» »

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

«
1
2 3

bastadu ::

Trenutno si lastim Samsung Galaxy SII, aneks se mi je že iztekel in počasi bo treba narediti kakšen upgrejd telefona, med kandidati je novi S4 (ali morda počakam na S5), ampak ker je vsaka nova različica Galaxy-ov le večja in večja (pa mi je že S2 nekje na zgornji meji po velikosti za v žep), je ena izmed opcij tudi, da bi presedlal na drugo stran, torej k Applu ... Da pa ne bi slučajno s tem naredil kakšno napako, za katero mi bo žal, me zanima, kaj ste tisti, ki ste tak prehod že naredili, pri iOSu najbolj pogrešali? In kaj ima iOS, zaradi česar se prehod iz Androida še bolj splača? Hvala za nasvete!

NejcSSD ::

Če ti android telefon odgovarja potem vzemi nexusa 5, top telefon na price/performance , bistveno cenejši kot galaxy s4 / iphone 5s itd..
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Siddh ::

Nexus 5 je res top-of-the line telefon, če pa hočeš kaj manjšega z podobno zmogljivostjo pa vzemi xperio ZR, ima dober harware (quadcore 1.5GHz Krait in 2gb rama) pa še vodoodporen je.

Mimogrede, poznam več ljudi, ki so šli iz iOS na android kot pa iz androida na iOS.


Goran's Blog ::

Tukaj si malo poglej razlike iOS in Android:
http://www.goran.si/kateri-mobilni-oper...

bastadu ::

Včeraj sem pri TS vzel Iphone 5s in po dnevu uporabe v primerjavi z Androidom (in SGS2) lahko napišem sledeče:

PLUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- preprosta uporabe iOS
- dizajn in kvaliteta izdelave telefona (Jony Ive, respect!)
- kvaliteten displey
- hitrost delovanja
- všečne animacije in zelo mehko drsenje (scrollanje) brez trganja slike
- lightning konektor (preprostejši priklop kot USB konektorji, ker ni potrebno paztiti na orientacijo konektorja)
- čitalec prstnih odtisov v Home tipki, ena boljših zadev na telefonu
- dobra kamera, možnost snemanja 120 fps in rafalnih posnetkov
- presenetljivo dobra integracija z gmailom in drugimi google storitvami, pričakoval sem precej slabšo ...
- hiter dostop do nastavitev tudi ob zaklenjenem zaslonu
- hiter dostop do kamere tudi ob zaklenjenem zaslonu
- nadgradnje iOSa niso odvisne od operaterjev, ampak od Apple-a

MINUSI (za iOS oz. Iphone):
- ni widgetov, katerih se na Androidu precej navadiš
- za iOS ni nekaterih aplikacij, ki so mi bile na Andoroidu nepogrešljive
- na iOS ni (dostopa do) datotečnega sistema kot je to mogoče na linux-u, windowsih ali androidu ...
- slaba podpora tiskalnikom
- nezmožnost kostumizacije določenih stvari (npr. tipkovnice, ozadij, lockscreenov, itd.)
- tipkovnica je sicer precej natančna, vendar do določenih znakov dostopaš bistveno počasneje kot na kakšni SmartKeyboard tipkovnici na Androidu, tudi ni bližnjic do številk in posebnih znakov na posameznih črkah
- ob dvojnem tapu na besedilo pogrešam občutno povečanje teksta, čeprav je na Retina zaslonu berljiv še tako majhen tekst
- ne preveč zmogljiva baterija
- ni možnosti hitrega načina za popolno ustavitev trenutno aktivnege aplikacije, potreben je double-tap home tipke in swipe gor ...
- okrnjen multitasking v primerjavi z androidom
- priložen zelo kratek lightning kabel, kar otežuje uporabo telefona med polnjenjem, moram nabavit še en usb podaljšek ...
- precenjen telefon
- iz ne vem kakšnega razloga SGS2 ne vidi Iphona preko bluetooth povezave
- nekatere aplikacije ne delujejo tako dobro in zanesljivo kot na androidu, verjetno bi se tudi obratno našla kakšna aplikacija
- izdelava je sicer zelo kvalitetna, vendar daje velik občutek krhkosti oz. občutljivosti, v smislu da med uporabo obstaja "strah" da bi se precej poškodoval, če bi ti padel iz rok ... še čakam na zaščitno ohišje, ki bo izboljšalo oprijem in zaščitilo telefon proti poškodbami ...
- iz ne vem kakšnega razloga niso bili preneseni vsi kontakti oz. telefonske številke, ki jih imam shranjene na Googlu računu


