» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
50 / 160
»»

J.McLane ::

Bo treba počakat še malo, da bomo sodili o tem koliko je Buffet kiksnil, on ne trguje na dnevni ali mesečni ravni, on dela na dolgi rok. Tale val surge na OTH je lahko samo en šum ki ga pač ni izkoristil.

Bomo še videli kako bo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trgovec35 ::

Buffet ni kiksnil, avijatičarji bodo še padali in to močno. Letalski promet bo še dolgo dolgo nosil posledice, državna pomoč in pumpanje denarja je rešitev le na kratek rok. Potem bo prišla streznitev.

Res pa je, da bi Buffet lahko prodal prejšnji teden in prišparal veliko milijard:) Ampak pri vsem tem denarju je to nepomembno. Bolj pomembno je kam bo denar iz prodaje naložil. Ker ima dober nos.

Aphanisis ::

Mato989 je izjavil:

Najbolj smešno je kako je Buffet prodal bottom, pa vsi so ga tako hvalili v zadnjem letu in omenjali kako je šel on cash in =) Toliko o "nezmotljivem"


Pa je res bil v marcu pravi bottom korona krize? Who knows...

PrihajaNodi ::

trgovec35 je izjavil:

Buffet ni kiksnil, avijatičarji bodo še padali in to močno. Letalski promet bo še dolgo dolgo nosil posledice, državna pomoč in pumpanje denarja je rešitev le na kratek rok. Potem bo prišla streznitev.

Res pa je, da bi Buffet lahko prodal prejšnji teden in prišparal veliko milijard:) Ampak pri vsem tem denarju je to nepomembno. Bolj pomembno je kam bo denar iz prodaje naložil. Ker ima dober nos.


A si kupil v podnu? Vidis vsi tako razmisljajo, vlozil pa ne bi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

trgovec35 ::

PrihajaNodi je izjavil:

trgovec35 je izjavil:

Buffet ni kiksnil, avijatičarji bodo še padali in to močno. Letalski promet bo še dolgo dolgo nosil posledice, državna pomoč in pumpanje denarja je rešitev le na kratek rok. Potem bo prišla streznitev.

Res pa je, da bi Buffet lahko prodal prejšnji teden in prišparal veliko milijard:) Ampak pri vsem tem denarju je to nepomembno. Bolj pomembno je kam bo denar iz prodaje naložil. Ker ima dober nos.


A si kupil v podnu? Vidis vsi tako razmisljajo, vlozil pa ne bi.


Podna nikoli ni, podn je lahko samo 0:)
Kupujem s trendom.

PrihajaNodi ::

Nafta je bila manj kot nic.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

blackbfm ::

I say Apple!!

Najbolj stabilna delnica in še hudičevo dobro rentabilna. Ogromen potencial. Velik plus je tudi ta, da je v njej parkirana svetovna elita, ki ne trza na nihanje gospodarstva.


To je anomalija .. Bistveno vec telefonov kot jih zdaj prodajajo, jih ne bodo vec to je pa glavnina prihodkov, kot drugo gre za consumer naprave ki jih uporabnik brez vecjih tezav zamenja za konkurencne, realno ni nekih ovir. Googlov in Microsoftov software precej tezje oz praktično nemogoče da ne govorimo da so marze na software neprimerljve s proizvodnjo hw.. Ampak ja apple je "vec vreden" in "stabilen" :))

lejko0 ::

Gledam danes Nikola corp (NKLA). Ta delnica je neizpodbiten dokaz, da je danes borzni trg podoben balonček kot bitcoin leta 2017. Nikola corp je naslednji theranos brez enega samega izdelka na trgu z višjo vrednostjo kot Ford in podobni. Jao bože

J.McLane ::

Tudi sama teorija njihovega je izdelka ima zelo trhle noge.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nekdonekje ::

J.McLane je izjavil:

Bo treba počakat še malo, da bomo sodili o tem koliko je Buffet kiksnil, on ne trguje na dnevni ali mesečni ravni, on dela na dolgi rok. Tale val surge na OTH je lahko samo en šum ki ga pač ni izkoristil.

Bomo še videli kako bo.

