» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
94 / 163
»»

bobby ::

Sus gor v cem cakas?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Kripto je sicer mnogo vec kot placilni sistem. To je otrosko naiven pogled. Kako so si web predstavljali leta 1995 in kaj je postal danes, ce podam analogijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Da celoten kripto trg naredi še eno lepo svečo navzgor. O tem diskutirajo mnogi, pričakuje se še letos. Moje mokre sanje so eth na 5k$, takrat prodam vse in zaključim svojo kripto avanturo.

@kow povej ti to kitajcem kako so otroško naivni, ko so jim transakcije prepovedali iz danes na jutri.
Kaj kripto vse omogoča je meni kristalno jasno. Ampak v svetu centralnih bank to enostavno nima prihodnosti, ker nimajo vpliva na to. Ne morejo ga manipulirat, regulirat, dvigat in spuščat obrestnih mer, izvajat manevrov, s katerimi bogastvo selijo k 1%,...

kow ::

Jasno, politika hoce vse nadzorovati. Ampak vsaka moc je omejena. Vprasanje, ce so sposobni glavni akterji skoordinirati globalno prepoved. Bo se zanimivo.
Razpizdili bi tudi ogromno ljudi - ravno nekaj dni nazaj je FED rekel, da ne mislijo prepovedati kripto. Pomoje ima vsak mulc ze kripto. Ce ga prepovedo, bodo cele generacije v najstniskih letih vedele, da jim sistem laze. No, sej so ze itak razpickani zaradi klimatskih sprememb... Mogoce res ni big deal.

Ce bo btc do spomladi prebil ATH, bos imo videl 5k eter. Idealno bi sedaj Kitajci zaceli tiskati se bolj kot americani, heh.

Ce pa bi dal glavni protiarguement: kripto je nor koordinacijski mehanizem in drzave nimajo sans proti internetni mulariji, ki je pametnejsa od starih prdcev in bolj motivirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malidelničar ::

Katere am delnice pa se vam trenutno zdijo še najbolj podcenjene? Kakšen dober primer?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Da celoten kripto trg naredi še eno lepo svečo navzgor. O tem diskutirajo mnogi, pričakuje se še letos. Moje mokre sanje so eth na 5k$, takrat prodam vse in zaključim svojo kripto avanturo.

@kow povej ti to kitajcem kako so otroško naivni, ko so jim transakcije prepovedali iz danes na jutri.
Kaj kripto vse omogoča je meni kristalno jasno. Ampak v svetu centralnih bank to enostavno nima prihodnosti, ker nimajo vpliva na to. Ne morejo ga manipulirat, regulirat, dvigat in spuščat obrestnih mer, izvajat manevrov, s katerimi bogastvo selijo k 1%,...
In kako potem misliš, da ga lahko "prepovejo"? Lahko samo otežijo uporabo, prepovedat ne morejo. Predvsem tisti del, menjava fiat/kripto.
Vse ostalo je decentralizirano, edino če vsakemu osebku nadzorujejo internetni promet.

Sparkxl ::

Eh pa daj no, uporabi malo kreativnosti. Jasno da ne morejo prepovedat. Obstaja pa x načinov, kako uporabo otežit do onemoglosti. Prva 2 ki mi padeta na pamet so davki in onemogočene transakcije med bankami in borzami.

pikachu004 ::

Meni vrednotenje delnice pove, da je tukaj res veliko dvomov in previdnosti. Poglejte primerljive vroče tehnološke delnice po kakšnem P/E kotirajo (Tesla, Netflix, Shopify, Square, Zoom, Roku, Zillow,..). Medtem je Coinbase na P/E 28. Če so prihodnji donosi že vkalkulirani v ceno, se torej ne pričakuje več tako visoke rasti prometa in dobička?

Sparkxl ::

Zanimivo, meni vrednotenje pove nekaj čisto drugega. To kaj imaš ti v oklepajih sploh več ni vrednotenje, ampak napihnjeno preko vseh mej razuma, ki z realnostjo nimajo že dolgo nobene veze. Ta vrednotenja so samo posledica tiskanja denarja, katerega posledica je čredni nagon.
Coinbase je vrednoten glede na realnost kripto sveta.

Vetrpiha ::

Malidelničar je izjavil:

Katere am delnice pa se vam trenutno zdijo še najbolj podcenjene? Kakšen dober primer?

Intercept Pharmaceuticals je ena taka, s katero se da ogromno zaslužiti.
Ni pa za dolgo držanje.

