» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
52 / 160
»»

gruntfürmich ::

DB bo sigurno prišel v moj sklad, ampak trenutno imam nastavljen buy na 5€...

BCSman je izjavil:

A obstajajao tudi kakšni netrgovalni računi? Torej da nimaš nikakršnega namena se ukvarjat s trgovanjem, ampak le da delnice "ležijo". In da bi posledično bilo vodenje ceneje.
jst mislim da imaš na IB 2 možnosti: pravi-trgovalni račun in fiktivni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

This is fun.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Bobo95 ::

Tesline Q2 dostave presegle pričakovanja. Vse kaže na to, da bo to še en kvartal, ko so profitabilni. Kar seveda pomeni 4 zaporedne kvartale z dobičkom in pridružitev v s&p 500 index. Musk že draži short sellerje na twitterju :))

pikachu004 ::

Bobo95 je izjavil:

Tesline Q2 dostave presegle pričakovanja. Vse kaže na to, da bo to še en kvartal, ko so profitabilni. Kar seveda pomeni 4 zaporedne kvartale z dobičkom in pridružitev v s&p 500 index. Musk že draži short sellerje na twitterju :))


Lahko draži short sellerje, dokler prihahajo novi Robinhood investitorji :) Glede na precenjenost delnice, se mu to lahko hitro maščuje.
Price: 1,208.66
Shares Outstanding: 185,371,105
2019 total revenue: 24,58 B

Če kdo želi kupiti to delnico po P/E 10 pri trenutni ceni, bo moral počakati na dobiček v višini ~22,39 B, kar je skoraj višina lanskega prometa.
Ko doseže teh 22,39 B pa: povprečna Net Profit margin v avto industriji je ~5%. Torej čakamo na Teslin letni promet v višini 447 B.
Za primerjavo: promet Volkswagen-a je bil lani 230 B.

pingme ::

pikachu004 je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

Tesline Q2 dostave presegle pričakovanja. Vse kaže na to, da bo to še en kvartal, ko so profitabilni. Kar seveda pomeni 4 zaporedne kvartale z dobičkom in pridružitev v s&p 500 index. Musk že draži short sellerje na twitterju :))


Lahko draži short sellerje, dokler prihahajo novi Robinhood investitorji :) Glede na precenjenost delnice, se mu to lahko hitro maščuje.
Price: 1,208.66
Shares Outstanding: 185,371,105
2019 total revenue: 24,58 B

Če kdo želi kupiti to delnico po P/E 10 pri trenutni ceni, bo moral počakati na dobiček v višini ~22,39 B, kar je skoraj višina lanskega prometa.
Ko doseže teh 22,39 B pa: povprečna Net Profit margin v avto industriji je ~5%. Torej čakamo na Teslin letni promet v višini 447 B.
Za primerjavo: promet Volkswagen-a je bil lani 230 B.


USA delnice in P/E 10 itak ne gresta skupaj, razen če gledaš kakšne banke, turizem, nafta... podjetja, kjer se gleda lanskoletni E ;-)

pikachu004 ::

@pingme, to je bil samo primer, kako cena delnice Tesle ne gre skupaj z vrednostjo podjetja. Hipotetično vprašanje: bi kdo kupil celotno podjetje po trenutni tržni ceni? Verjetno ne. Zakaj bi potem kupil nekaj delnic? Ker upa, da jih bo nekdo kupil po še višji ceni.

pingme ::

pikachu004 je izjavil:

@pingme, to je bil samo primer, kako cena delnice Tesle ne gre skupaj z vrednostjo podjetja. Hipotetično vprašanje: bi kdo kupil celotno podjetje po trenutni tržni ceni? Verjetno ne. Zakaj bi potem kupil nekaj delnic? Ker upa, da jih bo nekdo kupil po še višji ceni.


