» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
163 / 190
»»

matobeli ::

Katere gumbe imaš desno od slike naročila če pogledaš pod my orders?

Egii ::

matobeli je izjavil:

Katere gumbe imaš desno od slike naročila če pogledaš pod my orders?

V skupnem naročilo imam desno samo confirm reception in track order, če pa grev v order details pol pa mam zraven desno add to card in open dispute.

Groot ::

Lahko jim daš še link iz parcelsapp, kjer je videti da je bila očitno pošiljka dostavljena na območju Domžal. Če sem prav videl, sam nisi od tam.

matobeli ::

Še prej pa pokliči na pošto v domžale in poizvedi za številko LA036500811HU ki je številka od madžarske naprej po sloveniji.

Egii ::

matobeli je izjavil:

Katere gumbe imaš desno od slike naročila če pogledaš pod my orders?

 SLIKA1

SLIKA1


 SLIKA2

SLIKA2



Pa še dispute

Groot je izjavil:

Lahko jim daš še link iz parcelsapp, kjer je videti da je bila očitno pošiljka dostavljena na območju Domžal. Če sem prav videl, sam nisi od tam.

Hvala za pomoč

matobeli je izjavil:

Še prej pa pokliči na pošto v domžale in poizvedi za številko LA036500811HU ki je številka od madžarske naprej po sloveniji.

Če sem klical na pošto slovenije pa nimajo nič od te številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

matobeli ::

A točno za to številko?
Ker imaš dve:
LA036191995HU CN-HU
LA036500811HU HU-SI (ta je v sistemu pošte vidna)

Egii ::

matobeli je izjavil:

A točno za to številko?
Ker imaš dve:
LA036191995HU CN-HU
LA036500811HU HU-SI (ta je v sistemu pošte vidna)

Čaki od kje si ti zaj venpotegno to številko??
Aja na parcelsapp tu je izpisana, ok že kličem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

matobeli ::

Poglej link od Groot, na desni imaš: "Next tracking numbers" in tam piše ta številka, torej to je ta številka kjer je med vnosi narisan logo od naše pošte in piše slovenia post

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Egii ::

Sem klical, ta pošilka LA036500811HU je bila izročena nekomu,z pravim naslovom mislim od druge stranke ne z mojim, seveda mi ne sme povedati koku sojo dostavili. Torej so me nategnili??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

darkolord ::

Čak, a tisti naslov zgoraj je tvoj ali ne?

C.................d
Strmec pri Polensaku 7a

Zgodovina sprememb…

Egii ::

darkolord je izjavil:

Čak, a tisti naslov zgoraj je tvoj ali ne?

C.................d
Strmec pri Polensaku 7a

Ja to je moj naslov. Ampak ta LA036500811HU številka je očitno bila naslovena na drugo resnično osebo z drugim naslovom, tak da očitno kitajec izkoristil mojo naročilo z vzporednim drugo osebo, ali si jaz narobe razlagam.

matobeli ::

Kitajci ponavad vse pošiljke ki pridejo do HU dajo skupaj po naslovnikih (če maš več kot 1 paketek v kratkem času)
spravijo skozi uvozni postopek in zapakirajo skupaj v večjo vrečo z novim trackingom.

Čisto možno da so ponesreč tvoj paketek dali k enemu random naslovniku in si sicer dobil tracking, ampak naslov pa ni bil več tvoj :))

Tole bo kar materjal za dispute, nej oni kontaktirajo HU pošto na kater naslov je šel tvoj paket, očitno se je zabeležilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Groot ::

Odpri dispute, v njem opiši vse kar veš (torej da je šla pošiljka na drug naslov, ki je pol SLO stran od tebe) in priloži sledenje iz parcelsapp. Mislim da bi ti morali ugoditi dispute, nikdar pa ne veš.

Egii ::

Hvala za pomoč, sam nebi ugotovil.