Goody ::

https://finance.yahoo.com/quote/REGN?p=...

Ga pa veliki precej manipulirajo, saj folk zmotno misli, da je covid play. Zdaj so ga ornk potisnili navzdol kao zaradi Merckove tabletke. Je tudi zelo malo floata v rokah mase (ogromno večino imajo hedgi, skladi, management). Forward PE 12,5, 40% net profit margin. (to je brez tega covid coctaila, s covid coctailom je PE 10). Imajo tudi 1,2 milijarde več casha kot dolga. Imajo tudi poln pipeline, več zadev že v 3 fazi. Je tudi cena delnice zelo mao korelirana z trgom.

https://finance.yahoo.com/quote/RWE.DE/...
zanimiv mi je tudi RWE, kot nekako play za usmeritev v zeleno energijo. Ne toliko potenciala kot RGEN, ampak soliden vstop pri tej ceni IMO.

aja, nobena od teh seveda ni lottery play microcap katere očirno nekateri tako radi igrate. Sam ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Goody ::

Če hočete pa nekje loterijske tickete so mi pa zanimivi recimo: QS, CRDF, UPST, DDOG... pa še bobbyjev uran NXE aja še TDOC, ki je mal zletel iz fokusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

PowaAaaaH ::

Velik se jih ne zaveda potenciala kripta/blockchaina oz. kok velik je/bo ta svet/market..

Pa se ne bom delal pametnega, samo ne strinjam se z nekaterimi komentarji..

Vsak po svoje, investiraj v tisto v kar vrjameš.

kow ::

Glavno vprasanje je, ce bo folk instaliral Coinbase app na telefonu. Ima Coinbase kaksno prednost pred ostalimi? Pred ostalimi aggregatorji financnih storitev?

pikachu004 ::

kow je izjavil:

Glavno vprasanje je, ce bo folk instaliral Coinbase app na telefonu. Ima Coinbase kaksno prednost pred ostalimi? Pred ostalimi aggregatorji financnih storitev?


V to smer sem tudi razmišljal. Če bo enkrat na Iphonu al Androidu neka hardware denarnica in bosta imela Google in Apple svoje menjalnice, kaj se v tem primeru zgodi z ostalimi menjalnicami? Gre razvoj pri Google in Apple v to smer?

gruntfürmich ::

če je cena coinbase delnice pogojena z gibanjem kripto scene, potem je bolje igrati loterijo s kriptom; imho...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PowaAaaaH ::

Coinbase "moat" je dost vecji kukr nekateri mislijo.. pa ne govorim izrecno samo za coinbase glede blockchain sveta..

Coinbase je uvedel oz uvaja, da se lahko zaposleni odlocijo, da nek del plače konec meseca npr. dajo direktno na coinbase račun kot nek varcevalni racun samo, da gre v kripto.

Prav tako imajo/razvijajo svoj cloud za integracijov kripto in moznost izdelave lastnih app. Za podjetja..

Prav tako so imeli zadnje četrletje v manjsem kripto "bearu", ce se lahko tako izrazim presenetljivo dobre rezultate.

Coinbase ni neka regularna firma/platforma, ki ponuja samo kripto kovance/tokene ampak je mnogo vec.

Še bolj kot v coinbase vrjamem nasplošno v ta kripto svet. Nimam tudi neke težke pozicije v njih (za zdaj).

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Te zgodbice kaj vse coinbase omogoča me spominjajo na pravljice, ki jo obljublja vsak shit coin. Na koncu ostane pri tem. Pravljice za privabit € in čisto nič drugega.
Isto s coinbase appom. Sem imel inštalirano ene pol leta, kakor tudi še ene par drugih. Coinbase ne šrtli iz povprečja, ne nudi obresti na depozite, oz. menda neki drobiž.
Pod črto pa je delnica čisto preveč odvisna od nihanja btc. Če pogledamo grafe za zadnje pol leta, je še slabša od btc. Kar mi da mislit, da ko se ta bullrun konča, gre delnica globoko dol.
Kot je en zgoraj napisal, če se že spuščaš v to, potem raje direkt v kripto

PowaAaaaH ::

Sem tudi neposredno v kriptu in tudi Nftjih.. ampak to ni pomembno zdj.. govorim ti nekaj drugega, ampak imaš drugacen pogled oz. mnenje. Kukr pravim, vsak po svoje, men se ne gre, da imam prav zaradi tebe, ampak zatadi investicij in ker v to res vrjamem. Kaj bo pa res bova pa vidla, čez par let, kdo bo boljse volje zaradi tega. :))

