» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
84 / 160
»»

libreus ::

Krenforum je izjavil:

Etfji na slovenski borzi imajo minimum piece 100k..sam za info

Kaj? :O

Krenforum ::

Ja. Etf so nardil za tujce. Sej ga niso naredl za janeza k bi kupu 5 delnic krke in dve delnici petrola...
Letni stroski etfa so enaki vzajemcu, ce ne celo visji, ker rabis se brokerja

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

oi
mi lahko kdo pomaga narediti report za vse dosedanje trejde na Interactive Brokers?
želel bi si videti datum nakupa/prodaje ter ceno, samo to. za prejšnje leto in to leto oz od začetka mojega poslovanja.
iščem po 'statementih' in mi ne prikaže tega kar želim, pa še samo za to leto mi prikaže.
hvala


A si že najdu, da ne pišem brezeveze.. :p

se zahvaljujem za nasvete, sploh da sem zvedel da imam 2 različna računa zaradi migracije iz UK v EU. od tam naprej pa si še nisem vzel časa da bi točen report izvozil; nekaj sem probaval ampak nisem še našel.
tako da ja, načeloma še nisem našel pravega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

libreus ::

Krenforum je izjavil:

Ja. Etf so nardil za tujce. Sej ga niso naredl za janeza k bi kupu 5 delnic krke in dve delnici petrola...
Letni stroski etfa so enaki vzajemcu, ce ne celo visji, ker rabis se brokerja

Za tujce? Zakaj bi tujci kupovali ETF-je na slovenski borzi? Se že v naprej opravičuje za nevednost, ampak to prav bode v oči. ;)

CartmanF ::

Krenforum je izjavil:

Ja. Etf so nardil za tujce. Sej ga niso naredl za janeza k bi kupu 5 delnic krke in dve delnici petrola...
Letni stroski etfa so enaki vzajemcu, ce ne celo visji, ker rabis se brokerja


Lahko pa odpres zastonj racun (npr na eToro-tu) pa kupis CFD pozicijo (npr namesto SP500 - SPY, torej CFD ki sledi SP500) pa nimas nobenih stroskov... :)

J.McLane ::

Nebi točno vedel kakšne skrite stroške ima CFD, ampak sem prepričan da dividendnega donosa nisi deležen tako kot pri ETF.

CFD je namenjen dnevnemu trgovanju, ETF je namenjen dolgoročnim investitorjem. Z ETFjem imaš ti dejansko lastniški delež v podjetjih tega ETF, pri CFDju imaš samo stavo na razliko v ceno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Krenforum ::

libreus je izjavil:

Krenforum je izjavil:

Ja. Etf so nardil za tujce. Sej ga niso naredl za janeza k bi kupu 5 delnic krke in dve delnici petrola...
Letni stroski etfa so enaki vzajemcu, ce ne celo visji, ker rabis se brokerja

Za tujce? Zakaj bi tujci kupovali ETF-je na slovenski borzi? Se že v naprej opravičuje za nevednost, ampak to prav bode v oči. ;)


S parimi ETFji pokrivajo celo regijo: https://www.expat.bg/en/passive-funds Ja verjetno že ni mišljeno za slovenclne ane? A nisi prebral, da je minimum piece 100k (se pravi gre za večje stranke) in več kot 2 % stroški ETFjia. Klasičn produkt za tujce. Zavarovalnice in pokojninske družbe v SLO že imajo naš trg direktno nakupljen ne, ne rabijo posrednika k vzame 2 %... Slovenc lahko kupi tistih 5 delnic sam ali gre preko vzajemnega sklada, bo na koncu cenej :) Zakaj pa tujci želijo v to regijo pa njih vprašaj, verjetno so slišal, da so dobre dividende... kadar so.. :) hahaha

pingme ::

Daj si ponovno preberi prospekt, kakšnih 100k ?! Delnica je okoli EN euro, cel SLO etf je dobrih tri milijobe.

