» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
82 / 163
»»

demogill ::

Posledica oz. moja napaka da imam vecino v EV. Posledicno je pa da je cciv tudi dodatno zdrsnil zaradi gme. Tako cciv kot gme sta "spekulanta" ampak na zalost zarad tega trpijo tudi zdravi. Ampak z dobre strani moznost za poceni jutrisnje nakupe.

Fak pa sem rekel da nikol nebom sel na "dolgo" :) going back to intraday

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

raingarden ::

This dude nailed it!
/r/GME

gruntfürmich ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nlb-...

lastniki delnic na londonski borzi smo upravičeni do dividend NLB-ja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

draski ::

gruntfürmich je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nlb-...

lastniki delnic na londonski borzi smo upravičeni do dividend NLB-ja?


seveda... dividenda za 1 NLB GDR je enaka 1/5 dividende za 1 NLBR delnico

Zezz ::

Kaj je s tem marketom vse rdeče? Kolk časa še?

Bobo95 ::

Kdor je oddajal obrazec Doh-Div, kakšen info ste podali za US dividends pri zadnji točki?
"Uveljavljam oprostitev po mednarodni pogodbi (odstavek, člen)"

pingme ::

Bobo95 je izjavil:

Kdor je oddajal obrazec Doh-Div, kakšen info ste podali za US dividends pri zadnji točki?
"Uveljavljam oprostitev po mednarodni pogodbi (odstavek, člen)"


MP-št. 10/01 (10. člen Dividende)

raingarden ::

Vedno je šlo za boj med HS. Redditovci so bili le majhne ribice v igri velikih. Ampak...

The squeeze is inevitable. It got delayed many times, but no matter what data you look at, the outcome is always the same, everything points to this specific date. Also: Other Hedge funds smell blood. They can take out some of their biggest competitors as well as making billions and billions of dollars in the process. There couldn't be a bigger win win situation for them, than this one.


Link: /r/GME

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Zezz je izjavil:

Kaj je s tem marketom vse rdeče? Kolk časa še?


Si že pogruntal, zakaj je bilo čet in petek vse rdeče?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mirancar ::

baje so američani zvišal obrestno mero za obveznico na 1,5%, in je več večjih investitorjev prestavilo svoj denar iz delnic v obveznice, ker so dividende lih ene tolko, sam ne tvegaš market crasha

bobby ::

Ne skrbi zame, mene zanimajo taki pobje, ki se gredo investicije, potem jih pa 2 dni rdečih številk strese,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bobo95 ::

pingme je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

Kdor je oddajal obrazec Doh-Div, kakšen info ste podali za US dividends pri zadnji točki?
"Uveljavljam oprostitev po mednarodni pogodbi (odstavek, člen)"


MP-št. 10/01 (10. člen Dividende)

Najlepša ti hvala.

bedarije ::

Živijo! Trading noob tukaj. Imam eno vprašanje za vas prekaljene mačke, in sicer me zanima, katere aplikacije za investiranje priporočate?

Zanima me, ali sploh katera spletna oziroma mobilna aplikacija omogoča dejansko investiranje oziroma nakup delnic ali vse delujejo po principu CFD? Torej ali lahko s katero aplikacijo recimo dejansko kupim in si lastim delnice podjetij ali ETF (za razliko od samo longanja ali shortanja). Je ena od takih mogoče Saxo Bank. O tej sem sicer prebral veliko dobrega, ampak je za Slovence pri registraciji potreben depozit nad $10k, s čimer pa trenutno ne razpolagam. :D

Če se ne motim, npr. Fortrade, Libertex, eToro in podobne omogočajo samo CFD?

Hvala za odgovore! :)

demogill ::

bobby je izjavil:

Ne skrbi zame, mene zanimajo taki pobje, ki se gredo investicije, potem jih pa 2 dni rdečih številk strese,..