Kolko je te ta buffit star da si lahko privosci cakati po vec let da bo v redu vlozil nazaj in zasluzil da si bo lahko kaki dober avto in hisko privoscil? Da ni to en stari prdec, ki je imel v startu dobre pred pogoje mogoce celo insajderske informacije od politicarov v familiji. Zdaj pa premika trge z svojimi biljoni da pokaze svoj prav in zadovolji ego.

trgovec35 ::

Evo ga roler coaster, jaz sem sem dobro privezal:)
Panika se vrača, to ni dobro.

bobby ::

nekdonekje je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Bo treba počakat še malo, da bomo sodili o tem koliko je Buffet kiksnil, on ne trguje na dnevni ali mesečni ravni, on dela na dolgi rok. Tale val surge na OTH je lahko samo en šum ki ga pač ni izkoristil.

Bomo še videli kako bo.

Kolko je te ta buffit star da si lahko privosci cakati po vec let da bo v redu vlozil nazaj in zasluzil da si bo lahko kaki dober avto in hisko privoscil? Da ni to en stari prdec, ki je imel v startu dobre pred pogoje mogoce celo insajderske informacije od politicarov v familiji. Zdaj pa premika trge z svojimi biljoni da pokaze svoj prav in zadovolji ego.


Bi bilo zate dobro, da si preberes kaksno njegovo biografijo, ti ne bo nic skodovalo, ce ze aodelujes v tej temi.
Se celo svoj indikator je "dobil",..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

azvik ::

trgovec35 je izjavil:

Evo ga roler coaster, jaz sem sem dobro privezal:)
Panika se vrača, to ni dobro.

Ma je že bil čas, vse pozicije zaprte, mirno spanje :)
Čeprav ko gledam vsa ta umentni pump, se vprašam, če je še kaj racionalnega/logičnega v tem trgu???
mogoče je pa le prišel čas, da morski psi pojedo majhne ribice, ki so pridno kupovale proti vrha:)

gazer ::

Dvomim, da bo kaj s tega. Smo imeli ze parkrat tak drop cez te mesece. Papa Powell bo pomoje lepo printal jutri ali pa ponedeljek.

pikachu004 ::

Kje v ekonomskem ciklu smo?

-ekspanzija (boom)
-upočasnitev (slowdown)
-recesija (recession)
-okrevanje (recovery)

verjetno smo na začetku recesije. Jaz to vidim tako: nekaj ljudi je že brez službe in kupujejo samo najnujnejše. Nekateri se bojijo, da bojo ostali brez službe in tudi šparajo. Potem jih še nekaj ostane brez službe. Trošenja je še manj. In tako naprej. To se ne more rešiti v dveh mesecih. Te številke se bojo poznale na finančnih poročilih podjetij. Nekaj slabih mesecev in skoči kazalnik P/E iz privlačnih 8 na 80, 800 ali N/A. Vaše mnenje?

Mato989 ::

pikachu004 je izjavil:

Kje v ekonomskem ciklu smo?

-ekspanzija (boom)
-upočasnitev (slowdown)
-recesija (recession)
-okrevanje (recovery)

verjetno smo na začetku recesije. Jaz to vidim tako: nekaj ljudi je že brez službe in kupujejo samo najnujnejše. Nekateri se bojijo, da bojo ostali brez službe in tudi šparajo. Potem jih še nekaj ostane brez službe. Trošenja je še manj. In tako naprej. To se ne more rešiti v dveh mesecih. Te številke se bojo poznale na finančnih poročilih podjetij. Nekaj slabih mesecev in skoči kazalnik P/E iz privlačnih 8 na 80, 800 ali N/A. Vaše mnenje?


Take napovedi berem ze 5 let... Reanica je taka ce pred 5 leti nisi poslusal takih fearmongerjev si nabral lep kes

Je pa res da ce vsako leto napoves krizo se ti po statistiki enkrat userje kot dr. Doomu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pikachu004 ::

Mato, to ni napoved, samo moje razmišljanje glede na situacijo, ki jo vidim v živo (brez novic). Delam v strojništvu, pokrivamo vse panoge. Večina strank in dobaviteljev mi pove nekako tako: podobno je bilo 2008.