Seveda se strinjam, da je cena (zelo) pretirana. Realna bi bila, če greš sedaj na parkirišče, prešteješ vse VW, Audi, Seat, Škoda, BMW in MB avtomobile (pa še kakšnega Forda zraven) in verjameš, da bo najkasneje čez 10 let na tem parkirišču toliko Tesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

w4nkst4 ::

prenapihnjeno do amena, realna cena delnice je verjetno nekje med 200-500 EUR.

pikachu004 ::

@pingme: ja. Potem pa še to: kaj bo vir potrebne električne energije za vse te Tesline avtomobile ?

belo mleko ::

gruntfürmich je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:



Imam precej dobro idejo tocno kje bi lahko bili odlicni dolgorocni nakupi.


Pa malo napiši no.

jst sem fokusiran na evropske delnice, ki so kar nizko. par jih je tudi skoraj v dolgoročnem podnu. takšne imajo po mojem velik potencial za rast.


Kaj pa če so v podnu, ker so slaba, nimajo perspektive etc? Kot bi Buffett rekel, bolje kupiti dobro podjetje po dragi ceni kot slabo podjetje po dobri ceni. Amen Warren.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

pingme ::

belo mleko je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:



Imam precej dobro idejo tocno kje bi lahko bili odlicni dolgorocni nakupi.


Pa malo napiši no.

jst sem fokusiran na evropske delnice, ki so kar nizko. par jih je tudi skoraj v dolgoročnem podnu. takšne imajo po mojem velik potencial za rast.


Kaj pa če so v podnu, ker so slaba, nimajo perspektive etc? Kot bi Buffett rekel, bolje kupiti dobro podjetje po dragi ceni kot slabo podjetje po dobri ceni. Amen Warren.


No, no, ne pretiravaj - tega (po dragi ceni) Buffet pač ni rekel, ampak fair price ;-)

It's far better to buy a wonderful company at a fair price than a fair ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

pingme ::

Ampak ... Tesla vsaj ima produkt, kaj pa Nikola, to je šele nateg.

pingme ::

pikachu004 je izjavil:

@pingme: ja. Potem pa še to: kaj bo vir potrebne električne energije za vse te Tesline avtomobile ?


Seveda. Če vzamemo recimo Slovenijo - tudi če se zgradi recimo še dva bloka jederske, pa nadgradi kablovje, da bo možen prenos vse te energije (kar nismo sposobni v parih desetletjih, po moje), bo treba vse to na koncu vračunati v ceno elektrike. Poleg tega je proračun zelo odvisen od samih trošarin in davkov na bencin in dizel (ko pripelje gorivo v Luko Koper je to 1/3 tistega kar plačaš na črpalki, ostale 2/3 so pa trošarine in ddv) in temu se nobena država ne bo kar tako odpovedala. Posledično bo na koncu polnjenje elektrike na hitrih polnilnicah bistveno dražje kot bencin (kar je marsikje že danes, preverite cene na Teslinih polnilnicah v Nemčiji), polnjenje na domačih priključkih bodo pa tudi nekako morali regulirali, da ne boš mogel kar tako zaobiti trošarin (tudi z domačo sončno elektrarno ne). Tesla sicer računa, da bo vsak avto postal tudi zalogovnik, ki bo oddajal nazaj v omrežje, ampak ... bomo videli, v igri je ogromno denarja in upati, da bo vse tako kot so si zamislili (oz. si je Elon), je podobno kot če verjameš, da bo bitcoin zamenjal vse fiat valute in bodo banke propadle.

Lonsarg ::

Brez skrbi da drzava bo hotela trosarine od avtomobilske industrije, ampak elektriko je pretezko obdavcit. Namesto tega bodo luknjo zapolnili drugace, bodisi dodatni davki ob nakupu avta, bodisi vinjeta na kilometre, bodisi drazji tehnicni,... nekaj se bodo zmislili, ne bo pa trosarine na elektrikk ker ni sans da reguliras kje je bil kak avto napolnjen.