Torej na Iphone sem presedlal predvsem iz radovednosti, dizajna, kvalitetne izdelave telefona in ker je SGS2 bil že skoraj malo prevelik za v žep, Iphone se mi zdi ravno pravšnji. Vendar so moji prvi občutki mešani, določenih stvari se na Androidu tako navadiš, da mi bodo sedaj precej manjkale. Verjetno bi nekdo, ki bi presedlal iz Iphona na Android imel podobne občutke, ampak na Androidu vsaj obstaja precej večja možnost kostumizacije sistema, na Iphonu je praktično ni, imaš le to kar ima iOS. Ne govorim, da mi je nakupa žal, če bi še enkrat kupoval bi se najverjetneje odločil enako. Samo ta "obsedenost" z Apple produkti se mi zdi zelo pretirana, da bi jaz stal/kampiral 2 dni pred trgovino v vrsti za nakup novega modela, no way, ubistvu ni nobene takšne stvari, ki bi na mene lahko imela tašen vpliv ... se pa strinjam, da je Apple razvil eno najboljših oglaševalskih strategij na svetu, dobro oglaševanje pa zelo veliko pripomore k prodaji še tako slabega izdelka, pa s tem ne mislim, da je Iphone slab, tudi ne najboljši, je pač Apple, Think different ...

M-XXXX ::

Ok, moram priznat, da je tole ena izmed najboljših primerjav oziroma mnenj, kar sem jih prebral! Pohvale!

Sami ::

bastadu: iPhone-i imajo zaklenjeno bluetooth povezavo, deluje samo na napravah apple, torej recimo iz iphona na iphone.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tx-z ::

Js sm menjaval iz mobitela ranga S2 in sm se odloču med S4 in One. Sem potem imel oba nekičasa in se odloču za One in mi ni žal:) Ne bi pa nikakor šel na ios ;)
tx-z

blackbfm ::

ampak na Androidu vsaj obstaja precej večja možnost kostumizacije sistema, na Iphonu je praktično ni, imaš le to kar ima iOS


Meni se zdi lih to plus, da dela tip top out of the box, brez presenecenj tudi ce primes kaksen drug iphone v roke ti je takoj jasno vse.

Hayabusa ::

Sami je izjavil:

bastadu: iPhone-i imajo zaklenjeno bluetooth povezavo, deluje samo na napravah apple, torej recimo iz iphona na iphone.

To še dela ?
http://smallbusiness.chron.com/bluetoot...

Sami ::

Tudi jaz nikoli osebno nebi kupil iPhona, za tale denar dobiš premalo (po mojem mnenju je le šminka), Nexus je price/performance in poseka 5S:D
Stock android po mojih izkušnjah deluje najbolje, velikokrat sem imel iphona v roki in se mi ne dopade...tudi pri aplikacijah se zaplete...potrebno ga je jailbreakat, če hočeš karkoli skrekanega naložiti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

49106 ::

potrebno ga je jailbreakat, če hočeš karkoli skrekanega naložiti


To je pa jeba, ja :D

Skyman ::

ma ja Sami itak vse ve.. pa nikol ga ni imel razn v roki..Jz ga nimam jaibrejkanega pa mu cist nc ne manjka..

Sami ::

Skyman je izjavil:

ma ja Sami itak vse ve.. pa nikol ga ni imel razn v roki..Jz ga nimam jaibrejkanega pa mu cist nc ne manjka..


Ima ga veliko prijateljev, dosti se ga "predrkal", sej ne rečem lušna stvarca....samo predraga za kar ponuja, za svoj denar pa seveda hočem čim več....vsak ima svoje mnenje.

