» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
157 / 190
»»

delavec44 ::

Meni 2 stojita na HU že 4 tedne. Vprašanje, če sploh prideta. Novih še nisem naročil.

Kar je bilo pa registered kasneje naročeno pa vse brez problemov.

d_kosir ::

Kaj narediti, če dobiš obvestilo iz carine, vendar je vrednost, ki je tam napisana nižja (npr. 50 EUR), kot dejanski znesek, ki si ga prodajalcu plačal (npr. 200 EUR)? Daš v tem primeru, da je vrednost blaga pod 150 EUR ali ne?

Tidule ::

Odvisno ali hoce goljufat ali ne. Upostevaj tudi da furs ni dolzan upostevat tvoje napovedi, ce ocenijo, da ni ustrezna.

mtosev ::

d_kosir je izjavil:

Kaj narediti, če dobiš obvestilo iz carine, vendar je vrednost, ki je tam napisana nižja (npr. 50 EUR), kot dejanski znesek, ki si ga prodajalcu plačal (npr. 200 EUR)? Daš v tem primeru, da je vrednost blaga pod 150 EUR ali ne?

Jaz sem navedel resnično ceno. Priložil sem jim screenshot.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d_kosir ::

Tidule je izjavil:

Odvisno ali hoce goljufat ali ne. Upostevaj tudi da furs ni dolzan upostevat tvoje napovedi, ce ocenijo, da ni ustrezna.


Lahko pojasniš?

mtosev je izjavil:

d_kosir je izjavil:

Kaj narediti, če dobiš obvestilo iz carine, vendar je vrednost, ki je tam napisana nižja (npr. 50 EUR), kot dejanski znesek, ki si ga prodajalcu plačal (npr. 200 EUR)? Daš v tem primeru, da je vrednost blaga pod 150 EUR ali ne?

Jaz sem navedel resnično ceno. Priložil sem jim screenshot.


Koliko te je potem vse skupaj prišlo, če govorimo o blagu, ki je vredno nad 200 EUR?

mtosev ::

Ne vem, ker sem to storil točno danes. Bom vido. Lahko napišem kolk so mi napisali, da rabim plačati ko dobim obvestilo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

28 € za postopek + carina + DDV

d_kosir ::

mtosev je izjavil:

Ne vem, ker sem to storil točno danes. Bom vido. Lahko napišem kolk so mi napisali, da rabim plačati ko dobim obvestilo


Bi te prosil.

darkolord je izjavil:

28 € za postopek + carina + DDV


Koliko pa je carina? DDV predvidevam, da je 22%?

darkolord ::

Carina je odvisna od vrste blaga. Velikokrat je 0%, ni pa nujno. Lahko pogledaš na TARIC

Tidule ::

d_kosir je izjavil:

Tidule je izjavil:

Odvisno ali hoce goljufat ali ne. Upostevaj tudi da furs ni dolzan upostevat tvoje napovedi, ce ocenijo, da ni ustrezna.


Lahko pojasniš?


Niso dolžni upoštevat cene, ki jo ti pošlješ ampak lahko ocenijo vrednost blaga mimo tega, če menijo da cena, ki si jo ti navedel ni ustrezna. Čisto banalno, če na carino pride nov iphone x in ti pošlješ račun, da je vreden 10 EUR bodo to gladko ignoriral.

leeon ::

delavec44 je izjavil:

Meni 2 stojita na HU že 4 tedne. Vprašanje, če sploh prideta. Novih še nisem naročil.

Kar je bilo pa registered kasneje naročeno pa vse brez problemov.


a registered gre mimo carine ali je treba plačati kaj dodatnih dajatev?

kloko ::

leeon je izjavil:

a registered gre mimo carine ali je treba plačati kaj dodatnih dajatev?

Nič ne gre mimo carine, razlika je samo ali carinijo pri nas, ali na Madžarskem...

d_kosir ::

Tidule je izjavil:

d_kosir je izjavil:

Tidule je izjavil:

Odvisno ali hoce goljufat ali ne. Upostevaj tudi da furs ni dolzan upostevat tvoje napovedi, ce ocenijo, da ni ustrezna.


Lahko pojasniš?