Sj ves.. adapt or die al kako recejo, sem bil osebno nekaj casa nazaj precej antikripto in kok je vse scam in pump and dump.. Ne bom te prepriceval in ti solil pameti. Sam sem se naucil, da znam spremenit mnenja sploh glede investicij, ker me je ze tepel "ego". Sj navsezadnje, bom pa jaz mogoce spet spremenil mnenje glede vsega? Kdo ve :)) za 1x dvomim.

kow ::

pikachu004 je izjavil:

kow je izjavil:

Glavno vprasanje je, ce bo folk instaliral Coinbase app na telefonu. Ima Coinbase kaksno prednost pred ostalimi? Pred ostalimi aggregatorji financnih storitev?


V to smer sem tudi razmišljal. Če bo enkrat na Iphonu al Androidu neka hardware denarnica in bosta imela Google in Apple svoje menjalnice, kaj se v tem primeru zgodi z ostalimi menjalnicami? Gre razvoj pri Google in Apple v to smer?


Razvoj gre itak v decentralizirane menjalnice. To ni stvar Googlea ali Applea, Coinbasea. Denarnice skodirat je "trivialno". Imo, ima ogromno prednost Facebook, ker ima prave identite ljudi, plus ogromno userjev na telefonu. Samo politika jih ne mara in ko so poskusali s svojim stablecoinom, so jih takoj zatolkli.

pikachu004 ::

Ampak coinbase ustvari 90% prometa z: "Roughly 90% of the company's revenues (as of 2020) came from the transaction fees from trading and via services such as storage and analytics."

Torej podjetje za rast prometa ne potrebuje visoke cene kriptovalut, ampak veliko nakupov/prodaj. Tukaj ne vidim povezave z visoko ceno bitcoina, razen če je več transakcij ko je bitcoin visoko in manj transakcij ko je bitcoin nizko?

Sparkxl ::

Si si sam odgovoril v zadnjem stavku. Transakcij je precej manj, ko so cene nizke.

kow ::

Imo je argument za Coinbase, da je ameriski, pa da ni eden od velikih. Tezko si predstavljam, da bi ameriska politika pustila Googlu ali FB-ju, da se vplete se v kripto. Ze zdaj so to najvecje firme na svetu in verjetno, ce se naprej rastejo, jih bodo razbili. Zgodovinsko gledano (prva globalizacija) so razbili "Big Steel", "Big Oil" itd.

gruntfürmich ::

naslednje big data, potem big crypto ?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Malidelničar ::

Nočem preveč smetiti teme, ampak za tiste, ki spremljate domačo LJSE sceno imam eno vprašanje, ki se delno navezuje na IT sceno (ker smo le IT forum): Zakaj delnica Datalaba (DATG) ni bolj likvidna oz. se IPO ni ravno posrečil? Pozna kdo ozadje firme (produkt Pantheon; lastniki in lastniški deleži itd.)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Se ne spoznam, ampak a ni to izredno majhna firma? Koliko je sploh vredna?

pikachu004 ::

kow je izjavil:

Se ne spoznam, ampak a ni to izredno majhna firma? Koliko je sploh vredna?


Za borzo je mala firma ja. 8 milijonov prometa in 40 zaposlenih. Dodaj k temu še LJSE in imaš recept za nelikvidnost delnice.

stara mama ::

bobby je izjavil:

Zelo zanjimivi casi so pred nami.

A se je kdo bprasal, koliksen minus bo Petrol imel, no kolikswn manjko bo imel, zaradi tega, ker vec uporabnikov uporablja njihovo aplikacijo za tankanje in placevanje in s tem jim ne morejo za saltarjem prodat se cokoladke?
Miljon vozil, na mesec vsako vozilo tanka 2x recimo, od tega jim rata nafukat 50% ljudi, da kupijo se kaj extra, recimo da je pri osebi evro, to je miljon na mesec rvcja. Pa recimo, da je ta ocena optimistixna, gremo dlje,, ker folk kupuje se kaj drugega kot cokoladke za 2 evra (ce ne ne bi imeli tako založenih trgovin) da od polovice potegnejo 2eura dobicka,.. Pa da se ta zadeva vlece par mesecev in se ljudje navadijo na aplikacijo,.. Pa v roku leta dni je to med 12 do recimo 36 MILJONOV evrov DOBICKA manj.
Delnica dol, dividende dol. Pa ima Petrol zwlo dobre dividende.

