» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
74 / 164
»»

bobby ::

Koliko časa se ti še ukvarjaš s tem?
In pa kolikokrat si stop že uporabljal brez in z limitami?
Ker vse to, kar si napisal drži, razen v ekstremnih padcih in ekstremnem naraščanju ker ne prideš zraven in si ga U KNOW WHAT.
To je kot v lokalu, ko se zaderejo "zadnja gajba pera" pa vsi planejo za šank, sam ti obstaneš nekje zadaj,.. kaj si dobil?
Same shit here.
Nastavljajte si stop triggerje in limite. Če je volumen velik, ja, zna ta tvoj "hard stop" pridet v uveljavo ampak, špekulativno in trgovanje kot tako, kjer ne uporabljaš osnov in je vezano na zgolj in samo tehnično analizo je igra, kjer moraš verjetnost pridobit na svojo stran in ja, ko Murphy useka, boš izvisel.
Jaz sem že, pa ne samo enkrat, večkrat tudi z malček večjimi razponi, ker dejansko ni bilo kupcev, prodajalci so pa sami sebi zbijali vrednosti in,.. ostalo naprej ti je lahko znano,.. ali po domače, žejen sem ostal.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PowaAaaaH ::

Ne dolgo manj kot 1 leto z pravim denarjem. Pred tem testiral veliko na paper trade-anju in samo spremljanje.. Zato v trade-ih reskiram "bolj malo" 30$ na trade v razmerju 2-1 dokler ne ratam konstanten in lahko začnem večati riziko.

Vedno uporabljam sell stop brez limitov. Večjega slippiga še nism imel mogoče namesto 30$ minusa, cca. 35-38$.

Okoli 14.30 ponavad začnem skenirat za največje gape gor in gape dol izberem top gape, ki so mi všeč na podlagi resistenca na 1h in day chartu ter samem movementom v premarketu.. Nato zberem par delnic v favorite za long in za short. Ob odprtju spremlam in išččem predvsem breakoute/breakdowne in en ali 2 patterna. Določim price target in stop loss v razmerju 1:2 in grem v trade.

Kar je pomembno je to, da skeniram v premarketu delnice, ki imajo že v premarketu vsaj 150k Volume-a pa še to je malo malo.. Ob odprtju imam rad, da pride na 500k+. Bi pa moral dodati oz. doplačati LEVEL II tako bi lahko spremljal order book, ampak za 1x nisem sposoben spremljati niti vsega tega kar imam trenutno gor.. Uporabljam pa stop-limit buy pri kupovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

Bobo95 ::

Kdor uporablja Interactive Brokers, a ste že oddali FURSU poročilo? Kako? Namreč ne morem narediti custom reporta za 2020, da bi dobil vse podatke o trejdih in dividendah. Letnega poročila pa tudi še nisem dobil.

jWill55 ::

Bobo95 je izjavil:

Kdor uporablja Interactive Brokers, a ste že oddali FURSU poročilo? Kako? Namreč ne morem narediti custom reporta za 2020, da bi dobil vse podatke o trejdih in dividendah. Letnega poročila pa tudi še nisem dobil.


Jaz sem si dol potegno mesečne reporte in na podlagi tega oddal.

Bobo95 ::

jWill55 je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

Kdor uporablja Interactive Brokers, a ste že oddali FURSU poročilo? Kako? Namreč ne morem narediti custom reporta za 2020, da bi dobil vse podatke o trejdih in dividendah. Letnega poročila pa tudi še nisem dobil.


Jaz sem si dol potegno mesečne reporte in na podlagi tega oddal.

To si delal tekom leta 2020, ali sedaj v 2021? Če v 2021, pod kaj si šel? Ko grem pod Reports -> Statements, grem lahko max do 4.1.2021 nazaj.

jWill55 ::

Bobo95 je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

Kdor uporablja Interactive Brokers, a ste že oddali FURSU poročilo? Kako? Namreč ne morem narediti custom reporta za 2020, da bi dobil vse podatke o trejdih in dividendah. Letnega poročila pa tudi še nisem dobil.


