» »

Oblačila za dež in impregnacija

Oblačila za dež in impregnacija

Martin Krpan ::

Včeraj sem šel na sprehod v dežju , pa me je skozi anorak iz materijala Exotherm 5000 kar precej premočilo .
Anorak je star 10 + let , pa me zanima če bi se ga še dalo impregnirati in z čim .
Impregnacijski spreji se mi zdijo bolj Blažev žegen , škodujejo ne , pomagajo pa tudi ne :|.
Kaj priporočate ?
Imam namen kupiti še nov anorak , želel bi takega , ki ne bi prepustil vsaj 3-4 ure .
Kaj priporočate ? Softshel , kakšne z membrano ...
Cena v SLO do 100€.

RejZoR ::

V Merkurju imaš neko tekočino "Biva Nano" za impregnacijo tekstila. Cena je okol 11 evrov za pol litra. Nisem še probal tega za tekstil, sem pa probal isto zadevo za steklo in je kar fino delovalo. Verjetno moraš to nanest z razpršilko (oz možno da je že zraven, nisem gledal).

Je pa tko, da če hočeš stalen efekt, mora bit material tak, da ustvari površinsko napetost in se voda skorajda odbije iz nje. Tle ti pa pač ta sredstva ustvarijo to površinsko napetost, slabost pa je, da pač ni trajno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

6151 ::

RejZoR je izjavil:

V Merkurju imaš neko tekočino "Biva Nano" za impregnacijo tekstila. Cena je okol 11 evrov za pol litra. Nisem še probal tega za tekstil, sem pa probal isto zadevo za steklo in je kar fino delovalo. Verjetno moraš to nanest z razpršilko (oz možno da je že zraven, nisem gledal).

Je pa tko, da če hočeš stalen efekt, mora bit material tak, da ustvari površinsko napetost in se voda skorajda odbije iz nje. Tle ti pa pač ta sredstva ustvarijo to površinsko napetost, slabost pa je, da pač ni trajno.


lahko potrdim da to deluje, ampak ne vem kako zdrži pranje, in ja, z razpršilko je treba to nanesti.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dzinks63 ::

Glede na prikazano je ok, anorak boš pral bolj poredko , če se bo impregnacija sprala, jo boš pač ponovil.

dottor ::

Jaz imam vetrovko od Russell-a (http://www.russelleurope.com/uk/product... in sem bil včeraj dobre pol ure z njo na nalivu brez dežnika (avto sem mel kar precej daleč parkiran, in se nisem sekiral za sedeže, ker so usnjeni). Ko sem prišel v avto je bla vetrovka premočena, zgornji del trenirke pod njo pa čisto suh.
Drugače, pa za hodit po dežju imam od vojske 2 delni komplet za dež, katerega sem 1x sproval in je res super.
Imam pa tudi eno interšpar jakno ki je podložena in je topla ter ne prepušča, edino kapuca ji fali.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Martin Krpan ::

Imam tudi jakno od angleške vojske iz nekega ripstop materijala z verjetno precejšnjim deležem bombaža ,
se da tudi to impregnirati ?

Engineer_ ::

vse se da impregnirat. Sicer so efekti različni, pač odvisno od luknjic v materialu itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Vikking ::

Probaj z tem (dobiš tudi pri nas) je za textil in usnje:

WC nano textile sealant:


Imaš še od Nanloex textile sealant:

fosil ::

RejZoR je izjavil:

V Merkurju imaš neko tekočino "Biva Nano" za impregnacijo tekstila. Cena je okol 11 evrov za pol litra. Nisem še probal tega za tekstil, sem pa probal isto zadevo za steklo in je kar fino delovalo.

Torej steklo potem ni prepuščalo vode? :))
Tako je!

nurse013 ::

verjetno ne
:)
you gotta be kidding me...

kumer ::

Vikking je izjavil:

Probaj z tem (dobiš tudi pri nas) je za textil in usnje:

WC nano textile sealant:


Imaš še od Nanloex textile sealant:


Kje se to dobi pri nas?

https://slo-tech.com/forum/t586850/p421...

Ali je to komu poznano?
Se dobi pri nas oz v eu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

Vikking ::

Na spletni strani, kjer prodajajo profi robo za poliranje in avtokozmetiko. Drugače pa uporabi google: Nanolex NXPE005
review: nanolex za textil: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s...

Drugače pa se je dostikrat spreje za textil, dalo dobiti v motoštacunah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

RejZoR ::

fosil je izjavil:

RejZoR je izjavil:

V Merkurju imaš neko tekočino "Biva Nano" za impregnacijo tekstila. Cena je okol 11 evrov za pol litra. Nisem še probal tega za tekstil, sem pa probal isto zadevo za steklo in je kar fino delovalo.