Pac treba razumet tud sam se pocutim malo nelagodno, sicer moja napaka da sem krenil v "long" ampak ja poglej trenutno je zelo neugodna situacija, tako da nihce nemore garantirat da bo jutri bolje, lahko pademo se bolj globoko. Ce imas zaprte pozicije se pa itak nimas za kaj sekirat

redtech ::

Zanimivo, da retail od decembra naprej ne moremo shortat z ETFi SQQQ UVXY...

gruntfürmich ::

katere ETF-je ali delnice imate izbrane za uran? morda rudnike ali trgovce ali kar Uranium Participation-Kanada?

gledam da je ena redkih kovin, ki še ni začela novega cikla rasti https://tradingeconomics.com/commodity/..., in ki bo v prihodnosti morda še zelo pomembna če bomo navalili na jedersko energijo.

nekaj izbire je, ampak še nisem pogledal tiste ki se lahko kupijo preko IB, najraje preko evropskih borz.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bobby ::

WELCOME TO THE DARK SIDE, WE HAVE COOKIES :)

50+ elektrarn je v postopku izgradnje (beri: jo mečejo skupaj), 160+ jih je v fazi papirologije in pripravljanja,..
Delež stroška goriva za elektrarno zajema okoli 2% celotnega stroška obratovanja, proizvodnja je majhna, da se rudnik pride v proces proizvodnje traja med 7-10 let, četudi je včasih že obratovala, torej do odprtja je več let, cca 35% pridelave urana na svetu je v Kazahstanu,...

Pa če upoštevaš še vse nacije, ki slepo verjamejo v popolno elektrifikacijo do 2030-2050,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Meni sta $DNN in $GLO.TO, ker imata prihodke in seveda Cameco in Kazatomprom. Sedaj ne bom šel notri, ker je reddit gang napumpal delnice x2, x3,.. mogoče proti konca leta, če bo kakšna korekcija!

Za več info lahko pogledaš CRUX INVESTOR je na youtubu polno intervjujev s temi firmami.

redtech ::

Racionalen nasvet glede urana

demogill ::

Glede da je tema o metalih Lynas Rare Earths Ltd (LYSCF) ...ce koga zanima.

libreus ::

Pozna kdo ozadje naše zakonodaje, zakaj nimamo možnosti imeti neobdavčeni varčevalni račun, kot ga imajo v Britaniji npr. ISA račun. Imajo letno omejitev, koliko lahko zaslužijo in ni obdavčeno.

Ascendor ::

libreus je izjavil:

Pozna kdo ozadje naše zakonodaje, zakaj nimamo možnosti imeti neobdavčeni varčevalni račun, kot ga imajo v Britaniji npr. ISA račun. Imajo letno omejitev, koliko lahko zaslužijo in ni obdavčeno.


Ker država želi prihodke iz dividend... In seveda prodaj, v kolikor spreminjaš portfelj... Povsod prislonijo skodelico.

belo mleko ::

ISA, k401... je za Slovence v tem trenkutku žal overkill. Večina niti plačilne liste ne razume, kaj šele pokojninske sisteme - takšnih bimbotov pa ISA zadeve ne zanimajo. Bi pa bil v vsakem primeru za državo to velik zalogaj.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

redtech ::

Pri nas imaš samo omejeno olajšavo pri dohodnini za 2 steber od zavarovalnic... donosi pa gotovo slabi.

Penzije so pod 60% za nekatere, za druge 80%. Ful pošten sistem..., bolje bi bilo imeti k401, da se vsak zase pobriga, država se za tebe ne bo.

Nemci mislim, da so že blizu 50%, ker se zgledujemo po njih bomo kmalu tam!

Vsi do 40. leta zato čim več vlagajte, če nočete biti reveži na stara leta.

libreus ::

Res neverjetno. Za nekaj sto EUR dobička moraš izpolnjevati na stotine (oz. število transakcij) vnosov v eDavke. Vsaj tukaj bi lahko bil nek threshold.

gruntfürmich ::

libreus je izjavil:

Pozna kdo ozadje naše zakonodaje, zakaj nimamo možnosti imeti neobdavčeni varčevalni račun, kot ga imajo v Britaniji npr. ISA račun. Imajo letno omejitev, koliko lahko zaslužijo in ni obdavčeno.