Niso dolžni upoštevat cene, ki jo ti pošlješ ampak lahko ocenijo vrednost blaga mimo tega, če menijo da cena, ki si jo ti navedel ni ustrezna. Čisto banalno, če na carino pride nov iphone x in ti pošlješ račun, da je vreden 10 EUR bodo to gladko ignoriral.


Kaj pa če se je carina zmotila in navedla nižjo ceno kot je dejansko, in jaz potem samo "potrdim" to nižjo ceno? Verjetno je majhna šansa, da bodo "podvomili" v oceno carine?

cias ::

d_kosir je izjavil:


Kaj pa če se je carina zmotila in navedla nižjo ceno kot je dejansko, in jaz potem samo "potrdim" to nižjo ceno? Verjetno je majhna šansa, da bodo "podvomili" v oceno carine?


Pošlješ jim račun ki si ga plačal in problem rešen. Ne boš verjel, tudi cariniki imajo internet in lahko poiščejo pravo ceno.

Tidule ::

d_kosir je izjavil:

Tidule je izjavil:

d_kosir je izjavil:

Tidule je izjavil:

Odvisno ali hoce goljufat ali ne. Upostevaj tudi da furs ni dolzan upostevat tvoje napovedi, ce ocenijo, da ni ustrezna.


Lahko pojasniš?


Niso dolžni upoštevat cene, ki jo ti pošlješ ampak lahko ocenijo vrednost blaga mimo tega, če menijo da cena, ki si jo ti navedel ni ustrezna. Čisto banalno, če na carino pride nov iphone x in ti pošlješ račun, da je vreden 10 EUR bodo to gladko ignoriral.


Kaj pa če se je carina zmotila in navedla nižjo ceno kot je dejansko, in jaz potem samo "potrdim" to nižjo ceno? Verjetno je majhna šansa, da bodo "podvomili" v oceno carine?


Carina se ni nič zmotila. Vrednost je navedel prodajalec. Sedaj od tebe zahtevajo račun, da preverijo ali navedbe na carinski deklaraciji držijo. Zdaj a bodo kupili, da je izdelek res vreden 50 EUR, ali ne je pa vprašanje za vedeževalca. Odvisno od osebe, ki bo postopek vodila in od izdekla. Če mu bo cena sumljiva bo pač pogooglal in bo verjetno hitro videl koliko je ura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

mtosev ::

Ne vem kako drugi postopati v takšnih primerih, a jaz sem vedno navedel resnično ceno. Da bom rabil plačati DDV sem vštel v končno ceno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

leeon ::

kloko je izjavil:

leeon je izjavil:

a registered gre mimo carine ali je treba plačati kaj dodatnih dajatev?

Nič ne gre mimo carine, razlika je samo ali carinijo pri nas, ali na Madžarskem...

ok, saj vemo, kaj sem želel vprašati, SE OPRAVIČUJEM. me zanima ali tudi pri delu iščeš dlake v jajcu. bom še 1x napisal - ali moram plačati carinske dajatve za registered?

sbor ::

11.6. je na pot iz kitajske odšel paket naročen na AE, 20.6. je prišel na Madžarsko, 21.6. zaključek carinjenja, in naslednji dan Received by local delivery company. Paketa ne najde na posta.hu, na sledenje.posta.si mi izpiše samo Odprava iz izvozne izmenjalne pošte.
Še čakati? Estimated delivery time je bil 10.7., prodajalec pa mi napiše: Dear, the package has arrived in your country, please be patient for a week, thank you.

darkolord ::

Čakati.

digitalcek ::

mastal je izjavil:

Kako je potrebno postopati v primeru, ko ne dobiš paketa, ki je bil poslan z aliexpress saver shipping, da dobiš refund? Trenutno imam 2 taki pošiljki (ena je že več kot 16 dni in drugs cca teden odkar pošta Slovenije javi odprava iz izvozne izmenjalne pošte).


Evo, pa je po kakih 30-ih naročilih doletelo tudi mene.
Sem vložil disput na Aliju, pa sporočajo (kdo?) da je bil paket dostavljen. NI BIL!

Kaj narediti? Spraševati po ljubljanskih poštah?
Imam namreč samo številko naročila, sledilna številka je bila mislim druga, pa žal nisem naredil print screena... Sedaj ne morem več do nje.

