» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
75 / 189
»»

Vuli ::

drugače bi pač moral doplačat, ti nebi preostalo drugega.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

recmajkemi ::

Je možno, da bi se v prihodnosti "samo-obdavčil" ko bo šlo za primer spletne trgovine, katera ne bo sama pobirala 22% DDV in ga nakazovala naši državi.
Se pravi naročiš izdelek in sam plačaš še tisti DDV na FURSov TRR, brez oderuških provizij Pošte Slovenije. Oziroma nebuloznih postavk drugih prevoznikov, kot je recimo bančna garancija in rezervacija sredstev, itn.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

darkolord ::

Bolj ne kot ja

buttcrack ::

zakaj bi ta država kakšno reč spremenila davkoplačevalcu v korist?

recmajkemi ::

Glede na to, da opravljajo brezplačne tečaje za poznavanje carinskih postopkov, pri katerih predznanje ni potrebno. Glede na situacijo je reševanje izpitov na daljavo prričakovano. Tud moduli za e-učenje nove evropske zakonodaje so že na voljo.https://www.fu.gov.si/drugo/posebna_pod...

Ne vidim razloga, da se ljudje z opravljenim tečajem ne bi smeli obdavčevati sami. Glede na količino paketkov hitro prineseš notri morebitno ceno opravljanja izpita kolikor koli pač že je/bo.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

darkolord ::

Kot piše na linku, ki si ga dal, tisti moduli e-učenja niso nadomestilo za opravljeno usposabljanje s področja carinske zakonodaje. Sledenje je brezplačno.

Ampak ne glede na to še vedno ostaja osnovno nerazumevanje dejstva, da sta Pošta Slovenije in FURS dve različni zadevi, in kako cel postopek funkcionira.

Tudi če bi želel carinski postopek opraviti sam, bi ti Pošta zaračunala "Odstop pošiljke" v višini 10 EUR + DDV. Preden kdo skoči v luft, DHL za to računa 48,8 EUR + DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shark99 ::

Ima kdo podatek kako je s pošiljkami iz Anglije sedaj? A se že plačuje carina, ker je od nedelje nastopil brexit

darkolord ::

Brexit je že od januarja.

31.12.2020 bo dokončen izstop iz carinske unije.

Z januarjem lahko pričakuješ carino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

OK.d ::

Prejšnji teden so mi zavrnili en paket iz UK, razlog Corona.
Pred tem se pa bp naročeval pri njih 5 let.:P
LPOK.d

pygmalion ::

Če ne bo dogovora, da AliExpress in podobni trgovci sami odvajajo davek za EU države, potem bo njihova prodaja izdelkov pod 20 EUR crknila.

Npr. elektronski del ali rezervni del, ki zdaj pride 2 EUR, bo prišel 11 EUR. Ali boš pa to isto kupil na nemškem Amazonu ali domačem prodajalcu za 10 EUR, pa še gor poštnino. Če se bo sploh dobilo, ker obstaja cel kup stvari, ki jih v malih količinah sploh ne moreš kupiti drugače kot od Kitajcev. To, da bodo tisoči malih kitajskih trgovcev vso to drobno robo držali v evropskih skladiščih je nerealno. [Če živiš v Nemčiji lahko z Amazona mnogo stvari dobiš z majhno poštnino ali brez, Slovenija pa je za njih španska vas, saj je poštnina takoj 10+ EUR.]

Kar pomeni, da se bo bolj splačalo vreči izdelek vstran in kupiti nov (adijo ekologija) in da se več ne bomo mogli iti hobija in eksperimentov (adijo male inovacije). Zdi se mi kot strel EU v lastno koleno. Upam, da se zmenijo, ker samo plačilo davka se mi ne zdi noben problem. Ves čas se ukvarjajo z zmuzljivimi Britanci, ta mnogo enostavnejši problem pa ne rešujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

pygmalion ::

So nekaj govorili, da bodo harmonizirali spletno prodajo po EU. Tudi od tega ni nič. Slovenija je premala za resno spletno prodajo. Mimo vrste, ENAA, ne se hecat! Če pa nekaj naročiš nekaj iz Nemčije, kjer je resna izbira, takoj udarijo poštnino, da se več ne splača. Na nek način Kitajci (za zdaj) kompenzirajo to luknjo.