Tugo ::

Edit: Nisem gledal zadnje strani in sem napisal, kar ste napisali že ostali :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

Djole ::

Danes sva jaz in zena dobila oba v nabiralnik obvestilo o prispeli priporoceni posiljki, hkrati pa na mail obvestilo o customs issue. Pa me zanima je mozno, da je aliexpress standard shipping obtical na carini? Ali gre dejansko samo za priproceno posiljko, da ne hodim za bv na posto, za 2€ vreden ovitek, ce me bo tam cakalo obvestio carinskem postopku. :)
 Slika maila in obvestila iz appa

Slika maila in obvestila iz appa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

val46 ::

Kot prvo, dvomim da bi dobil ovitek iz AE kot priporočeno pošiljko, kot drugič pa, te na lokalni pošti sigurno ne bo čakalo plačilo carinskega postopka, ker carinski postopek je potrebno plačati preden izdelek zapusti carino oz dokler carinski postopek ni opravljen in plačan, ga sigurno ne bo nihče oddal na pošto in pripeljal na tvoj dom ali pa v lokalno pošto. Pomoje si dobil neko priporočeno pismo, katero nima nobene veze s tvojim paketom iz AE. Sploh če praviš da sta dobila oba z zeno tako obvestilo v nabiralniku.

Praviloma bi moral aliexpress standard shiping it mimo naše carine, ni pa nujno. Morda imaš samo premali nabiralnik in ti poštar ni uspel vtakniti paketa v njega, v tem primeru te zna res čakat to na pošti, ampak sem prepričan, da ni priporočeno. Tisto mora biti nekaj drugega.

Djole ::

val46 je izjavil:

Kot prvo, dvomim da bi dobil ovitek iz AE kot priporočeno pošiljko, kot drugič pa, te na lokalni pošti sigurno ne bo čakalo plačilo carinskega postopka, ker carinski postopek je potrebno plačati preden izdelek zapusti carino oz dokler carinski postopek ni opravljen in plačan, ga sigurno ne bo nihče oddal na pošto in pripeljal na tvoj dom ali pa v lokalno pošto. Pomoje si dobil neko priporočeno pismo, katero nima nobene veze s tvojim paketom iz AE. Sploh če praviš da sta dobila oba z zeno tako obvestilo v nabiralniku.

Praviloma bi moral aliexpress standard shiping it mimo naše carine, ni pa nujno. Morda imaš samo premali nabiralnik in ti poštar ni uspel vtakniti paketa v njega, v tem primeru te zna res čakat to na pošti, ampak sem prepričan, da ni priporočeno. Tisto mora biti nekaj drugega.

Na obeh obvestilih je obkrozeno priporoceno pismo, stevilka je LA036...iz HU, oba sva dobila mail za customs issue, oba obvestilo v nabiralnik ssmo pac vsak za svoje...verjetno je res paket na posti. Ne se razburjat, samo vprasam:) Ze dolgo nisem dobil iz alija za prevzet "priporoceno", zato preverjam da ni kaka carina, ker sem tudi za to ze pozabil na kak nacin te obvestijo. Hvala za odgovor :)

m3k ::

Djole je izjavil:

...sem tudi za to ze pozabil na kak nacin te obvestijo...

Običajno ti pošljejo SMS, če je telefonska navedena ob naslovu za pošiljanje...

FoxKnox ::

Zakaj sledljivih sledilnih številk ne preverjate na sledenje.posta.si ?
Če sledilnik ne najde pošiljke, te pošiljke ni v Sloveniji ali je fejk.
Sicer pokaže status pošiljke.
Lahko poštar pošiljke ni mogel dostaviti in je na pošti, kjer čaka novo dostavo ali prevzem. Preverite na pošti ali preko sledenja.

BuDi79 ::

FoxKnox je izjavil:

Zakaj sledljivih sledilnih številk ne preverjate na sledenje.posta.si ?
Če sledilnik ne najde pošiljke, te pošiljke ni v Sloveniji ali je fejk.
Ker to seveda ni res. Imaš tudi nesledljive številke.

darkolord ::

Ampak za te ti tudi Kitajci ne morejo povedati, da je v Sloveniji.