nekako se borijo za 3. pokojninski steber da bo 'dohodnina free', kot je menda normalna praksa v razviti evropi.
morda bo to kaj podobnega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

libreus ::

gruntfürmich je izjavil:

libreus je izjavil:

Pozna kdo ozadje naše zakonodaje, zakaj nimamo možnosti imeti neobdavčeni varčevalni račun, kot ga imajo v Britaniji npr. ISA račun. Imajo letno omejitev, koliko lahko zaslužijo in ni obdavčeno.

nekako se borijo za 3. pokojninski steber da bo 'dohodnina free', kot je menda normalna praksa v razviti evropi.
morda bo to kaj podobnega.

V kolikor bo to v naših rokah, super. :D

gruntfürmich ::

da, ampak verjetno se bo ta prihranek koristil šele ko boš v penziji, ne da boš prej ven jemal. drugače nima smisla.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BorutO ::

Če koga zanima ta delnica ...

redtech ::

BorutO je izjavil:

Če koga zanima ta delnica ...



Slabi časi za growth / visok PE

Vse večkrat slišim o migracijah iz growth -> value.

demogill ::

BorutO je izjavil:

Če koga zanima ta delnica ...


Majstr ocitno nisi na tekocem, market se trenutno potaplja ne ravno pravi cas za nakupe :) Bo treba se mal pocakat da vidmo kaj bo s situacijo, oz. da nekdo zbudi Sleepy Joea Bidena :)

grikos ::

Jaz pa mislim, da prihaja ravno pravi čas za nakupe...
Prijavi se na CAKE defi in zasluži 30 $ kriptovalute.
https://app.cakedefi.com/referral code: 772231

demogill ::

grikos je izjavil:

Jaz pa mislim, da prihaja ravno pravi čas za nakupe...

Ja lahko je to rect, ampak kdaj je po tvoje ta pravi cas? Kaj ce je tole sele zacetek

belo mleko ::

Kupiš enkrat na mesec, kot robot. Če bi v rani mladosti posvojil to strategijo in ne iskal dna in vrha bi bila danes penzija bližje.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

martincek1 ::

Ah... če kupiš zdaj v tem dipu za 10k, boš profitiral samo nekaj stotakov v primerjavi, če bi jih vrgel notri en mesec nazaj.
S tem, da zdaj ogromno ljudi išče dipe za vlaganje, pa cel čas spremljajo grafe, pozabljajo pa da čas=denar.

libreus ::

Ravno to - če bi bilo enostanvo tempirat trg, bi to vsi počeli.
Jaz kupujem dip že tri tedne... but the dip is getting deeper in denarja zmanjkuje. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

demogill ::

Raje nebi o teh "dipih" ki te lahko zblecejo samo se globje, pocakas na odboj oz. umiritev trga. al pa opcije.

redtech ::

@bobby Dodajaš gold minerje?! Danes -30% je v prihodnosti +50% :D

bobby ::

kot prvo nisem gold ampak silver,..
v letošnjem letu sem se odločil, da povečam segment urana,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

libreus ::

demogill je izjavil:

Raje nebi o teh "dipih" ki te lahko zblecejo samo se globje, pocakas na odboj oz. umiritev trga. al pa opcije.

... če kupuješ nad povprečno ceno, razumem - če pa si nižaš povprečje, pa ne razumem, zakaj bi šel še "globje"?

bobby ::

dodatno: kje si najdel -30% res ne vem,..
-kar iamm jaz gledan na +80% v tem trenutku.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Buggy ::

endava delnice pred pol leta 400 komadov za 50EUR zdej 90EUR..cakam realnih 200EUR cez tri leta, brez korekcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

redtech ::

bobby je izjavil:

dodatno: kje si najdel -30% res ne vem,..
-kar iamm jaz gledan na +80% v tem trenutku.


Srabro in platina se dobro držita (majhno presenečenje), nekako gresta v smeri ostalih industrijskih surovin, medtem gre zlato v obratno smer

Gold minerji so -30% in še padajo, zato sem mislil, da mogoče dodajaš na to stran! :)

Pri uranu se tako igra?

