» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
22 / 60
»»

dellg ::

Ali je možno ta prispevek kakorkoli odjaviti, če je stanovanje prazno?
Na RTV so odgovorili na dolgo in široko:

Obveznost plačila RTV-prispevka je predpisana z zakonom in predstavlja javnopravno dajatev. Zavezanci za plačilo RTV-prispevka ne vstopijo v razmerje z Radiotelevizijo Slovenija na podlagi avtonomne volje s pogodbo, temveč so zavezanci po samem zakonu (Zakon o davčnem postopku ZDavP-2 in Zakon o Radioteleviziji Slovenija ZRTVS-1). RTV-prispevek torej po svoji naravi ne predstavlja naročnine na programe RTV Slovenija, ampak je dajatev za financiranje izvajanja javne službe, tako kot je to običajno tudi za druge nacionalne radiotelevizije po Evropi.



Vsebine javnega medija so namenjene javnosti, ki je raznolika in ima zato tudi različna medijska pričakovanja. Kar je za nekoga premalo, je za drugega preveč, za tretjega pa ravno prav. O razmerjih med vsebinami radijskih, televizijskih in spletnih vsebin vsako leto potekajo strokovne in poglobljene razprave, ki se končajo s sprejemom programsko-poslovnega načrta na Programskem svetu RTV Slovenija. Ta organ sestavlja 29 predstavnikov javnosti, ki bdijo nad uresničevanjem javnega interesa.

Z RTV-prispevkom se financira delovanje celotnega javnega medijskega servisa in ne le informativnega programa Radia in Televizije Slovenija. Poleg splošno znanih treh radijskih in treh televizijskih programov, RTV Slovenija zagotavlja tudi televizijska in radijska programa za italijansko in madžarsko narodnostno skupnost, novičarski spletni portal, teletekst, spletni arhiv, oskrbo oddajnikov in zvez, simfonični orkester, dostopnost vsebin za gluhe in slepe. Ob tem javni medij ustvarja vse tiste vsebine, ki se komercialnim medijem ne splačajo, torej izvirne otroške oddaje, kulturne, verske in dokumentarne programe, parlamentarne prenose, prenose proslav in humanitarnih prireditev.



Zavezanec za plačilo RTV-prispevka je v skladu s prvim odstavkom 31. člena ZRTVS-1 vsak, ki ima (oz. uporablja) katerokoli napravo, ki omogoča sprejem radijskih/televizijskih programov na območju Republike Slovenije (televizija, radio, avtoradio, telefon ali računalnik z internetnim dostopom).



Če zavezanec ne izpolnjuje pogojev za oprostitev plačila RTV-prispevka, ki jih določa zakon (prejemniki denarne socialne pomoči in varstvenega dodatka ter invalidi s težkimi telesnimi okvarami), ga je dolžan plačevati.


Ali res ni več odjave, kot je bila včasih, če nisi imel TV in radia?

JH84 ::

Ce je prazno oz noben ni prijavljen na ta naslov, se sigurno lahko odjavi rtv.

nejc_nejc ::

V prekršku, si ker moraš pri odjavi potrditi, da z nobeno napravo, ki jo poseduješ, ne moreš spremljati rtv programa.

Bebci na rtv, tega ne vnovčijo. Beri, imajo očitno preveč denarja, čeprav vpijejo, da ga nimajo dosti.

Mr_Globus ::

Podpišeš izjavo, da nimaš nič. Overiš podpis na UE. Ponavljaš vsake 3 leta.

Ali pa imaš elektro priključek še vedno registriran na pokojno osebo, javiš na RTV in si odjavljen za nedoločen čas 8-)

nejc_nejc ::

Podpišeš izjavo, da nimaš nič. Overiš podpis na UE. Ponavljaš vsake 3 leta.

In od tu dalje se izkaže nesposobnost rtvja.

Wrop ::

Namesto, da bi spremenili prispevek v naročnino, raje izvajajo inkvizicijo.

Gagatronix ::

nejc_nejc je izjavil:

Podpišeš izjavo, da nimaš nič. Overiš podpis na UE. Ponavljaš vsake 3 leta.

