se začne v petek ob 14:00.
Vir.
Očitno se bo sprenevedal, da ima 3xDejstva in 3xŠtevilke druge plane.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Interkonekcije so glavni problem, ker traja cirka 10 let, da naredis tisti gigavatni HVDC kabel (planiranje+izgradnja). Recimo Spanija in Francija bosta potegnili dodatne kable preko Biskajskega zaliva, samo bo online sele cirka leta 2028. Ko bo pa enkrat online, bo razlika med cenami v Franciji in na Iberskem polotoku veliko manjsa.


Ja samo do 2028 je še dolgo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Wrop je izjavil:

J.McLane je izjavil:

To je pa res hud posel, te balkonske SE se komaj splačajo, tudi če narediš vse sam in kupiš samo material. A se morda priporavlja kkašna čudna zakonodaja, da bo ta človek obogatel s temi inštalacijami?


Saj ni to zaradi tega, da bi se uporabnikom splačalo. To je narejeno, da se lahko kupi in namesti od izbranega ponudnika, ki zagotavlja, da bo priklop narejen v skladu z zakonodajo, ki jo piše Tinca. Še 600 W od 800 W instalirane moči lahko predaš zastonj v omrežje, brez da bi te izklopili, samo obvestiti moraš operaterja. Koliko se splača končnemu kupcu pri vsem tem niti ni važno.
Saj ne rabi zaslužiti na desetine milijončkov. Tina si je lahko samo z par 100k € spekla obilno potico, sedaj pa moralizira ostalim, da če nimajo za kruh, pa naj tudi oni jejo potico. Bo pa še nekaj dodatnih cekinov na voljo za kakšen vikend in jahtico.


Glej, te balkonske SE uporabniki sami postavljajo, dobiš zraven kabel in samo vklopiš v vtičnico. Seznam odobrene opreme je tudi dan, in dvomim da je na seznamu samo tisto kar ta človek prodaja. Torej v čem točno je ta človek, ki kao edini ponuja tudi montažo balkonskih SE v prednosti pred ostalo konkurenco? Kako ima lahko monopol na tem področju? Kako drugi ne morejo zraven? Ne zajebavam, res me zanima, ker iz tistega članka to ni razvidno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Mato989 je izjavil:


Ja samo do 2028 je še dolgo...


Tudi do JEK2 je se dolga. Predlagas, da je ne gradimo?

A. Smith ::

ViperR je izjavil:

Seveda dinozaver Smith nima pojma o čem govori. Lani je bil uveden nov model izračuna kapacitet FMBC in algoritem Euphemia s katerim razlik v cenah praktično ni. +/- 2EUR. Neefektiven trg sicer ostaja še na trgu znotraj dneva in izravnalnem trgu, vendar se tudi na teh dveh trgih planira uvedba FBMC algoritma in možnosti balansiranja TSOjev s sosednjimi TSOji, kar bo močno znižalo cene znotraj dneva/odstopanj. Je pa seveda treba poudarit, da so tu spet zelo pomembne interkonekcije.

Seveda blefer ViperR nima pojma in to sem mu že večkrat dokazal. Brez povezav, ki to omogočajo, je vse đabe. Častilci zelene blaznosti ne razumete, da tudi, če interkonekcije so, nastajajo na daljših povezavah
1) izgube
2) obratovalni stroški in
3) obremenitve na ostale dele omrežja, zaradi česar se blizu interkonekcij pojavljajo tudi prečni transormatorji.
Vse to deluje na interkonekcijske pretoke omejevalno, hkrati pa zelenim kmerom razblinja tako sanje o nekih hudih znižanjih cen, kot tudi o manj posegih v naravo, ker so dolge interkonekcijske električne povezave točno to.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

ViperR ::

A. Smith je izjavil:

ViperR je izjavil:

Seveda dinozaver Smith nima pojma o čem govori. Lani je bil uveden nov model izračuna kapacitet FMBC in algoritem Euphemia s katerim razlik v cenah praktično ni. +/- 2EUR. Neefektiven trg sicer ostaja še na trgu znotraj dneva in izravnalnem trgu, vendar se tudi na teh dveh trgih planira uvedba FBMC algoritma in možnosti balansiranja TSOjev s sosednjimi TSOji, kar bo močno znižalo cene znotraj dneva/odstopanj. Je pa seveda treba poudarit, da so tu spet zelo pomembne interkonekcije.

Seveda blefer ViperR nima pojma in to sem mu že večkrat dokazal. Brez povezav, ki to omogočajo, je vse đabe. Častilci zelene blaznosti ne razumete, da tudi, če interkonekcije so, nastajajo na daljših povezavah
1) izgube
2) obratovalni stroški in
3) obremenitve na ostale dele omrežja, zaradi česar se blizu interkonekcij pojavljajo tudi prečni transormatorji.
Vse to deluje na interkonekcijske pretoke omejevalno, hkrati pa zelenim kmerom razblinja tako sanje o nekih hudih znižanjih cen, kot tudi o manj posegih v naravo, ker so dolge interkonekcijske električne povezave točno to.






Torej kdo ima tukaj prav? ACER pričakuje dodatnih 1.5 miljarde € na leto povečane blaginje, ti pa višje stroške.

A. Smith ::

Ja pa kaj, če nek pi*kin dim od neke evropske aparatčik agencije nekaj misli? Evropske agencije so res ful znane po stiku z realnostjo, nde?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ViperR ::

S tabo itak nima smisla razglabljat, ker si s svojimi nebulozami očitno edini v stiku z realnostjo, ostali pa nimajo pojma ?