Mi kdo, 70-letnemu noobu, pri iskanju izginule pošiljke, lahko pomaga? Hvala.

i53470 ::

Ali AE zavrača samo dispute, če je bil paket poslan z aliexpress saver shipping?

delavec44 ::

Meni so zavrnili na Cainiao global. Ampak kolikor razumem je to tudi od Alija.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

d_kosir je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ne vem, ker sem to storil točno danes. Bom vido. Lahko napišem kolk so mi napisali, da rabim plačati ko dobim obvestilo


Bi te prosil.

darkolord je izjavil:

28 € za postopek + carina + DDV


Koliko pa je carina? DDV predvidevam, da je 22%?

Na 364,99EUR sem dobil obvestilo, da rabim plačati 108,30EUR kar sem tudi danes poravnal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

digitalcek je izjavil:

mastal je izjavil:

Kako je potrebno postopati v primeru, ko ne dobiš paketa, ki je bil poslan z aliexpress saver shipping, da dobiš refund? Trenutno imam 2 taki pošiljki (ena je že več kot 16 dni in drugs cca teden odkar pošta Slovenije javi odprava iz izvozne izmenjalne pošte).


Evo, pa je po kakih 30-ih naročilih doletelo tudi mene.
Sem vložil disput na Aliju, pa sporočajo (kdo?) da je bil paket dostavljen. NI BIL!

Kaj narediti? Spraševati po ljubljanskih poštah?
Imam namreč samo številko naročila, sledilna številka je bila mislim druga, pa žal nisem naredil print screena... Sedaj ne morem več do nje.

Mi kdo, 70-letnemu noobu, pri iskanju izginule pošiljke, lahko pomaga? Hvala.

Plačal si s kreditno kartico, ne? Greš na banko in poveš, da nisi dobil pošiljke, ki si jo plačal.

wechta ::

Sem prebral, pa mi ni jasno.
Če naročaš robo iz Kitajske, je jasno da te čaka carina.
Kaj pa če imajo robo iz EU skladišča, recimo tole:

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Shipping: € 15,79
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU
Estimated delivery on Aug 01
Tracking Unavailable

Shipping terms:
1. We do not ship to P.O.Box, pls do leave us valid address & postal code. Valid telephone No. is also requested and important for shipping.
2. We ship by DPD,DHL,GLS,UPS ,free shipping, free tax

Po vsem tem mi je za sklepati, da ne bom deležen carinjenja. Da je to končna cena ki jo bom plačal, tudi rok dobavo bi moral biti ok? Ali se pač motim in je to samo reklama?

All ::

Na tako postno natego sem jaz dobil refund od alija bp.
Paket se potem tri meseve valjal po kitajski....zdej na posti caka da se vrne.
Tracking je dolg za en orng kuharski recept ;)

Ostaja pa varjanta da se ti v eu spremeni tracking pa gre brez carine mimo.

mtosev ::

Moj paket ima pošta Slovenije. Sedaj ko sem poravnal carino in DDV čakam, da mi ga pošta dostavi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ganon ::

wechta je izjavil:

Po vsem tem mi je za sklepati, da ne bom deležen carinjenja. Da je to končna cena ki jo bom plačal, tudi rok dobavo bi moral biti ok? Ali se pač motim in je to samo reklama?


Nobenih dodatnih stroškov, poslano bo iz EU.

Kayzon ::

mtosev je izjavil:

Moj paket ima pošta Slovenije. Sedaj ko sem poravnal carino in DDV čakam, da mi ga pošta dostavi.


Kako pa je s tem,a oni tebi sporocijo da moras placati carino ali kako? Sem narocil dve reci pa naj bi bile ze od danes zjutraj v SLoveniji :|

wechta ::

Ganon je izjavil:

wechta je izjavil:

Po vsem tem mi je za sklepati, da ne bom deležen carinjenja. Da je to končna cena ki jo bom plačal, tudi rok dobavo bi moral biti ok? Ali se pač motim in je to samo reklama?


Nobenih dodatnih stroškov, poslano bo iz EU.



Hvala, sem naročil, poročam kako bo šlo.

darkolord ::

Kayzon je izjavil:

mtosev je izjavil:

Moj paket ima pošta Slovenije. Sedaj ko sem poravnal carino in DDV čakam, da mi ga pošta dostavi.


