» »

kako začeti programiranje za android

kako začeti programiranje za android

ZacetnikJava ::

Živjo!
Rad bi začel programirati app-e za android, pa ne vem kako bi lahko začel.
Zato me zanima, če ima kdo kakšen nasvet in katera literatura je najprimernejša za začetek in za nadaljevanje.
Za odgovore se že naprej zahvaljujem.

Xpie ::

Za programiranje android aplikacij rabiš znat osnove enega objektnega jezika kot so: java, python, C++ itd. Zakaj rabiš začet z enim objektnim jezikom, ker boš pozneje lažje razumel kodo, ki si jo napisal. Ko osvojiš osnove enega izmed objektnih jezikov greš lahko na android programiranje. Kar se tiče literature lahko delaš po video posnetkih ali pa po knjigah.

Video literatura:
thenewboston

Knjiga:
http://www.amazon.com/Android-Applicati...
spletne-novice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xpie ()

ZacetnikJava ::

Okej,
programirati znam v c++ in tudi nekaj osnov c# tako da z razumevanjem kode nebo težav, ker pa mi preko videov traja predolgo bi rabil np. spletno stran, ki je v njej napisano kaj naredi določen ukaz in naprimer nekaj primerov kako bi koda zgledala v uporabi tega ukaza...

roba87 ::

Definiraj "znam c++".

Začneš tako, da si namestiš Eclipse ali Netbeans in Android SDK in izpišeš "Hello World!".

SuperVeloce ::

Pa tudi video ni vedno izguba časa...

pi pawr ::

Developer.android.com/develop

Zelo dobra dokumentacija za začetnike in vse ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pi pawr ()

BlackLight ::

Začni kar z Android Studio, za takšne namene je že "stable" ima pa nekaj res dobrih "bombončkov" za razvijanje.

urosz ::

v čem je Android Studio boljši od Eclipse+ADT? sprašujem, ker tudi sam razmišljam, če bi mogoče preklopil na Android Studio.

karafeka ::

Reviji Monitor in Moj mikro sta imela šolo programiranja za android:

http://android.fri.uni-lj.si/index.php/...
http://www.mojmikro.si/taxonomy/term/22...

wolf123 ::

A v Sloveniji je zdaj že možno prodajat igre/aplikacije na google play?

shadeX ::

Ne. In najbrž tudi nikoli ne bo zaradi neznanega razloga. Tako jaz mislim , kajti če ima to apple store lepo poštimano, amazon store tudi, ne vidim razloga zakaj google ne bi? ..

Tako da, fantje pozabite.

wolf123 ::

In kaj se da v skrajnem primeru narediti, kako potem služijo avtorji Talking Toma?

Invictus ::

Firmo v tujini ... Bog se usmili slovenske zaplankanosti in neznanja.

Lastniki so se preselili na Ciper.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dolenc ::

Jaz sem šele kratek čas na android studiu, prej sem bil na eclipsu.

Ma svoje fore(oz jih imata oba), studio je malo bolj odziven, privzeto že uporablja gradle build sistem, če uporabljaš različne builde +, brzina builda -, z dizajni se lažje dela, odziven debugger, še kar nekaj malih bombončkov ima, katerim si hvaležen da obstajajo. Kar se mene tiče je boljši kot eclipse+adt.

Kje začet, če nimaš predhodnih izkušenj z javo, potem začni s tem, toliko da osnove osvojiš in se dobro "znajdeš", potem pa šele android. Knjige so bol tko tko, se sproti veliko spreminja tako da težko najdeš kako upToDate. Boljše da greš iz uradne dokumentacije/tutorialov, magar iz kake knjige pobereš strukturo naslovov, pa potem po tistem iščeš, uradna dokumentacija je malo razmetana.

jizzer ::

Če ima znanja iz C++ lahko proba z Android NDK. Je že kdo poskusil kako se obnese?

wolf123 ::

Invictus je izjavil:

Firmo v tujini ... Bog se usmili slovenske zaplankanosti in neznanja.


???
Kaj ima to veze z vprašanjem.
Drugače pa blagor tebi, ki vse veš :))

black ice ::

Pravilno ti je odgovoril. Vklopi sive celice.
V Sloveniji ne moreš prodajati aplikacij, zato moraš odpreti podjetje v tujini oz. se dogovoriti z nekim podjetjem, da bo prodajalo namesto tebe (za določen % seveda).

Invictus ::

wolf123 je izjavil:

[
Kaj ima to veze z vprašanjem.
Drugače pa blagor tebi, ki vse veš :))

Saj je vprašal kako naj prodaja aplikacije ...

Ima vso vezo z vprašanjem. Čeprav bo to trajalo še nekaj časa če še ne zna programirat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperVeloce ::

ena alternativa je tudi IntelliJ idea (community) + sdk

detroit ::

K smo že pri temu, kdaj bo gnojgle odprlu store za nas? Any info?:)
Skero

111111111111 ::

Jaz se lotevam PhoneGap, je pa res, da je dober za preproste aplikacije. Če se misliš lotevati kaj bilj kompliciranega ti vsekakor priporočam Javo in potem skok v Android. :)

ZacetnikJava ::

roba87 je izjavil:

Definiraj "znam c++".

Začneš tako, da si namestiš Eclipse ali Netbeans in Android SDK in izpišeš "Hello World!".



znal bi sprogramirati tudi kaj bolj kompleksnega...



Pa še kakšen je razlog da ne bi mogel prodajat iz Slovenije na google play? Če mogoče kdo ve..

dolenc ::

Nimamo podpore za merchant account, lahk pa oglase uporabiš.

M.B. ::

Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

ZaphodBB ::

urosz je izjavil:

v čem je Android Studio boljši od Eclipse+ADT? sprašujem, ker tudi sam razmišljam, če bi mogoče preklopil na Android Studio.

V vsem. Predstavljaj si en Window Mobile 6.5 smartphone in iPhone. Približno taka razlika je.

Najbolje, da namestiš in poskusiš. Saj te ne stane več kot ene par dni.

k--p ::

Meni je za pregled bil dober video tutorial na Lynda.com (lahko ga najdeš tudi drugje ...): Android App Development with Java Essential Training. Za nadaljevanje se tudi kaj najde na istoimenski strani ... Uradna stran tudi ponuja dobre razlage glede določenih tem, za ostalo pa dokumentacija, ki je precej obsežna in je lažje iskati, če imaš najprej dober pregled celotnega ogrodja.
The New Boston video tutoriali so tudi dobri za začetek, vendar morda z malo preveč laične razlage in časovno bolj zamudni, saj niso planirani tako natančno, kot kakšni premimum videi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android programiranje

Oddelek: Programiranje
404936 (1186) acookook
»

Android Developer

Oddelek: Programiranje
132206 (866) c00L3r
»

AndroidStudio/java

Oddelek: Programiranje
91565 (972) kunigunda
»

Programiranje tablic

Oddelek: Programiranje
82192 (1621) mihies
»

Android app - SDK ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
152026 (1512) nekdonekje

Več podobnih tem