Jaz sem si dol potegno mesečne reporte in na podlagi tega oddal.

To si delal tekom leta 2020, ali sedaj v 2021? Če v 2021, pod kaj si šel? Ko grem pod Reports -> Statements, grem lahko max do 4.1.2021 nazaj.


Delal sem prejšnji teden za 2020. Sicer pa si monthly report lahko preneseš vsak mesec za prejšnji mesec. Že po prijavi na dashboardu imaš spodaj desno Activity Statements, kjer si lahko preneseš za vse mesece.

Machete ::

Manage Your Account - Reports / Tax Docs

Realized Summary

Period: Cutom date range

Ta izvleček ti cel report trejdov leta naredi. In to lepo za vsako pozicijo posebaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bobo95 ::

Machete je izjavil:

Manage Your Account - Reports / Tax Docs

Realized Summary

Period: Cutom date range

Ta izvleček ti cel report trejdov leta naredi. In to lepo za vsako pozicijo posebaj.

Ravno tega ne morem narediti, saj mi custom range ne dovoli iti v 2020. Vem pa, da je tale opcija še pred novim letom normalno delovala. Bom pisal na support. Možno, da je transfer iz UK-ja kriv.

Benny123 ::

Zdravo, trenutno vlagam v sklade ampak bom nehal (dvignil ne bom, le glavnica bo ostala novih nakazilo pa ne bo), ker se ne strinjam s politiko vlaganja in pasivnostjo. Zanima ne katero platformo svetujete za nizke do srednje vložke. ( Par tisočakov)

pingme ::

Bobo95 je izjavil:

Machete je izjavil:

Manage Your Account - Reports / Tax Docs

Realized Summary

Period: Cutom date range

Ta izvleček ti cel report trejdov leta naredi. In to lepo za vsako pozicijo posebaj.

Ravno tega ne morem narediti, saj mi custom range ne dovoli iti v 2020. Vem pa, da je tale opcija še pred novim letom normalno delovala. Bom pisal na support. Možno, da je transfer iz UK-ja kriv.


Zaradi prenosa imaš stari in novi račun - pri izpisu klikni na (novo) številko in označi oba, potem lahko narediš kombiniran izpis (oz. lahko označiš tudi zgolj stari account, če rabiš za 2020).

Bobo95 ::

Tega pa nisem vedel, da je nov račun. Sedaj deluje, hvala ti!

demogill ::

Je kdo tukaj v CCIV (spac)?

demogill ::

demogill je izjavil:

Je kdo tukaj v CCIV (spac)?

Gre za zdruzitev kotiranje Lucid motors na borzi preko Churchill Capital. Lucid naj bi bil konkurenca TSLA, so ze v vseh fazah proizvodnje. Ce sem komu kaj pomagal oz. ima kdo kaj vec info.

bobby ::

CCIC (spac),... :)
Upam, da veste, kako SPAC deluje,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

demogill ::

bobby je izjavil:

CCIC (spac),... :)
Upam, da veste, kako SPAC deluje,..

Kar priblizno oz. enlighten me?

bobby ::

:))
Noup,...
Si bom pa vzel kako urco za pregled te tvoja CCIV (spac) "ideje"
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

demogill ::

bobby je izjavil:

:))
Noup,...
Si bom pa vzel kako urco za pregled te tvoja CCIV (spac) "ideje"

Ce pa kar celo urco, in to od senior traderja pol pa to ze ni kar tako ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

demogill ::

demogill je izjavil:

bobby je izjavil:

:))
Noup,...
Si bom pa vzel kako urco za pregled te tvoja CCIV (spac) "ideje"

Ce pa kar celo urco, in to od senior traderja pol pa to ze ni tako ;)

Pardo "kar tako"

redtech ::

Na CAPTRADER IBIE imamo po novem buying power x2, initial in maintenance margin pa je ostal isti? :D $$$

demogill ::

