» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
88 / 160
»»

rini ::

Pred leti sem imel le naše delnice, zdaj imam le tuje. V naših žal ne vidim potenciala. Ameriške imajo nepremerljivo več izbire in so bolj perspektivne. Sicer pa je bolj pomembno to, v kaj vlagaš. Če sem nekoč vlagal v zanesljivo naložbo kot sta Petrol in Krka, bi danes kot zanesljivo naložbo vlagal recimo v Apple, Mastercard in IT.

Sicer pa so delnice kot nakup avtomobila, ko nekdo ne kupi široko prodajnega Nemca (npr. golfa), ker raje za isti denar nabavi kakega Francoza ali Japonca v istem velikostnem razredu.

Poleg vsega je pa pomembno, kakšen delničar si. Jaz kupim in držim, ne glede na nihanje, ki je seveda stalno prisotno. Ves moj portfelj je alternativa bančnemu depozitu.

sandy ::

Zdravo, kar malo neverjetno je, da kdo leta 2021 še resno investira le v en mali trg (pa sem patriot!). Najprej v bull marketu traja, da se kupci opogumijo, v bear pa hitro zmanjka likvidnosti in se sesede samo vase.


Za hec sem šel pogledat, kako se drži SBITOP proti ostalim indeksom:
od ustanovitve marca 2006 do danes: SBITOP +15%; world ETF 152%, DAX +158%, SP500 +238%. Če je to res (lahko še kdo preveri?), potem je še slabše, kot sem mislil.

Pozicija: world ETF, buy and hold;

energetik ::

Se strinjam z world ETF, ampak ni nujno da samo hold. Lohk se tud kdaj proda v balonu in potem nazaj kupi.

Ascendor ::

energetik je izjavil:

Se strinjam z world ETF, ampak ni nujno da samo hold. Lohk se tud kdaj proda v balonu in potem nazaj kupi.

In ko prodaš, gre zadeva še bolj gor, in ko pade, pade manj, kot kjer si ti prodal... Market timing at it's best ;)

JaVonTech ::

Malidelničar je izjavil:

Kakšen je vaš nasvet, kako % razporediti naložbe npr. med LJSE in ameriškimi in ostalimi tujimi delnicami?
(jaz sem trenutno pač 100% samo na LJSE)

Ameriški vrednostni papirji predstavljajo skoraj 50% vrednosti vseh VP na svetu. 100% v LJSE je zelo tvegano.

libreus ::

Ascendor je izjavil:

energetik je izjavil:

Se strinjam z world ETF, ampak ni nujno da samo hold. Lohk se tud kdaj proda v balonu in potem nazaj kupi.

In ko prodaš, gre zadeva še bolj gor, in ko pade, pade manj, kot kjer si ti prodal... Market timing at it's best ;)

Amen! ;)

enemon ::

Ascendor je izjavil:

energetik je izjavil:

Se strinjam z world ETF, ampak ni nujno da samo hold. Lohk se tud kdaj proda v balonu in potem nazaj kupi.

In ko prodaš, gre zadeva še bolj gor, in ko pade, pade manj, kot kjer si ti prodal... Market timing at it's best ;)


In pa še davek plačaš na dobiček ob prodaji in pri zmanjševanju stopnje davka na dobiček na vsakih pet let holdanja štartaš spet od začetka.

energetik ::

Pri vzajemcih ni nobenega davka in resetiranja stopnje, saj samo prenašaš znotraj krovnega sklada iz delniških v npr. denarni sklad in nazaj.
Če delaš tehnično analizo, kar rata tudi s tradanjem cca. 1x mesečno.

Ascendor ::

energetik je izjavil:

Pri vzajemcih ni nobenega davka in resetiranja stopnje, saj samo prenašaš znotraj krovnega sklada iz delniških v npr. denarni sklad in nazaj.
Če delaš tehnično analizo, kar rata tudi s tradanjem cca. 1x mesečno.

