» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
18 / 60
»»

Masayoshi ::

Valda se, se je treba smejati idiotom, ki vse redno plačujemo tole gostijo. Slovenci so pa ja raje na minimalcu z minimalnimi prispevki, ostalo pa lepo preko s.p. pa je. Eh, Ginekk, ko bi blo sam tolk. Ja, tudi sam v privat sektorju, lastniki smo pa kar domači.

matobeli ::

Masayoshi je izjavil:

matobeli je izjavil:

bistveno premalo plačuješ policijo glede na to da te še ni noben zagrebel.


ah, torej vse, ki uradno/bruto plačujemo tako nadpovprečno in vas financiramo bi bilo potrebno čimprej zagrebsti? Čista slovenska duša.


Če maš res kaj pod palcem pol imaš nadpovprečno veliko hišo, dizel SUVja, kakšen vikend...

cca 2000€ za plače dveh varnostnikov in še cca 1k letno za opremo. Torej od oka 25k eur samo zato da te taprvi, ki nima kaj več za zgubit ne zaštiha.

Kdo kle nadpovprečno financira...

Masayoshi ::

Ah, poglejte ga volivca Levice, kako bi štihal vse nadpovprečne, Lol. Vsi ti naši policjoti so zaposleni samo za to, da varujejo ljudi s "hišo, dizel SUV in vikendom". Bolan si matobeli bolan.

D3m ::

Masayoshi je izjavil:

Valda se, se je treba smejati idiotom, ki vse redno plačujemo tole gostijo. Slovenci so pa ja raje na minimalcu z minimalnimi prispevki, ostalo pa lepo preko s.p. pa je. Eh, Ginekk, ko bi blo sam tolk. Ja, tudi sam v privat sektorju, lastniki smo pa kar domači.


No pri meni je

redna služba + popoldanski s.p.

Privat sektor.

Raje se posvetimo tam unim na kolodvorski ulici. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Masayoshi ::

@matobeli So šli naši predniki enkrat skozi šolo socializma (hitro zmanjka idiotov, ki želijo vleči voz za druge), pa bomo morali iti še enkrat. Brez mene, zaprem firmo in papa.

Valvoline ::

Masayoshi je izjavil:

@matobeli So šli naši predniki enkrat skozi šolo socializma (hitro zmanjka idiotov, ki želijo vleči voz za druge), pa bomo morali iti še enkrat. Brez mene, zaprem firmo in papa.

Sej v EU je vseposvsod ze socijalizem, od spanije/grcije gor do svedske. Noben noce delat, navisje place vsepovsod kasirajo najvecji paraziti ter lenuhi. Povrecna placa mladih do 35 leta je pol manjsa kot povpresna placa sprdekov 60+ let. Prav zanimivo da se vse skupaj se ni podrlo, status quo se verjetno vzdrzuje na plecih uvozenih suznjev.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Masayoshi je izjavil:

Ah, poglejte ga volivca Levice, kako bi štihal vse nadpovprečne, Lol. Vsi ti naši policjoti so zaposleni samo za to, da varujejo ljudi s "hišo, dizel SUV in vikendom". Bolan si matobeli bolan.


Bolano je samo to da vam financiramo luksuz, ki so ga v resnici ne bi mogli privoščit ali ga vsaj v miru uživati.

Masayoshi ::

matobeli je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Ah, poglejte ga volivca Levice, kako bi štihal vse nadpovprečne, Lol. Vsi ti naši policjoti so zaposleni samo za to, da varujejo ljudi s "hišo, dizel SUV in vikendom". Bolan si matobeli bolan.


Bolano je samo to da vam financiramo luksuz, ki so ga v resnici ne bi mogli privoščit ali ga vsaj v miru uživati.


Lol, ja ti meni karkoli financiraš... če začne kolo voditi Levica, se bomo pač pobrali drugam. Boš videl kako vam bo fajn ko nas ne boš več rabil "financirati". Saj vas bo srečala pamet, sicer boste zajebali generacijo ali dve, kolovodje se bodo omastili, ampak jebiga, revolucija pač žre svoje otroke...

matobeli ::

Spremenilo se ne bo nič, še vedno boš na ST visel.

Sej, mrbit bo pa janšetov ostal na položaju, k bo njegova roka začela jemat ne bo nič ceneje.

mtosev ::

Valvoline je izjavil:

Golazen komunajzarska:
https://siol.net/novice/slovenija/taksn...

