» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
53 / 160
»»

buttcrack ::

njih vprašaj...

sicer pa vsi, ki premoremo vsaj malo ZKP, smo tvoje pisarije dojeli kot utajo davkov, ker si tako zastavljal vprašanja...
če imaš v tekočem letu kakršnokoli prodajo, jo moraš do konc februarja prijavit, in ne šele takrat ko se tebi kocina dvigne.

kako imajo pa vpogled v te zadeve, se pa tebe konec koncev niti ne tiče, upoštevaj zakonodajo pa bo, da ne bo slučajno čez par let grda država spet #inkasant!

adut81 ::

Pozdravljeni, evo da vas malo pozdravim, še vedno trgujem, moj račun še vedno vredu. Nisem pa več tako aktiven kot na začetku, ko sem hotel ujeti ta utrip trga, da se čim več naučim. Sedaj se zabavam malo z poceni delnicami kot so PLUG;NIO;GNUS držim že kaka dva meseca.
Vse najboljše vam želi adut.

L.p

redtech ::

@bobby si kaj na tekočem zakaj se silver ne ustavi, ponavadi naj bi bil ta počitniški čas v zatonu?

bobby ::

Nysx:nxk
Morda vredno za ogled,..

Disclaimer: kupujem pocasi ze dlje casa

Letos nima nobene veze s pocitnicam.
Poglej trge,... Vse gre gor, nima veze kaj... Vprasanje je samo, kdo bo obupal prej.
Srebro itak zaostaja big time v primerjavi z vsemi zadnjih 10let. In kot imas kamen na elastiki, na eni strani drzis elastiko in posljes kamen stran, ko se vraca, se bo vrnil zelo hitro in mocno.

Lahko na svoje naredis manjsi elaborat,, seminarsko ce zelis, pa me na PM kontaktiras s tvojimi ugotovitvami.
Definitivno pa nobenemu, ce se bodo javili, ne vem, ne povem, kaj morajo narediti, da bodo na boljsem.

Rezkiraj 2 uri svojega casa, youtube, internet, najdi nekaj in isci tudi, zakaj ne srebro,.. Edino na kar se skoncentriraj je na rezultate zadnjih 5 let. Potem pa ti meni povej, zakaj NE srebro.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Četitajmo w1 za lep sklad za upokojitev. Verjetno ima okoli 200 kosov delnic, kar je lep bonus za stara leta, če ne bo pozabil prodati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

chrush ::

Eno vprašanje. Ali je mogoče koga od vas že kdaj kdo klical iz podjetja nessfx? Mene so danes kontaktirali, sicer nisem vprašal, od kje jim moji podatki, vendar so mi ponudili, da v kolikor odprej vsaj micro account v minimalnem znesku 500€, imam osebo, ki me občasno kontaktira in mi predlaga trejde. Načeloma s tem nimam težav, ker se na koncu še vedno odločam sam. Pa še to, gre za delnice, sam sicer trgujem samo forex.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

sergo ::

Iscem podjetja za dolgorocno investiranje iz podrocja:
- avtonomna voznja
- gaming
- UI
-E-commerce
-5G
Podjetja kot Nvidia. Kaksni predlogi?

sergo ::

bobby je izjavil:

Se eden, za katerega se splaca oko vreci pa kakega jurja ali dva,..
Nyse:gpl



Kolikor vidim imajo rudnike v Mehiki, Braziliji in Peruju. Sam dolgorocno nebi investiral ravno zaradi tega, saj te drzave niso v Swap line-u z ZDA, kar zna bit velik problem ko bo dolar zacel kosit vse pred sabo. Raje kaksen rudnik v Canadi ali Avstraliji, te drzave imajo Swap line

Kvinta ::

Tu ste sami taki ko ste že 5x v penziji:))
A.C.A.B

bobby ::

sergo je izjavil:

bobby je izjavil:

Se eden, za katerega se splaca oko vreci pa kakega jurja ali dva,..
Nyse:gpl



Kolikor vidim imajo rudnike v Mehiki, Braziliji in Peruju. Sam dolgorocno nebi investiral ravno zaradi tega, saj te drzave niso v Swap line-u z ZDA, kar zna bit velik problem ko bo dolar zacel kosit vse pred sabo. Raje kaksen rudnik v Canadi ali Avstraliji, te drzave imajo Swap line