Torej, če Kitajec pravi, da je pošiljka v Sloveniji, na sledenje.posta.si pa te pošiljke ni, potem Kitajec pač laže oz. si nekaj izmišljuje.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

V zadnjem primeru, o katerm smo govorili, sta dve števili za isti paket, kar je pač normalno, in drugo se sledi, tudi preko PS.

In pol ti PS in kitajc pravita isto, paketa pa še vedno ni v nabiralniku.

bedarija ::

naročil 8 stvari 11.11, 6 jih je skupaj zapakiranih prišlo 1.12., mimo davkov brez problema.

majstrnet ::

Živjo,
tole temo že nekaj časa spremljam, velikokrat mi je prišla prav. Hvala!
Imam pa eno vprašanje... Ker v "sprejemljivih kurirskih službah" ni omenjene DHL, UPS itn, me zanima kaj naj izberem (in pričakujem) pri nakupu tegale:

1. Tu je FreeShipping na izbiro UPS, DHL, FedEx... - skupaj 187,23EUR (VAT incl.)
https://www.aliexpress.com/item/3290356...

2. Tu je FedEx skupaj 136,92EUR (VAT incl.) + 10EUR
(jim piše v opisu "We are not responsible for any custom duty or import tax, it is buyer's responsibility.")
https://www.aliexpress.com/item/1005004...

Imam tudi opcijo na amazon.de - ampak je isto iz drugega konca sveta. (142EUR + 15EUR VAT incl.)
https://www.amazon.de/gp/product/B09K5G...

S poštnino vred je sicer vse skupaj nad 150EUR, razen #2. Kaj pravite, kaj bi bilo najbolj zanesljivo? Ali so DHL, UPS, FedEX ipd tudi tako sprejemljivi, kot Aliexpress, special YW in podobne?

Hvala, lp
Klemen


Zgodovina sprememb…

matobeli ::

DDV je, že povsod vključen, kar te zanima je morebitna carina, ki se obračunava od izdelkov nad 150eur brez poštnine. Torej tisti prvi iz AE bo moral na carinsko obravnavo.

Vsak špediter ima svojo politiko. Najlažje je da pokličeš na DHL, FedEx in UPS ali je uvoz robe že vključen v ceno poštnine ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

darkolord ::

Pri blagu nad 150 EUR DDV načeloma ni vključen, vsaj ne po sistemu IOSS ...

Zgodovina sprememb…

majstrnet ::

matobeli je izjavil:

DDV je, že povsod vključen, kar te zanima je morebitna carina, ki se obračunava od izdelkov nad 150eur brez poštnine. Torej tisti prvi iz AE bo moral na carinsko obravnavo.

Vsak špediter ima svojo politiko. Najlažje je da pokličeš na DHL, FedEx in UPS ali je uvoz robe že vključen v ceno poštnine ali ne.


Torej bi bilo najbolje izbrati #2, kjer je skupna vsota pod 150€ in se izognem poštnine, DDV pa je itak že. V naslabšem primeru plačam tistih par €, za postopek... Razmišljam prav?


Ales ::

majstrnet je izjavil:

Torej bi bilo najbolje izbrati #2, kjer je skupna vsota pod 150€ in se izognem poštnine, DDV pa je itak že. V naslabšem primeru plačam tistih par €, za postopek... Razmišljam prav?

V res najslabšem primeru se lahko zgodi še to, da IOSS postopek ne bo opravljen in bodo naši ob uvozu zahtevali plačilo DDV, ti pa boš od AE moral zahtevati že plačan DDV nazaj.

majstrnet ::

Ales je izjavil:

majstrnet je izjavil:

Torej bi bilo najbolje izbrati #2, kjer je skupna vsota pod 150€ in se izognem poštnine, DDV pa je itak že. V naslabšem primeru plačam tistih par €, za postopek... Razmišljam prav?

V res najslabšem primeru se lahko zgodi še to, da IOSS postopek ne bo opravljen in bodo naši ob uvozu zahtevali plačilo DDV, ti pa boš od AE moral zahtevati že plačan DDV nazaj.


Ok, v tem primeru pa bi se posluževal verjetno tegale spodaj?