To je tudi edini plus vzajemcev. Obenem bo verjetno 99,99% ljudi s tem izgubilo denar na dolgi rok :)

bobby ::

Pustimo to, da vzajemni skladi (etf izkljuceni) poberejo recimo med 1,5% do tudi 4% na leto, neglede na to, a gredo vrednosti tock sklada gor ali dol,... Pol pa izvedi obrestno obreatni racun, koliko to nanese na 20let pa se vam mora najmanj zavrtet v glavi, koliko boste izgubili z "varčevanjem" v komercialnih skladih za razliko v tem, ce si preberes kako osnovno knjigo in se prijavis na kaksen webinar ali dva in zapravis 20ur svoje nic posebne eksistence.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gruntfürmich ::

krko in nlb lahko kupite pri vseh pametnih online brokerjih na varšavski in londonski borzi, ostale firme pa itq ne rabite gledat pri nas. jaz imam obe delnici.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Degiro bo zaprl račune:



Sehr geehrter Herr XY,
wir wenden uns an Sie bezüglich Ihres DEGIRO Kontos XY. Nach Abschluss der Fusion der DEGIRO B.V. mit der flatexDEGIRO Bank AG möchten wir Sie darüber informieren, dass wir unser gesamtes österreichisches Brokerage-Geschäft unter unserer marktführenden österreichischen Marke flatex weiterführen und unsere Dienstleistungen nicht mehr unter unserer Marke DEGIRO anbieten werden.

Mit diesem Schreiben bringen wir offiziell unsere Entscheidung zum Ausdruck, die Geschäftsbeziehung in Übereinstimmung mit der Kundenvereinbarung zu beenden. Ihr DEGIRO-Konto wird daher am 30.09.2021 geschlossen. Wir hoffen, Sie als neuen flatex Österreich Kunden begrüßen zu dürfen.
Der perfekte Zeitpunkt, um bei flatex zu investieren
flatex ist die Nummer eins der Broker in Österreich. Nicht nur wegen der unglaublich günstigen Konditionen und der Auswahl an provisionsfreien ETFs, sondern auch wegen der breiten Produktpalette und den cleveren Produktfeatures. Entdecken Sie, warum flatex Marktführer in Österreich ist und eröffnen Sie noch heute ein Konto bei uns!
Als Willkommensgeschenk erhalten Sie bei flatex 50 EUR Transaktionskosten zurückerstattet.
Eröffnen Sie Ihr flatex Konto vor dem 1. September und lassen Sie sich von flatex 50 Euro Transaktionskosten erstatten. Diese Aktion gilt nur für Neukunden von flatex, die noch kein Konto haben, und ist drei Monate gültig.
Schließen aller offenen Positionen
Bitte beachten Sie, dass Sie sicherstellen müssen, dass Ihr DEGIRO-Konto bis zum 30.09.2021 keinen positiven Saldo in Fremdwährungen oder Finanzinstrumenten aufweist. Sollten Sie am 30.09.2021 noch einen positiven Saldo auf Ihrem Konto haben, werden wir diese Positionen in Übereinstimmung mit der Kundenvereinbarung schließen.

Sobald alle Positionen in Fremdwährungen und Finanzinstrumenten geschlossen und alle Ihre Verpflichtungen gegenüber DEGIRO und ihren Depotstellen erfüllt sind, wird DEGIRO den verbleibenden Bargeldbetrag auf Ihr persönliches Bankkonto überweisen. Stellt DEGIRO fest, dass nach der Beendigung des Kundenvertrags weitere Kosten oder Verluste im Zusammenhang mit Transaktionen oder Positionen auf Ihrem Konto entstanden sind, können Sie dafür haftbar gemacht werden, und DEGIRO kann daher das verbleibende Guthaben ganz oder teilweise einbehalten, bis alle Ihre Verpflichtungen gegenüber DEGIRO erfüllt sind.


Ali je kdo uporabnik https://www.flatex.at/ ?
Kakšne so vaše izkušnje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

enemon ::

gruntfürmich je izjavil:

krko in nlb lahko kupite pri vseh pametnih online brokerjih na varšavski in londonski borzi, ostale firme pa itq ne rabite gledat pri nas. jaz imam obe delnici.