Petrol ima (kolikor mi je znano) velike ambicije zbirat in obdelovat osebne podatke. Vsaj tako sanjajo območni vodilni (ali kako se jim že reče).
Če jim bo uspelo, bomo pa še vidli, sam menim da bolj ne kot ja...... težko je postat nov FB na tako malem trgu in s konkurenco.
To tud razloži QR app (nepotrebno kompliciranje), mBills in njihove petrol klub kartice.
Poskusli so tud s hrano (hop in), ni jim uspelo ker so preveč prisiljeno in prehitro pričakovali dobiček.
Skratka, osebno se mi dozdeva, da se vodstvo obnaša kot da imajo monopol, v resnici so pa precej zmedeni.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ko bodo to vsi uporabljali bodo blagajne lepo prazne, placilo s kesem. Komaj cakam.

stara mama ::

kow je izjavil:

Ko bodo to vsi uporabljali bodo blagajne lepo prazne, placilo s kesem. Komaj cakam.

Kot da konkurenca tega ne bo imela. Sam bom šel k tistemu, ki mi bo pobral najmanj podatkov (še boljše če sploh nima appa).
Premalo ljudi se še zaveda kako prosto trosijo okrog svoje osebne podatke. Če se nivo zavedanja dvigne, tud app nima svetle prihodnosti.

gruntfürmich ::

stara mama je izjavil:

Skratka, osebno se mi dozdeva, da se vodstvo obnaša kot da imajo monopol, v resnici so pa precej zmedeni.

od vodstva slovenske državne firme lahko pričakuješ samo to, da bodo znali na koncu leta videti ali imajo dobiček ali ne.

zato je moj komentar o tem, kako bo trenutna situacija vplivala na poslovanje petrola mišljen kot skrajni sarkazem. ne, ne moreš imeti kot vlagatelj dobro analizo o poslovanju politično vodenega podjetja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Ali tole čaka nas post COVID?

pingme ::

Tole pa prvič slišim. Kakšna neumnost je to ?!

Trgujete v tujini? Fursu morate prijaviti vsak nakup!

https://mojefinance.finance.si/8980675/...

Vsak nakup vrednostnega papirja v tujini morate v osmih dneh prijaviti finančni upravi (Furs) v davčni register, je povedal Domen Romih, davčni svetovalec iz Odvetniške pisarne Jadek & Pensa, na spletnem dogodku Finančne šole MOJI DAVKI: Davčni triki za vsak dom. To storite z obrazcem, ki ga pošljete na Furs, ali prek eDavkov (obrazec je dostopen na tej povezavi: eDavki - Prijava za vpis podatkov fizične osebe v davčni register (pridobitev davčne številke) (durs.si)). Prijava ni povezana z nastankom plačilnih dogodkov, ampak je namenjena nadzoru finančne uprave nad premoženjem posameznikov, da lahko lažje nadzira transakcije na trgu, je pojasnil Romih.Če torej veliko kupujete, vas čaka veliko poročanja. Pri tem to, ali vrednostni papirji kotirajo na borzi ali ne, ne igra nobene vloge, pojasnjuje Romih. Birokracija vam ne uide.
Na Fursu svetujejo, da v tem primeru nakup prijavite v register čim prej, da se izognete globi. Ta znaša od 200 do 1.200 evrov in je samo globa, ki se nanaša na neprijavljeno naložbo v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

pingme ::

S tem, da pravi elektronski dokument sploh ne obstaja, torej zgolj izpolniš DR-02 in ga oddaš kot lastni dokument.
Kar je seveda lahko tudi skeniran pdf.
Sedaj si pa predstavljajte, če bi res vsi prijavljali vsak posamezni nakup in bi FURS to moral "nekam" prepisovati. Ročno? Se hecajo ;-)

---

Fizična oseba, ki ima kapitalske naložbe v tujini, mora finančni upravi to naložbo prijaviti v osmih dneh po nastanku spremembe.

Kakšen je postopek prijave kapitalskih naložb v tujini?
Prijavo kapitalskih naložb v tujini lahko zavezanec odda elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki kot lastni dokument (NF-LD), osebno ali po pošti na edavki obrazcu DR-02 (v obrazec je potrebno vpisati identifikacijske podatke ter (v rubriko 15) podatke o kapitalskih naložbah v tujini). K obrazcu je potrebno priložiti dokument, iz katerega so razvidni podatki o kapitalski naložbi v tujini (potrdilo o kapitalski naložbi, pogodba o nakupu vrednostnih papirjev, ipd.), da finančni urad lahko preveri pravilnost oziroma točnost podatkov.