Kako pa je s tem,a oni tebi sporocijo da moras placati carino ali kako? Sem narocil dve reci pa naj bi bile ze od danes zjutraj v SLoveniji :|
Če je potreben carinski postopek, te obvestijo (SMS, mail ali po navadni pošti, če nimajo tel. oz maila)

Ganon ::

Ima še kdo težavo, da se ne more odjaviti od marketinških sporočil Aliexpressa? Če kliknem "unsubscribe", se ne zgodi nič. V nastavitvah imam vse odkljukano.

Stellungnah ::

Če naša pošta računa carinske stroške, a lahko te stroške zahtevaš nazaj od Aliexpressa/prodajalca?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Zahtevaš lahko, samo kaj točno bi bil utemeljen razlog, da ti to vrnejo? Drugo je če bi ti še enkrat zaračunali DDV.

stratosD ::

kako prijaviti nepoštenega trgovca na Aliju?

v un chat sem jim napisal - samo tisto je generic - noben ne bere...

že 2x sem se tako osmolil - sej dispute ti da refund po 90 dneh - sam brezveze nekaj pričakovat da bo poslano kar nikoli ne bo...
tipo pa itak briše negativne komentarje sproti...
zdej raje poiščem isti artikel/trgovca na eBayu - mam saj payPal

luky ::

Naročil sem izdelek v vrednosti 47,00€ v trgovini Fenvi-AliExpress China.
Na ta znesek bi moral plačati samo DDV 22% ali še kaj drugega?

Hvala.
luky!

mtosev ::

Carinski postopek še.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

luky ::

Pa ni carina od 150€ naprej?
luky!

All ::

Se postarska cvetka, pri posiljanju obvestil

Vasi posiljki s sprejemno stevilko RY546585599CN posiljatelja huzhiyuan, ki je prispela dne @ArrivalDate, bo kmalu potekel rok za izvedbo uvoznih carinskih postopkov.
Brez vasega odziva bomo posiljko 16. koledarski dan od dneva prispetja vrnili posiljatelju, zato vam predlagamo, da nas prek spletne aplikacije Portal Uvoz pooblastite za izvedbo carinskih postopkov in predlozite ustrezne podatke ter dokumentacijo za izvedbo postopka.

Se se komu da brat je tole eno krozenje po kitajski ;)

Runner71 ::

Sorry, kakšna cvetka že?? bolj je cvetka to, da imajo telefonsko cifro že od ne vem koliko paketov, ravno tako elektronski poštni naslov in še vedno prevjem obvestilo po pošti.....

All ::

Runner71 je izjavil:

Sorry, kakšna cvetka že?? bolj je cvetka to, da imajo telefonsko cifro že od ne vem koliko paketov, ravno tako elektronski poštni naslov in še vedno prevjem obvestilo po pošti.....


@ArrivalDate

Obvescajo glih kakor se jim zdi.
Tole je prislo samo na sms. Vcasih posta....

digitalcek ::

Okapi je izjavil:

digitalcek je izjavil:

mastal je izjavil:

Kako je potrebno postopati v primeru, ko ne dobiš paketa, ki je bil poslan z aliexpress saver shipping, da dobiš refund? Trenutno imam 2 taki pošiljki (ena je že več kot 16 dni in drugs cca teden odkar pošta Slovenije javi odprava iz izvozne izmenjalne pošte).


Evo, pa je po kakih 30-ih naročilih doletelo tudi mene.
Sem vložil disput na Aliju, pa sporočajo (kdo?) da je bil paket dostavljen. NI BIL!

Kaj narediti? Spraševati po ljubljanskih poštah?
Imam namreč samo številko naročila, sledilna številka je bila mislim druga, pa žal nisem naredil print screena... Sedaj ne morem več do nje.

Mi kdo, 70-letnemu noobu, pri iskanju izginule pošiljke, lahko pomaga? Hvala.


Plačal si s kreditno kartico, ne? Greš na banko in poveš, da nisi dobil pošiljke, ki si jo plačal.


Zadeva se je srečno končala. V petek mi je Kitajc poslal slovensko tel. številko (Maribor) in mi je mož povedal, da je pošiljka v Ljubljani na pošti na Čopovi, ter da sem bil kao obveščen in nisem šel iskat paketa. To zadnje NI RES, nič me niso obvestili...