Lepa pa je seveda, da si zadovoljen uporabnik :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

blackbfm ::

Nexus je price/performance in poseka 5S:D


price pa sw sta ok, ostalo pa polizdelek :)

poweroff ::

Kaj pa kakšni kitajski telefoni z Cyanogenmodom? Oppo Find 5 recimo? Zadeva je res poceni glede na strojno zmogljivost.
sudo poweroff

Zheegec ::

blackbfm je izjavil:

Nexus je price/performance in poseka 5S:D


price pa sw sta ok, ostalo pa polizdelek :)

kaj točno je narobe z N5? delovanje in ekran sta top, fičerji so super. ok, kamera je povprečna, to je pa tudi to.

p.s.: zakaj je lightning konektor plus? že samo lightning kabel stane toliko, kot wireless charging postaja za Nexusa. lightning je velik minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

49106 ::

Razlog zakaj sem na (precenjenem) Applu je, ker ne pozabljajo posodobiti starejših mobilcev. In ker telefona ne menjam vsako leto ali dve, je apple (zame) edina logična izbira. Android (z izjemo Nexusov) je kar se podpore tiče velik gamble.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sensei ::

wireless charging postaja za Nexusa

Tole je super, če napolni napravo na 100% v eni uri ali manj. Sicer je samo cool feature, tko nekak kot reverzibilnost na lightningu - neat feature, če ne gledaš na zadnji cent, ti celo kej pomen, sicer pa nima veze.

RejZoR ::

49106 je izjavil:

Razlog zakaj sem na (precenjenem) Applu je, ker ne pozabljajo posodobiti starejših mobilcev. In ker telefona ne menjam vsako leto ali dve, je apple (zame) edina logična izbira. Android (z izjemo Nexusov) je kar se podpore tiče velik gamble.


Načeloma, dokler gledaš flagship modele ni bilo nikoli težav. Bolj so problematični 1000 in 1 Galaxy XY za drobiž, ki so mišljeni kot potrošni material. Tam pa je ponavad tko, da tisti OS, ki ima ob nakupu, na tistem ostane. Plus mogoče največ en update.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

sensei je izjavil:

wireless charging postaja za Nexusa

Tole je super, če napolni napravo na 100% v eni uri ali manj. Sicer je samo cool feature, tko nekak kot reverzibilnost na lightningu - neat feature, če ne gledaš na zadnji cent, ti celo kej pomen, sicer pa nima veze.

kabel ti pa napolni v eni uri ali manj? kaj pa imaš to?

sensei ::

Bistvo je, da če wireless charger na napolni zadeve v enakem času kot kabel, potem to ni zamenjava za kabel, ker moraš prilagodit način uporabe.

iPhone4 se napolne na 100% v cca 1 uri, seveda iz 20%, ne iz 0. Nisem štopal, samo iz čiste 0% naj bi rabil nekih 100 minut. Če mi wireless charger porabi 2x toliko potem je to alternativa, ne pa zamenjava.

Ker sem opazil že v več temah, da ti nekako ni jasno zakaj folk še vedno uporablja kable :)

Mavrik ::

Jao zakaj govoriš neresnice no. V eni uri se ti ne more napolniti z nule ker ti na zgornjem področju polnjenja ugasne fast-charge. V eni uri prideš tam do 70-80%, potem pa je še ena ura zato da prideš do 100%. (Nekdo, ki je to celo zmeril).

Wireless chargerji za Nexuse imajo enak polnilni tok kot zidni.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

sensei ::

Napisal sem, da rabi cca eno uro iz 20 na 100. Izrecno sem napisal, da ne polnim iz 0 in da sem nekje prebral, da rabi okoli 100 minut od 0 do 100%, verjetno še več, če upoštevaš, da je telefon ko pride baterija do 0, mrtev. Tle ni nobenih neresnic.

Mi pa ni jasno zakaj se ta wireless charging ne razširi še na druge modele, ker če je čas polnjenja enak, potem je to res nadomestek za kabel.

Zheegec ::

sensei je izjavil:

Napisal sem, da rabi cca eno uro iz 20 na 100. Izrecno sem napisal, da ne polnim iz 0 in da sem nekje prebral, da rabi okoli 100 minut od 0 do 100%, verjetno še več, če upoštevaš, da je telefon ko pride baterija do 0, mrtev. Tle ni nobenih neresnic.