recmajkemi ::

V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Badwolff ::

matr mi gre a živce novi trend, kjer je cena izdelka od 4-20€.Gledam eo ponev za palačinke recimo, v resnici je ponev 20€, za 4 pa dobiš nek čopič. Al pa je nizka cena recimo iz Rusije, seveda ne dostavljajo.

darkolord ::

pygmalion je izjavil:

Če ne bo dogovora, da AliExpress in podobni trgovci sami odvajajo davek za EU države, potem bo njihova prodaja izdelkov pod 20 EUR crknila.

Npr. elektronski del ali rezervni del, ki zdaj pride 2 EUR, bo prišel 11 EUR. Ali boš pa to isto kupil na nemškem Amazonu ali domačem prodajalcu za 10 EUR, pa še gor poštnino. Če se bo sploh dobilo, ker obstaja cel kup stvari, ki jih v malih količinah sploh ne moreš kupiti drugače kot od Kitajcev. To, da bodo tisoči malih kitajskih trgovcev vso to drobno robo držali v evropskih skladiščih je nerealno. [Če živiš v Nemčiji lahko z Amazona mnogo stvari dobiš z majhno poštnino ali brez, Slovenija pa je za njih španska vas, saj je poštnina takoj 10+ EUR.]

Kar pomeni, da se bo bolj splačalo vreči izdelek vstran in kupiti nov (adijo ekologija) in da se več ne bomo mogli iti hobija in eksperimentov (adijo male inovacije). Zdi se mi kot strel EU v lastno koleno. Upam, da se zmenijo, ker samo plačilo davka se mi ne zdi noben problem. Ves čas se ukvarjajo z zmuzljivimi Britanci, ta mnogo enostavnejši problem pa ne rešujejo.
Davek bo zbiral in plačeval Alibaba (pa Ebay, Amazon, ...).

pygmalion ::

darkolord je izjavil:

Davek bo zbiral in plačeval Alibaba (pa Ebay, Amazon, ...).


Če bo tako, bo super.

Jaz sem dobil občutek, da od tega ne bo nič, ker si prej zapisal "Bolj ne kot ja." in si običajno najbolje informiran.

Zdaj vidim, da se to nanaša samo na trgovine, ki ne bodo same odvajale DDV. Se opravičujem za zmedo.

@recimajkemi: navadni prodajalci na AliExpressu se ne bodo ukvarjali z davki - kvečjemu bo to za njih avtomatsko delal AliExpress.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Valvoline ::

Dobil to ponudbo preko fb ter mejla, fejk ali ok?
https://www.learthe.com/products/workpr...
Ni alix, se opravicujem ker sprasujem v to temo.

Zgodovina sprememb…

xda develope ::

Valvoline je izjavil:

Dobil to ponudbo preko fb ter mejla, fejk ali ok?
https://www.learthe.com/products/workpr...
Ni alix, se opravicujem ker sprasujem v to temo.

Upam da se hecaš s tem vprašanjem. Za tak denar ni šans da dobiš to.

OK.d ::

Valvoline je izjavil:

Dobil to ponudbo preko fb ter mejla, fejk ali ok?
https://www.learthe.com/products/workpr...
Ni alix, se opravicujem ker sprasujem v to temo.

:))
LPOK.d

Valvoline ::

OK.d je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Dobil to ponudbo preko fb ter mejla, fejk ali ok?
https://www.learthe.com/products/workpr...
Ni alix, se opravicujem ker sprasujem v to temo.

:))

Na boljsaku v MB poljaki svercajo orodje za 15-20e una osnovno klasika (nasi ga preprodajajo). Kam to nabavljajo/kradejo poljaki ne vem, ce ze njihova nabavna cena je zagotovo 10eur ali manj ce hocejo nekaj zasluzit. Lahko da je oglas kredibilen? A facebook nena kontrolira oglase, sploh pa tiste za mednarodno nakupovanje?