 AX dispute

AX dispute

matobeli ::

Carina se obračuna samo od vrednosti pošiljke, poštnina se ne šteje.

Tako da #2 in #3 sta ok.

Če kaj ne štima pa odpreš dispute.

majstrnet ::

Hvala res za tale šnelkurs!
Vse sem zvedel!

LP,
Klemen


KTr1sk ::

Kaj menite od tem prodajalcu je za zaupat?
89.7% Positive Feedback
in ali res pošilja iz Francije?
Shipping: € 1,04
From France to Slovenia via LAPOSTE

https://www.aliexpress.com/item/1005004...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Motion ::

89% je dokaj slab feedback IMO.

Rossi V ::

Pozdrav

Ima kdo izkušnje s tem?.Na aliexpress opravljen nakup,ki vključuje VAT.S prodajalcem,delam že vrsto let in se je prvič zataknilo,ker so mi na carini kljub temu,da imajo račun na katerem je davek le tega zaračunali ponovno :Razlog naj bi bil ,da prodajalec ni odvedel davka v EU.Po parih kontaktih so mi dejali,da prodajalec z VAT nima nič ,ker ga Aliexpress avtomatično odvede v EU
Je imel kdo podobno težavo oziroma predlog na koga naj se obrnem?Dispute je nesmiselen mislim da in kolikor je napisanega so zavrnjeni,ker prodajalec z VAT nima nič

mimogrede on line chat z agentom je nesmiselen,10 x jim razložiš,se priklopijo na budalo in zelijo ,da jim 11 razložiš,vsakič odgovor,da ne razume problema.....bilko debilko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rossi V ()

Rossi V ::

KTr1sk je izjavil:

Kaj menite od tem prodajalcu je za zaupat?
89.7% Positive Feedback
in ali res pošilja iz Francije?
Shipping: € 1,04
From France to Slovenia via LAPOSTE

https://www.aliexpress.com/item/1005004...



Če boš naročil bodi pozoren ,običajno dajo kratek protection time,da ti ne zapade

darkolord ::

Rossi V je izjavil:

Pozdrav

Ima kdo izkušnje s tem?.Na aliexpress opravljen nakup,ki vključuje VAT.S prodajalcem,delam že vrsto let in se je prvič zataknilo,ker so mi na carini kljub temu,da imajo račun na katerem je davek le tega zaračunali ponovno :Razlog naj bi bil ,da prodajalec ni odvedel davka v EU.Po parih kontaktih so mi dejali,da prodajalec z VAT nima nič ,ker ga Aliexpress avtomatično odvede v EU
Je imel kdo podobno težavo oziroma predlog na koga naj se obrnem?Dispute je nesmiselen mislim da in kolikor je napisanega so zavrnjeni,ker prodajalec z VAT nima nič

mimogrede on line chat z agentom je nesmiselen,10 x jim razložiš,se priklopijo na budalo in zelijo ,da jim 11 razložiš,vsakič odgovor,da ne razume problema.....bilko debilko
Odpri dispute in zahtevaj nazaj DDV, ki ga niso pravilno obračunali.

Rossi V ::

darkolord je izjavil:

Rossi V je izjavil:

Pozdrav

Ima kdo izkušnje s tem?.Na aliexpress opravljen nakup,ki vključuje VAT.S prodajalcem,delam že vrsto let in se je prvič zataknilo,ker so mi na carini kljub temu,da imajo račun na katerem je davek le tega zaračunali ponovno :Razlog naj bi bil ,da prodajalec ni odvedel davka v EU.Po parih kontaktih so mi dejali,da prodajalec z VAT nima nič ,ker ga Aliexpress avtomatično odvede v EU
Je imel kdo podobno težavo oziroma predlog na koga naj se obrnem?Dispute je nesmiselen mislim da in kolikor je napisanega so zavrnjeni,ker prodajalec z VAT nima nič

mimogrede on line chat z agentom je nesmiselen,10 x jim razložiš,se priklopijo na budalo in zelijo ,da jim 11 razložiš,vsakič odgovor,da ne razume problema.....bilko debilko
Odpri dispute in zahtevaj nazaj DDV, ki ga niso pravilno obračunali.



problem je ta,da dispute odpreš prodajalcu,ki z VAT nima nič,pobira ga baje direktno aliexpress,obračunan pravilno ,na računu je naša carina pa trdi,da ga ni prejela.Z davkom prodajalec kot kaže nima nič in so načeloma taki disputi neugodno rešeni za kupca

darkolord ::

Prodajalec ni pravilno opremil pošiljke in posredoval Aliexpressove IOSS številke pri pošiljanju.