Mi pa ni jasno zakaj se ta wireless charging ne razširi še na druge modele, ker če je čas polnjenja enak, potem je to res nadomestek za kabel.

iz 0% na okoli 75% se ti napolne skoraj enako, kot jz 20% na 75%. za zadnjih 25% pa rabi okoli eno uro (velja za praktično vse moderne telefone).
nexus wireless charger ti Nexus telefon napolni cca 5min kasneje, kot preko kabla, oziroma 20min kasneje, če imaš vključen daydream (da se na ekranu kaže ura, ko se polni). Nexus tablico ti pa napolni cca 50% počasneje preko wireless charginga, kot prek kabla (ker je polnilec 1.5A).
kako se ne razširi na druge modele? Nexusi imajo to že več, kot eno leto, vsi boljši LG, Samsungi, Nokie pa tudi skoraj eno leto. Že celo Nexus tablica ima to.
zakaj bi se matral s kabli, pa tudi, če je vseeno kako imaš obrnjenega? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

RejZoR ::

V čem je fora, da se nakoncu polni počasi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

49106 ::

Rejzor> Najkasneje v letu dni telefon ni vecč flagship.

ALIEn3001>kabel je dober za to, ker ti napolni 100% hitreje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bastadu ::

Sami je izjavil:

bastadu: iPhone-i imajo zaklenjeno bluetooth povezavo, deluje samo na napravah apple, torej recimo iz iphona na iphone.


Tole ne bo čisto držalo, recimo moj BMW se čisto lepo poveže z Iphonom, preko avta imam tudi dostop do imenika, pravtako klice izvajam preko tipk na volanu ...

Sami je izjavil:

Tudi jaz nikoli osebno nebi kupil iPhona, za tale denar dobiš premalo (po mojem mnenju je le šminka), Nexus je price/performance in poseka 5S:D
Stock android po mojih izkušnjah deluje najbolje, velikokrat sem imel iphona v roki in se mi ne dopade...tudi pri aplikacijah se zaplete...potrebno ga je jailbreakat, če hočeš karkoli skrekanega naložiti.

Ja tudi tole sem pozabil dati med slabosti iOSa, da moraš posegat v iOS (jailbreak) če hočeš poganjati travniške programe :P

RejZoR je izjavil:

V čem je fora, da se nakoncu polni počasi?

Predvidema da je to zaradi narave varovanja baterije, namreč hitrejše polnjenje zmanjšuje število ciklov polnenja, ki ga je baterija sposobna prenesti, preden občutno izgubi na zmogljivosti ...

Kar se pa tiče vaše debate o N5: meni osebno znamka LG nekako ne sede, približno tako kot marsikomu ne sede znamka Fiat, čeprav verjetno nimajo vseh avtomobilov slabih ... Tako verjamem, da ima tudi LG kakšne produkte dobre, ampak tisti izdelki, s katerimi sem imel opravka (in nobenega si ne lastim :)), me niso prepričali in tako tudi nikoli nisem razmišljal o nakupu LG naprave ...

amacar ::

RejZoR je izjavil:

V čem je fora, da se nakoncu polni počasi?


Offtopic
Ker je vedno manj prostora, pa more zipat elektriko, da je več stisne v baterijo :))

Ontopic
Super primerjava, takšni bi mogli biti vsi uporabniki mobilne tehnologije, ne pa prcanje moj je bolji, tvoj je slabši.

Olajuwon ::

@Bastadu

Sicer res, da je zdaj prezgodaj za vprašat. Ampak po filingu... čutiš, da boš ostal zvest iOSu pri naslednjem telefonu, al misliš da boš spet šaltal na drugi OS?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

bastadu ::

Ja res verjetno malo prezgodaj, ampak lahko povem da mi zadeva počasi leze pod kožo ...

Lonsarg ::

@bastadu
Samo imej v glavi, da je za tri četrt naštetih stvari, kjer je tvoj novi telefon boljši(glede na uno primerjavo) kriv hardware in ne software in bi jih dosel z bilokatero spremembo hardwerja ne softwerja. Top hardware se je od S2 naprej kar spremenil že, zdaj bo malo bolj stagniralo, razen kakih kamer pa dodatkov.

Drgač pa zvestoba, meh za strahopetce in fane. Najbolje je menjavat OSe, drgač je skoz eno in isto;)

teknoslo ::

iOS je meni zelo všeč, vse simpl narjen, hitro dostopanje do vsega, tekoce delovanje, pa appov je ogromno... Ampak probaj več stvari, vsakmu je neki druzga všeč, men je pa najbolj ios...