Zgodovina sprememb…

deleted ::

Valvoline je izjavil:

OK.d je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Dobil to ponudbo preko fb ter mejla, fejk ali ok?
https://www.learthe.com/products/workpr...
Ni alix, se opravicujem ker sprasujem v to temo.

:))

Na boljsaku v MB poljaki svercajo orodje za 15-20e una osnovno klasika (nasi ga preprodajajo). Kam to nabavljajo/kradejo poljaki ne vem, ce ze njihova nabavna cena je zagotovo 10eur ali manj ce hocejo nekaj zasluzit. Lahko da je oglas kredibilen? A facebook nena kontrolira oglase, sploh pa tiste za mednarodno nakupovanje?


Domena registrirana dober mesec nazaj. Te fejk spletne trgovine ves čas postavljajo, 5min da spremeni ime in logo je online ..

techfreak :) ::

Ce ni uradna trgovina, ali pa kaksna od vecjih (npr. Amazon, Aliexpress, Banggood), se naceloma ne splaca sploh zafrkavati.

BorutK-73 ::

Naročil dva izdelka ki zagotavljata 7 dnevno dostavo iz španije. Pa da vidimo čez teden dni.:P

omni-vor ::

Prvič naročam iz Kitajske izdelek kjer bo vrednost nad 20eur in me zanima na kaj naj bom pozoren pri naročanju, se morda splača izbrati kakšen drugi tip poštnine, morda se splača da prodajalec kaj napiše na paket ali kaj takega kar olajša postopek obdelave na pošti/pri kurirju?

Ali lahko pride še do katerih drugih stroškov pri dostavi? Nekaj sem bral da ima DHL neke svoje dodatne stroške za obdelavo ipd., verjetno ima potem tudi Pošta...ne vem če sem prav razumel vse skupaj. Kakšni so tej stroški?

shark99 ::

nič ne bo, nategujejo. Sem že 5 takih naročil, pa ni prišel noben v roku 20 dni. Na trackingu piše začetek v China skladišču.

bedarija ::

omni-vor je izjavil:


vseeno je kera poštnina, ponavadi imajo dražji izdelki vsaj veljaven tracking preko česarkoli pošljejo. opozori prodajalca naj pravilno izpolni vrednost pošiljke da ne bo penalov.

VelkBla ::

Narocil 3 stvari iz AP v sredini novembra. Ena prisla in dostavljena v roku treh tednov in pol, dve se cakam, s tem, da na posiljki, ki sem jo ze dobil je pisalo GOT Seller's shipping method, na ostalih dveh pa China post kar bo se znalo trajati . Ali pa se je guzva pri PS glih zacela v prvem tednu decembra.

delfinus ::

Js imam sedajle vlozenih nekaj disputov za posiljke, ki so bile narocene konec septembra in poslane. Nic skrbet, vlozis dispute, dobis denar nazaj, ker pac niso izpolnili obljubljenega roka dostave. Morda se zgodi, da bo cez en cas tudi posiljka priromala in bos imel zadevo gratis.
lp, d.

igor0203 ::

Jaz sem konec novembra in v začetku decembra dobil pakete iz Ali-ja naročene v prvem valu korone (beri marca in aprila) :D

alba ::

Kako rešujete, ko prodajalec ne pošlje paketa, v sistem pa vnese napačno/izmišljeno številko pošiljke, zgolj da zadosti pravilom AE sistema. Počakate 75 oz. 90 dni ali že prej odprete dispute. Prodajalec mi je potrdil, da paketa še ni poslal - 30 dni od naročila.

hotig ::

alba je izjavil:

Kako rešujete, ko prodajalec ne pošlje paketa, v sistem pa vnese napačno/izmišljeno številko pošiljke, zgolj da zadosti pravilom AE sistema. Počakate 75 oz. 90 dni ali že prej odprete dispute. Prodajalec mi je potrdil, da paketa še ni poslal - 30 dni od naročila.


Počakaj na zadnji dan do roka, torej ko boš mel na števcu manj kot en dan od 90. To, da piše da ni poslal 30 po naročilu, še vedno ne pomeni do ne boš dobil na 35 ali 40 dan. Jst sem v enem primeru začel dispute dobre 3 dni pren koncem, pa sem dobil v nekaj urah odgovor, da rok za dostavo še ni potekel, da je paket na poti in naj počakam do izteka omejitve (90 dni). Seveda sem potem, ko je bilo še kakih 7 ur do konca spet odprl dispute in dobil denar nazaj (paketa pa nikoli).