Se strinjam s tabo. zato nekako ciljam med 5-7% porftelja v gpl

Kvinta je izjavil:

Tu ste sami taki ko ste že 5x v penziji:))


Ne ampak imam svoj cilj, razmišlat s svojo glavo in ne čakat na penzijo in se potem zanašat na džavo,.. in stokat, da si 40let delal pa imaš minimalca,..
že tedva grafa ti trenutno lahko povesta marsikaj pa je razlike samo 20let

https://www.bullionbypost.eu/gold-price...
https://www.bullionbypost.eu/gold-price...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

bobby ::

dodatek:
čez 2 leti v uran,..
thats my plan,.. And I have one,. za razliko od 0% ostalih oseb, katerih je plan delat 40let pol pa penzija,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Gone ::

Dej tele tvoje grafe za zlato primerjaj z dow al pa s&p 500....

bobby ::

Izvoli:
sp500 vs gold
https://www.macrotrends.net/1437/sp500-...

dow vs gold
https://www.macrotrends.net/1378/dow-to...

whats your point?

dodatek, bodi pozoren na sivo obarvano cono,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Gone ::

Moj point je, da smo zdejle v rastočem delu tvojega zadnjega grafa, not je sicer covid anomalija, sam do .com bubla je še daleč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

bobby ::

me veseli, da gledaš samo graf in si ga interpretiraš, da mora it še višje kot v .com balončka,.. ampak 2008 balonček se je marsikaj spremenilo v primerjavi z reševanjem .com.
brez zamere ampak moje mnenje je, da preozko gledaš.
recimo, da upoštevaje tedva grafa, recimo dow,..
predpostavka, da DOW ostane tam kjer je, torej na 26500usd, razmerje dow/gold pa pade na 2,5,.. torej prileze cena unče zlata na 10600usd (smeh)
ok, vzemiva drugače, da DOW pade na razmerje 2,5, potem mora DOW pasti na 4500usd ali po domače za PADEC za 83% (zopet smeh)
tretja predpostavka, na katero ti ciljaš, da gold ostane 1800usd in DOW/gold naraste na 41,8 (kot je bila pri .com mehurčku) pomeni, da mora DOW prilest do 75200usd (resno smeh) Je možno ampak z močno devalvacijo usd, hiperinflacijo, kar pa avtomatsko pomeni višanje vrednosti zlata.

kaj se ti zdi bolj verjetno?

ps: skala je logaritimčna,...)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Gone ::

Nič od zgornjega, glede na trenutno dogajanje pa menim, da bo razmerje še kar nekaj časa lezlo navzgor - zlato se bo sukalo okol 1500-2000, borze bodo šle pa še gor, seveda z vmesnimi padci, ampak takrat bo tudi zlato padalo. Ne verjamem v zlato kot dolgoročno naložbo.

bobby ::

Kako nič od zgornjega? izberi razmerje pa pomnozi,.. četudi zlato pade na 1000 pa pride zadeva na razmerje 1/41 kot je bilo leta 2000, smo pri DOW=41000usd
Glede na tvoje napisano si izbral milejšo versijo moje tretje predpostavke:
zlato na 2000k recimo razmerje dow/gold 1/15 pomeni Dow= 30000usd
zlato na 2000k recimo razmerje dow/gold 1/20 pomeni Dow= 40000usd
zlato na 2000k recimo razmerje dow/gold 1/25 pomeni Dow= 50000usd
.
..
...
Sorry, ampak odgovor "nič od zgornjega" boš moral popravit.
Me veseli, da sem najdu "beliverja" v DOW/sp500 ker sem jaz trenutno SILVER, ne gold (gold izpostavljam samo zato, ker je ljudstvu bolj poznan).
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Gone ::

Saj sem ti napisal v kaj verjamem - da bo čez deset let bistveno zlato bistveno manj zraslo kot bo s&p in da je zato nesmiselno vlagati vanj. Zlato lahko morebiti pridobi malo na kratki rok, zleze do 2000 hkrati pa s&p pade. Recimo v primeru zmage Bidena na volitvah, ampak v roku 10-15 let bo razmerje nižje kot je sedaj. Zlato je out.

