» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
160 / 163
»»

Spura ::

Alfa Dog je izjavil:

khm,... davkomat, khm
https://davkomat.si/
Pa se teli https://edavki.rešitve.si, pa verjetno se kdo. Jst imam pa lasten software, ki ga edino jaz uporabljam.

FireSnake ::

Alfa Dog je izjavil:

khm,... davkomat, khm
https://davkomat.si/


Vidim, da jaz nisem edini, ki je naletel na ta problem.
Zadeva, žal, ne podpira Degiro.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

energetik ::

Da še tule vprašam - prodaja npr. Paladija (XPD) na Revolutu je ali ni obdavčljiv dogodek? Za fizični paladij ni davka na dobiček. Ali XPD tudi spada tu zraven ali ne?
vires in numeris

pingme ::

Spura je izjavil:

Alfa Dog je izjavil:

khm,... davkomat, khm
https://davkomat.si/
Pa se teli https://edavki.rešitve.si, pa verjetno se kdo. Jst imam pa lasten software, ki ga edino jaz uporabljam.

Enako, kdorkoli se ima za razvijalca napiše takoj kodo, ki pretvori v xml shemo za furs skupaj s preračunom v eur glede na ecb tečaj. Problem je samo pri raznih brokerjih, kjer imaš zgolj pdf izpise (npr. TradeRepublic).
Jaz imam zato v dveh korakih - iz ibkr izvozov mi pretvori v xlsx, potem pa iz xlsx v furs xml (kar mi omogoča, da xlsx oz. v google sheets vpišem tudi ročno, ker ima žena TR). Imam tudi svojo bazo za dividende (naslovi, davčne … ker tega ni v ibkr izvozu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

redtech ::

energetik je izjavil:

Da še tule vprašam - prodaja npr. Paladija (XPD) na Revolutu je ali ni obdavčljiv dogodek? Za fizični paladij ni davka na dobiček. Ali XPD tudi spada tu zraven ali ne?


Vprašaj na FURS, tudi mene bi zanimalo. Nazadnje so mi razložili, če je fizično backed ni obdavčen.

XPD je pa kaj Futures, kar bi za njih znal biti izvedeni finančni instrument?

Futures are financial contracts obligating the buyer to purchase an asset or the seller to sell an asset at a predetermined future date and price.

pingme ::

FireSnake je izjavil:

Ja, za vsako transakcijo ti pripada nekaj. A je tega že dolgo nazaj in ne vem več.

Pripada ti zgolj v primeru dobička oz. največ do višine dobička. Pred leti so to spremenili, ker se je izkoriščalo - brokerji imajo minimalno provizijo in si lahko včasih z nakupom za 10k in prodajo za 10k (to si delal recimo z nekim money fundom, da ni volatilnosti) ustvaril 200€ fiktivne izgube. To si ponavljal toliko časa (na različnih skladih), da ti je izguba pokrila dobičke ;-)

energetik ::

redtech je izjavil:

energetik je izjavil:

Da še tule vprašam - prodaja npr. Paladija (XPD) na Revolutu je ali ni obdavčljiv dogodek? Za fizični paladij ni davka na dobiček. Ali XPD tudi spada tu zraven ali ne?


Vprašaj na FURS, tudi mene bi zanimalo. Nazadnje so mi razložili, če je fizično backed ni obdavčen.

XPD je pa kaj Futures, kar bi za njih znal biti izvedeni finančni instrument?

Futures are financial contracts obligating the buyer to purchase an asset or the seller to sell an asset at a predetermined future date and price.
Na revolutu imajo za commodities zapisano:
All our precious metal investments are backed up by real physical assets, held under lock and key with our trusted financial partners.

Zdaj ali se na to lahko zanašamo ali ne, je vprašanje.
vires in numeris

Spura ::

pingme je izjavil:

Spura je izjavil:

Alfa Dog je izjavil:

khm,... davkomat, khm
https://davkomat.si/
Pa se teli https://edavki.rešitve.si, pa verjetno se kdo. Jst imam pa lasten software, ki ga edino jaz uporabljam.