Hitre polnilnice pa bodo najbrz res drage ker ni elektro omrezja ob cestah niti za 5% ljudi. Torej bodo te polnilnice zgolj za potovanja, 99% pa se bo tankalo doma(ozirima na podjetjih v primeru tovornih vozil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rini ::

Apple

Almost half of Warren Buffett's Berkshire Hathaway portfolio is now composed of a single stock

Berkshire now owns more than $91 billion in Apple shares, representing 43% of the conglomerate's entire portfolio

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sakpre ::

Kateri index priporočate (EUR) za samo par tehnoloških podjetij (Apple, Microsoft) in da je po možnosti Accumulated?

Ascendor ::

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.

bobby ::

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.


Saj je logično, glede na naslovnico cnbc strani,..
Preberi celo stran ne samo ošvrknit številke pa bo svet bolj razumljiv.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jakanov ::

sakpre je izjavil:

Kateri index priporočate (EUR) za samo par tehnoloških podjetij (Apple, Microsoft) in da je po možnosti Accumulated?

QDVE - SP 500, IT sector only.

Ascendor ::

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.


Saj je logično, glede na naslovnico cnbc strani,..
Preberi celo stran ne samo ošvrknit številke pa bo svet bolj razumljiv.


Seveda je logično, kar pa ni logično je tole:
Berkshire now owns more than $91 billion in Apple shares, representing 43% of the conglomerate's entire portfolio

Apple je daleč od "43% of the conglomerate's entire portfolio" za Berkshire Hathaway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

bobby ::

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.


Saj je logično, glede na naslovnico cnbc strani,..
Preberi celo stran ne samo ošvrknit številke pa bo svet bolj razumljiv.


Seveda je logično, kar pa ni logično je tole:
Berkshire now owns more than $91 billion in Apple shares, representing 43% of the conglomerate's entire portfolio

Apple je daleč od "43% of the conglomerate's entire portfolio" za Berkshire Hathaway.

¸

Pozanimaj se, kdaj je BH kupoval vse te delnice, kolika je bila takratna vrednost.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ascendor ::

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.


Saj je logično, glede na naslovnico cnbc strani,..
Preberi celo stran ne samo ošvrknit številke pa bo svet bolj razumljiv.


Seveda je logično, kar pa ni logično je tole:
Berkshire now owns more than $91 billion in Apple shares, representing 43% of the conglomerate's entire portfolio

Apple je daleč od "43% of the conglomerate's entire portfolio" za Berkshire Hathaway.

¸

Pozanimaj se, kdaj je BH kupoval vse te delnice, kolika je bila takratna vrednost.


Ker tako deluje ocenjevanje portfelja, ja...

bobby ::

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

Ascendor je izjavil:

bobby je izjavil:

https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway...

Samo tu zraven mankajo podjetja, ki jih ima Berkshire Hathaway v 100% oz. večinski lasti.


Saj je logično, glede na naslovnico cnbc strani,..
Preberi celo stran ne samo ošvrknit številke pa bo svet bolj razumljiv.


Seveda je logično, kar pa ni logično je tole:
Berkshire now owns more than $91 billion in Apple shares, representing 43% of the conglomerate's entire portfolio

Apple je daleč od "43% of the conglomerate's entire portfolio" za Berkshire Hathaway.

¸

Pozanimaj se, kdaj je BH kupoval vse te delnice, kolika je bila takratna vrednost.


Ker tako deluje ocenjevanje portfelja, ja...


Da, prav imaš,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sakpre ::

jakanov je izjavil:

sakpre je izjavil:

Kateri index priporočate (EUR) za samo par tehnoloških podjetij (Apple, Microsoft) in da je po možnosti Accumulated?

QDVE - SP 500, IT sector only.


Hvala lepa za info. Samo mi je kar visoka cena za index. Kakšen nasvet ali lahko kupim polovico oziroma del?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sakpre ()

pingme ::

sakpre je izjavil:

jakanov je izjavil:

sakpre je izjavil:

Kateri index priporočate (EUR) za samo par tehnoloških podjetij (Apple, Microsoft) in da je po možnosti Accumulated?