Srebdo pa takisto, le da je še dosti bolj volatilno in ga igralci zelo radi šibajo gore dole. Je za trgovat, ne pa vlagat. Kolk folka sem se jaz naposlušal 2008 da bo zlato zdaj zdaj na 4k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

gruntfürmich ::

zakaj mislite da bo s&p višje? zakaj ne more deliti usodo japonske, pa še morda katere druge dežele?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gone ::

ker fed ni japonska centralna banka in se ne bodo leta in leta ( se že zdaj niti približno ne) držali restriktivne politike. In ker je usa predsednik zelo odvisen od borznega trga.

rini ::

MRNA danes precej obeta, če mogoče kdo išče val za dnevni zaslužek.

Machete ::

Prepozno. Po 15%+ jaz ne bi kupil za daily gain :S
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

rini ::

Zaprlo se je dan prej pri 71, odprlo pri 74 in takoj padlo na 71 ter končalo pri 75. (+4,5%).

Tako da bo podobno verjetno tudi tokrat začetni padec, vrh je pa lahko visoko tudi +20%. Nekateri na slotech lovijo tudi manjše procente. Sicer pa kot vedno ni garancije za karkoli. Sam sem že dolgo notri.

JudyLarose ::

garfy je izjavil:

Jaz bi ene 10000 vložil za začetek, sem msilil kupit mal googla, linkedin, amazon, ford, harley davidson itd

a kdo kaj služi s tem, al je kdo izgubil veliko?

Ključni odvzemi. Kratek in izkrivljajoč (S&D) se nanaša na neetično in nezakonito prakso, ki vključuje skrajšanje zalog in nato širjenje govoric v poskusu znižanja njegove cene. Trgovci z raziskavami in razvojem manipulirajo s cenami delnic, ki pogosto izvajajo akcije na spletu, da bi znižali ceno ciljnih delnic.

redtech ::

@bobby ne najdem nyse:nxk si se zatipkal
in si mislil EXK? Ti bi moral svojo temo odpret, da lažje sledimo tvojim idejam.

Ker je spot že pri 19$ bi raje namesto bullion vlagal v manjše minerje, ki še niso eksplodiral kot recimo PAAS in GPL, EXK izgledajo dobre tarče, hvala za take koristne objave.

redtech ::

bobby je izjavil:

dodatek:
čez 2 leti v uran,..
thats my plan,.. And I have one,. za razliko od 0% ostalih oseb, katerih je plan delat 40let pol pa penzija,..


Čez 2 leti mogoče zato, ker Trump ni sprejel tistega predloga za stratežko pomembno surovino?

bobby ::

@redtech: https://finance.yahoo.com/quote/EXK
VEDNO preveri moje trditve in isci indikatorje, ki jih jaz morda spregledam!

Trump ima bolj malo pri tem, ja delcek je res ampak ni poglavitno to. Do 2025 se, kot sem v tej temi ze omenil, iztecejo vse pogosbe in bitka za dobavo po fiksni ceni zlse zacenja kar oa v tem trenutku pomeni premajhna proizvodnja, relaticno velike zalohe-trenutno ampak poglavitno je, da je veliko rudnikov zaprtih, lenteh pa ne mores zagnat iz dabes na jutri, kar pomeni premala dobava, zaloga pocasi poide, kolicina elektrarn se pa v celoatnem vidiku poveca, nekaj jih je trenutno v planu za zaprtje ampak jih vec prihaja novih online.
In pa uran je v primerjavi z ostalimi stroaki v clenu proizvodnje jedrske energije samo 2 procenta pod predpostavko 60usd na "pastetko". Tudi, ce naraste na 5% je to se vedno malenkost v primerjavi z ostalimi stroški kar pomeni cena na recimo lepih 120usd ali vec

@rini: te skoki, ki so nepovezani iz danes najutri, torej premarket se dvigne za 3% recimo ze v naslednjih parih dneh ali celo istem trgovalnem dnevu v veliki verjetnosti vrne na vrednost zakljucka pred skokom, da pokrije to luknjo in potem naprej. Poglej take skoke za nazaj pa jih bos videl, da jih je 90% pokritih. En namig.

Da smo si na jasnem, pri takih stavah ciljas samo na verjetnost, 100% je samo tvoja smrt nekje v prihodnosti, ostalo ao verjetnosti in te moras postavit na svojo stran.