Eh, mea culpa, pa je res 100k !?

Eh, mea culpa, pa je res 100k :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

sloncica_ela ::

Zanima me, če ima kdo idejo glede primernega brokerja pri moji situaciji. Vlagam 100EUR/mesečno preko KD Skladov (Yis, I know that's a problem of its own). Sedaj bi to dolgoročno vlagala sama v ETF-je, najprej teh 100EUR/mes, kasneje ko bom pa lahko brez hujših penalov dobila ven trenutni znesek pa bi vložila še tisto. Dnevno tradeanje me ne zanima.

Trading212 - Sem na čakalni listi, naveličana
Etorro - not a fan

Update, našla odgovor v drugi temi, probam Captrader

Hvala!

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Lepa demonstracija kaj ti lahko naredi vzvod:
https://siol.net/digisvet/novice/eden-n...

Da ne bomo poslušali samo tega kako so bogati vedno bogatejši :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

libreus ::

J.McLane je izjavil:

Lepa demonstracija kaj ti lahko naredi vzvod:
https://siol.net/digisvet/novice/eden-n...

Da ne bomo poslušali samo tega kako so bogati vedno bogatejši :))

Ja, pohlep zares ne pozna meja.

jaykbe ::

Oj,
našel tole temo.
Kako pa kaj spremljate sedajšnje trge? Sam namreč gledam amere, ki so po moje likvidni in dokaj volatilni, kar je za moj style v redu. Trenutno sp,dow,qqq, ATH, posebno od tech sektorja se pričakuje nadaljevanje še nekaj tednov..my 2c

Malidelničar ::

jaykbe je izjavil:

Oj,
našel tole temo.
Kako pa kaj spremljate sedajšnje trge? Sam namreč gledam amere, ki so po moje likvidni in dokaj volatilni, kar je za moj style v redu. Trenutno sp,dow,qqq, ATH, posebno od tech sektorja se pričakuje nadaljevanje še nekaj tednov..my 2c


Meni je vse nekam visoko, pa spremljam redno. V bistvu ne vem, COVID-19 ukrepi so pognali premoženjske oz. naložbene razrede v nebo in torej tudi delnice. Tako, da po eni strani bi se moral zgoditi padec, ali pa stagnacija nekaj let (že konec 2019 so bili indici, ki so kazali na močno korekcijo), ampak sedaj z vsem denarjem v obtoku. ne vem kakšni bodo efekti inflatornih pritiskov: opcija a) ali bi višja izmerjena inflacija še več ljudi pognala v delnice (tudi nepremičnine in bitcoin) in bi zadeve kar še šle gor ali pa opcija b) ali pa bi govorjenje o inflaciji sprožilo slabe obete za prihodnje krevanje gospodarstva, kar bi se odrazilo v padcu indeksov?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Konvektomat ::

Živjo,

S trenutnim stanjem na trgih sem začel razmišljati da bi se kej več ukvarjal s trgovanje opcij (Options).
Se kdo ukvarja kej s tem? Kolikor vem je možno to za nas v Sloveniji početi preko IB (s PRO računom / 10€ na mesec) in Captrader, so še kakšni drugi broakerji prekot katerih bi to šlo?
Kolikor gledam imata ta dva broakerja tudi minimalen polog, prvi 10k in drugi 2k. Trenutno sem na 212, kjer tega ni, tako da sem vrjetno malo razvajen ... :)

Hvala in LP!

CartmanF ::

Konvektomat je izjavil:

Živjo,

S trenutnim stanjem na trgih sem začel razmišljati da bi se kej več ukvarjal s trgovanje opcij (Options).
Se kdo ukvarja kej s tem? Kolikor vem je možno to za nas v Sloveniji početi preko IB (s PRO računom / 10€ na mesec) in Captrader, so še kakšni drugi broakerji prekot katerih bi to šlo?
Kolikor gledam imata ta dva broakerja tudi minimalen polog, prvi 10k in drugi 2k. Trenutno sem na 212, kjer tega ni, tako da sem vrjetno malo razvajen ... :)

Hvala in LP!