Izpolnjen obrazec se lahko vloži:

elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki kot lastni dokument (NF-LD) (edavki obrazec DR-02),
osebno ali po pošti (edavki obrazec DR-02) in sicer, na kateremkoli finančnem uradu (razen Posebnem in Generalnem finančnem uradu).
Vse spremembe podatkov (npr. višino kapitalske naložbe v tujini, datum izstopa, ipd.) je potrebno finančnemu uradu sporočiti v osmih dneh po nastanku spremembe.

gruntfürmich ::

furs si lahko samo rit obriše.
svoje nakupe/prodaje jim ne mislim poročat, vse kar bom imel bom pretopil v kripto in prenesel kam se mi bo zljubilo in zapravljal kako se mi bo zljubilo, brez parazitov in njihovih mokrih sanj o nadzoru in kraji mojega premoženja.

ampak po mojem je ta članek samo parazitski trik revije finance, da potegnejo keš on naivnih ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Kaj zdaj je kaj na tej potezi FURS-a ali ne?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

user4683 ::

Mislim, da tole na papirju obstaja že lep čas. Vprašanje a je FURS dejansko začel sedaj (bolj) aktivno izvajati to, ali pa Finance in davčni svetovalci zgolj izpostavljajo birokratske neumnosti v zakonodaji, z namenom, da pritisnejo na MF in dodajo nekaj kredibilnosti "debirokratizacijskim" naporom Simiča.

Sparkxl ::

gruntfürmich je izjavil:

furs si lahko samo rit obriše.
svoje nakupe/prodaje jim ne mislim poročat, vse kar bom imel bom pretopil v kripto in prenesel kam se mi bo zljubilo in zapravljal kako se mi bo zljubilo, brez parazitov in njihovih mokrih sanj o nadzoru in kraji mojega premoženja.

ampak po mojem je ta članek samo parazitski trik revije finance, da potegnejo keš on naivnih ljudi.


Totalno podpiram tvoj boj proti fursu, samo zaupaj mi še kako boš iz delnic pretopil v kripto, brez da gre preko tvojega osebnega računa, v katerega ima furs vpogled?

Iz brokerja v kripto menjalnico direkt ne moreš nakazat, koliko mi je znano.
Edina rešitev je mogoče osebni račun v BiH

user4683 ::

Sparkxl je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

furs si lahko samo rit obriše.
svoje nakupe/prodaje jim ne mislim poročat, vse kar bom imel bom pretopil v kripto in prenesel kam se mi bo zljubilo in zapravljal kako se mi bo zljubilo, brez parazitov in njihovih mokrih sanj o nadzoru in kraji mojega premoženja.

ampak po mojem je ta članek samo parazitski trik revije finance, da potegnejo keš on naivnih ljudi.


Totalno podpiram tvoj boj proti fursu, samo zaupaj mi še kako boš iz delnic pretopil v kripto, brez da gre preko tvojega osebnega računa, v katerega ima furs vpogled?

Iz brokerja v kripto menjalnico direkt ne moreš nakazat, koliko mi je znano.
Edina rešitev je mogoče osebni račun v BiH

Ne rabiš niti nakazati na osebni račun, ker vsak vsaj približno resni broker vse prodaje poroča FURSu :)

Sparkxl ::

Če je to res, zakaj se potem moram ubadat s poročili glede dividend in prodaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

user4683 ::

Sparkxl je izjavil:

Če je to res, zakaj se potem moram ubadat s poročili glede dividend in prodaj?

Zakaj moraš prijavljati bančne račune v tujini, če pa FURS že avtomatično pridobiva te podatke od tujih bank?

Postopki v naših javnih službah so daleč od optimalnih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Malidelničar ::

Ali poznate/imate kakšne dobre proticiklične kandidate med delnicami (U.S stocks)? Kot recimo Johnson-Johnson? Zdaj smo na nekem vrhu, indeksi drsijo, okrevanje pokašljuje....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PowaAaaaH ::

Malidelničar je izjavil:

Ali poznate/imate kakšne dobre proticiklične kandidate med delnicami (U.S stocks)? Kot recimo Johnson-Johnson? Zdaj smo na nekem vrhu, indeksi drsijo, okrevanje pokašljuje....


v kakšnem smislu proticiklične? Zakaj JNJ spada med njimi? Mogoče neumno vprašaje z moje strani, samo ne razumem čisto..