Torej steklo potem ni prepuščalo vode? :))


Haha, šaljivec... dejansko pa se voda obnaša drugače na navadnem steklu in na steklu z nanosom, ki odbija vodo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Jaz sem si stekla na avtu obdelal s podobno rešitvijo.. navadit se je treba za prednje steklo, za stranske in luči pa super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

To je tisti trik, da do neke hitrosti po dežju ne rabiš brisalcev vklopit?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

dottor je izjavil:

To je tisti trik, da do neke hitrosti po dežju ne rabiš brisalcev vklopit?


Da, ter ravno obratno od določene hitrosti naprej. Imaš različne preparate mnogih proizvajalcev. Drugače že zgoraj omenjeni Nanolex ima tudi za stekla vozila.
Ni poceni, ampak top roba se pač plača. Pač roba za top detajlerje.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

RejZoR ::

Men osebno na sprednji šipi ni bilo všeč. V močnem dežju pri večjih hitrostih sicer deluje dobro, če pa dež pada ravno toliko da pada, pa se je vsaka kapljica ob kontaktu s šipo razpršila na 200 drobnih, ki so po šipi dobesedno naredile meglen film. Hitrosti pa nimaš dovolj, da bi zlezle dol in se združevale v večje. Tko da si imel v rahlem dežju pri nizkih hitrostih dejansko slabšo vidljivost kot če imaš navadno šipo brez sredstva.

Tko da sam tega na sprednjo ne bom več dajal (oz ne dajam več). Je pa kul za stranske kjer kapljice nimajo "čelnega" kontakta. Enako za stranska ogledala in sam sem to zadevo uporabil na lučeh, ker se potem svinjarija manj prijema na njih, posledično so bolj čista in lepše vidna. Za zadnjo šipo pa se ne spomnim.

Spredaj in zadaj si raje bolj redno s Pril/Jar detergentom očistim brisalce, da odstranim mastno svinjarijo z njih. Pa šipo očistim s Stelexom. Skor bolj pomaga za dobro vidljivost kot pa ta premaz, ki vsaj meni kot sem že omenil zaradi razprševanja kapljic na še manjše ni bil všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Martin Krpan ::

Jaz sem tudi nekaj pacal z Nano Treat http://www.nanotreat.info/ pa se mi za vetrobran na dopade preveč , za stekla na splošno pa je super. Pa tisti za kopalnice tudi.
Tega za steklo bom sprobal na tekstilu , da vidim če deluje tudi tam. Ga imam pač že doma:).
Kdo veje mogoče ta nano tehnologja kaj škodljiva zdravju ?

Vikking ::

Pri vseh teh "premazih" pač uporabljaš latex rokavice. Tisti za steklo po vsej verjetnosti ni primeren za textil. Prvo kot prvo upaš, da slučajno ne bi vsebovalo snovi, ki bi ti poškodovalo textil. Kot drugo pa bo slabši oprijem, če je namenjeno za steklo.

gruntfürmich ::

toper je imel znižanja, pa si lahko za 100-200EUR dobil 20000mm nepremočljivosti jakne.
drugače pa kakšne priznane membrane ki jih imajo jakne. ultimativno ti je itq gore-tex, ampak ne pod 300EUR, če imaš srečo. drugče pa vsaj 400EUR+
za paranoike pa obstaja rkbo pvc kombinezon.

drugače pa še tule malo poglej impregnacijo: http://www.fjallraven.co.uk/guides/mate...
tale priznana firma dosti stavi na G-1000 material z bombažem in impregnacijo z voskom!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

simbi ::

Martin Krpan je izjavil:

Jaz sem tudi nekaj pacal z Nano Treat http://www.nanotreat.info/ pa se mi za vetrobran na dopade preveč , za stekla na splošno pa je super. Pa tisti za kopalnice tudi.
Tega za steklo bom sprobal na tekstilu , da vidim če deluje tudi tam. Ga imam pač že doma:).
Kdo veje mogoče ta nano tehnologja kaj škodljiva zdravju ?

NanoTreat so čistila in ne premazi. Za steklo ga uporabiš čisto malo, obrišeš z vlažno krpo, nato s suho na koncu pa spoliraš z mikro krpico.. Površina postane rahlo vodoodbojna, ni pa tako kot bi uporabil premaz. ;)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam z odsluženo obutvijo

Oddelek: Loža
123785 (3294) Invictus
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156081 (5299) Map
»

Brisanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
154792 (3700) BorutK-73
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210346 (2080) YaN-cH
»

Reciklaža CD/DVD medijev

Oddelek: Loža
1910284 (7466) PanicMoon

Več podobnih tem