Nočem pametovati, ampak se verjetno zavedaš tveganja z opcijami? En YouTube video, ki si ga videl o bajnih zaslužkih, skriva za njim ostalih 10k neuspešnih poizkusov ter posledično izgub. Mogoče pred trgovanjem z opcijami investiraš v kakšno izobraževanje.

pikachu004 ::

CartmanF je izjavil:

Konvektomat je izjavil:

Živjo,

S trenutnim stanjem na trgih sem začel razmišljati da bi se kej več ukvarjal s trgovanje opcij (Options).
Se kdo ukvarja kej s tem? Kolikor vem je možno to za nas v Sloveniji početi preko IB (s PRO računom / 10€ na mesec) in Captrader, so še kakšni drugi broakerji prekot katerih bi to šlo?
Kolikor gledam imata ta dva broakerja tudi minimalen polog, prvi 10k in drugi 2k. Trenutno sem na 212, kjer tega ni, tako da sem vrjetno malo razvajen ... :)

Hvala in LP!


Nočem pametovati, ampak se verjetno zavedaš tveganja z opcijami? En YouTube video, ki si ga videl o bajnih zaslužkih, skriva za njim ostalih 10k neuspešnih poizkusov ter posledično izgub. Mogoče pred trgovanjem z opcijami investiraš v kakšno izobraževanje.


Se strinjam. Če človeka stvar res zanima mu ni problem prebrat ene knige na teden na to temo (in to ponavljati za vedno), vložit v izobraževanjA, nekaj časa preživet na demo platformi in zadevo spoznati do potankosti. Te stvari zahtevajo svoj čas, tako kot poklic za katerega si se šolal 12+ let.

Spiky28 ::

ČE boš imel srečo te bo furs upalil za 42% na dobiček, zelo verjetno se boš pa že sam 'ustrelil v koleno'. Ampak hej, tudi izkušnje nekaj štejejo. Kaj naj rečem...probaj...jaz sem.

pingme ::

Ko se govori o opcijah, se sicer preveč gleda samo na eno stran in to tisto, ki nosi največji rizik (in posledično omogoča največje dobičke). Ampak pri vsakem nakupu in prodaji je tudi druga stran - tista, ki pravzaprav nič ne riskira. Če prodaš covered call recimo, boš vedno "zaslužil" premijo, hkrati pa ali obdržal delnice ali pa jih prodal z dobičkom (ki je sicer manjši, kot bi bil sicer, ampak za lastnika je še vedno win-win).
Ampak ja, kdo si danes, v času vprašanj "kateri kojn naj kupim, da bom imel 100x, 1000x profita" želi početi nekaj, kar mu bo prineslo mogoče 5-20% letno.
Hkrati pa bi trgoval z opcijami nekdo, ki ga skrbi minimalni polog v višini par k eur in 10$ za neaktivnost?!

CleanPower ::

Koliko denarja si kaj upate naložiti na trading 212? Da dam gor 80% svojega premoženja verjetno ni varno? Sicer tu ne gre za znesek, ki bi presegal 80k eur.

pikachu004 ::

CleanPower je izjavil:

Koliko denarja si kaj upate naložiti na trading 212? Da dam gor 80% svojega premoženja verjetno ni varno? Sicer tu ne gre za znesek, ki bi presegal 80k eur.