A. Smith ::

ViperR je izjavil:

S tabo itak nima smisla razglabljat, ker si s svojimi nebulozami očitno edini v stiku z realnostjo, ostali pa nimajo pojma ?

"Kogar enkrat hudič prekolne, ta šele ve, da je resnično blagoslovljen" ;-D

In vendar se nekaj premika.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-go...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

180° obrat Goloba. namesto panelov bomo sedaj gradili NEK-2. PRIORITETNO!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Zakaj mislite da se premika?
Ker bodo zaposlili še enega birokrata? Da bo birokratsko rešil problem, ki ga imajo zaradi birokratskih rešitev?
Prav imate, zdaj pa bo, samo što nije!

J.McLane ::

gruntfürmich je izjavil:

180° obrat Goloba. namesto panelov bomo sedaj gradili NEK-2. PRIORITETNO!


Kako namesto? Gradili bomo vse mogoče kar se da in tako je prav
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trancer01 ::

Ne, tako ni prav. Graditi bi bilo treba tisto, kar je tehnično smiselno. OVE, razen hidroelektrarne, to niso!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

kow ::

gruntfürmich je izjavil:

180° obrat Goloba. namesto panelov bomo sedaj gradili NEK-2. PRIORITETNO!


Kar je bistveno, je tudi povedal: po sedanji zakonodaji ni smiselno graditi.

Wrop ::

:))
Eno leto na oblasti, cel kup zakonodaje so sprejeli po skrajšanemu postopku, sedaj pa ne more nič narediti. Kdo pa sploh lahko kaj naredi, če ne stranka, ki ima sama 41 poslancev.
Mogoče se je treba vprašati, kaj pa če Golob sploh noče zgraditi NEK 2. Časovnico daš v daljno prihodnosti, da bodo trenutni 30 letniki že z eno nogo v penziji. 4 leta hitro minejo, za naslednja tri leta pa postaviš enega fikusa, ki je tam zato, da "pomiri" javnost in ne naredi nič. Kar je tudi primarni interes.

fulk ::

Jaz pa podpiram to. Prej kot gremo v kanto kot družba, prej bomo pokukali vn in opazili, da smo končali v kanti.

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

180° obrat Goloba. namesto panelov bomo sedaj gradili NEK-2. PRIORITETNO!

mnenje insajderjev je takšno, da so besede Goloba samo prazne besede, da nobeden od vlade ni za gradnjo NEK2.
še vedno se na veliko ozirajo po panelih in veternicah !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Jaz bi tudi rekel, da jo ne bo.
Največji problem tukaj je, da mora politik, vsaj teoretično, pripraviti teren za velikanske provizije, ki jih ne bo deležen on, ampak nekdo drug. Zaradi dolgih rokov.
To pa že iz inata ne gre.

Sicer meni se j..., če bo ali ne. Preden jo bodo spravili v delovanje, bom jaz že ogljično nevtralen. Torej je vse, kar lahko imam jaz od tega, strošek in podražitve.

fulk ::

Jz pa gledam pozitivno na to.
Ko bodo ljudje videli kako so zabredli, bodo bolj pripravljeni meni vrjeti. Zaenkrat je še vse predobro in preskrito, da bi spredvideli.

a_borlak ::

Feryz ima prav, problem so dolgi roki, provizije, itd. Vsi imajo figo v žepu, vključno s prodajalcem in vsak bi rad še kaj potegnil v svoj žep. Firme že veselo investirajo v SE in hranilnike, tako čez palec bi rekel, da bo na ta račun ostala poraba v Sloveniji enaka ali se celo znižala kljub povečanemu številu EVjev in TČ.

fulk ::

Kakšne baterijske hranilnike?
Tista vikend baterija dol v avstraliji, ki jo je Tesla spacala skupaj kot demo project?
Mi rabimo GWh hranilnikov. To so megalomanske količine.
5 let rabi podjetje samo za razvit robusten projekt, kaj šele serijsko proizvajati za napajati blizu miljarde ljudi.

Se vidi, da si ne morem pomagati. Kljub temu, da sem prešaltal v OVE kamp, mi vest ne da miru.

kow ::

Rabimo TWh, GWh so done deal. Spet si slabo obvescen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Ni problema. Najprej vsi na EV, potem pa uzakonimo, da morajo biti od 11-ih do 15-h, v času špic, vsi parkirani in oddajati štrom v omrežje.
Kdor ne uboga pa v gulag, ki ga bomo v ta namen odprli na skrajnem severu, recimo pri Šalovcih.

kow ::

70% prebivalstva zlahkoto polni EV cez dan. Predlagam, da gres pogledati slovenska blokovska naselja in kolicino parkiranih avtomobilov cez dan. Ti bos pac polnil ponoci. Strom bo pa, izgleda, iz NEK2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

pod to vlado NEK-a 2 NE BO !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Res je, NEK2 ni mozno zgraditi v parih letih. Si pa genijalec.

DamijanD ::

NEK2, če bo bo šele čez 3-5 vlad (pa še to, če so vse v polnem mandatu)...

feryz ::

No, zdaj si pa zamisli.
Do konca mandata, ali pa celo čez dva, se matraš, lobiraš, dogovarjaš, ko pa mora milijarda pasti na kajmanski račun, pade ta na račun puklavca ali njegovega sina.
Kdo za vraga bi se šel tega?
««
92 / 121
»»