» »

Težave s kvaliteto slike

Težave s kvaliteto slike

parten ::

Pozdravljeni!

Pred približno mescem dni sem svoj računalnik nadgradil z novo grafično kartico: sapphire r7 260x 2gb ddr5 OC
Prej sem imel ati sapphire 4770. Od kar uporabljam novo kartico imam nenavadno težavo.

Zmeraj, ko se kartica zagreje začne moj zaslon izgubljati ostrino, kot da bi upadla resolucija. Pri 50C je zadeva komaj opazna, medtem ko pa kartica doseže 73C se takoj opazi, da zgledajo ikone na namizju in pa kakršnkoli tekst razmazano, razvlečeno, ne-ostro. Če pogledaš zelo blizu, izgleda kot da piksli utripajo (težko opisat :D).

Po testiranju RAM-a, Cpu-ja in celotnega sistema, sem nekako prišel do zaključka da je problem v kartici. In sicer s temparaturo same kartice.

Naložil sem tudi vse najnovejše driverje.

Moj sistem:
Windows 7 ultimate 64x
CPU: amd phenomII x4 940 black edition
GPU: sapphire r7 260x 2gb ddr5 OC
Ram: 4x 2gb 600mhz
Motherboard: asus m4a78
PSU: Lcpower lc5550 550W

mihibo5 ::

Lower you temperature, captain Obivous. Sicer 73°C ni kritično.

Kakorkoli, lahko je tudi napajalnik, glede na to, da daje ven verjetno shitload amperov. Lahko poskusiš s drugim in povej rezultate.

Še to, koliko OC-ja imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

parten ::

Grafična bi naj komaj pri 75C začela delati težave, ne pa pri 50. Tudi če ventilator nastavim na 100% se pojavi problem saj kartica vseeno doseže nekje 62 Stopinj.

Trenutno nimam nikjer možnosti dobit drugega napajalnika.

Oc-ja? Nič ni navito, vse je default.

mihibo5 ::

Saj to ti govorim. Pri višji temperaturi se povečuje poraba električne energije (amperov),

Poskusi drugo - enakovredno grafično po porabi (če lahko). Tako bova prišla na skupno mnenje.

parten ::

Poskusil bom z R7950 Twin Frozr 3, jutri upam.

Drugače pa sem jo s catalystom tudi malo navijal, je možno da sem jo takrat poškodoval?

mihibo5 ::

Odvisno od temperature. Koliko si dosega. Načeloma do 85°C ni krize. Veskakor pa na servisu zavrnejo garancijo zaradi poškodb pri OC.

Pa jutri pri testu poskusi malo (grafično) težje stvari od slo-techa

Pa poglej po forumu malo mnenja o LC Power napajalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

parten ::

Danes stestiral z r7950 in mislim, da problem leži v napajalniku. Nekje sem prebral da napjalniki po določenem času izgubijo tudi 20-30% moči. Moj je star že 4 leta, pa glede na to, da je bil takrat izredno poceni (42€ za ohišje + napajalnik) nebi blo nič čudnega da ne deluje več kot bi moral.

mihibo5 ::

Priporočam ti, da si priskrbiš še testni (NON LC) napajalnik, da se prepričaš. Je bila sicer slika kaj drugačna?

parten ::

Ravnokar prišel od prijatelja, kjer sem testiral kartico na 600W napajalniku. Kartica je dosegla 73 stopinj in NI kazala dobenih težav, slika je bila ostra kot se pričakuje.

Tako, da bom kupil 600W napajalnik, kakšna priporočila? (brez Lc-ja;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: parten ()

6151 ::

Ne potrebuješ 600w, kvaliteten 450w bi bil dovolj http://www.dinokomp.si/produkt/xfx-core...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

49106 ::

Raje več kot manj. Mogoče boš v prihodnosti imel bolj požrešno kartico.

parten ::

Saj ravno zato bi pa kupil nekaj močnejšega, zmeraj je dobro met rezervo.

6151 ::

moj navit sistem porabi okoli 400W ob full loadu. Just sayin'
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

parten ::

6151 je izjavil:

moj navit sistem porabi okoli 400W ob full loadu. Just sayin'

And yet you have a 850W psu.

Ta bil bil dober nakup torej? :) http://www.computeruniverse.net/en/prod...

6151 ::

Ja, imam ga zaradi tega ker sem ob nakupu računalnika nameraval kupiti še eno 570, kar se bo verjetno tudi kmalu zgodilo.
Parten, ja, to je super nakup, glej le da prideš poceni z poštnino skozi
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mihibo5 ::

XFX Core Edition Pro 550 Watt bo več kot dovolj za tvojo konfiguracijo in še več.

parten ::

Mislim, da bom kar tega naročil ja :) Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC do 650€-700€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10619011 (16453) 12bot34
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212983 (8617) Napajalc
»

Nakup nova/rabljene grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
454386 (3436) m0LN4r
»

Stacionarc za +-600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
91876 (1515) Evil mind
»

grafična kartica gigabyte gtx600

Oddelek: Pomoč in nasveti
324047 (3800) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem