» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
58 / 189
»»

KTr1sk ::

vaše izkušnje...kaj od prvih treh opcij, ki so brezplačne dostave naj izberem, da bo najhitreje ?

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OvCa77 ::

1. ali 2. odvisno, kaj je mišljeno pod seller shipping option. Nekateri imajo preko tega tudi shipping preko EU, kar pomeni brez carine. Preberi v descriptionu, kaj tam piše.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

FoxKnox ::

KTr1sk je izjavil:

vaše izkušnje...kaj od prvih treh opcij, ki so brezplačne dostave naj izberem, da bo najhitreje ?



Aliekspress standard shipping

Zanesljivo najhitreje a ne v teh časih.
Glede na karanteno v Evropi se rok dobave zelo podaljša.Jaz čakam še od januarja, ko ni šlo nič iz Kitajske, marca pa počasi po Evropi

gregork ::

Mare2 je izjavil:

Je kdo v zadnjih 10-ih dneh prejel kako pošiljko iz Alija?

Pičakujem en paketek, pa me zanima, če to deluje.

Hvala.


Ni iz alija, ampak iz ebaya, je pa iz kitajske. Pred dvema dnevoma dobil naročeno 20. januarja.

stefi91 ::

Zdravo je gdo k je imel ze kake probleme kaksen artikel narocu pa ni dobil pa das tam pol da zavrnes da ti vrnejo denar, dobil sm prek emaila da bojo poslali do 20dni pa se ni nc od 15.3 se nism nic dobil... HVALA

bedarija ::

zavrneš da dobiš denar nazaj? kaj? če ne dobiš paketa želiš da ti vrnejo deanr. ne razumem

BorutK-73 ::

Jaz sem včeraj dobil paket, naročen je pa bil 28.2. Na en paket pa še čakam, naročen na isti dan.

stefi, če si naročil 15.3, boš še moral počakat kak mesec da odpreš dispute.

ps
Dobil pa dva paketa ki sta bila naročena par dni kasneje (5.3) že konec marca. Kitajska pošta je loterija.

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Jaz sem dobil enkrat po 4 mesecih, sem že pozabil na to. Skratka, vse je možno pri njih.

OK.d ::

Tole zjutraj dobim na mail, da bodo podaljšali čas dostave katera je že itak skoraj zamujena za kar 75 dni8-O
https://imgur.com/e0pJm1F
LPOK.d

Matevz96 ::

OK.d je izjavil:

Tole zjutraj dobim na mail, da bodo podaljšali čas dostave katera je že itak skoraj zamujena za kar 75 dni8-O
https://imgur.com/e0pJm1F


Izgleda da so kar skupinsko pošiljal, tudi jaz dobil nekaj podobnega za:

Shipment accepted by airline

2020-03-24 11:09:00 [GMT+0]
#hooldthedoor

lolipop2 ::

Tebi vsaj pravijo, da pride. Meni je že drugi izdelek zapored, ko moram dati dispute po dveh mesecih čakanja. :)

FoxKnox ::

Meni so v marcu in aprilu sami ali pa na mojo željo podaljšali rok dostave za 30 ali celo 60 dni.Sam čakam na pošiljke, naročene od začetka februarja dalje. Dejstvo je, da je pri njih dobesedno vse stalo do 15. Marca, ko se je pa vse ustavilo v Evropi.Manjka tovornih letal,kar jih je, je drago ko pes, potniškega letalskega prometa ni in je težava s transportom, razen Cainiao global, ki je AI hišni logistik še kaj dostavi.
Je pa vprašanje, koliko dostavlja naša pošta,sem slišal, da ponekod sploh ne dostavljajo tudi po povzetju ne, bom v pon vprašal , če se jim kaj mojega valja po pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Mare2 ::

A je v zadnjih 10-ih dneh kdo prejel kako robo iz Kitajske? Jaz nič. Kirurške maske so mi kar oni skenslali, denarja pa še nisem dobil.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Jaz glede na sledenje lahko v prihodnjem tednu pričakujem eno stvar naročeno v začetku februarja. Poslano je bilo takoj, nato pa je cca. 40 dni stalo nekje na poti (oznaka: pošiljka zapustila državo pošiljatelja in je na poti), sklepam da v logističnem centru na kitajskem. Včeraj se je nato končno premaknilo in naj bi sedaj prispelo v SLO in bilo izročeno v dostavo. Bomo videli, držim pesti da je res.