Najdi brokerja ki mu boš popolnoma zaupal. Kaj pa če pade trg za 80% in boš želel all-in? :)

showsover ::

Z opcijami je smiselno trgovati, nakup opcije si predstavljaj kot nakup (malo dražjega) žetona; riziko je navzdol omejen na vrednost 'žetona', upside pa je, no, vzvoden in zelo velik. Teoretično! Problem pri opcijah je tudi, da je zaslužek zelo ifi obdavčen; če imaš dejavnost, je boljše. Pri enih borznih hišah moraš imeti (za slovenske razmere) kar konkretno otvoritveno bilanco za standard account, za kaj več je verjetno odveč pisati. Malo preberi teorijo o samem trgovanju z opcijami, terminologiji, o strategijah, vrednotenjih in underlying instrumentih; fino je tudi, ker lahko gledaš na obdobje do enega leta (če ti je dovolj)... Nakazat največ 30% celotnega investicijskega budgeta, raje manj, prilik za zaslužek je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

johny3 ::

Verjetno vas je kar nekaj razerviralo dobičke. Kam sedaj z denarjem? Čakat na inflacijo? Mogoče zlato, kako stanovanje? Cena stanovanj je šla sicer že kar dosti gor, mogoče gre lahko še bol?

CleanPower ::

showsover je izjavil:

Z opcijami je smiselno trgovati, nakup opcije si predstavljaj kot nakup (malo dražjega) žetona; riziko je navzdol omejen na vrednost 'žetona', upside pa je, no, vzvoden in zelo velik. Teoretično! Problem pri opcijah je tudi, da je zaslužek zelo ifi obdavčen; če imaš dejavnost, je boljše. Pri enih borznih hišah moraš imeti (za slovenske razmere) kar konkretno otvoritveno bilanco za standard account, za kaj več je verjetno odveč pisati. Malo preberi teorijo o samem trgovanju z opcijami, terminologiji, o strategijah, vrednotenjih in underlying instrumentih; fino je tudi, ker lahko gledaš na obdobje do enega leta (če ti je dovolj)... Nakazat največ 30% celotnega investicijskega budgeta, raje manj, prilik za zaslužek je dovolj.


s tem mislis da bi kupoval nakupne opcije ali da bi prodajal prodajne opcije?

miha98 ::

MEne pa zanima a je ford iz leta 2013 zrasel iz 40 dolarjev na 150 oziroma 200 dolarjev....

Meee ::

Spiky28 je izjavil:

ČE boš imel srečo te bo furs upalil za 42% na dobiček, zelo verjetno se boš pa že sam 'ustrelil v koleno'. Ampak hej, tudi izkušnje nekaj štejejo. Kaj naj rečem...probaj...jaz sem.


42% davek na dobiček? Od kje maš ta podatek? Ali ni davek 27,5% in se potem na vsakih 5 let zmanjšuje do 0% po 20 letih lastništva?

kow ::

Meni se zdi vse drago trenutno. Se najbolje je vlagati v bodoce tehnologije, sam to je izredno tezko, ce ne delas v industriji in se ne spoznas.
Najraje bi investiral v biotech, sam nimam pojma o kemiji/biologij/fiziki ipd.

Ena varianta je tudi AI, ampak to so private podjetja, nimam pojma kako se vstulis, pa tudi ne spoznam. Bi se pa vseeno dalo verjetno veliko lazje nastudirati, kot biotech.

miha98 je izjavil:

MEne pa zanima a je ford iz leta 2013 zrasel iz 40 dolarjev na 150 oziroma 200 dolarjev....


Dobra, hehe. Ja, kot smo ze debatirali. Splaca se vedno brati stare tekste, ne novic. Tako se najvec naucis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bluefish ::

Meee je izjavil:

42% davek na dobiček? Od kje maš ta podatek? Ali ni davek 27,5% in se potem na vsakih 5 let zmanjšuje do 0% po 20 letih lastništva?
Kdor pa trguje z izvedenimi finančnimi instrumenti, kamor sodijo tudi CFD oziroma finančne pogodbe na razliko, v nekaterih primerih tudi vzvodi kriptovalut, mora upoštevati tudi zakon o davku od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov. Če trgujete z izvedenimi finančnimi instrumenti, znaša davek v prvem letu imetništva 40 %

https://financnahisa.si/davcna-napoved-...