Enako, kdorkoli se ima za razvijalca napiše takoj kodo, ki pretvori v xml shemo za furs skupaj s preračunom v eur glede na ecb tečaj. Problem je samo pri raznih brokerjih, kjer imaš zgolj pdf izpise (npr. TradeRepublic).
Glavni problem so corporate actions. CUSIP/ISIN spremembe, spliti, spliti kjer se frakcija odproda, stock dividend, entitlement rights, entitlement rights oversubscription, prevzemi itd... pa pri dividendah, sistem ne podpira daljsih davcnih, pa v nekaterih drzavah skrivajo davcne kot kaca noge, je nemogoce izvedet davcno.

redtech ::

Politika bi naredila afero, če bi izvedeli kako RU vozi zlato in srebro iz Londona in Zuricha

Krastsvetmet, Krasnoyarsk, Uraleletromed

Dnevno ali večkrat tedensko gre ven 3-4 tone srebra ali 30-70 kg zlata...

Zanimivo vprašanje je sedaj ali vzemajo ven lastno zalogo ali celo kupujejo in vzemajo za izvoz v RU.

Ali gre naprej za arbitražo na CN trg, ker je tam večja premija ali ostane v RU.

RockyS ::

Tudi če bi to držalo, zakaj bi bila to afera? Niso vsi ruski ali ukrajinski državljani pod sankcijami.


Afera je to da ukrajinec dela dumping s cenami poljščin in ubija kmete EU članic.

redtech ::

To je res, ker vsak dan prebiram poročila. Kovine niso sankcionirane, to so veletrgovci/refinerji. Na splošno je klima taka, da bi zaplenili vse kar je RU.

Res pa je, da niso tako velike številke, par miljonov na nekaj dni, še ne iztopaš, ob teh miljardah in triljonih, ki šibajo sem ter tja :)

Malidelničar ::

A kdo kaj trejda kakav? Baje, da je šla cena v luft kot raketa ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Kje najdeš kakav, pod futuresi?

Sicer pa mi IBKR ne dovoli trejdat commodities, nimam pojma kakšne zahteve imajo.
vires in numeris

Dtrader ::

Malidelničar je izjavil:

A kdo kaj trejda kakav? Baje, da je šla cena v luft kot raketa ....

Če je pumpa, je najbolj pustit pri miru... Kupujemo, ko je poceni.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Kje najdeš kakav, pod futuresi?

Sicer pa mi IBKR ne dovoli trejdat commodities, nimam pojma kakšne zahteve imajo.

za nekatere stvari moraš biti institucija; tudi (nad)nacionalnega pomena.
z nafto ne bodo dovolili da manipulira navaden janez ali joe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Ishiwatta ::

Bla, bla, seveda lahko....

aja, tale kakav je sedaj prišel na Finance. Tole NVDA in kakav grafe primerjajo že par mesecev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishiwatta ()

BlaY0 ::

...naslednji ki ga bodo obdelovali in se čudili bo Rheinmetall.

LeQuack ::

Rheinmetall proizvajajo orožje kakor vem, tako da če to kupiš podpiraš vojno.
Quack !

GupeM ::

Ne, biatlonce.

In lovce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

LeQuack ::

GupeM je izjavil:

Ne, biatlonce.

In lovce.


Ne vem, prve slike na Googli so od tankov.
Quack !

GupeM ::

Izgleda da res ja. Še malo počakam, potem pa prodam. Vojne nočem podpirat.

Lahko pa rečemo, da ne podpiram vojne. Samo obrambo.

energetik ::

Počasi se mi sprosti en depozit. Kaj bi bili kakšni predlogi za ugoden nakup?
Je litij že za nabavit? Gledam npr. LITU ETF, ki je od viška 2022 padel na 50% vrednosti. Nekaj berem, naj bi se deficit litija na trgu povečal šele 2028.
Uran mogoče, glede na nov val gradnje jedrskih? Kaj se tukaj vzame, URNU?