Moj nasvet: raje počakaj do konca, ker sem dobil občutek v različni primerih (glede na odgovore), da so zelo občutljivi, če začneš dispute prezgodaj (počaj da boš mel še 1 dan ali manj do konca roka za dostavo). Sam sem imel v letošnjem letu tudi nekaj primerov, ko je prodajalec nekaj dni pred koncem roka za dostavo samostojno podaljšal ta rok za 20 ali 30 dni. Sem počakal in potem dobil naročeno, razen v enem primeru ko je prodajalec dvakrat podaljšal rok za 20 dni. Potem sem začel dispute in dobil denar nazaj (paketa pa nikoli).

Kar zadeva fake tracking številko je pa to precej pogosto in nimaš kaj storit glede tega. Glavno je, da izdelek na koncu dobiš v predvidenem roku ali pa ti vrnejo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

draz555 ::

Mogoče mal stran s teme, ampak js sm naroču ene ledice k so me pršle 55€, prodajalc je pa napisou 25€ na paket in zdej rabm račune poslat. A je to kej bad ker se računi pa un k je na paketu napisan ne ujema?

darkolord ::

Dokler pošlješ račun s pravo vrednostjo (kolikor si plačal) bo vse OK. Boš pa v vsakem primeru plačal še strošek obračuna dajatev.

DjJuvan ::

In še dodatnih 9 evrov za proces.

darkolord ::

to je ta strošek obračuna dajatev ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Naročil dva izdelka ki zagotavljata 7 dnevno dostavo iz španije. Pa da vidimo čez teden dni.:P

Dobil paketa v ponedeljek in včeraj. Tracking je bil tudi točen.

borisk ::

A ima kdo težave z iskanjem na aliexpresu? Sem prijavljen, izdelke normalno odpira, vsaj tiste iz predlaganih, ko pa kaj iščem pa nič, ne ko stisnem enter oziroma lupo z miško, tudi če klinem predlagane fraze v iskalnem oknu ni nič boljše.
ima kdo kak predlog?

shark99 ::

zbriši piškotke iz iskalnika

peckajb93 ::

Pridejo vsi paketi z AliExpressa z listkom kot priporoceni? Ali je mozno da bo postar to samo na nabiralnikih pustil?

delfinus ::

Vecinoma vse dobis v nabiralnik, ce le lahko not stlacijo, tudi tiste pakete s trackingom nic ne podpisujem in mi vse not stlacijo. Ce bo pa DDV in carina na kej drazjega je pa mal drugacna procedura in te bodo pred tem obvestili preko carinske poste z SMSom in placas DDV ob prevzemu. lp, d.

peckajb93 ::

Upam da si nebojo sosedje postregli ce bo pustu na nabiralnikih... ni to glih optimalno

Vuli ::

borisk je izjavil:

A ima kdo težave z iskanjem na aliexpresu? Sem prijavljen, izdelke normalno odpira, vsaj tiste iz predlaganih, ko pa kaj iščem pa nič, ne ko stisnem enter oziroma lupo z miško, tudi če klinem predlagane fraze v iskalnem oknu ni nič boljše.
ima kdo kak predlog?


isto meni v firefoxu, v chromu je delal search normalno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bedarija ::

peckajb93 je izjavil:

Upam da si nebojo sosedje postregli ce bo pustu na nabiralnikih... ni to glih optimalno

noben ne pušča na nabiralniku pa kje si to slišu, nismo v ameriki. če se da ti stlači notri v nabiralnik drugače pozvoni in če te ni dobiš listek za prevzem na pošti. v življenju še nisem slišal da bi v sloveniji poštarji kar nekje puščali.

hotig ::

bedarija je izjavil:

peckajb93 je izjavil:

Upam da si nebojo sosedje postregli ce bo pustu na nabiralnikih... ni to glih optimalno

noben ne pušča na nabiralniku pa kje si to slišu, nismo v ameriki. če se da ti stlači notri v nabiralnik drugače pozvoni in če te ni dobiš listek za prevzem na pošti. v življenju še nisem slišal da bi v sloveniji poštarji kar nekje puščali.