Slovenska banka pa se verjetno ne ukvarja s tem, da išče kitajske pošiljke...

mrTwelveTrees ::

Kako je z načinom pošiljanja, Alixpress shipping standart, slection standart .... to gre vse brez carine skozi (99%) v mojem primeru,
ima kdo izkušnje še z ostalimi načini pošiljanja, če gre skozi brez carine

KTr1sk ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Kako je z načinom pošiljanja, Alixpress shipping standart, slection standart .... to gre vse brez carine skozi (99%) v mojem primeru,
ima kdo izkušnje še z ostalimi načini pošiljanja, če gre skozi brez carine

To se je že pogovarjalo in tukaj je nekdo objavil, kjer vse lepo piše in tudi kolikor gledam se posodoblja seznam.
https://docs.google.com/spreadsheets/u/...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bigbada ::

A če piše at destination country, out for delivery, pomeni da je že v sloveniji?

Ker mi je čudno da piše

2022-07-23 09:09
Out for delivery
At destination country

2022-07-22 11:30
Departed country of origin


22 country of origin, 23 pa destination country? v enem dnevu iz kitajske v slo?

Ales ::

digitalcek je izjavil:

Okapi je izjavil:

digitalcek je izjavil:

mastal je izjavil:

Kako je potrebno postopati v primeru, ko ne dobiš paketa, ki je bil poslan z aliexpress saver shipping, da dobiš refund? Trenutno imam 2 taki pošiljki (ena je že več kot 16 dni in drugs cca teden odkar pošta Slovenije javi odprava iz izvozne izmenjalne pošte).


Evo, pa je po kakih 30-ih naročilih doletelo tudi mene.
Sem vložil disput na Aliju, pa sporočajo (kdo?) da je bil paket dostavljen. NI BIL!

Kaj narediti? Spraševati po ljubljanskih poštah?
Imam namreč samo številko naročila, sledilna številka je bila mislim druga, pa žal nisem naredil print screena... Sedaj ne morem več do nje.

Mi kdo, 70-letnemu noobu, pri iskanju izginule pošiljke, lahko pomaga? Hvala.


Plačal si s kreditno kartico, ne? Greš na banko in poveš, da nisi dobil pošiljke, ki si jo plačal.


Zadeva se je srečno končala. V petek mi je Kitajc poslal slovensko tel. številko (Maribor) in mi je mož povedal, da je pošiljka v Ljubljani na pošti na Čopovi, ter da sem bil kao obveščen in nisem šel iskat paketa. To zadnje NI RES, nič me niso obvestili...

Slovenska banka pa se verjetno ne ukvarja s tem, da išče kitajske pošiljke...

Tvoja banka se ukvarja samo s chargebackom, ne z iskanjem pošiljk, da. Lepo naredijo chargeback, če to od njih zahtevaš, brez da bi pošiljali ekspedicijo za iskanje izgubljenega paketa. Verjetno ni težko razumeti?

Poročaj, če boš dejansko dobil pošiljko zdaj...

bigbada je izjavil:

A če piše at destination country, out for delivery, pomeni da je že v sloveniji?

Ker mi je čudno da piše

2022-07-23 09:09
Out for delivery
At destination country

2022-07-22 11:30
Departed country of origin


22 country of origin, 23 pa destination country? v enem dnevu iz kitajske v slo?

Če ni poslano s kako res ekspresno špedicijo, potem gre za napako ali pa namenoma lažne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

sbor ::

Evo še moj razplet - sledenje.posta.si izpiše: 23/06/2022 Odprava iz izvozne izmenjalne pošte (HUBUDB).
posta.hu številke paketa sploh ne najde, danes pa mi poštar prinese paket.

FoxKnox ::

sbor je izjavil:

Evo še moj razplet - sledenje.posta.si izpiše: 23/06/2022 Odprava iz izvozne izmenjalne pošte (HUBUDB).
posta.hu številke paketa sploh ne najde, danes pa mi poštar prinese paket.

Jaz nimam take sreče .Moj z datumom odprave iz HU izvozne pošte 24.5. še kar potuje.10 dni do disputa.

mtosev ::

Meni danes piše leaving customs. Očitno bo kmalu pri meni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

val46 ::

Torej so rabili natanko en teden, da so sprostili tvojo pošiljko na carini? Hitrost kot v času avstroogrske res.
««
157 / 190
»»