In od tu dalje se izkaže nesposobnost rtvja.


Saj lahko posljejo inspektorja. Ki ne sme v tvojo hiso/stanovanje. :))

Wrop je izjavil:

Namesto, da bi spremenili prispevek v naročnino, raje izvajajo inkvizicijo.


Ce se ti zdi RTV prispevek hud, priporocam da gres malo v UK pogledat kaksne prispevke pobira BBC. Ali pa na Japonsko, kako NHK najeda.

Povsod se nacionalne TV postaje financirajo na enak nacin.

Mr_Globus ::

Nope, ce je overjena kontrola ne sme pridet :D

PovemVfaco ::

dellg je izjavil:

Ali je možno ta prispevek kakorkoli odjaviti, če je stanovanje prazno?
Na RTV so odgovorili na dolgo in široko:

...

Ali res ni več odjave, kot je bila včasih, če nisi imel TV in radia?


Je, to še vedno obstaja (samo da je po novem menda vključen še pametni telefon, računalnik) in to zelo težko dejansko preverijo. Tudi dodatna možnost odjave obstaja, če je stanovanje prazno, pri tem ne rabiš trdit, da si neandertalec brez vsega, sam mogoče je za to potrebno, da živiš v gospodinjstvu, ki prispevek že plačuje, nism prepričan.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Mr_Globus je izjavil:

Nope, ce je overjena kontrola ne sme pridet :D


Meni se sladko jebe ce lahko pride ali ne, v moj flat tako ali tako ne sme. :)

misek ::

Gagatronix je izjavil:

Mr_Globus je izjavil:

Nope, ce je overjena kontrola ne sme pridet :D
Meni se sladko jebe ce lahko pride ali ne, v moj flat tako ali tako ne sme. :)
Overjena pogodba nima nič s tem, da ne bi bilo možne kontrole. Tako da se tukaj motite, če mislite, da vam nihče ne more priti v kontrolo.

IL_DIAVOLO ::

Ce bi hteli bi itak ze, prestrašene ovčice pac nasedajo temu, da kdo preverja.

Samo papir je vazen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

misek ::

Naj vsak verjame karkoli pač želi. Ker pa poznam praktičen primer jaz trdim drugače. Lahko pa rečemo da eden ni noben :)

Gagatronix ::

misek je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Mr_Globus je izjavil:

Nope, ce je overjena kontrola ne sme pridet :D
Meni se sladko jebe ce lahko pride ali ne, v moj flat tako ali tako ne sme. :)
Overjena pogodba nima nič s tem, da ne bi bilo možne kontrole. Tako da se tukaj motite, če mislite, da vam nihče ne more priti v kontrolo.


Kdor hoce k meni v stanovanje, bolje da ima s sabo policaja z nalogom.

delavec44 ::

Ti sicer na izjavi privoliš, da lahko pridejo. Ali pa jo pač overiš.

Ampak saj ne bodo šli na silo. Samo položnice bodo začele spet prihajati.

trancer01 ::

Če slučajno pridejo, jim poveš, da lastnika priključka ni doma in da vi niste dali dovoljenja, da karkoli preverijo, in naj se vrnejo, ko bo lastnik doma.>:D Če slučajno spet pride položnica, ponovno izpolniš odjavo.:))

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Naj se financira iz proračuna in oglasov! Tudi Univerza se financira iz proračuna pa je avtonomna! Vse za narodov blagor!

Wrop ::

Pred nekaj dnevi sta dva uniformirana policista na RTV iskala novinarko Manico Ambrožič. Bojda sta jo hotela povprašati glede ene njene oddaje. Na tviterju se je spraševala, če gre to za kako ustrahovanje, politični pritiski ali je to le nov standard. Po nekaj časa je še napisala, da je v službi in jih čaka. Na koncu je baje policija izjavila da zakaj z javnim obveščanjem o situaciji izvaja "pritiske" na represivni organ. :))

Joj, Manica, to je možno samo v kaki banana državi.

vir: Portalplus.si Imena sem zamenjal, da ne motim plesa.