Davek po ZDDOIFI se izračuna in plača po stopnji:
• 40%, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta pred potekom dvanajstih mesecev imetništva oziroma dvanajstih mesecev od sklenitve posla;
• 27,5%1, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dvanajstih mesecih imetništva oziroma po dvanajstih mesecih od sklenitve posla ter pred dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma pred dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 20%2, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 15%3, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih desetih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih desetih letih od sklenitve posla;
• 104%, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petnajstih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petnajstih letih od sklenitve posla.

https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da...

pikachu004 ::

kow je izjavil:

Meni se zdi vse drago trenutno. Se najbolje je vlagati v bodoce tehnologije, sam to je izredno tezko, ce ne delas v industriji in se ne spoznas.
Najraje bi investiral v biotech, sam nimam pojma o kemiji/biologij/fiziki ipd.

Ena varianta je tudi AI, ampak to so private podjetja, nimam pojma kako se vstulis, pa tudi ne spoznam. Bi se pa vseeno dalo verjetno veliko lazje nastudirati, kot biotech.

miha98 je izjavil:

MEne pa zanima a je ford iz leta 2013 zrasel iz 40 dolarjev na 150 oziroma 200 dolarjev....


Dobra, hehe. Ja, kot smo ze debatirali. Splaca se vedno brati stare tekste, ne novic. Tako se najvec naucis.


Poglej Azijo, vedno se najde kaj po normalni ceni. Poglej Kitajska podjetja na Hong Kong stock exchange. Imaš podjetja ki rastejo 15+ % (rast prometa in dobičkov) letno po P/E 10 ali manj. Če se ti zdi Kitajska preveč tvegana, poglej razvite azijske države.

Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)

Meee ::

bluefish je izjavil:

Meee je izjavil:

42% davek na dobiček? Od kje maš ta podatek? Ali ni davek 27,5% in se potem na vsakih 5 let zmanjšuje do 0% po 20 letih lastništva?
Kdor pa trguje z izvedenimi finančnimi instrumenti, kamor sodijo tudi CFD oziroma finančne pogodbe na razliko, v nekaterih primerih tudi vzvodi kriptovalut, mora upoštevati tudi zakon o davku od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov. Če trgujete z izvedenimi finančnimi instrumenti, znaša davek v prvem letu imetništva 40 %

https://financnahisa.si/davcna-napoved-...

Davek po ZDDOIFI se izračuna in plača po stopnji:
• 40%, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta pred potekom dvanajstih mesecev imetništva oziroma dvanajstih mesecev od sklenitve posla;
• 27,5%1, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dvanajstih mesecih imetništva oziroma po dvanajstih mesecih od sklenitve posla ter pred dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma pred dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 20%2, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 15%3, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih desetih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih desetih letih od sklenitve posla;
• 104%, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petnajstih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petnajstih letih od sklenitve posla.

https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da...


aaa to pa nisem vedel za manj kot 12 mesecev, kar huda cifra je tole. Sicer me ne gane preveč, ker so moje investicije načeloma long term. Te pa mine kakšen day trading, ob takšnem davku.

bobby ::

kow je izjavil:

Meni se zdi vse drago trenutno. Se najbolje je vlagati v bodoce tehnologije, sam to je izredno tezko, ce ne delas v industriji in se ne spoznas.
Najraje bi investiral v biotech, sam nimam pojma o kemiji/biologij/fiziki ipd.

Ena varianta je tudi AI, ampak to so private podjetja, nimam pojma kako se vstulis, pa tudi ne spoznam. Bi se pa vseeno dalo verjetno veliko lazje nastudirati, kot biotech.

miha98 je izjavil:

MEne pa zanima a je ford iz leta 2013 zrasel iz 40 dolarjev na 150 oziroma 200 dolarjev....


Dobra, hehe. Ja, kot smo ze debatirali. Splaca se vedno brati stare tekste, ne novic. Tako se najvec naucis.