A ni cena Krke na varšavski borzi višja kot na ljubljanski? Zakaj prihaja do tega?

energetik ::

bobby je izjavil:

Pustimo to, da vzajemni skladi (etf izkljuceni) poberejo recimo med 1,5% do tudi 4% na leto, neglede na to, a gredo vrednosti tock sklada gor ali dol,... Pol pa izvedi obrestno obreatni racun, koliko to nanese na 20let pa se vam mora najmanj zavrtet v glavi, koliko boste izgubili z "varčevanjem" v komercialnih skladih za razliko v tem, ce si preberes kako osnovno knjigo in se prijavis na kaksen webinar ali dva in zapravis 20ur svoje nic posebne eksistence.
Za 90% folka tudi to nima veze, ker se bodo ob poštenem dipu usrali in prodali ter tako izgubili ogromno več, kot je tistih 1,5% letno na 20 let...
Vem da izgubljam napram ETF, ampak dokler lahko v ETF vlagaš ugodno le pri nekih bolgarskih spletnih brokerjih, se precej boljše počutim pri SLO vzajemcih, sploh s to možnostjo krovnega sklada, kjer ne izgubljam z davki pri vsakem tradeu. Jaz pač povprečno nekje mesečno menjam med panogami in/ali denarnim skladom. Popolnoma brez stroškov.
Tisti ki ima pač velik znesek za vržt notri in se ga ne bo dotikal, je pač ETF boljša izbira.

Lonsarg ::

Redno menjavanje in krovni skladi gre z roko v roki res je.

Ampak to ni za obicne ljudi, da ne bo slucajno kdo zdaj to zacel pocet brez da se konkretno konkretno izobrazi. To ti mora bit ze resni hobi ce noces izgube delat.

gruntfürmich ::

enemon je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

krko in nlb lahko kupite pri vseh pametnih online brokerjih na varšavski in londonski borzi, ostale firme pa itq ne rabite gledat pri nas. jaz imam obe delnici.


A ni cena Krke na varšavski borzi višja kot na ljubljanski? Zakaj prihaja do tega?

mislim da ne, ker če je bi borzni posredniki služili na ta račun tako dolgo, dokler se cene ne bi izravnale.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Goody ::

energetik je izjavil:


Vem da izgubljam napram ETF, ampak dokler lahko v ETF vlagaš ugodno le pri nekih bolgarskih spletnih brokerjih,


O čem ti to?

Sparkxl ::

O stvareh, o katerih očitno nima pojma. Bolgarski brokerji...skoraj sem padel iz stola od smeha :))

pingme ::

gruntfürmich je izjavil:

enemon je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

krko in nlb lahko kupite pri vseh pametnih online brokerjih na varšavski in londonski borzi, ostale firme pa itq ne rabite gledat pri nas. jaz imam obe delnici.

A ni cena Krke na varšavski borzi višja kot na ljubljanski? Zakaj prihaja do tega?

mislim da ne, ker če je bi borzni posredniki služili na ta račun tako dolgo, dokler se cene ne bi izravnale.

Logično. KRKG na LJSE je 109€, KRK na WSE je 495 PLN kar je par centov manj po trenutnem menjalnem tečaju.
Sicer je pa problem LJSE slaba likvidnost in majhen nabor delnic, pozitivno pa je, da so delnice, za razliko od ameriških, precej ugodno vrednotene.
To ti sicer ne prinese nekega strašnega kapitalskega donosa (no, letos je LJSE precej boljša kot DOW, S&P 500, celo NASDAQ), je pa povprečna dividendna donosnost okoli 5% in to pri manj kot 50% izplačila dobička, ker ima večina družb pod P/E 10 in je so praktično brez dolga (kar spet, ni dobro, če želiš hitro rast, ampak tega pač na LJSE ne moreš pričakovati).

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

O stvareh, o katerih očitno nima pojma. Bolgarski brokerji...skoraj sem padel iz stola od smeha :))

Trading 212 UK Ltd. is registered in England and Wales, authorised and regulated by the Financial Conduct Authority, FCA (Register number 609146).

Trading 212 Markets Ltd. is registered in Cyprus, authorised and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission, CySEC (Register number 398/21).

Trading 212 Ltd. is registered in Bulgaria and is authorised and regulated by the Financial Supervision Commission (Register number RG-03-0237).
Ja, ko špila je vse OK. Če se pa kaj zalomi, bom šel pa študirat Bolgarsko ali Ciprsko zakonodajo?

Goody ::

In od kje ti ideja da "v ETF vlagaš ugodno le pri nekih bolgarskih spletnih brokerjih" - T212?

enemon ::

energetik je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

O stvareh, o katerih očitno nima pojma. Bolgarski brokerji...skoraj sem padel iz stola od smeha :))

Trading 212 UK Ltd. is registered in England and Wales, authorised and regulated by the Financial Conduct Authority, FCA (Register number 609146).