Pa še kako puščajo. Meni je celo lani pustil v bloku na tleh pod kaselci škatlo z prenosnikom (pa bi moral jaz osebno prevzet in podpisat)!!! Poleg tega redno puščajo malce večje pakete, ki jih ne morejo stlačit v nabiralnik, na nabiralnikih. V našem bloku (20 stanovanj/nabiralnikov) jih ima vsaj 7 takšne izkušnje. In to govorim o poštarjih od PS. Po informacijah od znancev in celo 2 zaposlenih na PS ter osebnih izkušnjah je to povsem običajna praksa.

jocoj ::

Seveda puščajo tudi na nabiralniku, ali pri sosedih. Sploh tam, kjer je poštar domač in ga vsi poznajo. Sicer pa nima kaj tlačit noter v nabiralnike, saj mora imeti univerzalne ključe in lepo odklene ter spravi noter razen , če imaš res kakšen eksotičen nabiralnik.

BorutK-73 ::

bedarija je izjavil:

peckajb93 je izjavil:

Upam da si nebojo sosedje postregli ce bo pustu na nabiralnikih... ni to glih optimalno

noben ne pušča na nabiralniku pa kje si to slišu, nismo v ameriki. če se da ti stlači notri v nabiralnik drugače pozvoni in če te ni dobiš listek za prevzem na pošti. v življenju še nisem slišal da bi v sloveniji poštarji kar nekje puščali.

Pri meni pušča na polici pakete. Samo sem v hiši, v blokih je pa verjetno drugače.

bedarija ::

če se cela vas pozna in pusti pri sosedu seveda. niti enkrat v 10 letih od kar naročam na aliexpressu tudi na tuje naslove ni niti enkrat nekdo pustil kar nekje. niti pri hiši ni kar tako pustil. če se vam pa to redno dogaja bi bil pa mogoče čas za klic na pošto se vam ne zdi? take poštarje ki se jim listka ne da sprintat pač ne rabimo.

Boggs ::

Men gre pa najbolj na živce to, da mi Pošta UKRADE 5 EUR četudi je vrednost pošiljke manjša od 22 EUR! Ravno prejšnji teden je prišel k njim en paket iz AliExpressa za katerega sem prav pazil da bo pod 22 EUR. In sem očitno zadel loterijo in so ravno moj paket šli preverjat. Prodajalec je gor sicer napisal 14 USD. Poslal sem jim screenshot naročila in paket so sprostili in poslali na moj naslov kjer sem mogel plačat tisto njihovo "storitev carinskega posredovanja" v vrednosti 5,00 EUR. Noben jih ni prosil, da preverjajo moj paket. Upravičeno bi lahko to zaračunal če bi se izkazalo, da vrednost presega 22 EUR, tako me je pa "po nedolžnem" brez veze pošiljka prišla 5 EUR dražje. Banda. Bolj ko si pošten slabše je. Mar bi naročil za 30 EUR robe pa pofejkal tist screenshot, bi imel vsaj več od tega.

jocoj ::

Kaj ti pošta ukrade? V zakonu je vse točno napisano. Tistih verjetno 90% pošiljk, ki so seveda tudi narobe označene in ti jih ne pregledajo, si pa verjetno pozabil. Tvoja dolžnost je, da poskrbiš, da je carinska deklaracija pravilno izpolnjena s tem, da opozoriš prodajalca na to. Če to kljub temu ne stori, potem izterjaš dodatne stroške od njega.

darkolord ::

Pritožuje se zaradi LAŽNE deklaracije.

Kvinta ::

Ravno prejšnji teden je prišel k njim en paket iz AliExpressa za katerega sem prav pazil da bo pod 22 EUR. In sem očitno zadel loterijo in so ravno moj paket šli preverjat.


Pač ne sprejmeš zahtevaš refund in še enkrat kupiš .... ker na carini ne dosežeš ničesar ;((
A.C.A.B
««
75 / 189
»»