Srebro je poceni, uran je poceni, potash je poceni,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Ja, za uran sem se slisal ze nekaj mesecev nazaj in sem se strinjal z argumentacijo. Samo to ni ravno velik likviden trg. Verjetno moras pol firmo kupit.

bobby ::

wtf
WUC pa gasa,..
Al bi ti kaj, tono rumene paštetke?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Pa, me kar dosti stvari zanima in pol si ne vzamem casa (moral bi tud premisliti kaj prodati, heh). Tista mining podjetja od die hardovca, so me tudi zanimala, pa se nisem nikoli spravil investirati cas.

bobby ::

Aha, lenoba.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

No, ja. Je tudi odvisno od kolicine kapitala. Vec ga mas, smiselneje je investirati cas.

redtech ::

Jaz še vedno čakam na boljši enter za uran, če bo.

Nazadnje sem dal v PetroChina in Regis Resources

Plani za naprej: Hummingbird Resources, Fresnillo, Centamin, Petra Diamonds - zadnja z odličnim resursi in veliko nesrečo :)

kow ::

pikachu004 je izjavil:


Poglej Azijo, vedno se najde kaj po normalni ceni. Poglej Kitajska podjetja na Hong Kong stock exchange. Imaš podjetja ki rastejo 15+ % (rast prometa in dobičkov) letno po P/E 10 ali manj. Če se ti zdi Kitajska preveč tvegana, poglej razvite azijske države.

Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)


Azije ne maram. Ne govorim kitajsko, ne poznam njihovo politicno situacijo. Amerisko vseeno bolj. Kar se tice bodocih tehnologij, je ARK pristop smiseln. Samo so valuacije ze zelo visoke.

fx3zRejSz0cS ::

Mogoče že malo zlajnjano ampak še enkrat, še obstaja kaki stock market, kot recimo trading212, da v začetku ni potrebno naložiti večjo količino denarja ?

pikachu004 ::

kow je izjavil:

pikachu004 je izjavil:


Poglej Azijo, vedno se najde kaj po normalni ceni. Poglej Kitajska podjetja na Hong Kong stock exchange. Imaš podjetja ki rastejo 15+ % (rast prometa in dobičkov) letno po P/E 10 ali manj. Če se ti zdi Kitajska preveč tvegana, poglej razvite azijske države.

Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)


Azije ne maram. Ne govorim kitajsko, ne poznam njihovo politicno situacijo. Amerisko vseeno bolj. Kar se tice bodocih tehnologij, je ARK pristop smiseln. Samo so valuacije ze zelo visoke.


Čisto razumem. Zgodbe, kot je bila tista z izginotjem Jack Ma ti lahko povzročijo dvome. Ampak če pogledaš samo številke, je kar ugoden trg, poleg tega še vedno hitro rastoč. Kaj pa Japonska, Singapur, Južna Koreja in Tajvan?

bobby ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

Mogoče že malo zlajnjano ampak še enkrat, še obstaja kaki stock market, kot recimo trading212, da v začetku ni potrebno naložiti večjo količino denarja ?


Pejt lajnat na
Izbira on-line brokerja
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

strawman ::

pikachu004 je izjavil:


Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)


Tale ARK mi je zanimiv, hvala za link. Zdaj me mika da bi en res majhen procent držal v podobnih "disruptive" skladih.

pikachu004 ::

strawman je izjavil:

pikachu004 je izjavil:


Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)


Tale ARK mi je zanimiv, hvala za link. Zdaj me mika da bi en res majhen procent držal v podobnih "disruptive" skladih.


To je bil samo primer ETFa, nikakor pa ni moje priporočilo. To ni moj tip. Poglej njihov portfolio če ti bo ustrezal.
ARKK - ARK INNOVATION ETF

Poglej še kakšen video od Cathie Wood, CEO and CIO of Ark Invest.

