» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
52 / 189
»»

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:


Razlika v ceni postopka med DHL in pošto verjetno ni velika. Če hočem ostati pri pošti moram na DHL samo poslati sporočilo da pooblaščam pošto?


Recimo, če je vrednost pošiljke 35 EUR, DHL zaračuna storitev 32,10 EUR.
Če hočeš prenesti iz DHL na drugega zastopnika pa 40 EUR za prenos. Da ne govorimo o DDV. :)

Mare2 ::

Dopolnjujem: Dodati je treba DDV: Torej je cena prenosa npr. 40 EUR + DDV = 48.80 EUR

CptMiller ::

Pozdravljeni!

Po hitrem pregledu teme in pogojev pri naročevanju preko Aliexpresa imam še vseeno eno vprašanje. Namreč naročil sem ročno uro za 58€ in me zdaj zanima ali bom plačal carino, ali imam lahko srečo in carinik mojega paketa ne odpre.

Hvala za odgovore in pomoč.

Mare2 ::

CptMiller je izjavil:

ali imam lahko srečo in carinik mojega paketa ne odpre.

Obstaja možnost, ja. Sploh, če bodo kitajci napisali vrednost pošiljke kot 19 $. :) Ampak odstotek možnosti ni prav velik. Če te pozovejo k predložitvi dokazil, le te dostavi prave. :)

Obstaja tudi možnost, da izdelek ne bo pravilno deloval.

CptMiller ::

Hvala! Kako pa je potem z predložitvijo in s plačilom? Se to plača poštarju ali kje drugje?

IL_DIAVOLO ::

Tako je, placa se postarju.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

CptMiller je izjavil:

ali imam lahko srečo in carinik mojega paketa ne odpre.

Obstaja možnost, ja. Sploh, če bodo kitajci napisali vrednost pošiljke kot 19 $. :) Ampak odstotek možnosti ni prav velik. Če te pozovejo k predložitvi dokazil, le te dostavi prave. :)

Obstaja tudi možnost, da izdelek ne bo pravilno deloval.


Obstaja pa tudi moznost, da ne locis med carino in ddv in spet dajes napacne informacije.

CptMiller je izjavil:

Pozdravljeni!

Po hitrem pregledu teme in pogojev pri naročevanju preko Aliexpresa imam še vseeno eno vprašanje. Namreč naročil sem ročno uro za 58€ in me zdaj zanima ali bom plačal carino, ali imam lahko srečo in carinik mojega paketa ne odpre.

Hvala za odgovore in pomoč.


Carine ne, je pa velika verjetnost da bos placal DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

CptMiller je izjavil:

ali imam lahko srečo in carinik mojega paketa ne odpre.

Obstaja možnost, ja. Sploh, če bodo kitajci napisali vrednost pošiljke kot 19 $. :) Ampak odstotek možnosti ni prav velik. Če te pozovejo k predložitvi dokazil, le te dostavi prave. :)

Obstaja tudi možnost, da izdelek ne bo pravilno deloval.


Obstaja pa tudi moznost, da ne locis med carino in ddv



Lakotnik, če si ti moje pisanje tako razumel je očitno prišlo do hude napake v delu tvojega telesa, pod lasmi. :(

St235 ::

Glede na to, da je človek spraševal ali je možno da bo plačal carino za izdelek vreden 58EUR bi rekel, da imaš kar konkretne težave med ušesi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mulc007 ::

Koliko znaša strošek carinskega postopka pri Pošti slovenije?
Pri DHL znaša ca 24,5 €. Predmet je bil kupljen za okoli 120€.

matobeli ::

Googlaj "cenik carinska pošta"

Brainstorm ::

Je kdo izbral za dostavo "Special Line-YW" 15-60 days, pride roba dejansko kaj prej, kot z standardno "China post airmail" 20-33 days?

darkolord ::

Sprašuješ, če 15-60 dni pride prej kot 20-33 dni? Ne, niti približno.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Mrbit ja, mrbit ne.

k4vz0024 ::

V čem je fora, da pri odprtju disput-a, prodajalec zahteva naj ga zaprem? A ni to nek podel trik?

Gregex ::

Pri aliexpress standard shipping bo verjetno carina + ddv? Izdelek vreden 37$, druge opcije ni za izbrati.

BorutK-73 ::

k4vz0024 je izjavil:

V čem je fora, da pri odprtju disput-a, prodajalec zahteva naj ga zaprem? A ni to nek podel trik?

Standardna taktika, ignoriraj.

Groot ::

k4vz0024 je izjavil:

V čem je fora, da pri odprtju disput-a, prodajalec zahteva naj ga zaprem? A ni to nek podel trik?


Napiši mu nazaj da boš odprl Paypal dispute. Standard taktika, da te z nekimi obljubami ali pa zagotovili skušajo pripraviti do tega da zapreš dispute.

k4vz0024 ::

Hvala obema za nasvet. Predložil sem dokaze, da stvar nima takšnih lastnosti kot oglašujejo. Česa se še bojijo?

Mare2 ::

Groot je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

V čem je fora, da pri odprtju disput-a, prodajalec zahteva naj ga zaprem? A ni to nek podel trik?


Napiši mu nazaj da boš odprl Paypal dispute. Standard taktika, da te z nekimi obljubami ali pa zagotovili skušajo pripraviti do tega da zapreš dispute.


Paypal na Aliju? To se bodo pa zares ustrašli. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

OK.d ::

:))
LPOK.d

Groot ::

Mare2 je izjavil:

Groot je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

V čem je fora, da pri odprtju disput-a, prodajalec zahteva naj ga zaprem? A ni to nek podel trik?


Napiši mu nazaj da boš odprl Paypal dispute. Standard taktika, da te z nekimi obljubami ali pa zagotovili skušajo pripraviti do tega da zapreš dispute.