Še kak predlog za kak ETF iz določenega področja, npr. materiali na splošno? Nekaj delnic RIO že imam.

Morda kakšen na splošno za zdravstvo? PFE in GILD že imam nek delež, sploh PFE je povsem oversold, morda bi tu še kaj dodal.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Sparkxl ::

Remx za redke kovine recimo

Urnm za uran minerje. 2021 da in 23 skoke si zamudil, ampak je še lufta navzgor.

Pa en random predlog...grški trg vstaja od mrtvih. Ticker je GRK

energetik ::

Ampak Grčija je že naredila kar lep skok, vprašanje če se bo nadaljevalo.

Kaj pa bi rekli na sektorja Consumer Discretionary in Consumer Stapples? Ta zadnji je kar ugoden za nakup trenutno, vprašanje pa je, kdaj se bo kaj premaknil na navzgor.
vires in numeris

J.McLane ::

Jaz bi bil pri uranu izjemno previden, morda se motim pa bo še leta raslo, ampak meni se zdi riziko previsok. Nekako je jedrska energija res dobila nek zagon, ampak je bil pa ta zagon na borzi za moje pojme malo preveč potenciran. V realnosti se stvari premikajo veliko bolj počasi.

Ko smo že pri tem, da se v realnosti premikajo stvari bolj počasi, jaz še vedno vztrajam v materialih za baterije, tele cene zdajle se mi zdijo zelo ugodne, je pa riziko da bo kakšen projekt, ki ni v proizvodnji v tem obdobju propadel, zato sem zadnji nakup izvedel kar v ETF ISHARES LITHIUM & BATTERY PRODUCERS.
Tehnologija in razvoj celic je bil izjemen, cene so strmoglavile, na industriji je pa da uproabi vso možno domišljijo in te celice zapakira v konkurenčne produkte, ki se bodo prodajali, ne gre samo za EVje, hranilniki elektrike so koristni za marsikaj.

Srbi me tudi tale ETF - First Trust Nasdaq Clean Edge Smart Grid Infrastructure. Ves čas poslušamo jamranje kako infrastruktura ne bo preževečila prevelikega deleža elektrike iz OVE, evo vam odgovor kdo bo delal rešitve na infrastrukturi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

mythic ::

Imam nekaj vprašanj v zvezi s poročanjem FURS-u:
1.V TradeRepublic dobim dividende ze preracunane in izplacane v evrih. Ali moram pri prijavi na FURS izhajati iz dolarjev in jih preracunavati v evre po tečaju Banke Slovenije?
2.Ali je potrebno FURSu prijaviti tudi nakupe delnic ali samo prodajo?
3.Ali se dividende lahko prijavijo na papirju ali je nujno preko edavkov v primeru, da prejmeš več kot 10 nakazil dividend v letu?

Sparkxl ::

Izpisek daj v kuverto in skupaj z obrazcem pošlji na furs. Rešeno.

Nakupov ne prijavljaš

redtech ::

Plonkec.. za idejo.

Malidelničar ::

redtech je izjavil:

Plonkec.. za idejo.


Se pravi smo sedaj na 'short-term interest rates rise'.
Bo potrebno pogledati malo potrošne dobrine kakšen KO, PG, UL, PEP.
So pa po pregledu nekam visoko ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bobby ::

Pa da vidimo, ce bo tresenje tal kaj pripomoglo k dvigu cen polprevodnikov... Aja, Tajvan je strealo s 7,4
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

energetik ::

Malidelničar je izjavil:

redtech je izjavil:

Plonkec.. za idejo.


Se pravi smo sedaj na 'short-term interest rates rise'.
Bo potrebno pogledati malo potrošne dobrine kakšen KO, PG, UL, PEP.
So pa po pregledu nekam visoko ....

Jaz počasi kupujem ESIS (Nestle ipd), to so EU široka potrošnja. World Consumer stapples so precej višje že zdaj od Evropskih. Če ta graf drži, se kmalu kupuje tudi banke?
Ali Consumer Cyclicals pomeni Consumer Discretionary?