Povprečen zaposlen na rtv lahko sanja o 4500EUR bruto. Ja ljudje na vrhu imajo dobre plače kar pa niti ni tolk presenetljivo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

https://siol.net/novice/slovenija/taksn...

Levaki se pa lepo redijo!
Ko bubreg u loju, mamico jim!

mtosev je izjavil:


Povprečen zaposlen na rtv lahko sanja o 4500EUR bruto. Ja ljudje na vrhu imajo dobre plače kar pa niti ni tolk presenetljivo.


Si ti realni sektor vsaj od blizu povohal, da take kvasiš?
Nič ne bo narobe, če se vzdržiš tega svojega naivnega pisanja, veš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Kakšen realni sektor neki, še računalnik v višini 3000 evrov mu je kupila mater.

mtosev ::

Jaz bi rad vido še plače na Planet TV pa da lahko primerjamo malo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

luli ::

mtosev je izjavil:

Jaz bi rad vido še plače na Planet TV pa da lahko primerjamo malo.

V kolikor je TV v lasti državnega podjetja bi bilo tudi prav, da bi jih videl. Ampak dajmo si priznati, da je obseg programa, odddaj in priveskov, ki jih na RTV financiramo daleč prevelik. Pa tu ni samo problem RTV! Tudi inštitut Jožef Štefan pa Kemijski inštitut, Opera, kvazi umetniki tipa Zlatan Ćorav,... Zakaj potem ne naredimo še lastne avto industrije recimo TAM ter plače delavcev ter inženirjev financiramo s proračuna?
Upam da me levica ni opazila. To so namreč mokre sanje.

FireSnake ::

S tem, da bi to zadnje dalo pametne rezultate.
Vsa ostala navlaka, ko si jo naštel, se pa samo napaja na državnih jaslih (ali pa naših žuljih).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

49106 je izjavil:

Kakšen realni sektor neki, še računalnik v višini 3000 evrov mu je kupila mater.


Njemu je privat sektor mat'
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

luli je izjavil:

Ampak dajmo si priznati, da je obseg programa, odddaj in priveskov, ki jih na RTV financiramo daleč prevelik.


Imaš čisto prav, bomo morali spucat celo državo če bomo hotli imet več, spucat samo eno firmo bo lremalo.

Torej, prepucat javni sektor, prepucat SV, prepucat javne razpise, uvest davek na premoženje in obenem povečat osebno olajšavo oziroma razbremenit plače, v davek vključit vse subjekte v državi, vključno z vsemi NVO, RKC, RK... Kasneje bi morali urediti tudi obdavčenje dobička ki ga tuje firme naredijo v sloveniji, kot se to trudijo v normalnih vzhodnoevropskih državah.

Če kdo misli da se pasejo samo desničarji ali samo levičarji bo neprijetno presenečen. Denar je druge barve.

Pat_MaGroin ::

Jao, a ste eni res tako naivni, da mislite, da bodo v prihodnosti kakšne optimizacije ali "odpuščanja" kjer koli v državi? HAHA.

Javni sektor se bo vedno bolj širil, ker vedno več ljudi ne najde dela, ne pa krčil, LOL no.

Davki bodo tudi višji, pa storitev in novih cest bo vedno manj, ker bo vse šlo v plače in penzije.

Država pa optimizacija, jao no, naivčine.

700k penzionerjev, 500k+ javni in para-javni sektor , torej prek 1 mio volivcev in vi mislite, da obstaja stranka, ki to zmore "napast". Še enkrat: HAHA.

BuDi79 ::

Je pa novo vodstvo RTV vsaj oklestilo 54 (štiriinpetdeseti) naročnin na Mladino in 1900EUR mesečnih naročnin na časnik Dnevnik (mesečna naročnina brez kakršnihkoli popustov je sicer 35EUR) na normalno številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Boobiz ::

RTV je rop pri belem dnevu. Ze 5e mesecno bi jim tezko dal, teh 13 pa... sploh ni za govorit. Ko stane ta pizdarija vec kot vecina ostalih storitev (kjer imas moznosti izbire)... potem ves, da je nekaj hudo narobe.
I'm drunk, what's your excuse?

bleem ::

FireSnake je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/taksn...

Levaki se pa lepo redijo!
Ko bubreg u loju, mamico jim!

mtosev je izjavil:


Povprečen zaposlen na rtv lahko sanja o 4500EUR bruto. Ja ljudje na vrhu imajo dobre plače kar pa niti ni tolk presenetljivo.


