» »

Php in argumenti

Php in argumenti

Seadoo ::

Zakaj mi apache, ko php strani podam argument, kjer se nahaja slo znak, recimo 'Š', javi napako:

Recimo blabla.php&arg1=krnekiš mi javi:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

kunigas ::

Mogoce bi moral napisat

blabla.php?arg1=krnekiš

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

Seadoo ::

Ja sem se zatipkal, valda je vprasaj, pol pa & naprej... Fora je v teh slo znakih.

markz ::

pa ne pošiljat slo znakov skozi get ...
če že moraš uporabi post

Seadoo ::

Ja to sem ugotovu, da s postom pridejo čez bp. Samo, kako naredit link in hkrati uporabit post? Ker če daš bla.php?arg=aaa, pol je to get metoda. A pol ni druge kot form uporabit?

rasta ::

V href="" od linka daš javaskript, ki posta neko formo (katere actionje stran povezave).
Drugače pa ima javascript eno funkcijo (pa se ne morem spomnit, kako se že imenuje), ki ti vse "nestandardne" znake zakriptira v %xx (npr. presledek v %20). Ne vem pa, če ima to funkcije tud PHP (se mi zdi).

darh ::

markz: bullshit, isto dela, POST in GET protokola se v osnovi ne razlikujeta, drugačen je samo način pošiljanja podatkov.

saedoo: simple rešitve ni, je treba request (GET) poslat eni skripti ki ti pretvori GET v POST in to je to...

rasta: funkciji se reče urlencode (in urldecode)

Excuses are useless! Results are priceless!

Seadoo ::

x-bite: Preko POSTa mi slo znake pošlje čez brez problemov, tako da ni lih isto kot GET.

Urlencode(), sem probal htmlentities(), za urlencode() pa se nisem spomnu. Zdej uglavnem z urlencode() delata znaka š in ž, č pa ne. 'č' mi pretvori v 'e' s strešico. In to kljub urldecode... kako lahko eno črko zakodiraš in pol odkodiraš in ne dobiš istega kot si dal not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seadoo ()

Seadoo ::

Aha, OK dela... prej sem mel urlencode(htmlentities($string)), pa ni delalo. Pol sem odstranu htmlentities in zdej dela.

X-bite: očitno obstaja simpl rešitev :)

Hvala!

darh ::

S-eadoo, moj komentar da simple rešitve ni, se je nanašal na tole: Ja to sem ugotovu, da s postom pridejo čez bp. Samo, kako naredit link in hkrati uporabit post? Ker če daš bla.php?arg=aaa, pol je to get metoda. A pol ni druge kot form uporabit?
Excuses are useless! Results are priceless!

Seadoo ::

Ja valda... ti si mislil na rešitev kot uporabo POST pri linku, jaz pa na rešitev mojega originalnega problema, ki je bil kako spravit slo znake čez GET.

markz ::

xbite: protokola se že ne razlikujeta ... problem nastane, ko browser bere vrstico z naslovom ...
itak je moje mnenje, da šumniki nimajo kaj iskat v funkcijah, imenih spremenljivk, fajlov itd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markz ()

Tr0n ::

Se strinjam. Da se zadeve tudi na druge, bolj efektivne in varne nacine resit.

darh ::

če ti uspe spravit šumnike v imena funkcij in spremenjivk, svaka ti čast... v imena fajlou se jih sicer da, samo je več problemov kot koristi :)

šumniki se pa skoz urlencode funkcijo konvertajo v nekej težje berljivega in lažje prensoljivega...

Sam skozi GET spravljam le integerje in redke kratke besede... ostalo gre skozi POST... Nekako je tudi namen teh dveh protokolov tak...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bbpress admin

Oddelek: Izdelava spletišč
7931 (805) bole80
»

Rails fail

Oddelek: Novice / Varnost
207480 (6089) Daedalus
»

[php]$_POST iz šumnikov v nešumnike

Oddelek: Izdelava spletišč
71571 (1483) Gost
»

PHP - "Generiranje" povezave za sliko

Oddelek: Izdelava spletišč
12780 (668) DiTi
»

mysql help

Oddelek: Izdelava spletišč
82075 (1871) poweroff

Več podobnih tem