Kako je pa to po regijah, se povsod cikel odvija enako?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Matejjjjj ::

ČE bi to res kdo počel, bi bankrotiral zaradi davkov. Pa nimaš šans zadeti timing, da bi se ti res splačalo... Mogoče je bistvo v tem, da strategija portfelja vrednega 2000 EUR ali 250.000 EUR ne more biti enaka. Ker čustva niso enaka. Kaj bom res plačal 20.000 EUR ali ne vem koliko več davka, če zdaj prodam??

Banke? Zdaj vstopiti? Hmm, razmišljal sem o prodaji, saj so vse divje rastle (npr NLB) ampak ne bom tega naredil zaradi dividend. Želja je zgraditi portfelj, ki mi bo prinesel letno plačo z dividendami. S trgovanjem si ta cilj zlahka pokvariš.

Mogoče omenite kaj mislite s tem, ko napišete počasi kupujete. 100 EUR ali 10.000 EUR? Vse kar je pod 10.000 EUR je brezveze, ker je tveganje absolutne izgube pač pri malih zneskih majhno.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Bankrotiral zaradi davka? :))

Zame počasi kupovanje po DCA pomeni nekje 500-1000 od vsake plače. Ja, torej po tvoje brez veze. Bolje da kar na TRR držim, praviš? ;((
vires in numeris

Sparkxl ::

V njegovem pisanju se lepo vidi današnja miselnost. Iz malega raste veliko? Potrpežljiovst? Tega danes noben več ne pozna. Nagrajeni pa smo tisti, ki smo vzgojeni old school.

Nikonja ::

vse sami Wall Street stručkoti, če bi to le bilo tko simpl kot si večina tuki predstavlja...

Sparkxl ::

Kaj si kdo predstavlja jaz ne vem, ampak noben ne trdi da je simpl. Ker ni.

GupeM ::

Sparkxl je izjavil:

V njegovem pisanju se lepo vidi današnja miselnost. Iz malega raste veliko? Potrpežljiovst? Tega danes noben več ne pozna. Nagrajeni pa smo tisti, ki smo vzgojeni old school.

Kako old school vzgojeni to misliš? Ker večina old school vzgojenih pravi, da je vse to nateg in ne vlagajo nič. Žal.

Sparkxl je izjavil:

Kaj si kdo predstavlja jaz ne vem, ampak noben ne trdi da je simpl. Ker ni.

Seveda je simpl. Vsak mesec daš n% od plače noter in samo čakaš. Ko si star 65 let, greš v penzijo z milijoni. Je pa zadevo obvezno treba razpršit, ne samo v eno delnico zarinit. Pa ko zadeva pade (kar se bo zagotovo zgodilo), ne smeš ven vzet. To je v bistvu najtežje, da takrat ne zapaničariš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Malidelničar ::

GupeM: v slovenskem kontekstu je predvsem zanimiv IMHO ta vidik kriz in padcev.

Se mi zdi, da nasploh manjka nekih normalnih forumov, kjer bi stalno spremljali gibanje delniških trgov in imeli konstantno debate na to temo. In ko imaš s tem neko online racionalno skupino je potem lažje tudi obdobje crasha racionalno ovrednotiti skozi debato in človek lažje zdrži to obdobje.

Ta Slo-Tech-ova tema je kar solidna na tem področju, zanimivo je brati razmišljanja ob crashu februarja/marca 2020 in kasneje, ker se je razvila zelo zanimiva debata in ker ni vse v smislu totalnega doom&gloom v stilu "nabavimo kalašnikovke in konzerve fižola in nabavi zlato in ga zakoplji na njivo, fiat denar je vedno bil nateg, borza je natega, vsega so krivi Rotschildi, WEF, Soros in kuščarji" človek lažje zdrži skozi tudi najtežje mesece padca.

Je pa ta forum izjema, mogoče je še na Redditu tista FIRESLovenija skupina kar ok. Poizkušali smo narediti na Redditu eno kvalitetno skupino na temo delnic, kjer bi debatirali o delnicah na LJSE in tujih borzah pa se ni prijelo. Forum od Financ se je pa na temo delnic izpel in tam te skupnosti ni več.