OK.d ::

Kaj to pomeni parcel 1,2,3 , to še do sedaj nisem nikoli imel.
https://imgur.com/8OikVp6
LPOK.d

TadejPer ::

Jaz sem prejel dva paketa zaščitnih mask naročenih na začetku aprila. Ene naj bi bile poslane iz Francije, a je po sledenju bilo videti, da so poslali z Yunexpress iz Kitajske v Francijo, tam pa so nalepili DHl ecommerce nalepko s svojo sledilno številko. Paket je nato v četrtek prinesel poštar. Drugi paket z večjim številom mask pa naj bi bil poslan s Češke. Status sledenja se je nato spremenil šele v sredo, dobil sem včeraj, poslano pa je bilo z Deutsche post. Ostali paketki naročeni krepko pred koncem maja pa so šele v zadnjem tednu spremenili status v Odhod iz izvozne izmenjalne pošte.

nirm ::

jaz sem dobil dve stvari, ki sem jih naročil 8. marca prejšnji teden

bmwwww ::

Danes sta 2 paketa prisla v Slo.po mescu in pol. Pa da vidimo kako bo z našo pošto.

Vuli ::

ja jebat ga. meni je paket čakal na Bejing letališču dober mesec.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FoxKnox ::

Danes sem dobil 3 pošiljke, naročene konec januarja in v začetku februarja.Na deklaraciji pa je datum odpreme 5. marec .Je očitno vse stalo pri njih do takrat.

BorutK-73 ::

Seveda, če so pa imeli kitajsko novo leto in potem je še coronavirus udaru. Meni so takrat sami prodajalci povedali da je bolje da prekličem naročila ker so vsi doma.

lolipop2 ::

Hmm, danes sem en tracking iz kitajske dobil na trackingu "izvoz preklican". Se pravi, dispute?



https://ibb.co/nwgJGJH

mrTwelveTrees ::

Meni pa prodajalec ni poslal izdelka, ker me je preko sporočila spraševal kateri točno model in ker nisem takoj odgovoril, mi je naročilo preklical, denarja še ni vrnil.

Zdaj sem ga kontaktiral in mu povedal za kateri model se gre ampak zahteva ta postopek - mu zaupam ?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ne, nared tako kot je bilo.

mrTwelveTrees ::

Ne razumem te.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Česa ne razumeš? Samo po resnici moraš izpolnit dispute, nobene znanosti ni za tem. Pust prodajalce naj jokajo komur hočejo...

bedarija ::

če je naročilo preklical ti ga ne bo odposlal. tudi če ti obljublja da ga bo odposlal ne moreš tega vedeti zagotovo ker ne boš mogel slediti naročilu. preprosto odpri dispute povej kaj je bilo (naročilo preklicano) dobil boš denar nazaj in na novo spet naroči.

mulc007 ::

Paket ni pispel. Počakal sem par dni pa se je naročilo zaprlo in ne morem odpreti dispute. Gre samo za par Evrov.
Prodjalec na aliekspress je rekel naj vprašam na pošti. Vedno smo bili doma in v nabiralniku ni bilo listka ,zato mislim da paketa na pošti. Ali pa je danes organizacija z izročilom paketov drugačna kot pred časom K virusa?

bmwwww ::

Daj na svoji pošti preveri. Meni se je zgodilo, da ni bilo listka, a tracking je kazal da je paket na lokalni pošti. Sel po parih dneh vorasat in se je čudežno nasel moj paket. Zakaj ni bilo obvestila v nabiralniki niso vedli

FoxKnox ::

mulc007 je izjavil:

Paket ni pispel. Počakal sem par dni pa se je naročilo zaprlo in ne morem odpreti dispute. Gre samo za par Evrov.
Prodjalec na aliekspress je rekel naj vprašam na pošti. Vedno smo bili doma in v nabiralniku ni bilo listka ,zato mislim da paketa na pošti. Ali pa je danes organizacija z izročilom paketov drugačna kot pred časom K virusa?