Trading 212 Markets Ltd. is registered in Cyprus, authorised and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission, CySEC (Register number 398/21).

Trading 212 Ltd. is registered in Bulgaria and is authorised and regulated by the Financial Supervision Commission (Register number RG-03-0237).
Ja, ko špila je vse OK. Če se pa kaj zalomi, bom šel pa študirat Bolgarsko ali Ciprsko zakonodajo?


Ko sem se jaz prijavljal na T212, so me dali pod VB. Je FCA reguliran, kar pomeni, da se njihovo poslovanje nadzira in se vseskozi preverja, ali imajo zadostna sredstva. Delnice se pa nahajajo na skrbniškem računu pri IB, kamor T212 naj ne bi imel dostopa.

belimato ::

energetik je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

O stvareh, o katerih očitno nima pojma. Bolgarski brokerji...skoraj sem padel iz stola od smeha :))

Trading 212 UK Ltd. is registered in England and Wales, authorised and regulated by the Financial Conduct Authority, FCA (Register number 609146).

Trading 212 Markets Ltd. is registered in Cyprus, authorised and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission, CySEC (Register number 398/21).

Trading 212 Ltd. is registered in Bulgaria and is authorised and regulated by the Financial Supervision Commission (Register number RG-03-0237).
Ja, ko špila je vse OK. Če se pa kaj zalomi, bom šel pa študirat Bolgarsko ali Ciprsko zakonodajo?


Kaj je narobe z IB?

Neon87 ::

Pozdravljeni!

Svetujete nakup kakšne delnice v tem trenutku za nekaj stotakov?
Kako je z davki in javljanjem davkariji v primeru "copy-strategy", da kopiram nekoga npr. na eToro platformi in morda nastane kak dobiček čez čas?

Hvala! Lp

strawman ::

Neon87 je izjavil:

Pozdravljeni!

Svetujete nakup kakšne delnice v tem trenutku za nekaj stotakov?
Kako je z davki in javljanjem davkariji v primeru "copy-strategy", da kopiram nekoga npr. na eToro platformi in morda nastane kak dobiček čez čas?

Hvala! Lp


Boš moral bolj definirati svoje cilje. Iščeš visoko rizične ali bolj varne naložbe, kratkoročne, dolgoročne..? Ali samo "da gre gor"?
Nisem na eToro in ne vem kako točno imajo copy strategijo implementirano, ampak če boš sam izvajal nakupe in prodajo pač izpolniš dohodninski obrazec za vrednostne papirje ob prodaji, če prav vem do konca februarja naslednjega koledarskega leta.

Neon87 ::

Srednje ročne in srednje rizične naložbe. :)

strawman ::

Mogoče poglej Corsair. Dobri fundamenti, nizek P/E, so eni vodilnih v gaming industriji ki raste iz leta v leto.
Nazaj jih drži trenutno pomanjkanje polprevodnikov. Ko se ta problem reši, zna delnico čakat kar lepa rast.
Ni pa to finančni nasvet, sem amater. Malo preglej zadnje strani, se najde dobre analize in nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Neon87 ::

Kaj pa nakup srebra? Trenutno izgleda nizko..

sergo ::

Mah, delnice, kaj pa vem, sej je ok za ohranjanje denarja, ampak dajte si malo delit vase indekse z balanco centalnih bank G4 (FED, ECB, BOJ, BOE) pa boste vidli da te vase delnice gredo bolj vodoravno. Zato pac vrzes v en MSCI World ETF in pac pustis, tolko da ti devalvacija FIAT valut sirom sveta ne poje vseh prihrankov. Za obogatet pa so druge stvari, predvsem ustvarit kaksen posel

redtech ::

Neon87 je izjavil:

Kaj pa nakup srebra? Trenutno izgleda nizko..


Nevem, Fresnillo je tu največji, njegov strošek je $12,4 / unčo, potem malo slabši First Majestic Silver je trenutno na $19. Mogoče se čudno sliši, vendar mislim, da ima srebro dobro ceno. Zanimivo je, da ga marsikateri trgovec nima?