Paypal na Aliju? To se bodo pa zares ustrašli. :)


Ah priznam prehitro tipkal in premalo razmišljal ter zato zamešal z Gearbestom :D v vsakem primeru ne nasedat na zapiranje disputov!

kulSMS ::

Danes dobil en produkt iz aliexpressa po 86 dneh (moj rekord)!

hotig ::

Jst sem tudi danes dobil en paket in sicer že po 15 dneh (rekord je bil 9 dni), čeprav je pisalo za predvideni čas dostave 20-33 dni. No ja, moji rekordi so v pozitivnem smislu :)

dragonlord ::

Pozdravljeni mene pa zanima ali ima Aliexpress app kjer, ko isces izdelke da oznacis, da se posiljajo recimo iz evropskega skladisca?

darkolord ::

Nima.

techuser ::

Danes sem naročil izdelek, ki ima warehouse v franciji. Cena 93 EUR. Potem ne bo davka? Ship from France.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

MIHAc27 ::

Če bo res iz Francije potem ne bo davka.

-valvoline- ::

A se da na alix placevat z uno paysafecard k se prodaja na petrolu? Ce gre kasen je postopek, provizije itn? Sprasujem za enga znanca.

OK.d ::

LPOK.d

OK.d ::

Danes so mi na Aliexpressu rešili dispute v "20-ih minutah", me je kar sezulo ko sem prebral sporočilo o ugodno rešenem disputu tako hitro.
Kapo dol:)
LPOK.d

Kitajc01 ::

Lansko leto nisem prejel naročenega artikla v 60 dneh, ker sem čakal in čakal sem pozabil odpreti reklamacijo. Prodajalec ni odgovarjal na maile. Po skoraj mesecu dni od preteka časa za reklamacijo sem online v živo z reklamacijsko službo Alibabe rešil zadevo in so mi poslali vso kupnino in še vprašali kako naj po mojem kaznujejo prodajalca ??

pierch ::

Vsaj en prst stran! :D
Pierch

Besna Glista ::

S katerimi aliexpress usb kabli / polnilci ste najbolj zadovoljni?

ang321 ::

Besna Glista je izjavil:

S katerimi aliexpress usb kabli / polnilci ste najbolj zadovoljni?


Jaz imam ugreen (kable) in nimam nekih pripomb. Zaenkrat vsi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ang321 ()

SumTingWong ::

Ugreen, Baseus, USAMS, Floveme. S temi ne boš falil. Osebno največkrat naročim USAMS in Ugreen.

matobeli ::

Maš tudi blitzwolf, zdej majo že ful robe, ampak začel so pa ravno z kabli in polnilci.

pixelzgaming ::

Je kdo kupil kakšno dobro denarnico na aliju? Moško, kompaktno, dovolj veliko za EUR bankovce in coin pouchom?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

OK.d ::

https://www.aliexpress.com/item/3280681...
Pa še zastonj ti vgravirajo tvoje ime če želiš.
LPOK.d

BorutK-73 ::

Besna Glista je izjavil:

S katerimi aliexpress usb kabli / polnilci ste najbolj zadovoljni?

Odkar sem začel te kable uporabljat za eno tablico, sem takoj kupil še kable in adapterje za ostale naprave. Nobenega zajebavanja ali je kabel prav obrnjen in iskanje vhoda. Daš tablico/telefon blizu kabla in kabel skoči na magnetni adapter v napravi.
https://www.aliexpress.com/item/3296699...

Sem pa vzel ta polnilec, ki je bolj za rezervo:
https://www.aliexpress.com/item/3280426...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

pixelzgaming je izjavil:

Je kdo kupil kakšno dobro denarnico na aliju? Moško, kompaktno, dovolj veliko za EUR bankovce in coin pouchom?


Bolj kompaktno in še z zadrgo nisem našel
https://www.kibuba.com/kampiranje-in-po...

CyberPunk ::

Koliko casa ponavadi traja, da dostavijo iz spanskega skladisca? Ce sem pravilno desifriral, bo dostavljal GLS.

darkolord ::

pixelzgaming je izjavil:

Je kdo kupil kakšno dobro denarnico na aliju? Moško, kompaktno, dovolj veliko za EUR bankovce in coin pouchom?

https://www.aliexpress.com/item/3278457...

nodes ::

Probleme imam z kvaliteto/pokvarljivostjo Liitokala polnilcev.... samo v vednost pred nakupom

hojnikb ::

priporočam Imax B6 ali katerga izmed klonov. Imam že par let za filat praktično vse baterije in dela BP. Stvar je sploh fina, če počiš gor še cheali firmware (dodatni parametri, 4,4V li ion support itd..)
#brezpodpisa

darkolord ::

Hm, meni se pa imax zdi precej preveč neroden. Za vsako vrste celice rabiš svoj "rig" (žice/škatlice/magnetke/krokodilčke), imaš kup žic pa z vsako celico posebej se moraš ukvarjati.

Imam več podobnih (boljših) chargerjev, pa vseeno preferiram liitokala za polnjenje npr. 18650 ali nimh celic ...

alba ::

Prosim za nasvet.

Odprl sem Dispute, ker naročenega izdelka nisem prejel. Prodajalec je sedaj ponudil Refund: 0 €

Seller made a new proposal
Proposal:
Refund EUR € 0,00

Seller's Proposal
Proposal:
No return & No refund

Naj kliknem reject ali ignoriram?

darkolord ::

A je rok za dostavo že potekel?

Če da, klikni Reject.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

darkolord je izjavil:

A je rok za dostavo že potekel?

Če da, klikni Reject.

Koliki je rok za dostavo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

alba ::

Rok za dostavo je potekel 7.9.2019.
««
52 / 189
»»