QDVE - SP 500, IT sector only.


Hvala lepa za info. Samo mi je kar visoka cena za index. Kakšen nasvet ali lahko kupim polovico oziroma del?


Nasvet - ponovno poglej ceno ;-)

jakanov ::

sakpre je izjavil:

jakanov je izjavil:

sakpre je izjavil:

Kateri index priporočate (EUR) za samo par tehnoloških podjetij (Apple, Microsoft) in da je po možnosti Accumulated?

QDVE - SP 500, IT sector only.


Hvala lepa za info. Samo mi je kar visoka cena za index. Kakšen nasvet ali lahko kupim polovico oziroma del?


11,88€ ti je preveč?

redtech ::

Gotovo je videl, da je index na vrhu s ceno. Jaz bi sedaj vlagal v indexe, ki so izgubili in ne tiste, ki so se še bolj napihnili :)

Machete ::

Nemčija bo rastla. DAX je imho ena opcija za nek delež portfolija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

redtech ::

Pomoje tudi dobra opcija za te čase so REIT etfji, nosijo ti lepe dividende in niso na rekordnih vrednostih, tako da imaš še tukaj potencial.

Ko bi vsaj na banki lahko dobil stanovanjski kredit za take etfje :)

Machete ::

Tvoja želja je hkrati tudi odgovor, zakaj ne moreš.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

redtech ::

They keep me low :) 4.5%, 8 let

Bobo95 ::

V katere REITs pa kaj vlagate?
Moram povečat nepremičnine v portfelju. :)

bobby ::

Se eden, za katerega se splaca oko vreci pa kakega jurja ali dva,..
Nyse:gpl
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Kak poseben razlog, ali samo ker je na spodnjem delu vala?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobby ::

Da, stanje na trgu, branje poročil, vodstvo, načrti v bodoče,..

discalimer: počasi kupujem njih delnice zadnje 2 leti, pričakovanje naraščanje cene srebra,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Jaz imam en del portf. GOLD. Isto rudniki po celem svetu. Verjetno suženjsko. Močna hiša.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobby ::

To je etf? dej mi oznako, da pregledam, kaj imajo v porftelju in kolk.

Nimam nič v nobenih skladih, takih ali drugačnih. Sam delam svoj "sklad"
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Machete ::

https://finance.yahoo.com/quote/GOLD?p=...
Ni etf, delnica je.
Graf zgleda, da bo downfall.. :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobby ::

Aja Barrick Gold imaš to,.. kar drži, ne prodajaj,.. Imam tudi jaz nekaj notri.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Hustla ::

Jaz imam pa eno vprašanje in sicer me zanima ali ima davčni urad vpogled v tvoj portfolio oziroma v tvoj Brokerage račun? Jaz bi rekel da ne vendar nisem prepričan. Oni imajo vpogled samo v tvoj bančni račun in vpogled glede prilivov. Imam prav? Se pravi dokler jaz denarja ne izplačan na svoj bančni račun nimajo oni kaj tečnarili?

anketar ::

yes

Hustla ::

anketar je izjavil:

yes


Si lahko prosim bolj natančen? Ali želiš povedati da imam prav ali kaj drugega? Se pravi imajo oni vpogled samo v bančne izpiske in ne moj portfolio? Njih zanima samo, ko si denar izplačam na svojo bančno kartico? Hvala za odgovor.

Gone ::

poiskusi tako pa boš najkasneje v enih 3 letih videl. Temu se reče utaja davkov. Je bilo že parkrat povedano pa še kar uletavate s takšnimi idejami. Če imaš brokerja v kakšni obskurni državi ti bo mogoče ratalo, če v eu pa bo furs hitro izvedel.

BorutO ::

Imam resno vprašanje, in bi bilo dobro, da mi odgovorite samo tisti, ki se dejansko z delnicami ukvarjate. Zelo si želim kupiti delnico Tesle. Kje bi jo lahko kupil, brez, da bi bil kakšen posrednik vmes?