PrihajaNodi ::

pikachu004 je izjavil:

Mato, to ni napoved, samo moje razmišljanje glede na situacijo, ki jo vidim v živo (brez novic). Delam v strojništvu, pokrivamo vse panoge. Večina strank in dobaviteljev mi pove nekako tako: podobno je bilo 2008.


Katera industrija? Avto? To je bil ze cajt da se precisti. Potem je tu se letalski turizem in turizem nasploh ampak to se bo pobralo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pikachu004 ::

PrihajaNodi: večinoma avtomobilska, pa vse do komponent za Karcher sesalce.
Kaj misliš s tem, da se prečisti?

Gone ::

pikachu004 je izjavil:

Kje v ekonomskem ciklu smo?

-ekspanzija (boom)
-upočasnitev (slowdown)
-recesija (recession)
-okrevanje (recovery)

verjetno smo na začetku recesije. Jaz to vidim tako: nekaj ljudi je že brez službe in kupujejo samo najnujnejše. Nekateri se bojijo, da bojo ostali brez službe in tudi šparajo. Potem jih še nekaj ostane brez službe. Trošenja je še manj. In tako naprej. To se ne more rešiti v dveh mesecih. Te številke se bojo poznale na finančnih poročilih podjetij. Nekaj slabih mesecev in skoči kazalnik P/E iz privlačnih 8 na 80, 800 ali N/A. Vaše mnenje?


Da stanje ekonomije od leta 2008 (zaradi posegov centralnih bank) nima kaj dosti zveze z borzo. Ena "zanimiva": https://www.bloomberg.com/news/articles...

PrihajaNodi ::

pikachu004 je izjavil:

PrihajaNodi: večinoma avtomobilska, pa vse do komponent za Karcher sesalce.
Kaj misliš s tem, da se prečisti?


Da je pleha enostavno prevec, kot tudi ostalih elektronskih igrac. Se premalo je usekal te industrije.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

pikachu004 je izjavil:

Mato, to ni napoved, samo moje razmišljanje glede na situacijo, ki jo vidim v živo (brez novic). Delam v strojništvu, pokrivamo vse panoge. Večina strank in dobaviteljev mi pove nekako tako: podobno je bilo 2008.


Vse panoge dvomim da podpiraš, verjetno večinsko avtomobilsko, to pa je itak na robu reform... letalska je pa 2nd na seznamu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sparovcek2 ::

Lep padec. Sem vam rekel pri 2400, da bo se padalo.

Machete ::

Kripto luzerji niti ne trznemo na gibanje manjše od 20% :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bobo95 ::

sparovcek2 je izjavil:

Lep padec. Sem vam rekel pri 2400, da bo se padalo.

Danes bo že nazaj zeleno :)

pikachu004 ::

Zakaj zna biti drugo četrletje slabše od prvega: Dramatičen padec BDP se nadaljuje
To ni moja borzna napoved, preden me spet križate. Govorim o stanju gospodarstva.

rini ::

sparovcek2 je izjavil:

Lep padec. Sem vam rekel pri 2400, da bo se padalo.


Kakšen padec?

miki2019 ::

Mato989 je izjavil:

Najbolj smešno je kako je Buffet prodal bottom, pa vsi so ga tako hvalili v zadnjem letu in omenjali kako je šel on cash in =) Toliko o "nezmotljivem"


Buffet se ne bo zgubu, že ve zakaj je močno v kešu, požrl je ponos priznal napako da je šel v letalske družbe in move on.
Sam razmišljam v smeri rahlega šorta marketa, ker to je precej noro in totalno nerealno. Tako malo za hec. Nekaj se je že pisalo tukaj kako so obdavčeni ETFji?
Kot delnice?

trgovec35 ::

azvik je izjavil:

trgovec35 je izjavil:

Evo ga roler coaster, jaz sem sem dobro privezal:)
Panika se vrača, to ni dobro.