Rossi V ::

darkolord je izjavil:

Prodajalec ni pravilno opremil pošiljke in posredoval Aliexpressove IOSS številke pri pošiljanju.


in kaj lahko naredim ?

Rossi V je izjavil:

darkolord je izjavil:

Prodajalec ni pravilno opremil pošiljke in posredoval Aliexpressove IOSS številke pri pošiljanju.


in kaj lahko naredim ?


na carini so mi rekli ja,da sploh ni IOSS stevilke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rossi V ()

DarwiN ::

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Rossi V ::

DarwiN je izjavil:

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.


Aliexpress standard shipping.Preko tega prodajalca opravljenih že vsaj 50 nakupov nikoli tezav,zdaj pa tri zaporedne pošiljke

hotig ::

Na podlagi lastnega naročila (29.11.2022) ugotavljam, da lahko AE ali prodajalec spremeni izbranega dostavljalca. Jst sem tudi izbral AliExpress Standard Shipping, od dneva ko so poslali (1.12.2022) pa je za dostavljalca prikazan Cainiao Standard For Special Goods. Številka za sledenje je LS........NL, tako da glede na pretekle izkušnje upam, da ne bo težav.

permit ::

Kaj se zgodi v primeru, da si plačal s kreditno kartico, katere nimaš več (zaprt račun na banki) pa se ti obeta refund iz AE? Kam nakažejo?

KTr1sk ::

Rossi V je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Kaj menite od tem prodajalcu je za zaupat?
89.7% Positive Feedback
in ali res pošilja iz Francije?
Shipping: € 1,04
From France to Slovenia via LAPOSTE

https://www.aliexpress.com/item/1005004...



Če boš naročil bodi pozoren ,običajno dajo kratek protection time,da ti ne zapade


Nisem naroči pri temu prodajalcu, sem našel drugega in tukaj naročil
https://www.aliexpress.com/item/1005004...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

6151 ::

Rossi V je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.


Aliexpress standard shipping.Preko tega prodajalca opravljenih že vsaj 50 nakupov nikoli tezav,zdaj pa tri zaporedne pošiljke


Verjetno ti je poslal s china post, se včasih zgodi da pošljejo z drugo "pošto". Jaz takšne pakete kar zavrnem / počakam da carina pošlje nazaj in zahtevam full refund. Že po trackingu lahko vidiš s katero pošto je poslal, tako da lahko že vnaprej naročiš isti artikel pri drugem, bolj poštenem prodajalcu.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Rossi V ::

6151 je izjavil:

Rossi V je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.


Aliexpress standard shipping.Preko tega prodajalca opravljenih že vsaj 50 nakupov nikoli tezav,zdaj pa tri zaporedne pošiljke


Verjetno ti je poslal s china post, se včasih zgodi da pošljejo z drugo "pošto". Jaz takšne pakete kar zavrnem / počakam da carina pošlje nazaj in zahtevam full refund. Že po trackingu lahko vidiš s katero pošto je poslal, tako da lahko že vnaprej naročiš isti artikel pri drugem, bolj poštenem prodajalcu.


Prav imate,tokrat mi je poslal preko China post ga že napizdevam :-D,hvala za informacije fantje .Ni mi sicer jasno kaksen vpliv ima to preko koga pošilja

bbf ::

Samo na hitro: kaj se dogaja z Sunyou SY########### pošiljkami? Ene pridejo, druge se zataknejo v "Slovenia, Arrived at Facility" lokaciji - je to tam na letališču ena kanta, kamor mečejo random pošiljke? Ker ena izmed Sunyou z zelo podobno kodo je vmes prišla do naslovnika in nima te kante v lokaciji. Če sprašujem pošto, nič ne vejo, ker "koda ni zabeležena v globalnem sistemu sledenja bla bla lba bleh bleh bla".. Res pa da so vse "brez sledenja" - potem si Sanyou zmišljuje te scanne?