Pred leti sem hotel preko Saxobank kupiti delnico Microsofta, vendar sem si kasneje premislil, ko so me iz Saxobanka klicali in mi gnjavili na veliko vsakih par dni in me poskušali na vse možne načine prepričati, da kupim delnico in naj ne poslušam žene? Kakšen strokovni nasvet je pa to? Itak, da mi žena ni ničesar rekla, ampak zaradi nestrokovnega svetovalca ali kaj je že pač bil ta človek, sem si kasneje premislil, zato nočem nobenega posrednika zraven, res pa je, da nimam nobenih izkušenj z delnicami.

In če je zraven posrednik, kakšen delež ti na koncu pobere?

pumaxx ::

Če zastavljaš takšna vprašnja, potem je res bolje da se držiš nasvetov žene.

Hustla ::

Gone je izjavil:

poiskusi tako pa boš najkasneje v enih 3 letih videl. Temu se reče utaja davkov. Je bilo že parkrat povedano pa še kar uletavate s takšnimi idejami. Če imaš brokerja v kakšni obskurni državi ti bo mogoče ratalo, če v eu pa bo furs hitro izvedel.


In kako si ti prišel do utaje davkov? Zveniš precej histerično. Kar jaz sprašujem je nekaj povsem drugega in če bom kdaj želel izplačati denar bom to moram jasno povedati davčnemu uradu. Dokler imam denar na delnicah si z njim ne morem kupiti ničesar, šele ob izplačilu lahko z njim razpolagam tako, da ne vem kje ti tu vidiš utajo davkov? Mene samo zanima če ima Furs vpogled v tvoj portfolio ob vsakem nakupu. Ko denar izplačaš pa jasno plačaš davek tako da ponovno ne vem kje ti vidiš utajo davkov? Mislim da kar želim vprašati je to, da ali ima Davčni urad tvoj portfolio na seznamu in lahko v njega posega?

Gone ::

dej se sprenevedaj no, al pa nisi povsem gladek da sprašuješ če lahko furs posega (?!) v tvoj portfolio...Ima pa vpogled nakupov in prodaj tako da dela štih probe pri napovedih. Napoved pa moraš oddati vedno ko prodaš v prejšnjem letu neglede ali si izplačaš na tekoči račun al pa ti ostane na broker accountu in/ali si kupiš druge delnice. Pa sploh nisi prvi v tem threadu ki to sprašuje in misli, da mu ni treba nič prijavit dokler si ne izplača na bančni račun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

rini ::

INO bo verjetno spet dobil pomoč iz naslova “operation warp speed”

Hustla ::

Gone je izjavil:

dej se sprenevedaj no, al pa nisi povsem gladek da sprašuješ če lahko furs posega (?!) v tvoj portfolio...Ima pa vpogled nakupov in prodaj tako da dela štih probe pri napovedih. Napoved pa moraš oddati vedno ko prodaš v prejšnjem letu neglede ali si izplačaš na tekoči račun al pa ti ostane na broker accountu in/ali si kupiš druge delnice. Pa sploh nisi prvi v tem threadu ki to sprašuje in misli, da mu ni treba nič prijavit dokler si ne izplača na bančni račun...


Spet kar nekaj na pamet govoriš, zdaj se že sprenevedam. Lepo da si odgovoril na moje vprašanje, kljub temu ti ni potrebno biti tečen in pameten. Če bi vedel nebi spraševal tako, da ti ni potrebno pisati komentarjev v stilu da nisem gladek. Zaenkrat nisem prodal še nič in niti nimam namena prodajat (long term investment), ampak gre zgolj za nakup pa še to v precej majhnem obsegu. Mi je všeč da nisem prvi v tem threadu ki to sprašuje, očitno nisem edini ki ga to zanima.

Edit: In kako imajo oni vpogled o nakupih in prodajah? Ali jim te informacije posreduje broker?
««
52 / 160
»»