» »

Nakup prenosnika

Nakup prenosnika

tharkun ::

Živjo!

Potrebujem nov prenosnik in pri parih stvareh bi potreboval nasvet majstrov, kot ste vi.

Prvič: Odločam se med prenosniki z integrirano grafično ali ločeno. Nisem kak blazen gamer, vsake tolko mi pa tud paše mal cajt zabit. Na mojem starem prenosniku sem tud z integrirano shajal, pa špilu par let starejše stvari, zdej se mi pa zdi, da cenovne razlike niti ni kaj dosti med integrirano grafično in low-end ločeno grafično. Zanima me, če je praktično vsaka ločena grafična (NVIDIA GeForce 610M) prepričljivo boljša od integrirane. Poleg tega me zanima tudi, če ločena grafična pomeni tudi večji rizik za okvare (življensko dobo prenosnika), če se skoz še en kos več pregreva in je bolj nabit poln labtop?

Drugič: Procesor. Z vsemi temi i-ji je težko primerjat različne procesorje. Kako lahko primerjam zmogljivost
Intel Core i3-3217U (1.8 GHz)
Intel Core i5-3317U (1.7 GHz) in
Intel Core i7-3517U (1.9 GHz)
Poleg tega me zanima tudi, kako zmogljivi so ti procesorji v primerjavi s tem kar sem imel sedaj
(Core2Duo 2,2 GHz). Cifra je sicer višja, samo domnevam, da ne seže do kolen novejšim procesorjem.

Vem, da imam kar obsežno vprašanje. Najlepša hvala za vse odgovore!

tharkun ::

Khm...a noben ne zna pomagat?:(

ombre ::

Ok. Če nisi neki veliki igričar, ti bo integrirana grafična kartica služila čisto ok - Intel HD 4000 in novejše so že kar zmogljive in čisto primerljive z nVidio 610M.

Vsi procesorji, ki si jih navedel so ULV (ultra low voltage), kar pomeni da porabijo manj elektrike in posledično baterija drži dlje, vendar pa so tudi manj zmogljivi kot njihovi bratje i3 3110, i5 3210, 3230 ipd.

Če jih gledaš potem glej od i5 dalje, ker imajo vgrajeno turbo funkcijo ki vzdigne takt procesorja na višjo frekvenco (iz npr. 1,7 Ghz na 2,4 Ghz) kadar je procesor obremenjen. Primerljivost z Core 2 Duo je težko povedat ker jih je več vrst. Najzmoglivejše serije core2duo (P8700,...) procesorjev so še danes čisto primerljive s sedanjimi main stream i3 procesorji (razen porabe in nekaterih ukazov, ki jih ne podpirajo)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

fosil ::

Poglej si tole in tole
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15539624 (23739) SuperVeloce
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416750 (14507) VANR
»

Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5621292 (15907) Bistri007
»

Je GRAFIČNA potrebna za urejanje slik???

Oddelek: Strojna oprema
274028 (3046) jype

Več podobnih tem