Ganon ::

Še kar jokate? Sprijaznite se, konec je.

Wrop ::

Še niste nehali totalitariti?
Stara navada, železna srajca. :))

TESKAn ::

Totalitarit? Nekateri bi zgleda še po WW2 jamrali nad 'totalitarizmom', ko bi nagnali okupacijsko oblast.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nejc_nejc ::

Sramota, da ni prenosov basketa na javni tv.

BuDi79 ::

nejc_nejc je izjavil:

Sramota, da ni prenosov basketa na javni tv.
Basket je dostopen na javno dostopni televiziji. Ni ga pa na državni televiziji.

nejc_nejc ::

Ok se posipam s pepelom.
Sramota, da basketa ni na nacionalni z rtv prispevkom sofinancirani javni hiši.

matobeli ::

Maš prenose na radiu.

Malo dnarja malo slike pa velik muske.

nejc_nejc ::

Vam Pavšar komentira.
Ne resno, za koji ku...ni prenosa na enem izmed, mislim, da treh kanalov.

svecka ::

Ker mora 2000 parazitov na RTV met dobre plače za nedelo. Dejansko jih dela ene 10%, ostalo pa zabušavajo. Plače pa po 4000 bruto.

https://siol.net/novice/slovenija/rtvs-...

mtosev ::

Za vodilni kader se mi plače zdijo normalne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

arnecan1 ::

mtosev je izjavil:

Za vodilni kader se mi plače zdijo normalne.

Za NAŠE so malo male. In za zasluge tistih, kateri so bili v vodilnih vrstah ter se javno izpostavljali.

Ampak verjetno pade tudi kaj z mize še dodatno. Kakšna dodatna vodenja omizij politikov, gospodarstvenikov in podobno. Pa še kaj bi se našlo.

Ali pa se kje zamiži na eno oko.

111111111111 ::

Tudi meni se te BRUTO plače ne zdijo baš. Bolj me zanima koliko dobijo na oddajo in avtorskih honorarjev neposredno iz RTV malhe. Malček dvomim da bi Miška delala za 4500 BRUTO. Še malo pa jo bom jaz prehitel.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

svecka je izjavil:

Ker mora 2000 parazitov na RTV met dobre plače za nedelo. Dejansko jih dela ene 10%, ostalo pa zabušavajo. Plače pa po 4000 bruto.

https://siol.net/novice/slovenija/rtvs-...


Se izkazuje, da tu notri niso všteti še honorarji, ki so bili nakazovani na partnerje. Kar je bilo na RTV povsem normalno.

To je bil takrat uveljavljeni način, kako zaposleni za dodatno delo dobi honorar. Danes se dodatki za povečan obseg dela in večopravilnost rešujejo z aneksi. Sašo, zaposlen na radiu, je za vodenje TV oddaje dobil povprečen honorar, nakazan na firmo svoje partnerke.


arnecan1 je izjavil:


Za NAŠE so malo male. In za zasluge tistih, kateri so bili v vodilnih vrstah ter se javno izpostavljali.
Ampak verjetno pade tudi kaj z mize še dodatno. Kakšna dodatna vodenja omizij politikov, gospodarstvenikov in podobno. Pa še kaj bi se našlo.
Ali pa se kje zamiži na eno oko.


Miži se na obe očesi. Dodatno kar pade partnerkam, pa tam sploh niso zaposlene. :))
Kakšna komedija. Ni čudno, da se tako repenčijo in branijo te pozicije do zadnje kaplje krvi. JS dela za vas.
Tudi če je treba goljufati za svoj žep, vseeno dela pa za vas. :))

Aja, pa na koncu je krivda pripisana tistemu, ki ni tega takoj odkril, ampak je to odkril prepozno.

Kakšni zlagani pravičniki.

111111111111 je izjavil:

Tudi meni se te BRUTO plače ne zdijo baš. Bolj me zanima koliko dobijo na oddajo in avtorskih honorarjev neposredno iz RTV malhe. Malček dvomim da bi Miška delala za 4500 BRUTO. Še malo pa jo bom jaz prehitel.