Aja in ne, nobene svoje teme ker nisem guru ali karkoli ampak samo ena biljka, ki se giba v vetru ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

redtech ::

Kako analizirate delnice?

Sam uporabljam simplywall.st za iskanje, večinoma iščem bumerange med health in future (snowflake vzorec) to so lahko podjetja, ki še razvijajo obetaven produkt imajo dosti denarja in imajo lahko veliko rast v prihodnosti.

Večino podatkov pridobim že na samem simplywall-u sploh zanimivi so podatki o nakupih ali prodaji delnic insiderjev, torej ljudi v upravi.

Potem skočim še na yahoo finance pregledat pretekle novice in komentarje.

Če iz tega na hitro dobim dober občutek grem še na spletno stran podjetja pogledat poročila, pri mining podjetjih recimo proizvodnjo, stroške,...

Ostalo je odvisno od sreče :)

Ascendor ::

redtech je izjavil:

Kako analizirate delnice?

Sam uporabljam simplywall.st za iskanje, večinoma iščem bumerange med health in future (snowflake vzorec) to so lahko podjetja, ki še razvijajo obetaven produkt imajo dosti denarja in imajo lahko veliko rast v prihodnosti.

Večino podatkov pridobim že na samem simplywall-u sploh zanimivi so podatki o nakupih ali prodaji delnic insiderjev, torej ljudi v upravi.

Potem skočim še na yahoo finance pregledat pretekle novice in komentarje.

Če iz tega na hitro dobim dober občutek grem še na spletno stran podjetja pogledat poročila, pri mining podjetjih recimo proizvodnjo, stroške,...

Ostalo je odvisno od sreče :)


Torej jih analiziraš le 10 na mesec, ali imaš plačljivo verzijo?

redtech ::

Investor plan 80$/leto, vpogledi brez limita + screener

rini ::

yahoo finance je mrtva cona za nova podjetja, ki so recimo še v na gray trgu

redtech ::

Ja ni vse, je pa uporaben tudi za watchlist in price alert.

pikachu004 ::

@redtech: Kako analizirate delnice?

Moj način: Začnem na finviz.com. V screenerju najprej izberem sektor, nato pa:
- PE: < 20
- Sales growth past 5 years: positive
- EPS growth past 5 years: positive
- P/B < 2
Na začetku probam samo izločiti tista podjejta, ki me ne zanimajo. Izbral bi še current in quick ratio, ampak je problem ker ni teh podatkov za vsa podjetja. Tudi če podjetje ustreza mankajočemu kriteriju, ga potem ne pokaže med rezultati. Vedno primerjam podjetja iz istega sektorja, ker se finančna poročila razlikujejo med sektorji.

Po vrsti vpisujem potencialna podjetja v morningstar.com in preverim podatke za 10 let nazaj:

    Revenue
    Operating Income
    Net Income
    Dividends


Če je pri vseh kriterijih rast, brez večjih padcev, shranim 'key ratios' in ga uvozim v excel, v katerem imam pripravljeno tabelo za primerjavo podjetij. Podjetja nikoli ne izberem brez primerjave z drugimi, tudi če ustreza vsem kriterijem. Vedno je lahko kakšno še boljše.

Excel tabela izgleda nekako tako:

V vrsticah so kriteriji, v stolpcih podjetja. Primer tabele. Kriteriji za primerjavo:


    P/E (2019)
    P/E ( O profit last 3 y.)
    P/E ( O profit last 7 y.)
    P/E ( O profit last 10 y.)
    Operating income / revenue (last y.) %
    Operating income (O 7 y.) / revenue (O 7 y.) %
    Operating income (O 10 y.) / revenue (O 10 y.) %
    Dividend / stock price
    10 y. EPS growth (O last 3 y. / O first 3 y.)
    10 y. Net Income growth (O last 3 y./ O first 3 y.)
    10 y. Revenue growth (O last 3 y./ O first 3 y.)
    Operative Cash Flow per share / EPS
    (P/B)
    Assets / Liabilities
    Current ratio
    Share price / Working capital per share
    Debt / book value
    Debt / current assets
    ROA
    ROE
    ROI


Izberem meni najboljša. Od tu naprej analiziram finančno poročilo vsakega posebaj.
V bilanci uspeha me zanimajo izredni prihodki in odhodki (obresti, pokojninska blagajna, tečajne razlike, kazni,..).
V bilanci stanja: razmerja med sestavo sredstev, obveznosti in kapitala. Izogibam se pokojnineske blagajne. Primer: AT&T ima v letu 2019 18.79 milijard pokojninskih obveznosti ob 13.9 milijarde dobička. Pogledam, če ima podjetje zadržane prihodke (unearned revenue), ki se knjižijo med obveznosti. Npr. Microsoft jih ima za 37 milijard.
Denarni tok: dobiček podjetja primerjam z operativnim denarnim tokom, večji pomen dam slednjemu.