Ma je že bil čas, vse pozicije zaprte, mirno spanje :)
Čeprav ko gledam vsa ta umentni pump, se vprašam, če je še kaj racionalnega/logičnega v tem trgu???
mogoče je pa le prišel čas, da morski psi pojedo majhne ribice, ki so pridno kupovale proti vrha:)


Ni racionalno. Divja rast v zadnjih dveh mesecih v veliki meri posledica amaterjev tipa Robin Hood, ki so slišali od kolegovega kolega, da se da na borzi super zaslužit. Vse gre gor, pol pa dajmo še mi probat. Brokerji so spustili provizije v nulo, omogočili velike vzvode in evo ga na. Nekaj časa je šlo. Zdaj bodo te isti panično prodajali in tako kot je prej noro rastlo bo sedaj noro padalo.

Ko se umiri, bodo pa spet nastopili veliki igralci. Pa ne mislim sebe:)

rini ::

Veliki igralci so danes že tu. Raja nima toliko denarja.

azvik ::

trgovec35 je izjavil:

azvik je izjavil:

trgovec35 je izjavil:

Evo ga roler coaster, jaz sem sem dobro privezal:)
Panika se vrača, to ni dobro.

Ma je že bil čas, vse pozicije zaprte, mirno spanje :)
Čeprav ko gledam vsa ta umentni pump, se vprašam, če je še kaj racionalnega/logičnega v tem trgu???
mogoče je pa le prišel čas, da morski psi pojedo majhne ribice, ki so pridno kupovale proti vrha:)


Ni racionalno. Divja rast v zadnjih dveh mesecih v veliki meri posledica amaterjev tipa Robin Hood, ki so slišali od kolegovega kolega, da se da na borzi super zaslužit. Vse gre gor, pol pa dajmo še mi probat. Brokerji so spustili provizije v nulo, omogočili velike vzvode in evo ga na. Nekaj časa je šlo. Zdaj bodo te isti panično prodajali in tako kot je prej noro rastlo bo sedaj noro padalo.

Ko se umiri, bodo pa spet nastopili veliki igralci. Pa ne mislim sebe:)


Se strinjam, izvrstno si izpostavil Robinhood/webull "trgovalce", občasno pogledam kak FB kanal in trajde, ki jih objavljajo. Na dolgi rok, bi imeli več možnosti pri ruski roleti.

Mimogrede, se je bilokdo zanimal za MMED (MindMed)?

belo mleko ::

Je pa hecno, da pokaš vice na RobinHood traderje, sam pa pišeš o nekem obskurnem "penny stock" MMED, ki se ukvarja s psihadeliki. Weed stocks, damn man, to je priložnost hehehehhehehehehe...

MMG, koliko trga pa držijo v rokah tile RH traderji? Nič od nič. Retail investitorji predstavljajo manj kot 1/3 trga. Od tega je ogromna večina v 401k. Trguje peščica. Kot pa vemo, pa so mamice s 401k boljše od večine teh traderjev, ki cele dneve iščejo vzorce v grafih. :))
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

rini ::

Podpis!!

azvik ::

belo mleko je izjavil:

Je pa hecno, da pokaš vice na RobinHood traderje, sam pa pišeš o nekem obskurnem "penny stock" MMED, ki se ukvarja s psihadeliki. Weed stocks, damn man, to je priložnost hehehehhehehehehe...

MMG, koliko trga pa držijo v rokah tile RH traderji? Nič od nič. Retail investitorji predstavljajo manj kot 1/3 trga. Od tega je ogromna večina v 401k. Trguje peščica. Kot pa vemo, pa so mamice s 401k boljše od večine teh traderjev, ki cele dneve iščejo vzorce v grafih. :))


Ma prvi del, škoda da ti kj komentiram, kdo je hotel razumet je razumel.
Ja Buffet je tud reku da Amazon nima neke prihodnosti, o lejga zlomka(včasih se zarečenega kruha, največ poje), no je vsaj svoje besede nazaj vzel. MMED, so med vodilnimi v tem segmentu, če v mladosti nisi probal LSD-ja pač se ti niti približno ne more sanjat, kakšen potencial se skriva. Jaz gledam iz vidika potencialnega zasluška. Ista zgodba kot je nastala iz raznih weed firm. Samo da THC/CBD in vse ostalo sranje iz trave, nima nekega zdravilnega učinka, sploh pa ne na psiho. In če veš koliko $ se zapravi za zdravljenje različnih psihoz, duševnih motenj.... Skratka vprašanje je bilo namenjeno nekomu, ki se je poglobil, ne laiku ki napiše, da je to firma ki se ukvarja s psihadeliki.