Zdej pa, če nisi razgledan in ne veš, da (če že ne moreš priti do tujih virov in kanalov) recimo v Slovenskem obstaja vsaj Money-How pa na Pop-u Finančni Pop-Kast, ki sta za SLO nivoje maksimalno kar lahko sproduciramo Slovenci na temo racionalne debate na temo investicij, ti ostanejo samo še komentarji na MMC-ju, 24ur ali pa na kakšnem Med-Over-Net forumu, plus kakšne zarotarijanske skupine na slovenskem Facebooku.

Tako, da za naslednji crash/konkreten bear market, upam, da vsaj ta forum ne zamre 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Ne moreš pričakovati neke velike skupnosti na 2 mio trgu, od katerega je v tej igri mogoče 3%. Zato pa smo razpršeni malo tu malo tam. Money how je fajn, edino gospo mi je zaradi izrazitega ljubljanskega pačenja res težko poslušati. Začne se že s prvo besedo...paaaazdravljeni

energetik ::

Money how ponavadi poslušam med vožnjo s šihta. Sploh ne vem, kdaj sem doma, vedno prehitro mine ;)
Ja, potem se navadiš na "naglas", vsebine so zanimive.
vires in numeris

rafunc ::

rafunc je izjavil:

Ob odprtju kupujem TRGP. KSA se umika iz dogovora z izraelom. USA bo najverjetneje začela sankcionirat Iransko nafto.
Evo probamo prvi short term trade. Čas bo pokazal, če se opečem

Lepo delajo vsi energy trejdi ----> TRGP +45%

Sparkxl ::

Res je, zadnje 3 tedna bolano leti vse gor. Čeprav ne vem točno zakaj ampak bmk, glavno da leti :)

GupeM ::

Tudi jaz rad poslušam money how, ampak včasih bi se za nekatere stvari lahko malo bolje pripravili. Pa ni problem, če ne vejo stvari. Problem je, ker tam ugotavljajo kako se recimo Revolutov savings račun obdavči, pa na koncu ugotovijo narobe in to informacijo dajo naprej. Čeprav je napačna.

Matejjjjj ::

Sparkxl je izjavil:

V njegovem pisanju se lepo vidi današnja miselnost. Iz malega raste veliko? Potrpežljiovst? Tega danes noben več ne pozna. Nagrajeni pa smo tisti, ki smo vzgojeni old school.


Jaz sem velik portfelj zgradil ravno na tak način, večkrat na leto sem kupil nekaj delnic. Vsak mesec posebej pa bi skupni stroški bili previsoki, že tako so bili enormni. Najbrž so tako visoki ali še višji tudi danes, samo so lepo zapakirani v tečaje ponudnikov pri opravljenih poslih. Ne predstavljam si drugače, niso to dobrodelne ustanove.

Glede 10k, tu ciljam na vrednost celokupne pozicije ene delnice, ne na enkraten nakup. Doživel sem vse ogromne popravke tega tisočletja. Pri vseh je v resnici šlo za veliko priložnost. Dokončno izgubo in nepovratek na stare nivoje pa so realizirali v glavnem tisi, ki so se primarno bavili s kakimi balkanskimi delnicami v velikem obsegu ipd. Sošolci so imeli (oportunitetne) izgube ranga nekaj 100.000 EUR.

Če se greš trgovanja, prodaš, plačaš davek, zaslužiš. A kaj potem? Vložiš v kaj? se ti enkrat nov nakup ponesreči, pa si ob donos, davek nanjga si pa že plačal ali si celo še dolžan plačati. Kam bi to vodilo, vemo...