Groot ::

PowaAaaaH je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ali poznate/imate kakšne dobre proticiklične kandidate med delnicami (U.S stocks)? Kot recimo Johnson-Johnson? Zdaj smo na nekem vrhu, indeksi drsijo, okrevanje pokašljuje....


v kakšnem smislu proticiklične? Zakaj JNJ spada med njimi? Mogoče neumno vprašaje z moje strani, samo ne razumem čisto..


Delnice, ki se gibljejo pozitivno oziroma vsaj bolje od ostalih tudi v času krize (zato proticiklične, ker grejo kontra ciklu, outperformajo v času ko ostale padajo in obratno). Praviloma po teoriji so to predvsem delnice družb, ki proizvajajo ključne življenjske izdelke, po katerih je povpraševanje neodvisno od krize (npr. hrana, zdravila, itd.).

O konkretnih predlogih pa težko. Sploh pri farmacevtih so trenutna gibanja bolj odvisna od raznih Covid efektov, kot pa od česa drugega.

redtech ::

Ali je kdo v VALE, RIO TINTO, BHP, NILSY? Cena železove rude se je spustila vendar je trend še vedno navzgor, baker ne izgleda, da bi šel navzdol, delnice pa z 7% - 18% dividendami, če bo tole zdržalo naslednja leta, lahko te firme prinesejo ogromno $$$.

LeXani ::

v vesolju se dogajajo tektonski premiki

Berem ta članek, v katerem je omenjen nek sektor za razvoj in neki načrti za prihodnost.. Torej vlaga kdo v vesoljske programe?
Čas prve prijave 04.11.2005

gruntfürmich ::

dobro da si me spomnil... SPCE znova lepo nizko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pikachu004 ::

LeXani je izjavil:

v vesolju se dogajajo tektonski premiki

Berem ta članek, v katerem je omenjen nek sektor za razvoj in neki načrti za prihodnost.. Torej vlaga kdo v vesoljske programe?


Ja. Lockheed Martin Corporation (LMT)

Space1, Space2

Podjetje, ki ima uporabne izdelke, rast, že prinaša dobičke in dividende.

PowaAaaaH ::

Groot je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ali poznate/imate kakšne dobre proticiklične kandidate med delnicami (U.S stocks)? Kot recimo Johnson-Johnson? Zdaj smo na nekem vrhu, indeksi drsijo, okrevanje pokašljuje....


v kakšnem smislu proticiklične? Zakaj JNJ spada med njimi? Mogoče neumno vprašaje z moje strani, samo ne razumem čisto..


Delnice, ki se gibljejo pozitivno oziroma vsaj bolje od ostalih tudi v času krize (zato proticiklične, ker grejo kontra ciklu, outperformajo v času ko ostale padajo in obratno). Praviloma po teoriji so to predvsem delnice družb, ki proizvajajo ključne življenjske izdelke, po katerih je povpraševanje neodvisno od krize (npr. hrana, zdravila, itd.).

O konkretnih predlogih pa težko. Sploh pri farmacevtih so trenutna gibanja bolj odvisna od raznih Covid efektov, kot pa od česa drugega.



Hvala za razlago, sem si nekaj podobnega tudi sam razlagal. To naj bi potem pomenilo, da je mnenja, da je bull marketa konec, in da bi šel bolj v hedge varianto.. Osebno v to (za 1x še ne verjamem) in sem še vedno mnenja, da bomo EOY videli ATH na indexih. Pomoje je pomembno da se IWM pobere in vodi ta bullrun.

Glede vesolja.. Pomoje v naslednjih letih ogromen "boom". Že to da je Bezos odstopil kot Amazon CEO in se fokusira predvsem na Blue Origin in vesolje lahko pove veliko.. Glede delnic za 1x nimaš neke velike izbire, tudi "smart moneya" še ni tam. Ujel sem sicer vesoljski ETF (UFO) v katerega mi itak ne moremo investirat kolikor mi je znano glede ETF-jev in pa SPCE mi je bolj znan, ki pa je do sedaj služil bolj za neke swing trade-e in osebno še ne bi investiral long term v njih..

Malidelničar ::

Pozdravljeni, ali kdo tu vlaga oz. služi tudi z obveznicami? LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
94 / 163
»»