Sem pa začetnik, tako da še ne morem pokazati svojega grafa :)

redtech ::

@pikachu004 katere delnice dobiš čez tak filter, kakšen primer?

rini ::

to tudi mene zanima :)

pikachu004 ::

Evo, za primer sem vzel avtomobilska podjetja. VW, Daimler, BMW in Tesla (da bo primerjava bolj kontrastna :)

Primerjava podjetij

- P/E: upoštevana je trenutna cena delnice in pretekli dobički. Ker Tesla posluje brez dobičkov, sem vnesel vrednost 100 (lahko bi tudi 500 ali 1000, važno da se celice pravilno obarvajo).

Glede na rezultate me Tesla ne zanima. V enem prejšnjem postu sem naredil izračun, koliko prometa bi mogla narediti da bi ustrezala mojim kriterijem.

Pri ostalih treh grem skozi posamezne vrstice in probam ugotoviti zakaj podjetje odstopa od svojih prejšnjih/poznejših rezultatov in od konkurence. Zanima me, ali gre za enkratne ali ponavljajoče dogodke.

Operating income, revenue, net income

Volkswagen-ov primer iz leta 2015. Padec dobičkov kljub rasti prodaje zaradi afere Dieselgate. Izgleda da afera ni odvrnila kupcev, prodaja raste kot da se ne bi zgodilo nič.
Pri Daimlerju me zanima zakaj tako visok dolg in manj dobičkonosno zadnje leto. Posledično tudi nizki ROA,ROE in ROI, ki so bili v prejšnjih letih kot pri VW in BMW.
Za nadaljno analizo še nimam nekega enostavnega excela, bolj improviziram. Prilepim ko bo dokončano.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Ja se mi je kar zdelo, da bodo top firme. Jaz v avtomobilski veji spremljam Mazdo MZDA.Y :)

pikachu004 ::

redtech je izjavil:

Ja se mi je kar zdelo, da bodo top firme. Jaz v avtomobilski veji spremljam Mazdo MZDA.Y :)

'Top' firme zato, ker sem jih namenoma izbral za primer. Lahko v screenerju določiš:

Sales growth past 5 years: over 20% in market cap: under 2B pa dobiš majhna rastoča podjetja. V tabeli lahko primerjaš kar želiš. Lahko bi izbral Petrol, OMV, MOL in INA.

rini ::

@pikachu004
Sem upal, da nam boš predstavil kakega dragulja v nastajanju, ki si ga izluščil iz svetovnega trga.

V EU avtomobilsko industrijo ne bom vlagal, čeprav sem v Corona času imel vprašanje, kako zanimivo da Daimler celo razširja svojo bogato paleto vozil, medtem ko BMW odpušča delavce, Renault celo ukinja Megane razred.

TESLA bolj vidim kot tehnološko podjetje, sploh s temi velikanskimi zalogovniki elektrike in razvojem baterij. Če imamo polovico leta toploto in sončno energijo, drugo polovico leta pa mraz, bi se lahko v prihodnosti s to energijo greli pozimi in še vse ostalo.

bobby ::

bobby je izjavil:

@redtech: https://finance.yahoo.com/quote/EXK


Je kdo oko vrgel?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

No pa poglejmo, kako visoko bo danes moj porftelj poneslo ??
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sopomenka ::

Kaj vse pa imaš v potfelju?

bobby ::

Nekaj namigov sem ze dal v tej nitki, ni skrivnost pa, da je večina porftelja vezana na srebro.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

bobby je izjavil:

bobby je izjavil:

@redtech: https://finance.yahoo.com/quote/EXK


Je kdo oko vrgel?


Jao zamudil sem. Res moram denar imeti stalno na računu.