Zheegec ::

Kako misliš hitro dostopanje do vsega? Česa to?

taz ::

@ bastadu- Dej sklopit background app refresh, pa reduce motion dej na on (če želiš občutno podaljšat anatomijo baterije).

teknoslo ::

Kako misliš hitro dostopanje do vsega? Česa to?


Ma mislil sem da imaš povsod bližnjice ali si jih lahko nastimas, saj to je tudi drugje samo nastval sem...

black ice ::

You're killin' me. :))

Zheegec ::

teknoslo je izjavil:

Kako misliš hitro dostopanje do vsega? Česa to?


Ma mislil sem da imaš povsod bližnjice ali si jih lahko nastimas, saj to je tudi drugje samo nastval sem...

Kaj?

Razloži, kaj si mislil s tem, da je bolj preprost in hitro dostopanje do nastavitev!?

...:TOMI:... ::

RejZoR je izjavil:

V čem je fora, da se nakoncu polni počasi?


Fizika. Tako to je.

Wireless polnilci imajo namesto nekaj W moči, kar konkretnih 80-100 W + dodatno sevanje, ki ni potrebno. Tega pa nihče ne pove...
Tomi

Zheegec ::

80-100W? 5V in 1.8A pa res...

...:TOMI:... ::

O jebemti, spet en, ki nima pojma.

Pri wireless polnilcih imaš vhodni tok tam okoli 300-400 mA pri 230 V.

Izhod je pa recimo 750 mA pri 12 V.

5 V izhod imaš pa pri navadnih žičnih polnilcih.
Tomi

Zheegec ::

5V in 1.8A sem prepisal direktno iz LG Wireless polnilca tukaj pri meni na mizi. Output je pa 5V in 1.0A.

...:TOMI:... ::

Da ne bom govoril na pamet. 70 W ima in ne 80-100 W.

Primer od nokie:
http://www.nokia.com/global/products/ac...
Charger standby consumption: Less than 30 mW
Charger input current: 300 mA
Charger output current: 750 mA
Charger input voltage: 100 - 240 V AC, 50-60 Hz
Charger output voltage: 12 V
Tomi

freesty ::

Kako si prisel na 70W?

0,75*12=9W ?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

V čem je fora, da se nakoncu polni počasi?

fora je Li-ION/POLY tehnologije.
Prvih ~80% se polni s konstatnim tokom, od tam naprej pa z konstatno napetostjo do takrat, ko pade tok na neko mejno vrednost (par 10mA ponavad). Zaradi tega je ta stopnja toliko počasnejša. Je pa potrebna, ker če bi celico skos polno z konstatn tokom bi
a) zgubil na kapaciteti, ker bi dosegla prej cutoff napetost
ali
b) polnil do nekega časa, ki ustreza kapaciteti (recimo 1A 2h za ~2Ah celico), bi se pa dvignila napetost na celice čez dovoljeno mejo.

Tako da CC-CV princip je nujen za li-XX, ker se tako poveča življenska doba celic in hkrati poveča kapaciteta.Tradeoff je pa seveda čas polnjenja in potreba po "smart" polnilcu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

...:TOMI:... ::

240 V * 0,3 A= 72 W

12 V * 0,75 A = 9 W

Izkoristek ni ravno nekaj, s čemer bi se hvalili.
Tomi

hojnikb ::

od kje si dobu podatek o .3A ?! izmeru al pobral iz etikete ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

od kje si dobu podatek o .3A ?! izmeru al pobral iz etikete ?

Na linku je videl 300mA.

Pa je iz prve predvideval, da žre pri 240V 0.3A. Kar mu seveda ustreza.

No potem pa razloži da piše napetost 100-240V. A potem na 100V polne 2.5x počasneje :D?

hojnikb ::

izmeri sam koliko spije iz vtičnice in koliko tega dobi telefon. Potem se pa pogovarjajmo..
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Nokia ni definirala, kdaj teče 300 mA, tudi če vzameš 100 V * 0,3 A = 30 W, še vedno ~2/3 spustiš v luft, ker se ti ne da priklopiti polnilca preko kabla.

Zame je tale wireless charger eno navadno sranje.

Kako naj izmerim, če si ne lastim te naprave?
Tomi
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730410 (23924) shadeX

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023975 (20790) Mavrik

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
468308 (7233) Aphanisis
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329064 (7104) nekikr

Več podobnih tem