Btw. Sporoci rezultate

bobby ::

evo, ura je potekla,.. :)
Iskreno, Lucid motors, kot podjetje zanjimivo, ga bom na radar vrgu ampak če že, bo nakup po IPO in pa pri začetku prodaje vsak 30k vozil, iamjo višji rang vozil aka 160k USD za vozilo, predno pridejo do željenih 65k imajo projekcijo šele v letu 2026
-Imajo izdelavo battery packa v bajti, so dobavitelj baterij za E-formulo, pogodba še za naslednjo sezono
-Miljardo investicije dobili leto nazaj, že pokurli, zato se jim mudi v IPO, dokler je investiranje mladičkov in neukih oseb vroča roba
-Michael Klein samo pobira valuto, v primeru, ČE se bo dogovoril z Lucid motor, da jim izvede IPO, če pade v vodo,... Pri tem pa pobere del vaše valute in pa opcije v bodoče za nakup delnice pri fix ceni 12,5usd (karikiram, ker se te SPAC IPO delajo pri vrednosti 10USD na delnico)
Imajo tovarno v alfa stadiju (vpeljevanje linije, kontrola kakovosti, dejansko all system check za pripravo proizvodnje), ni še zapeljal prvo vozilo iz linije, ki bi se reklo, da je inija pripravljena
-Ekipo v Lucid imajo kar lepo, ta del bom še malo bolj v detajle pregledal ampak za svoj gušt.
- Tale možakar mi ne daje ravno zaupanja vrednih odgovorov, preveč mi daje občutek, da ga bolj skrbi svoj žep, to itak, ampak zavedat se morate, da njemu dejansko dajete valuto na lepe oči,.. https://tinyurl.com/y6bjucmw

Lucid dodan, IPO po SPAC metodi pass. Če do tega pride, da se bo izvedlo, mislim, da se bi delnico Lucida dalo dobiti za pol cene ali še nižje, predno se obrne v drugo stran,..
Jih bom spremljal.

PS: noben senior trader ali karkoli, kar se mene tiše sem subamater, ker skoraj vsak dan odkrivam da vem, da nič ne vem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

bobby ::

Kot naprimer ta primer MPLN,.. SPAC IPO iz strani Churcill Capital (Michael Klein), njegov vložek je delo in iskanje ovčk in ima v lasti 4,51% delnic (aka 223,8 Mio USD). Pa pustimo to, da je ta IPO pod drobnogledom FCC
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

demogill ::

bobby je izjavil:

evo, ura je potekla,.. :)
Iskreno, Lucid motors, kot podjetje zanjimivo, ga bom na radar vrgu ampak če že, bo nakup po IPO in pa pri začetku prodaje vsak 30k vozil, iamjo višji rang vozil aka 160k USD za vozilo, predno pridejo do željenih 65k imajo projekcijo šele v letu 2026
-Imajo izdelavo battery packa v bajti, so dobavitelj baterij za E-formulo, pogodba še za naslednjo sezono
-Miljardo investicije dobili leto nazaj, že pokurli, zato se jim mudi v IPO, dokler je investiranje mladičkov in neukih oseb vroča roba
-Michael Klein samo pobira valuto, v primeru, ČE se bo dogovoril z Lucid motor, da jim izvede IPO, če pade v vodo,... Pri tem pa pobere del vaše valute in pa opcije v bodoče za nakup delnice pri fix ceni 12,5usd (karikiram, ker se te SPAC IPO delajo pri vrednosti 10USD na delnico)
Imajo tovarno v alfa stadiju (vpeljevanje linije, kontrola kakovosti, dejansko all system check za pripravo proizvodnje), ni še zapeljal prvo vozilo iz linije, ki bi se reklo, da je inija pripravljena
-Ekipo v Lucid imajo kar lepo, ta del bom še malo bolj v detajle pregledal ampak za svoj gušt.
- Tale možakar mi ne daje ravno zaupanja vrednih odgovorov, preveč mi daje občutek, da ga bolj skrbi svoj žep, to itak, ampak zavedat se morate, da njemu dejansko dajete valuto na lepe oči,.. https://tinyurl.com/y6bjucmw

Lucid dodan, IPO po SPAC metodi pass. Če do tega pride, da se bo izvedlo, mislim, da se bi delnico Lucida dalo dobiti za pol cene ali še nižje, predno se obrne v drugo stran,..
Jih bom spremljal.