Si ti realni sektor vsaj od blizu povohal, da take kvasiš?
Nič ne bo narobe, če se vzdržiš tega svojega naivnega pisanja, veš?


4500 eur za najvišije pozicije, je bore bore malo.

D3m ::

ker vedno več ljudi ne najde dela


Prekvalifikacija?
|HP EliteBook|R5 6650U|

BuDi79 ::

bleem je izjavil:

4500 eur za najvišije pozicije, je bore bore malo.
Če mislijo, da lahko na kje drugje dobijo podoben denar za podobno delo?
Me zanima če bi POPtv gledal tako produktivnost Miše Molk za tak denar. - Pa njo poznamo, koliko je takih ki jih ne.

Machete ::

Boobiz je izjavil:

RTV je rop pri belem dnevu. Ze 5e mesecno bi jim tezko dal, teh 13 pa... sploh ni za govorit. Ko stane ta pizdarija vec kot vecina ostalih storitev (kjer imas moznosti izbire)... potem ves, da je nekaj hudo narobe.

Saj pa pri uporabi ceste pa šole ujameš, pa pri kakem reševanju po nesreči, pa mogoče ti gasilci mačko rešijo. Želiš račun vsak mesec za cestno infrastrukturo in pa privat šolo, pa vse ostalo?? Ali boš raje tiho in izkoristil, kar ti vsi ostali sofinanciramo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boobiz ::

Kaj točno tebi ni jasno? Šole in vse ostale pizdarije se se financira z davki, ki jih plačuješ, ko služnjuješ 40+ let. Pravtako se ceste financirajo z vsemi davki in dajatvami, ki jih plačaš, da imaš avto poln goriva, ter izpraven za promet poleg tega, imaš pa še DARS lupljenje za ostalo.

Ostali sofinancirate... daj zlezi si iz riti. Toliko kot ti sofinanciraš meni, jaz tudi tebi. Razen če se greva zdaj še kake faluse merit in tele tvoje nebuloze eskalirava na osnovnošolsko raven. Samo da ne bo potem kdo izjavil, da se šole financirajo premalo, ker sva padla na tako raven. Đizs.
I'm drunk, what's your excuse?

Machete ::

A vidiš, niti brati ne znaš med vrsticami. Jokaš za 15 eur, kar je v bistvu davek, ne jokaš pa za 1500 drugih eurov, ko ti jih sfukajo v tanek zrak.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Boobiz je izjavil:

Šole in vse ostale pizdarije se se financira z davki, ki jih plačuješ, ko služnjuješ 40+ let.

Zaenkrat še, ko se bo javni sektor preveč razbohotil, pa tud šole ne bojo več javne. Zdravstvo že zdaj počasi leze ven. JS bo sam sebi in nam vsem pljunil v našo skledo.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Kako misliš, da počasi leze ven? Ogromno stvari že zdaj plačaš sam, če bi želel na vrsto priti v razumnem roku, ki ne bo poslabšalo stanja. Ja, če te infarkt te bodo oskrbeli na skupne stroške, če pa ne ogroža življenja, zgolj kvaliteto njega, potem si pa prepuščen lastni denarnici že danes.

Horas ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jao, a ste eni res tako naivni, da mislite, da bodo v prihodnosti kakšne optimizacije ali "odpuščanja" kjer koli v državi? HAHA.

Javni sektor se bo vedno bolj širil, ker vedno več ljudi ne najde dela, ne pa krčil, LOL no.



predvsem na račun nepotizma
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

spegli ::

Modeli so v programski svet RTV nastavili samo SDS kader. In se pozna.

IL_DIAVOLO ::

Politika rtv-ja je samo ogledalo večini podjetij v Slo. Nepotizem, nepotizem in se enkrat nepotizem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekikr ::

spegli je izjavil:

Modeli so v programski svet RTV nastavili samo SDS kader. In se pozna.

Jp. Pred tem je bila RTV vitka ustanova, ki je vsak evro trikrat obrnila. Potem pride pa SDS in jih je bilo čez noč nekaj tisoč, pa tudi denar se je začel razmetavati. Banda!

BuDi79 ::

spegli je izjavil:

Modeli so v programski svet RTV nastavili samo SDS kader. In se pozna.
Ki je zamenjal samo SD kader, katerega delo se še vedno pozna.