Poštar ne tiska listkov in se tudi ne podpisuje prevzemov.Enostavno pozvoni in pusti paket pred vrati, na polici, v nabiralniku ali pač na nekem prikladnem mestu, razen če se ne dogovoriš drugače z pošto.
V teh časih je treba biti pozoren na " delivery time period " .Če se ta izteče, lahko samo potrdiš prejem pošiljke in potem odpreš dispute, kar pa je bolje narediti kakšen dan predenj se izteče in pač napišeš da nisi dobil robe.

_Denny_ ::

Čez par ur mi poteče protection za stvar, ki je bila naročena 21.2. in (glede na tracking) poslana 26.2.2020; pred kakim tednom sem zaprosil za podaljšanje in prodajalec ni odobril. Seveda to pomeni, da je čas za dispute, zato ga poskusim odpreti kot vedno in me pri izbiri "Refund Only" in "Did you receive the item? No" pričaka to sporočilo:
Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive after , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.

Go to track my order

Tracking pravi to:
Shipment accepted by airline
2020-02-26 05:19:37 [GMT+8]

Shipment left country of origin warehouse
2020-02-26 05:19:20 [GMT+8]

Shipment at country of origin warehouse
2020-02-26 05:19:20 [GMT+8]

Shipment at country of origin distribution center
2020-02-26 05:14:51 [GMT+8]


Nekako se mi ne zdi, da lahko definiraš pred dvema mesecema kot "pred kratkim", razen če merijo relativen čas od nastanka Zemlje. Kaka ideja oz. se naj kar sprijaznim, da sem ostal brez stvari in denarja? Dvomim, da po preteku (če potem uspe odpreti dispute) dobim kaj več od "j*bi se, naročilo je zaključeno, nisi več naš problem".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

matobeli ::

kako pa je možno da ti protection poteče pred iztekom "dobavnega roka", da nisi slučajno pomešal?

_Denny_ ::

Nič nisem zamešal:





V glavnem - dispute že leta odpiram na isti način (teden pred iztekom prošnja za 30-dnevno podaljšanje protectiona, manj kot dan pred potekom dispute) in še nikoli nisem videl tega errorja. Bom še enkrat poskusil jutri, ko bo pod 5h, če jim je po novem mogoče 18h preveč...v začetku meseca jim za dve drugi naročili zgleda ni bilo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

matobeli ::

Zanimivo... Če ti je kaj lažje, meni je nedavno potekel buyer protection pa sem vseeno pisal da nisem dobil in so mi ugodili brez vprašanj.

FoxKnox ::

Denny. Poizkusi odpreti dispute z mobilno app. Meni to deluje

mulc007 ::

Včeraj sem vprašal na pošto in so rekli da nimjo nobenega paketa iz kitajske.
Mogoče imajo težave na obali in bo potrebno malo počakat.

_Denny_ ::

FoxKnox je izjavil:

Denny. Poizkusi odpreti dispute z mobilno app. Meni to deluje

Prek appa dobim isti error.

3h je zgleda bilo tudi prehitro, zato sem poskusil nekaj nekonvencionalnega (urejanje source kode) in si vsa potrebna polja prikazal sam; po kliku na Submit se je odprl dispute kot, da ne bi bilo nič "narobe". Zdaj pa da vidimo kaj bo...


mulc007 je izjavil:

Včeraj sem vprašal na pošto in so rekli da nimjo nobenega paketa iz kitajske.
Mogoče imajo težave na obali in bo potrebno malo počakat.