PS: noben senior trader ali karkoli, kar se mene tiše sem subamater, ker skoraj vsak dan odkrivam da vem, da nič ne vem.


Opravil DD :) Kot bolj daytrader glede na vso to famo okrog cciv zna to v torek (jutri praznik zaprto) skocit za dolar dva tri,... Je pa res da za long je sedaj najboljsa opcija pri cca.18$+- samo 20% izguba proti 600-800% dobica ce gre skozi. Je pa dejstvo da ko gredo na borzo da bo to zastartalo vsaj kot NKLA ki pa se proizvodnje nima. Problem bo dost ugodno notr pridet ko, ce novica pade :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

demogill ::

Btw. Glede cciv gledam bolj iz daytraderske strani med tem ko v L vstopim sele ko bo 100% potrditev, je res da nebom pri koritu ampak zihr je zihr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

bobby ::

Aja še en problem imajo in to je velik, niti enega crash testa še niso naredili pri agenciji za promet. Pa ne z Nikolo, ker vidiš, kako se razvija, same shit kot WeWork,...
Če se greš day trejderja,.. no si me prehitu,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Jaz bi še enkrat vprašal, če ima kdo kak vir podjetij kotiranih na (večjih) svetovnih borzah po datumih listanja? Verjetno malo prevelika želja ane? tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CartmanF ::

Sam se odmikam iz stocksov v Srebro (SLV ETF).

bobby ::

Kaksen razlog zakaj?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

demogill ::

CartmanF je izjavil:

Sam se odmikam iz stocksov v Srebro (SLV ETF).

Pametno tezki casi so pred nami, vecji del upam da fizicno xag xau

CartmanF ::

bobby je izjavil:

Kaksen razlog zakaj?


1. razlog - večja stabilnost pred negotovimi časi, ki (morebiti) prihajajo.
2. razlog - prejšni ATH po krizi (tam cca 2011) mi kaže na lep pattern, da zna tam v 2024 udarit nov ATH (mogoče že prej).

Seveda samo moj osebni pogled :)

boolsheat ::

Right now, the Shiller S&P ratio for the S&P 500 is 34.5 -- more than double its historic average.

1929: After the Black Tuesday crash, the iconic Dow Jones Industrial Average (DJINDICES:^DJI) went on to lose approximately 89% of its value.
1997-2000: Before the dot-com bubble burst, the Shiller P/E ratio for the S&P 500 hit an all-time high of 44.2. Nearly half the value of the S&P 500 was wiped away after the dot-com bubble burst, with the Nasdaq Composite (NASDAQINDEX:^IXIC) hit even harder.
Q3 2018: Throughout much of the third quarter of 2018, the Shiller P/E ratio sat above 30. This was followed by a fourth quarter swoon that saw the S&P 500 lose as much as 19.8%.
Q4 2019/Q1 2020: Prior to the coronavirus crash in the first quarter of 2020, the Shiller P/E ratio had, again, crossed above 30. The S&P 500 lost 34% in 33 calendar days during the COVID-19 chaos of February and March.
Q3 2020-Current: To be determined.




https://www.fool.com/investing/2021/01/...

redtech ::

Za srebro in platino jaz spremljam commercial short pozicije.

Ko gredo shorti na srebru čez 150 postane nevarno :)

https://www.tradingster.com/cot/legacy-...

Za platino niti ne spremljam, ker ima velik deficit in bo prej ali slej povozila shorte.

bobby ::

CartmanF je izjavil:

bobby je izjavil:

Kaksen razlog zakaj?


1. razlog - večja stabilnost pred negotovimi časi, ki (morebiti) prihajajo.
2. razlog - prejšni ATH po krizi (tam cca 2011) mi kaže na lep pattern, da zna tam v 2024 udarit nov ATH (mogoče že prej).