@bobby poznaš mogoče FLR, Fluor Corp., ima NuScale SMR reaktorje do 2025 naj bi bili operativni.

Srebro pa danes na 5 letni špici, kakšna je tehnična analiza za naprej.

Jaz mislim, da bo rasel še naprej dokler se ne postavi nazaj produkcija bakra, cinka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

bobby ::

@redtech : ne, ne poznam FLR,.. Se bom pozanimal.

Moja tehnicna analiza srebra,... Me ne zanima,.. Zacne prodajat delnice pocasi, ko srebro preseze doloceno ze zastavljeno mejo-glede tega imam nek drug problem, morda kdaj kasneje.

Kar imam jaz je njihova pridelava primarno srebro, ostalo so stranski produkti. Razen enega, kateri je primarni produkt vanadij in se srebro stranski produkt.
Ampak, da smo si na jasnem, ko bo srebro dosegel moj cilj, zacnem s prodajo, pocasi in se preusmerim v naslednj sektor, ki ga nihce ne mata (kot 2 leti nazaj zlato-srebro).

Za srebro imas se cas, ker je njegov potencial za moje pojme zelo visok.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sergo ::

@ bobby

Imaš kakšen dober namig za rudnike srebra izklujčno v Ameriki ali Kanadi?

Sam manjšam pozicije v Silvercorp Metals, ker imajo rudnike na Kitajskem, se mi zdi dolgoročno preveč rizično in pa da realiziram nekaj dobička.

bobby ::

bom javil ko predelam,...
je več faktorjev,.. poglavitni trenutno je ta, da Amerika lahko-će bo izvedla ne vem, zaseže rudnike,..
Trenutno se zadnji mesec ukvarjam ravno s kitajsko in kaj imajo, kamor lahko diverzificiram,...Silvercorp Metals je namig. Zakaj Silvercorp Metals?? imaš kake osnove al samo na blef nakup?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

bobby je izjavil:

bom javil ko predelam,...
je več faktorjev,.. poglavitni trenutno je ta, da Amerika lahko-će bo izvedla ne vem, zaseže rudnike,..
Trenutno se zadnji mesec ukvarjam ravno s kitajsko in kaj imajo, kamor lahko diverzificiram,...Silvercorp Metals je namig. Zakaj Silvercorp Metals?? imaš kake osnove al samo na blef nakup?


Zakaj bi zasedli rudnike, kaj bi s tem dosegli? To bi bil slab signal za demokracijo No.1 :)

hr_natakar ::

redtech je izjavil:

bobby je izjavil:

bom javil ko predelam,...
je več faktorjev,.. poglavitni trenutno je ta, da Amerika lahko-će bo izvedla ne vem, zaseže rudnike,..
Trenutno se zadnji mesec ukvarjam ravno s kitajsko in kaj imajo, kamor lahko diverzificiram,...Silvercorp Metals je namig. Zakaj Silvercorp Metals?? imaš kake osnove al samo na blef nakup?


Zakaj bi zasedli rudnike, kaj bi s tem dosegli? To bi bil slab signal za demokracijo No.1 :)


Na svetu se ze leta in leta odvijajo boji med silami za rudnike in ostala bogastva. Demokracija ne pomeni, da so vsi na svetu prijatli med sabo ampak da ljudstvo dolocene drzave sodeluje pri odlocanju. Morda si mislil na diplomacijo. Pozabil si, da je med tema drzavama trgovinska vojna.

Zgodovina sprememb…

sergo ::

bobby je izjavil:

bom javil ko predelam,...
je več faktorjev,.. poglavitni trenutno je ta, da Amerika lahko-će bo izvedla ne vem, zaseže rudnike,..
Trenutno se zadnji mesec ukvarjam ravno s kitajsko in kaj imajo, kamor lahko diverzificiram,...Silvercorp Metals je namig. Zakaj Silvercorp Metals?? imaš kake osnove al samo na blef nakup?



Silvercorp zaradi Balance Sheeta in bila je špekulacija, ker so rudniki na Kitajskem bili zaradi virusa zaprti. Dolgoročno mi je preveč rizično zaradi swap line-a, ker ga Kitajska nima, in lahko pod pretvezo ne zadostnih okoljevarstvenih standardov zaseže rudnike, da dobi dolarje.
««
53 / 160
»»