J.McLane ::

Ideja da boš s kemijo zdravil mentalne motnje je itak že v fundamentu zgrešana, kdor verjame v to zgodbo naj kar kupuje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

Jaz sem zmeden, še nikoli nisem zaslužil toliko denarja brez dela. Nevem ali naj še vlagam ali aj stisnem zavoro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

anketar ::

kaj si trajdu?

Machete ::

Nič veliko. Bolj kot ne kupoval. tsla sem nekaj balinal pa prodajal in kupoval nazaj.
tsla, sdgr, gold, ayx, ayrd v tem velikostnem redu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

anketar ::

kul, prek kere platforme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

belo mleko ::

Ponovno vse leti v nebo. Me zanima, kako se sparovcek2 drži s svojimi shorti...

Te dni odmeva zgodba 20 letnika, ki je naredil samomor potem ko je z opcijami pridelal -700k USD.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

rini ::

Machete je izjavil:

Jaz sem zmeden, še nikoli nisem zaslužil toliko denarja brez dela. Nevem ali naj še vlagam ali aj stisnem zavoro.


sdgr je res fantastičen; dobro zaledje kapitala in večkrat potegne po 10%. Saj ne vem več, a si ga ti predlagal?

l0g1t3ch ::

Kako najlaže kupit delnice tujega podjetja, ki npr kotira na NASDAQ?
Verjetno lahko to urediš preko kakega online brokerja z kreditno kartico?

Priporočate kakega, kaj je potrebno paziti, kake provizije, drugi stroški,...?

pikachu004 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kako najlaže kupit delnice tujega podjetja, ki npr kotira na NASDAQ?
Verjetno lahko to urediš preko kakega online brokerja z kreditno kartico?

Priporočate kakega, kaj je potrebno paziti, kake provizije, drugi stroški,...?


Pred izbiro brokerja je dobro vedeti, koliko poslov boš naredil na mesec, ker se cene razlikujejo. Nekateri računajo stroške vodenja in imajo minimalne provizije (primerno za dnevne trgovce), drugi so brez fiknsih stroškov in plačaš samo provizije ob nakupu/prodaji. Tej so primerni za buy and hold. Preveriti moraš kakšne so provizije pri nakupu in naj ne presegajo recimo več kot 1% nakupa. Torej moreš najti dovolj ugodnega brokerja ali pa imeti dovolj denarja za nakup delnice. Pri tujih brokerjih so provizije večinoma pod 10EUR na nakup.

Nekaj brokerjev (preveri cenike):
- Interactivebrokers
- TradeStation International
- Lynxbroker
- Saxo Bank
- Captrader

Preden začneš je dobro imeti neko strategijo in osnovno poznavanje pojmov. Zadnjič sem nekje slišal tole: norec s planom bo premagal genija brez plana.

Nekaj uporabnih virov, preden začneš:
-How to Invest in Stocks
-How to Invest in ETFs
-Finančni trgi - borzne novice v slovenščini
-Getting Rich: from Zero to Hero in One Blog Post
-Knjiga: Benjamin Graham - Modri investitor, je v slovenščini
-Borzna delavnica Modri investitor - Zlatko Turkovič

Zgodovina sprememb…

novaa ::

Kaj pravite o tem: The Fed Is Buying Corporate Bonds
hmmmm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novaa ()

l0g1t3ch ::

pikachu004 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Kako najlaže kupit delnice tujega podjetja, ki npr kotira na NASDAQ?
Verjetno lahko to urediš preko kakega online brokerja z kreditno kartico?

Priporočate kakega, kaj je potrebno paziti, kake provizije, drugi stroški,...?


Pred izbiro brokerja je dobro vedeti, koliko poslov boš naredil na mesec, ker se cene razlikujejo. Nekateri računajo stroške vodenja in imajo minimalne provizije (primerno za dnevne trgovce), drugi so brez fiknsih stroškov in plačaš samo provizije ob nakupu/prodaji. Tej so primerni za buy and hold. Preveriti moraš kakšne so provizije pri nakupu in naj ne presegajo recimo več kot 1% nakupa. Torej moreš najti dovolj ugodnega brokerja ali pa imeti dovolj denarja za nakup delnice. Pri tujih brokerjih so provizije večinoma pod 10EUR na nakup.