Masayoshi ::

spegli v jok in stok ker je sds direktor odpovedal 54 (!) naročnin na Mladino in Dnevnik...banda sds pokvarjena.

Machete ::

BuDi79 je izjavil:

spegli je izjavil:

Modeli so v programski svet RTV nastavili samo SDS kader. In se pozna.
Ki je zamenjal samo SD kader, katerega delo se še vedno pozna.

A tolpa 15% bo uravnotežila s 100% udarom? Dobro vedeti..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Popusta ne boš dobil, lahko pa nakažeš za celo leto in ti bodo potem prazne položnice pošiljal. Vsaj nekaj časa nazaj je bilo še tako, ko sem pomotoma malo preveč nakazal. Sklic je, če se prav spomnim, stalno enak.

6bt9hmDwY ::

Ja, sem ravno govoril z računovodstvom, so potrdili, da seveda... Načeloma so se veselili vprašanja, ker dobijo denar vnaprej, popusta sicer ni, 'na zalogo' pa je možno plačati, predlagali so 6m, nam je bolj smiselno 12m.

Zgodovina sprememb…

Unchancy ::

Kako zdaj gre to, da ne plačuješ RTV reketa? Kaj moraš poslat in komu?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Lonsarg ::

Vsake 3 leta tisti obrazec za odjavo iz uradne strani.

Pat_MaGroin ::

Zdaj se pametni telefon steje, da placujes polno narocnino.

So pa to sprejeli kot pravilnik in ni v zakonu spremenjeno se mi zdi?

Mato989 ::

Jaz sem odjavil tv paketa nimam in to je to internet mam ampak mam stalno bivalisce pri starih 800m stran samo poslejm zraven in da odjavljam oz ne bom placeval ze 1 leto mir

Banda posiljevalska
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Zdaj se pametni telefon steje, da placujes polno narocnino.

So pa to sprejeli kot pravilnik in ni v zakonu spremenjeno se mi zdi?
Nima veze kaj se "šteje". Izpolniš in oddaš. Pač včasih je edini pravi protest nepokorščina in pri RTV prispevku je zelo enostavno biti nepokoren.

Horas ::

kaj oddaš? mogoče link prosim?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Pasuš. Poglej, če ga še imaš.
Aja pa slovenske zastavice si morš dat še v nick. Potem si all good za vnebovzetje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

nejc_nejc ::

Mene so obvestili po 3 letih da je bila sprememba v sep 19, ter da mi bodo začeli pošiljati položnice.

petrus ::

Kak Telemach in podobni bi morali ponujat ip blokado javnih medijev v internet paketu.
stati inu obstati

nejc_nejc ::

To je to....RTV-prispevek je podrobneje urejen v Zakonu o Radioteleviziji Slovenija (Ur. l. RS št. 96/2005, s spremembami in dopolnitvami - ZRTVS-1) od 30. člena do 44. člena.

Določitev načina prijavljanja in začasnega ali trajnega odjavljanja sprejemnikov ter določitev kriterijev za odpis, delni odpis, odlog in obročno plačilo sta v skladu s 27. členom ZRTVS-1 v pristojnosti Nadzornega sveta RTV Slovenija. V ta namen sta bila sprejeta dva pravilnika, in sicer:

Pravilnik o načinu prijavljanja in odjavljanja televizijskih in radijskih sprejemnikov ter o načinu plačevanja prispevka za programe Radiotelevizije Slovenija (Ur. l. RS, št. 4/2019);
Celo april...

Lonsarg ::

@Horas, saj google na "RTV obrazci" tole za prvi zadetek vrne: https://www.rtvslo.si/rtv/rtv-prispevek...

Genericni obrazec je pod tocko 2 izpolneš in pošlješ. Ko te nazaj prijavijo čez 3 leta ponoviš vajo. It works;)

nejc_nejc ::

It works...
Obstaja možnost obresti ter penalov. Vse možnosti imajo. Ko jim bo zaskripalo, bodo izkoristili.

Mato989 ::

nejc_nejc je izjavil:

It works...
Obstaja možnost obresti ter penalov. Vse možnosti imajo. Ko jim bo zaskripalo, bodo izkoristili.


Prvo morajo še kaj dokazat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
18 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440937 (12284) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56668584 (58493) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122604 (19514) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734069 (29452) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327859 (22454) St235

Več podobnih tem