"Vprašaj na pošto" je univerzalni odgovor teh nategunov, ker nas imajo za državo tretjega sveta in se te hočejo znebiti...sam sploh več ne štejem koliko krat bi v zadnjih 5 letih moral kaj spraševati (itak, da nisem, samo enkrat sem si s tem na pošti delal sramoto) in šeee maaaalo počakati, a pošiljke ni bilo nikoli; včasih se še zlažejo, da so ponovno poslali, samo da jim potem nehaš tečnariti ("ponovno poslanega" tudi nisem nikoli dobil).

Ti kar piši, da si vprašal na lokalno pošto, glavno ter za vsak slučaj še carino in so vsi rekli, da nimajo tvojega paketa. Potem še dopiši, da hočeš refund, ali pa boš dal negativen feedback.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bmwwww ::

mulc007 je izjavil:

Včeraj sem vprašal na pošto in so rekli da nimjo nobenega paketa iz kitajske.
Mogoče imajo težave na obali in bo potrebno malo počakat.


Na obali? Ce sem jaz ma krasu dobil, pa je manjsa posta. En paket je sel cez carino in sem ga dobil ekstra hitro (3dni od njihovega obvestila). Ko sem zivel v Kopru so imeli tam paket, obvestila pa nikjer.

mulc007 ::

V mislih sem imel morebitne zamude s prekladanjem in carinjenjem zaradi korona virusa.

stara mama ::

Kako je mogoče, da sem dobil obvestilo aliexpresa (preko china post) da je paket prispel v državo že trikrat, vsakič z drugim datumom (vsakič je bil nov). To se je zgodilo za 3 različne pošiljke. Tracking pravi, da je paket v državi, sledenje.posta.si pravi da še paketa ni, odgovor iz pošte pa je, da so paketi še vsi v tranzitu.
To se dogaja že od 16 aprila.
Recimo tale številka: RV351635227CN

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kitajci nabijajo.

TadejPer ::

stara mama je izjavil:

Kako je mogoče, da sem dobil obvestilo aliexpresa (preko china post) da je paket prispel v državo že trikrat, vsakič z drugim datumom (vsakič je bil nov). To se je zgodilo za 3 različne pošiljke. Tracking pravi, da je paket v državi, sledenje.posta.si pravi da še paketa ni, odgovor iz pošte pa je, da so paketi še vsi v tranzitu.
To se dogaja že od 16 aprila.
Recimo tale številka: RV351635227CN

Meni je za eno pošiljko tudi že trikrat tako napisalo, toda samo na China post trackingu. Je pa včeraj po dolgem času nekaj dejansko prišlo v Slovenijo (na trackingu pošte Slovenije piše, da je 21.3. šlo s Kitajske), čakam le še, da poštar prinese domov, danes ni bilo nič.

hotig ::

@stara mama & TadejPer

Očitno vam v tretje ne gre rado (s tem ne mislim nič slabega). Jaz sem pa za dva izdelka v tednu dni (22.4., 23.4., 26.4., 28.4.) za vsakega dobil že 4 maile, da je izdelek prišel v državo pa od obeh ni še nič duha ne sluha. Tudi tracking od pošte kaže da sta bila poslana 1.4. oz. 5.4. iz države izvora. No mogoče sta pa v karanteni :) in jih bo poštar kmalu dostavil :)

Klemen86 ::

To sporočilo, da je paket prišel v državo, tudi jaz dobivam zadnje čase pri China post. Sam mislim, da China post v zadnjem obdobju večino paketov pošilja z vlaki in ne več z letali. In potem so ta obvestila vsakič, ko paket pride v novo državo. Ko dobiš prvo obvestilo, je paket v Kazahstanu in ne v Sloveniji :)

yani2000 ::