Seveda samo moj osebni pogled :)


Aja, napacno sem prebral. Iz delnic gres ven in gres v srebro.
Welcome to the dark side, we have cookies :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Motion ::

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Franz21 ::

Machete ::

Franz21 je izjavil:

Star Peak Energy Transition Corp. Cl A (STPK)

Citron research:
Looking Beyond Tesla – The Most Compelling and REAL ESG story
On the Market… Price TGT – $100


Zanimivo, ravno nekaj takega iščem. Samo te obljube z nekimi konkretnimi cenovnimi projekcijami so malce kisle..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sloxl8 ::

Za STPK na IBKR piše, da je blank check company in brez prihodkov. A je kakšen drug ticker, al je samo out-of-date ali napačen opis?

J.McLane ::

To je verjetno spet nek SPAC merger, kolikor na hitro vidim da Stem, ki je privat firma in bo šla public. Ta firma inštalira energy storage sisteme.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

buyable? Imam kaj boljšega, morda pred x3 moonom? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

demogill ::

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

demogill je izjavil:

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

Ja Amazonovi floti plovil nebo hudega to vem:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

Motion ::

demogill je izjavil:

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

demogill je izjavil:

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

Ja Amazonovi floti plovil nebo hudega to vem:)

Ker je prevelik da bi padel, kot boeing.

PS Amazon je kupil Boeinge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

demogill ::

Motion je izjavil:

demogill je izjavil:

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

demogill je izjavil:

Motion je izjavil:

Kakšno mnenje glede AIRbusovih delnic? Bi morale it gor ko se bo letalski promet pobral tekom tega leta?

Kdo pa pravi da se bo pobral :) ce pa obvezni Kovid pasuzi, pa sploh ne tako hitro, da o nepredvidljivi in pesimisticni ekonomski prihodnosti sploh ne govorimo.

Ja Amazonovi floti plovil nebo hudega to vem:)

Ker je prevelik da bi padel, kot boeing.

PS Amazon je kupil Boeinge.

Nihce ne govori da bo kdo padel.To o Amzn je bil bolj sarkazem. Tovorni promet je itak le manjsi del vsega prometa po zraku. Je pa dejstvo in ne verjamem da bodo delnice v bliznji prihodnosti na nivoju kot v predKorona stanju. Sam nebi kupoval je veliko drugih boljsih opcij, itk se pa z long prevec ne ukvarjam samo na dnevno urni bazi.

sloxl8 ::

Tisti, ki imate IBKR, a lahko investirate v UCITS ETFje? Če da, katere Trading Permissions moraš imeti, da lahko investiraš v ETFje?

gruntfürmich ::

jst jih po navadi kupujem preko nemške borze, in mislim da nič posebnega dovoljenja ne rabiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

CoreySteel ::

ETF-ji normalno kotirajo na borzi, kot vsaka druga delnica. Nobenih posebnih dovoljenj ne rabiš. Ravno v tem je fora UCITS, da so regulirani in jih lahko Evropejci kupujemo.
Twitter: @CoreySteel_

Machete ::

Bi kdo zbal razložiti razliko med:

STPK STAR PEAK ENERGY TRANSIT- A NYSE
STPK U STAR PEAK ENERGY TRANSITION NYSE ?

Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

nevermind: Star Peak Energy Transition Corp. Units, each consisting of one share of Class A common stock, and one-third of one redeemable warrant STPK/U:NYSE
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

redtech ::

Moj buildup za letos! :D

Oil & gas:
ET, PSXP, OKE, EPD, SUN, KMI, OGZPY, EURN
Air:
IAG.MC, AAL, UAL

Motion ::

Kaj bi priporočili za nakup za daljše časovno obdobje cca 5+ let. Nekaj da mi ni treba pertirano skrbet.

Mato989 ::

Motion je izjavil:

Kaj bi priporočili za nakup za daljše časovno obdobje cca 5+ let. Nekaj da mi ni treba pertirano skrbet.


ETF sklad MSCI WORLD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
74 / 164
»»