Mislim, da si lahko tudi tvoja žena začne vse dodatke izplačevati preko tebe, da ne bodo drugi rekli, da preveč služi. Vse številke lahko, če je bil to res uveljavljen način, da so bili plačani, jemljemo z rezervo in kvečjemu še kaj dodatno prištejemo.

111111111111 ::

Wrop je izjavil:

Mislim, da si lahko tudi tvoja žena začne vse dodatke izplačevati preko tebe, da ne bodo drugi rekli, da preveč služi. Vse številke lahko, če je bil to res uveljavljen način, da so bili plačani, jemljemo z rezervo in kvečjemu še kaj dodatno prištejemo.

Bojim se da je bilo v 2 letih covida 5k dodatkov, sedaj pa jih ni več. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Wrop ::

Cela bogatija :)) Tole kakšen pred. vlade zapravi v eni noči v kakšnem hotelu.

Drugače pa se na RTV dogajajo čistke. Baje da bomo dobili še oddajo o sanaciji poplav.
Ne samo, da se čisti kadre, ki jih pripisujejo desnici in kadre, ki se jih je nastavilo v času prejšnje vlade, varni niso niti tisti, ki niso dovolj protestirali.
Vse gre po pričakovanjih.
Totalitarci bodo totalitarili. 100 % ideološka čistost.

Gambino ::

Wrop je izjavil:

Cela bogatija :)) Tole kakšen pred. vlade zapravi v eni noči v kakšnem hotelu.

Drugače pa se na RTV dogajajo čistke. Baje da bomo dobili še oddajo o sanaciji poplav.
Ne samo, da se čisti kadre, ki jih pripisujejo desnici in kadre, ki se jih je nastavilo v času prejšnje vlade, varni niso niti tisti, ki niso dovolj protestirali.
Vse gre po pričakovanjih.
Totalitarci bodo totalitarili. 100 % ideološka čistost.


Saj veš kako je to, samo do nove vlade, ki bo verjetno spet desna, takrat bodo pa leteli tile, ki se sedaj pozicionirajo!

Wrop ::

Rešitev je čisto enostavna. Pavšal se spremeni v neobvezen naročniški model. Plača tisti, ki bo gledal.
Totalitarci ne morejo delati pluralnega programa.
Je pa res, totalitarci bi svoj program pa še denar. Od tega ne bodo nikoli odstopili.
Za vaše dobro. :))

Gagatronix ::

Tako kot nisem placeval za NHK ko sem zivel na Japonskem tudi ne placujem za RTV. Zakaj bi placeval za nekaj cesar ne koristim ?

hendriks ::

Gagatronix je izjavil:

Tako kot nisem placeval za NHK ko sem zivel na Japonskem tudi ne placujem za RTV. Zakaj bi placeval za nekaj cesar ne koristim ?


Zato, ker so izglasovali tak zakon že desetletja nazaj in si v prekršku če ne plačuješ. Saj RTV ima nekatere res odlične izobraževalne vsebine, kar se tiče informacijskega programa pa je daleč od pluralnosti. Tako da je najbolje, da se dnevno-informativni program ali ukine ali pa naj se spremeni zakon tako, da bo zagotovil pluralnost. Trenutni zakon tega ne omogoča.

Gospod ::

Ker RTV ne opravlja svojega poslanstva skladno z zakonom informativne oddaje so skrajno pristranske levo usmerjene ne poštene ne objektivne bi zato lahko oporekal plačilu prispevka.
Lp.

scipascapa ::

Uf to imajo pa visoke plače.

TESKAn ::

informativne oddaje so skrajno pristranske levo usmerjene ne poštene ne objektivne bi zato lahko oporekal plačilu prispevka.

Kak primer tega al je 'na vodi čutim'?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gagatronix ::

hendriks je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Tako kot nisem placeval za NHK ko sem zivel na Japonskem tudi ne placujem za RTV. Zakaj bi placeval za nekaj cesar ne koristim ?