Zgodovina sprememb…

rafunc ::

Sparkxl je izjavil:

Res je, zadnje 3 tedna bolano leti vse gor. Čeprav ne vem točno zakaj ampak bmk, glavno da leti :)

Cikličnost energije dela svoje. Prav tako kovine.
Trenutno kupujem silver minerje, če cena srebra ne pade, bo to tudi lep skok.

energetik ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz rad poslušam money how, ampak včasih bi se za nekatere stvari lahko malo bolje pripravili. Pa ni problem, če ne vejo stvari. Problem je, ker tam ugotavljajo kako se recimo Revolutov savings račun obdavči, pa na koncu ugotovijo narobe in to informacijo dajo naprej. Čeprav je napačna.
Moti me tudi, da se v koš meče Bitcoin. Vsaj večina gostov. Da nima nobene fundamentalne vrednosti, enači se ga z npr. NFT-ji. Tukaj niso ravno naredili domače naloge.
Prav tako danes poslušam neke upravnike bivših balkanskih skladov, ki pravijo, da slo Vzajemci pa vseeno niso tako slabi, da sicer imajo višjo upravljalsko provizijo, ampak da lahko pa greš v DZU na kavico na pogovor o tvojih investicijah 8-O
Tu bi lahko Marja vskočila, in povedala da imajo Vzajemci pri praktično istih naložbah ~10x višje provizije, in da to ni glih zanemarljivo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi jaz rad poslušam money how, ampak včasih bi se za nekatere stvari lahko malo bolje pripravili. Pa ni problem, če ne vejo stvari. Problem je, ker tam ugotavljajo kako se recimo Revolutov savings račun obdavči, pa na koncu ugotovijo narobe in to informacijo dajo naprej. Čeprav je napačna.
Moti me tudi, da se v koš meče Bitcoin. Vsaj večina gostov. Da nima nobene fundamentalne vrednosti, enači se ga z npr. NFT-ji. Tukaj niso ravno naredili domače naloge.
Prav tako danes poslušam neke upravnike bivših balkanskih skladov, ki pravijo, da slo Vzajemci pa vseeno niso tako slabi, da sicer imajo višjo upravljalsko provizijo, ampak da lahko pa greš v DZU na kavico na pogovor o tvojih investicijah 8-O
Tu bi lahko Marja vskočila, in povedala da imajo Vzajemci pri praktično istih naložbah ~10x višje provizije, in da to ni glih zanemarljivo.

pri nekaterih (ne vseh) finančnih 'strokovnjakih' mene, poleg tega kar si zgoraj omenil, moti tudi omenjanje slovenske borze kako je fina in fajna. ampak za posameznika so upravljalske provizije visoke, zaprtost izredna, likvidnost smešno nizka, preseganje rekordov se je zgodila pred kratkim... vsak resni institucionalni vlagatelj se je zato izogiba.
ampak v nekaterih intervjujih pa jo omenjajo kot nevem kakšno priložnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Ja verjetno pa borza sponzorira blog. Oz. je treba vedeti, da tudi finančni "strokovnjaki" oni živijo od provizij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Spura ::

Jst nimam nekega upanja za kako vecjo pismenost. Prepricat ljudi, da denar dvignejo z banke kjer dobivajo 0% obresti in ga dajo v MMF kjer bi dobili vsaj 3.7% je kot puljenje zob. Kaj sele prepricat ljudi, ki sicer imajo sklade, ampak so shit NLB skladi (2% provizije, 3% vstopnih, 1% iztopnih), da si odprejo IBKR (ali bas nesto), pa si kupijo kak iShares ETF z 0,03% stroskov pa nic provizij. To je kot bi jim predlagu da si najmanj kurca odrezejo. Raje placujejo 2k na leto nekomu na NLB da jim upravlja sto jurjev, kot pa da si en racun odprejo kar traja pol ure ("to je tok enga dela, jst se nocem s tem ukvarjat" - actual quote). In kar je najhuje pri teh primerkih je da recejo: zakaj bi menju NLB sklad, sej gre ful gor... no shit, saj grejo vsi, ko so dobri casi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

gruntfürmich ::

mah glej, sj jih po eni strani razumem.
10× lažje sem začel trgovati na kripto borzah kot na Interaktiv Brokerju... ko se še FURS vmeša pa je itq veselica tiste prodaje vnašat v poročilo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
160 / 163
»»