Pa še to: ARK Innovation ETF's Top 10 Holdings, % Below High:

1) Tesla $TSLA: -24%
2) Teladoc $TDOC: -47%
3) Roku $ROKU: -31%
4) Square $SQ: -16%
5) Zillow $Z: -41%
6) Shopify $SHOP: -27%
7) Zoom $ZM: -46%
8) Spotify $SPOT: -35%
9) Exact $EXAS: -23%
10) Baidu $BIDU: -40%

strawman ::

Nekako me bolj vleče v b2g in b2b inovacije, par področij je že res zrelih za obrat na glavo.
Cathie Wood pa preverim, hvala.

redtech ::

pikachu004 je izjavil:

strawman je izjavil:

pikachu004 je izjavil:


Bodoče tehnologije: poglej recimo ARK invest. Njihovi skladi in ETFi imajo v portfoliu takšna podjetja. Poglej po kakšni ceni se prodajajo ta podjetja :S Še Tesla izgleda podcenjena proti večini :)


Tale ARK mi je zanimiv, hvala za link. Zdaj me mika da bi en res majhen procent držal v podobnih "disruptive" skladih.


To je bil samo primer ETFa, nikakor pa ni moje priporočilo. To ni moj tip. Poglej njihov portfolio če ti bo ustrezal.
ARKK - ARK INNOVATION ETF

Poglej še kakšen video od Cathie Wood, CEO and CIO of Ark Invest.

Pa še to: ARK Innovation ETF's Top 10 Holdings, % Below High:

1) Tesla $TSLA: -24%
2) Teladoc $TDOC: -47%
3) Roku $ROKU: -31%
4) Square $SQ: -16%
5) Zillow $Z: -41%
6) Shopify $SHOP: -27%
7) Zoom $ZM: -46%
8) Spotify $SPOT: -35%
9) Exact $EXAS: -23%
10) Baidu $BIDU: -40%


Sploh nisem opazil, da je TECH že izgubil toliko %.

libreus ::

strawman je izjavil:

Nekako me bolj vleče v b2g in b2b inovacije, par področij je že res zrelih za obrat na glavo.
Cathie Wood pa preverim, hvala.

PLTR, SFTW.

kow ::

strawman je izjavil:


Tale ARK mi je zanimiv, hvala za link. Zdaj me mika da bi en res majhen procent držal v podobnih "disruptive" skladih.


ARK je zelo znan sklad in je "zvezda" na sceni ze mesece/leta. Morda bi bilo dobro raziskati trg, ce obstaja kaj novega, ki je skopiralo njihov model.

pikachu004 ::

libreus je izjavil:

strawman je izjavil:

Nekako me bolj vleče v b2g in b2b inovacije, par področij je že res zrelih za obrat na glavo.
Cathie Wood pa preverim, hvala.

PLTR, SFTW.


Obstaja kakšen model/formula, po katerem je PLTR (1B prometa) vrednoten na 39B in SFTW (nikjer še ni podatkov o morebitnem prometu) na 393M?

libreus ::

pikachu004 je izjavil:

libreus je izjavil:

strawman je izjavil:

Nekako me bolj vleče v b2g in b2b inovacije, par področij je že res zrelih za obrat na glavo.
Cathie Wood pa preverim, hvala.

PLTR, SFTW.


Obstaja kakšen model/formula, po katerem je PLTR (1B prometa) vrednoten na 39B in SFTW (nikjer še ni podatkov o morebitnem prometu) na 393M?

Bolj kot model, gre za projekcije.
PLTR je absolutna dolgoročna naložba za najmanj naslednjih 10 let.
SFTW ravno tako. Spac, ki se bo združil s podjetjem BlackSky. Prezentacija

kow ::

Model je, da to uporablja ameriski vojaski/security aparat. Kdor nadzoruje algoritme/informacije -> rules the world.

gruntfürmich ::

SPCE Virgin Galactic; je sedaj pravi čas za nakup?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
84 / 160
»»