Nekaj brokerjev (preveri cenike):
- Interactivebrokers
- TradeStation International
- Lynxbroker
- Saxo Bank
- Captrader

Preden začneš je dobro imeti neko strategijo in osnovno poznavanje pojmov. Zadnjič sem nekje slišal tole: norec s planom bo premagal genija brez plana.

Nekaj uporabnih virov, preden začneš:
-How to Invest in Stocks
-How to Invest in ETFs
-Finančni trgi - borzne novice v slovenščini
-Getting Rich: from Zero to Hero in One Blog Post
-Knjiga: Benjamin Graham - Modri investitor, je v slovenščini
-Borzna delavnica Modri investitor - Zlatko Turkovič


Hvala za informacije.
Kaj pa etoro in degiro ? O teh sem zasledil teme na ST.

pikachu004 ::

@novaa: jaz bi rekel da FED ne kupuje obveznic kar tako. Podjetja potrebujejo denar, vprašanje pa je zakaj ga na bankah ne dobijo (vsaj ne toliko, kot ga potrebujejo)? Te finančne injekcije ne povečajo prometa/dobička, ampak pomagajo preživeti. Za dobiček more biti prodaja.
Moja špekulacija: imamo novo podjetje pred bankrotom (ali več njih), ki je too big to fail?

@l0g1t3ch: etoro - stran od tega. Degiro: ne sprejema Slovencev.

Poglej Tradestation Global - cenik. Min stanje sredstev je 1000€.

belo mleko ::

To kar FED počne nima opravka z reševanjem podjetij. Z odkupovanjem povečajo likvidnost, tako da jim ti prodaš obveznico in dobiš v roke keš, ki ga daš na banko, ki ga ta naprej posodi etc.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Krenforum ::

Tradestation global je minimum dva jurja sredstev gor, da lahko kupujes delnice. Se pravi prvi polog in da ohranjas toliko gor v cashu ali delnicah.. Kar itak ce zelis neki long term delat mors dat.. pred kratkim odpiral racun..

miki2019 ::

belo mleko je izjavil:

To kar FED počne nima opravka z reševanjem podjetij. Z odkupovanjem povečajo likvidnost, tako da jim ti prodaš obveznico in dobiš v roke keš, ki ga daš na banko, ki ga ta naprej posodi etc.


FED bo to počel dokler bo pač uspevalo in pa seveda futral robinhudarje. Danes sem zasledil da je enormno veliko majhnih opcijskih trejdov kateri niso značilni za profesionalce, torej gre za huderje za delnice tega podatka ni je pa verjetno tudi visoka številka mislim da je o tem govoril Jim Bianco na CNBC, se mi pa zdi da se uresničuje napoved Jamesa Rickardsa izpred let ko je nekako napovedal dogodke za v naprej. Leta 2000 Wall Street rešuje LTCM 2008 FED resuje Wall Street in xy leta IMF rešuje FED. glede na to kar Powell sedaj dela se temu scenariju nebi čudil. Še nekaj za v premislek

rini ::

Moja prva izbira:

Schrodinger

During the quarter, John Hussman (Trades, Portfolio), Ron Baron (Trades, Portfolio) and Bill Gates (Trades, Portfolio)' foundation trust all purchased new holdings of Schrodinger at an average price of $37.48. Since the end of the quarter, the shares have seen their average prices increase by 96.61%.

Hussman bought into a new holding of 5,000 shares. Since the purchase, GuruFocus estimates the holding has gained 96.61%.

Baron purchased 950,014 shares during the quarter and has seen a total estimated gain of 96.61%.

Gates' foundation trust bought the biggest amount with the purchase of 6.98 million shares. The holding has seen a total estimated gain of 96.61%.

Shares of Shrodinger traded at $71.33 per share on June 17 with market cap of $4.55 billion. GuruFocus gives the company a finanical strength rating of 7 out of 10. The cash-to-debt ratio and equity-to-asset ratio both beat at least 85% of the industry and an Altman Z-Score of 47.47 places it well into the safe zone from bankruptcy.
««
50 / 160
»»