SY15033816024 "Slovenia, Arrived at Facility"
SY15032861451 "Slovenia, Arrived at Facility"
SY15024108140 "Slovenia, Arrived at Facility"
SY15032790634 prispela, brez carinjenja


https://sypost.net/search?orderNo=SY150...

https://t.17track.net/en#nums=SY1503381...

FoxKnox ::

Rossi V je izjavil:

6151 je izjavil:

Rossi V je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.


Aliexpress standard shipping.Preko tega prodajalca opravljenih že vsaj 50 nakupov nikoli tezav,zdaj pa tri zaporedne pošiljke


Verjetno ti je poslal s china post, se včasih zgodi da pošljejo z drugo "pošto". Jaz takšne pakete kar zavrnem / počakam da carina pošlje nazaj in zahtevam full refund. Že po trackingu lahko vidiš s katero pošto je poslal, tako da lahko že vnaprej naročiš isti artikel pri drugem, bolj poštenem prodajalcu.


Prav imate,tokrat mi je poslal preko China post ga že napizdevam :-D,hvala za informacije fantje .Ni mi sicer jasno kaksen vpliv ima to preko koga pošilja


Prodajalec je očitno na svojo roko spremenil dostavljalca pošiljke, verjetno zaradi nižje poštnine, pri tem ni pravilno opremil pošiljke in jo ni elektronsko najavil, seveda, ker za prodajalce ponavadi to opravi Cainiao kot AE hišni poštni agent, kateri tudi skrbi za ddv in pravilno odpremo pošiljke ter v Hu ali NL opravi za EU uvozni postopek.Naša Pošta nič ne preverja, le opravi uvozni postopek, če iz podatkov ni vidno ali je bil odveden ddv ali že opravljen uvozni postopek .
Vtem primeru bo AE na podlagi disputa in priloženega potrdila o ponovno obračunanem ddv, le tega povrnil .

Rossi V ::

FoxKnox je izjavil:

Rossi V je izjavil:

6151 je izjavil:

Rossi V je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Kaj ti je poslal preko China Post? Preko te dostave se je namreč dogajal ravna ta "dvojni davek" in zato se je treba izogibat china posta... No, razen če se je kaj spremenilo v zadnjih mesecih.


Aliexpress standard shipping.Preko tega prodajalca opravljenih že vsaj 50 nakupov nikoli tezav,zdaj pa tri zaporedne pošiljke


Verjetno ti je poslal s china post, se včasih zgodi da pošljejo z drugo "pošto". Jaz takšne pakete kar zavrnem / počakam da carina pošlje nazaj in zahtevam full refund. Že po trackingu lahko vidiš s katero pošto je poslal, tako da lahko že vnaprej naročiš isti artikel pri drugem, bolj poštenem prodajalcu.


Prav imate,tokrat mi je poslal preko China post ga že napizdevam :-D,hvala za informacije fantje .Ni mi sicer jasno kaksen vpliv ima to preko koga pošilja


hvala,poskusim in javim :-)

Prodajalec je očitno na svojo roko spremenil dostavljalca pošiljke, verjetno zaradi nižje poštnine, pri tem ni pravilno opremil pošiljke in jo ni elektronsko najavil, seveda, ker za prodajalce ponavadi to opravi Cainiao kot AE hišni poštni agent, kateri tudi skrbi za ddv in pravilno odpremo pošiljke ter v Hu ali NL opravi za EU uvozni postopek.Naša Pošta nič ne preverja, le opravi uvozni postopek, če iz podatkov ni vidno ali je bil odveden ddv ali že opravljen uvozni postopek .
Vtem primeru bo AE na podlagi disputa in priloženega potrdila o ponovno obračunanem ddv, le tega povrnil .
««
163 / 190
»»