Od plemenitih kovin je najbolj podcenjena platina.

fx3zRejSz0cS ::

Sem na trading 212 - invest. Zajima me zakaj ne najdem s&p 500? Na tistem drugem portalu je ampak tam nemores kupiti deleza.

bobby ::

S&p 500 je index, ti rabis etf sklad ki tracka s&p 500 index,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

Sem na trading 212 - invest. Zajima me zakaj ne najdem s&p 500? Na tistem drugem portalu je ampak tam nemores kupiti deleza.


https://finance.yahoo.com/quote/SPY?p=S...

Preglej katere delnice so v skladu, da boš vedel kaj kupuješ.

https://www.ssga.com/us/en/intermediary...
Download All Holdings: Daily

Kdor se ne boji rdečega moža $BABA in $HSBC ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

pikachu004 ::

@redtech nisem sledil HSBC, kakšna je njihova zgodba? Tole ali še kaj drugega?

redtech ::

pikachu004 je izjavil:

@redtech nisem sledil HSBC, kakšna je njihova zgodba? Tole ali še kaj drugega?


Tega nisem opazil, opuščajo retail s katerim imajo velo stroškov (nepremičnine, zaposleni)
Gotovo jim ne prinaša dovolj profita in se bodo usmerili na tistih nekaj z denarjem.

HSBC je most do Kitajske mainland, dividende se bodo vrnile, ob dvigu obrestnih mer pa še dobički.

Kitajska ima svetlo prihodnost in potrebovali bodo veliko energije, PTR, CNOOC.

Porabili bodo veliko premoga, 350+ novih termoelektrarn, iščejo pa 6500 kcal premog -> TGA.L (market cap je manjši od CF).

Indonezija je prepovedala izvoz premoga, da imajo zase..., Avstralija ima 5500 kcal. Če najdeš še kje 6500 kcal ima to solidno prihodnost, povej še meni :)

Tako je pri meni s Kitajsko.

Bobo95 ::

Mnenje glede BABA? A smo končno dosegli dno? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bobo95 ()

Vetrpiha ::

Ne, zakaj bi?
Medvedek Pu še ni končal z regulacijo tehnoloških velikanov.

redtech ::

Bobo95 je izjavil:

Mnenje glede BABA? A smo končno dosegli dno? ;((


Počakaj, da se umiri in naredi ploščato dno z normalnim volumnom.

mgermo ::

Sam vidim problem v usa trgih. Namreč, ko se bo baba pobrala bo razglašen tapering in bo vse šlo dol 5-10%.

FireSnack ::

Z delnicami sem začel leta 2014 potem pa so v 2016 postale bolj zanimive kriptovalute. Tehnološke delnice imam namen držat 30 let, kripto pa prodajam ko je visoko in kupujem ko je nizko že veliko let.

Vetrpiha ::

T212 se je za izogibati, kolikor berem.
Razširjajo spreade, da sprožijo stop losse

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Nejc30 ::

Vetrpiha je izjavil:

T212 se je za izogibati, kolikor berem.
Razširjajo spreade, da sprožijo stop losse


Za long-term investitorje, to ne predstavlja neke slabosti, to je slabost samo za trejderje.

gruntfürmich ::

vsi kitajski velikani imajo enak vzorec; alibaba, baidu, tencent... do vrha moji paradni konji, zdaj pa... :))

mislim da sedaj ni slab čas za vstop v te velikane...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ja počasi bi bil čas za vložit, sicer jaz gledam bolj China ETF, ampak vseeno, tedenski RSI je nizek, MACD kaže počasi zasuk v pozitivni trend. Lahko sicer da odboj še ni dokončen, vendar za na dolgi rok npr. leto, dve bi moral biti zdaj kar ugoden vstop.

Aphanisis ::

energetik je izjavil:

Ja počasi bi bil čas za vložit, sicer jaz gledam bolj China ETF, ampak vseeno, tedenski RSI je nizek, MACD kaže počasi zasuk v pozitivni trend. Lahko sicer da odboj še ni dokončen, vendar za na dolgi rok npr. leto, dve bi moral biti zdaj kar ugoden vstop.