Zato, ker so izglasovali tak zakon že desetletja nazaj in si v prekršku če ne plačuješ. Saj RTV ima nekatere res odlične izobraževalne vsebine, kar se tiče informacijskega programa pa je daleč od pluralnosti. Tako da je najbolje, da se dnevno-informativni program ali ukine ali pa naj se spremeni zakon tako, da bo zagotovil pluralnost. Trenutni zakon tega ne omogoča.


Oprosti, gobezdalo, tocno v kaksnem prekrsku sem ? Televizije in radia nimam, torej zakaj bi placeval takso na nekaj cesar ne uporabljam ? "Prekrsek" v tem primeru je kvecjemu to, da si idiot in placujes neko debilno takso.

matobeli ::

Internet maš.

Gagatronix ::

Ja, in kaj ima internet veze z govnom od RTV-ja ? Aja, to samo biroktrati na RTV-ju tezijo da ce imas internet to pomeni da gledas RTV.

Prosim, za sekundo potegni betico iz lastne riti pa uporabi pamet.

nokken ::

matobeli je izjavil:

Internet maš.

Nima, pa telefona in avtoradia tudi ne... tako nekako kot Hojs gleda te stvari preko naprav v izlozbah, ali kako je ze Hojs gledal tv program? :)) Saj nic bat, tako kot vsi ostali tudi on oz. bolj verjetno nejegovi starsi, placuje rtv prispevek, tu je pa najvecji car ko se hvali da ga ne.

Gagatronix je izjavil:

Ja, in kaj ima internet veze z govnom od RTV-ja ? Aja, to samo biroktrati na RTV-ju tezijo da ce imas internet to pomeni da gledas RTV.
Prosim, za sekundo potegni betico iz lastne riti pa uporabi pamet.

Daj preden bluzis preberi zakon pa ti bo jasno kaj ima internet, avtoradio, telefon in podobne stvari veze z rtv prispevkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Gagatronix ::

Nimam avta, nimam radia, nimam stacionarnega telefona, noben mi ne bo nek random prispevek umetaval samo zato ker se mu zdi da lahko.

nokken ::

Gagatronix je izjavil:

Nimam avta, nimam radia, nimam stacionarnega telefona, noben mi ne bo nek random prispevek umetaval samo zato ker se mu zdi da lahko.

No saj sem rekel... ga imajo tvoji starsi, ker pri 12 letih verjamem da nic od tega nimas, tako da tudi verjamem da rtv prispevka ne placujes.
Drugace pa ja, ce prispevka res ne bi placeval, potem krsil zakon, ne nekaj kar se je izmislil nekdo na RTV.
Zakon o Radioteleviziji Slovenija (ZRTVS-1) pravi:
(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.

In ce ne razumes, v letu 2023 spadajo pod "druge naprave, ki omogocajo sprejem radijskih oz. tv programov" tudi mobilni telefoni, racunalniki in podobno. Glede na to, da serjes tukaj po ST, predvidevam da vsaj nekaj do tega imas ;)

Gagatronix ::

Ce mislis da sem star 12 let se konkretno motis, poleg tega kot sem rekel, samo zato ker se je neka mafija odlocila da bo nekaj obstajalo ne pomeni avtomatsko, da se bom s tem strinjal. Sem malo prestar za to.

Kayzon ::

Se vedno nisi utemeljil zakaj nam je potrebno placevati RTV prispevek ce ne uporabljamo njihovih storitev. Sam nimam radija doma,pa placujem to? Cemu? A smo res taka republika banana??

Gagatronix ::

Ja, bananazavri ste ker to pac debilno placujete. Kako naj vam drugace ilustriram ? Brati ocitno ne znate, risank vam pa ne bom risal.

z3ro ::

Gagatronix je izjavil:

Ce mislis da sem star 12 let se konkretno motis, poleg tega kot sem rekel, samo zato ker se je neka mafija odlocila da bo nekaj obstajalo ne pomeni avtomatsko, da se bom s tem strinjal. Sem malo prestar za to.

Se pravi si v prekršku, kaj bi še rad slišal? Ker si ravno to spraševal par postov nazaj.
««
22 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440772 (12119) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56668200 (58109) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122585 (19495) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734026 (29409) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327842 (22437) St235

Več podobnih tem