No pa da se še jaz oglasim...
Meni in prijatelju se isto dogaja.
Na mobile app obema kaže za različne stvari ZOBL09 Arrived at destination country.
On naj bi celo ubral kot nekateri tukaj taktiko, da je naročil kar veliko in težko stvar (v vrednosti 100€) iz francoskega skladišča.
Dobil pa je tracking iz Malezije! :))
Na 17track mi isto kaže da je že 3x prispel nek paket preko China Post v Slo, ampak na sledenje pošte slo ne duha ne sluha o pošiljki. Še vedno bi naj bila na kitajskem oz. najverjetneje v tranzitu.
20. jan sem naročeval dva izdelka in sem oba moral skenslat, ker se že dolgo niso nič oglasili oz. niso odposlali pošiljke.
Potem pa sem 8 naročil naredil 27. marca in kot sem zgoraj napisal še vedno nič od tega.
Je pa eno naročilo iz 25. jan celo prišlo v 10 al 14 dneh, sam kot kaže bi naj bilo odposlano od nekje blizu Fidži-ja :))
Pač... še vedno čakamo... :)

FoxKnox ::

yani2000 je izjavil:

No pa da se še jaz oglasim...
Meni in prijatelju se isto dogaja.
Na mobile app obema kaže za različne stvari ZOBL09 Arrived at destination country.
On naj bi celo ubral kot nekateri tukaj taktiko, da je naročil kar veliko in težko stvar (v vrednosti 100EUR) iz francoskega skladišča.
Dobil pa je tracking iz Malezije! :))
Na 17track mi isto kaže da je že 3x prispel nek paket preko China Post v Slo, ampak na sledenje pošte slo ne duha ne sluha o pošiljki. Še vedno bi naj bila na kitajskem oz. najverjetneje v tranzitu.
20. jan sem naročeval dva izdelka in sem oba moral skenslat, ker se že dolgo niso nič oglasili oz. niso odposlali pošiljke.
Potem pa sem 8 naročil naredil 27. marca in kot sem zgoraj napisal še vedno nič od tega.
Je pa eno naročilo iz 25. jan celo prišlo v 10 al 14 dneh, sam kot kaže bi naj bilo odposlano od nekje blizu Fidži-ja :))
Pač... še vedno čakamo... :)


Moja pošiljka je tudi že 3 tedne na ZOBLO9.Je to skladišče, v Evropi, na Kitajskem ?
Drugače pa vse pošiljke odposlane preko Aliekspressovega Cainaio globala naj bi imele cn22 deklaracijo države Vanuatu, države v Oceaniji. ??
Pa ,po mojih izkušnjah najhitrejši, do 16 dni.Ampak ne v teh časih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

FoxKnox ::

Evo pravkar prispetje na uvozno izmenjalno pošto SILJUA.:)

yani2000 ::

@FoxKnox: Ah. Nisem vedel. Sem pa šel gledat naročilo in piše: Seller's Shipping Method.

Sedaj malce rant glede cen:
Cene medicinskih pripomočkov so zadnje čase na Aliexpress narastle za 8-10x!
Cene v SLO: https://www.enaa.com/kampanja/3530
Cene na Aliexpress:
https://www.aliexpress.com/item/3300629...
https://www.aliexpress.com/item/4000790...
https://www.aliexpress.com/item/3296722...
https://www.aliexpress.com/item/3280529... - Jaz sem za rumenega 600C dal 5€. Še vedno deluje odlično!
https://www.aliexpress.com/item/1000015...

Tako da zadnje čase pazite kaj naročate + če bomo sploh dobili tole robo!
Cene sicer padajo nazaj, ker so najbrž ugotovili da noben nebo kupil tega za tako ceno pa potem še čakal 2 meseca na dostavo.

TineTone ::

Jaz sem ravno danes opazil da so pri nakupu mesec nazaj za en izdelek dali samo 2 tedna zaščite in sedaj nimam več opcije refunda-dispute.

Od 4ih nakupov sta 2 s sumljivo kratkim časom dostave. K sreči imam za drugega še par dni možnosti zahteve povračila kupnine, tako da bodite previdni. Jaz še nikoli prej nisem videl predvidene 2 tedenske dostave, očitno se eni okoriščajo na račun dolgotrajnih strank Aliexpresa ki nismo več toliko pozorni na roke.

yani2000 ::

Hvala TineTone!
Še ena stvar kjer bo treba bit pozoren.
Mene sicer na email opozori, da bo čez 3 dni potekla protekcija.
««
58 / 189
»»