Te tehnikalije ti žal nič ne pomagajo, ko je vse odvisno od tega, kaj si iz danes na jutri izmisli komunistična partija... Preveč nepredvidljivosti in zato je čista špekulacija in gamblanje.

uuuu ::

Zdravo, eno off topic vprašanje glede na debato, ki se tu trenunto razvija ampak vseeno: bi mi znal kdo pojasniti, kakšna je razlika pri različni ISIN kodi delnic istega podjetja pri obdavčitvi. Na primer avstralsko britanska družba Rio Tinto se na frankfurtski borzi pojavlja pod tremi ISIN kodami, ki se začnejo z US, AU in GB. Slovenija ima z veliko britanijo sporazum o izogibanju dvojnega obdavčevanja, kar pomeni, da te pri izplačilu delnic britanskih podjetij najprej obdavči Britanija v višini 15%, nato pa še Slovenija 27.5%. Z Avstralijo SLovenija takšnega sporazuma nima, kar pomeni, da te najprej polno obdavči Avstralija, nato pa še Slovenija. Ali lahko iz tega sklepam, da bi pri delnicah, katerih ISIN se začne z GB veljala davčna politika po sporazumu o izogibanju dvojnega obdavčevanja, pri delnicah katerih ISIN se začne z AU pa velja polna obdavčitev najprej v Avstraliji in nato še v Sloveniji?

energetik ::

Aphanisis je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja počasi bi bil čas za vložit, sicer jaz gledam bolj China ETF, ampak vseeno, tedenski RSI je nizek, MACD kaže počasi zasuk v pozitivni trend. Lahko sicer da odboj še ni dokončen, vendar za na dolgi rok npr. leto, dve bi moral biti zdaj kar ugoden vstop.


Te tehnikalije ti žal nič ne pomagajo, ko je vse odvisno od tega, kaj si iz danes na jutri izmisli komunistična partija... Preveč nepredvidljivosti in zato je čista špekulacija in gamblanje.
Ponavadi pomagajo. Tudi če si KP še kaj izmisli, bo šlo verjetno le še za odtenek dol, vssekakor pa se bo potem na dolgi rok lepo pobralo na mnogo višje ravni. V glavnem jaz sem en delež €, ki jih imam pripravljene, vrgel v Kitajsko pred kratkim.

redtech ::

uuuu je izjavil:

Zdravo, eno off topic vprašanje glede na debato, ki se tu trenunto razvija ampak vseeno: bi mi znal kdo pojasniti, kakšna je razlika pri različni ISIN kodi delnic istega podjetja pri obdavčitvi. Na primer avstralsko britanska družba Rio Tinto se na frankfurtski borzi pojavlja pod tremi ISIN kodami, ki se začnejo z US, AU in GB. Slovenija ima z veliko britanijo sporazum o izogibanju dvojnega obdavčevanja, kar pomeni, da te pri izplačilu delnic britanskih podjetij najprej obdavči Britanija v višini 15%, nato pa še Slovenija 27.5%. Z Avstralijo SLovenija takšnega sporazuma nima, kar pomeni, da te najprej polno obdavči Avstralija, nato pa še Slovenija. Ali lahko iz tega sklepam, da bi pri delnicah, katerih ISIN se začne z GB veljala davčna politika po sporazumu o izogibanju dvojnega obdavčevanja, pri delnicah katerih ISIN se začne z AU pa velja polna obdavčitev najprej v Avstraliji in nato še v Sloveniji?


Seznam držav 15. stran

Avstralija je manj privlačna za nas, ampak davki te ne smejo odvrniti od priložnosti :)

Za delnico pa na uradnih objavljenih dokumentih vidiš naslov podjetja + država, lahko kotira na več borzah vendar je naslov eden.

Slovenija te obdavči samo do naslednjih 27,5%. (US 15% + SLO 12,5%)

Rio Tinto je GB

pikachu004 ::

@redtech, kako pa ti broker obračuna prejete dividende recimo iz GB? Že upoštevajo tako kot za USA, da ti odbijejo samo 15%? Ali ti odbijejo polni davek, ti pa moreš potem zahtevati vračilo kar je nad 15%?

redtech ::

Na captrader je tako;
CAD, HKD, USD odbijejo, od GB sem dobil nekaj dividend v USD in niso nič odbili.

Ta mesec dobim od FRES in CEY pa bom poročal, kako odbijejo davek.
««
88 / 160
»»