Phase1: buy stocks (and derivatives) of uranium companies
Phase2: buy a lot of Uranium Participation and Yellow Cake to push the share price above their NAV ==> Uranium Participation and Yellow Cake buy more U3O8 (and UF6 for Uranium Participation) ==> U3O8 price goes higher
Phase3: buying U3O8 directly in the spotmarket ==> U3O8 price goes even higher ==> U3O8 price through carry traders becomes more expensive then U3O8 through LT contracts ==> utilities are forced back to the negotiation table for LT contracts!

Yellow Cake just announced its intention to raise a minimum of 110 million USD to purchase at least 3,5M lbs of physical uranium under agreement with Kazatomprom at a price of 28,95$/lb
That's 3,5M lbs less for utilities!

Next Uranium Participation...
After that Phase3...
And maybe a repeat of phase2 next year

$NXE $CCJ $DNN $UUUU $URG

tt33 ::

Mi lahko kdo po kmečko razloži, kaj je finta delnic, ki imajo v imenu "ADRs"? Bral sem, da naj bi to omogočalo tujim firmam, da kotirajo na borzah v ZDA, ampak mi ni jasno, zakaj so potem take delnice na nemški borzi v EUR. Recimo:

https://www.boerse-frankfurt.de/equity/...
https://www.boerse-frankfurt.de/equity/...

Je tu kakšna finta, sploh za dolgoročno investiranje?

gruntfürmich ::

gledam zgodovinsko gibanje cene delnic IBM in General Electric, in se mi zdi da še imata dosti prostora za rast.
je kdo podrobneje pogledal, kako firmi poslujeta, če ste kupovali te delnici? sam tega ne znam najbolje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Isotropic ::

GE bo zdaj verjetno doživel boom zaradi novih vetrnic

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

Isotropic je izjavil:

GE bo zdaj verjetno doživel boom zaradi novih vetrnic

Lahko poveš kaj več o tem?

pingme ::

gruntfürmich je izjavil:

gledam zgodovinsko gibanje cene delnic IBM in General Electric, in se mi zdi da še imata dosti prostora za rast.
je kdo podrobneje pogledal, kako firmi poslujeta, če ste kupovali te delnici? sam tega ne znam najbolje...


Sam imam IBM, ampak zgolj zaradi dividend. Prihodki iz leta v leto padajo, potencial za rast je cloud oz. nakup RedHat, poslovanje je sicer stabilno, tako da je naložba kot taka je safe, ne pričakuj pa nekih velikih dobičkov iz kapitala oz. povečanja marketcap. V primeru crasha pa tudi ni bojazni za nek pretiran padec, tako da če si zadovoljen s kakšnimi 5-7% letno je čisto ok (večina odpade na dividende, ki so 5% letno glede na trenutno ceno). Pa napovedan je razdelitev v NewCo. To je skratka naložba za vsaj 10 let.

pikachu004 ::

gruntfürmich je izjavil:

gledam zgodovinsko gibanje cene delnic IBM in General Electric, in se mi zdi da še imata dosti prostora za rast.
je kdo podrobneje pogledal, kako firmi poslujeta, če ste kupovali te delnici? sam tega ne znam najbolje...


IBM:
10 letna prodaja: padec iz 107 milijard na 73.
10 letni dobiček: padec iz 16 milijard na 6.
Current Ratio: ~1
P/E: 20
Payout Ratio: 100
Dividenda je sicer 5%, ampak na račun izplačila celotnega dobička.

GE:
10 letna prodaja: padec iz 142 milijard na 79.
10 letni dobiček: padec iz 14 milijard na 5.
Current Ratio: ~1.6
P/E: 22

Če ni rasti prodaje in dobička niti ne gledam dalje. So boljše priložnosti :)

pingme ::

Tako slabo ni kar se IBM tiče.
EPS za 2020 je $8.67, free cash flow na delnico pa $16.8, tako da je izplačilo dividende 75%, ker je bilo slabo leto.
Za naslednje leto je napovedan dobiček v rangu $11 na delnico, kar pomeni PE 11.7.
««
82 / 163
»»