» »

Thin client T1010

Thin client T1010

d4vid ::

Živjo, dobil sem Thin client oz. windows terminal Comapaq T1010. Ker deluje, mi ga je škoda vržt v smeti. Deluje dost vredu, težava je le, da pokaže le 256 barv (8bit) pri RDP klientu. Zanima me, če je možnost software kako posodobit oz. naložit kakega drugega, da bi ven iztisnil malo več barv, saj je pri 8bitih zadeva zelo neuporabna. Oz. če je še kaka druga možnost kako bi porabil hardware (ki je zelo švoh)?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Nope, ne bo šlo. Win CE ki teče gor podpira 256 barv. Poleg tega ima zadeva itak samo 32MB rama. Jaz sem ga svoje cajte uporabljal kot 3G router zaradi USB porta. Gor je tekel moj custom Linux distro kar iz initrd-ja, 4MB vse skupaj. Zadeva je delovala solidno in zelo stabilno. Ima pa ta thin client za današnje razmere en velik minus... preveč pokuri glede na primerljiv hardver. Tudi če je zadeva samo priključena (ugasnjena) kuri vsaj 3,5W. Kot router je meni kurila 17W. Po domače povedano, vsak RPi like $35 board ga šišne po dolgem in počez pa še ni omejen samo na RDP.

d4vid ::

Mi lahko mogoče poveš kaj več o tem custom linuxu?

Že imam PI, vendar bi vseeno rad to porabil za nekaj koristnega....
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Jah v bistvu sem naredil svoj derivat TTY Linuxa, ki je nekompresiran velik okrog 3MB + 1MB kernel in teče direktno iz ramdiska. Se pravi ne moreš nič spreminjati. Problem pri teh Wintermih je, da iz sistema ne moreš priti do NAND pomnilnika (čeprav zdaj vidim da je nekemu modelu potem uspelo spisati MTD gonilnik za to reč). Ima sicer USB vendar je ta 1.1 (se pravi max. teoretičnih 12 Mbit/s) kar je zelo počasi, če bi želel rootfs spraviti na nek USB ključek. Kot rečeno jaz sem v USB vtaknil 3G dongle in to je delalo relativno solidno. Fleša pa se zadeva prek LPT-ja (Laplink), tako da tudi tukaj si omejen (kateri komp pa ima danes ima še LPT port).

Skratka nič pametnega ne boš mogel narediti iz te zadeve pa še štroma ti bo preveč kurila. Raje prodaj za 2EUR nekomu, ki odkupuje staro elektroniko za reciklažo, dodaj 13EUR in nabavi tole. Če si pa res mazohist in bi se rad učil zgodovino potem pa si poglej tole.

Če rabiš, ti lahko odstopim še svojega, verjetno ga še imam nekje v delavnici...

d4vid ::

Nisem mislil izdelat 3G ruterja, bolj sem imel v mislih print server ali pa mogoče neko verzijo (TinyCore?) linuxa, ki bi poganjala X in bi lahko tako pognal RDP client v več barvah (8bit je res smotan, 16bit bi že bilo vredu).

winterm.gaast.net sem že gledal, vendar ne dobim fajlov za DSLinterm.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

[D]emon ::

Rukni Damn Small Linux na usb kljucek in probaj boot. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

d4vid je izjavil:

Nisem mislil izdelat 3G ruterja, bolj sem imel v mislih print server ali pa mogoče neko verzijo (TinyCore?) linuxa, ki bi poganjala X in bi lahko tako pognal RDP client v več barvah (8bit je res smotan, 16bit bi že bilo vredu).

Vem, da nisi mislil, jaz sem ti samo napisal za kaj sem ga jaz konkretno ponucal. Print server bi verjetno šel, samo bi bila to precej potratena varianta. Tudi za to rešitev bi ti priporočil tl-wr703n. Od X serverja z RDP pa ne pričakuj preveč.

[D]emon je izjavil:

Rukni Damn Small Linux na usb kljucek in probaj boot. :)

Hehe, ni tako enostavno kot se sliši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[D]emon ::

BlaY0 je izjavil:

Hehe, ni tako enostavno kot se sliši.


Why's that ? Pri men je bla na vseh thin clientih to easy peasy zadeva.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

Na T1010?

[D]emon ::

Na tem specificno nisem delal, ampak ne bi smelo biti prevec komplicirano. V skrajnem primeru bi moral PXE delat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

V mislih sem imel flešanje, ki je precej komplicirano. Za PXE pa rabiš imeti prižgano še eno napravo, ki ti servira vsaj kernel ter initrd. V končni fazi je to lahko tudi kakšen OpenWRT router.

[D]emon ::

Aja, flashanje ... jaz sem mislil v kontekstu bootanja DSL-ja z usb kljucka. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

USB je 1.1. Tole je res švoh zadeva... 233MHz, 32MB RAM, 8MB ROM. Grafika podpira samo resolucije do 1280x1024. Nisem ziher, če celo grafika ne podpira samo 8-bit barvne globine.

Bom čez vikend za štos poskusil, če zadeva sploh podpira PXE oziroma BOOTP.

[D]emon ::

Z enim podobnim thin clientom (po konfiguraciji) sem se igrackal pred casom, zadeva je bp bootala DSL z usb kljucka. Sicer je malce trajalo ampak ko je bil sistem postavljen je letel ko sneta sekira. :) Se splaca probat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

d4vid ::

[D]emon, bi lahko povedal točno kater thin client si imel?

BlaYO, menda podpira 16bitov, kolikor sem šaril po nastavitvah (pisalo je 256 ali pa 65*** barv).

Sem pa že sprobal flešat z enim linuxom in je menda brickan oz. ne da ven slike. Imam pa še en klient na voljo, ter tudi tega ko dobim ustrezen kabel (LapLink) ter PC s takim portom (če ne drugače bom dal v server drug disk ter namestil WinXP).

Drugače pa menda kuri 1.1 A... 5.5W.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

[D]emon ::

d4vid je izjavil:

[D]emon, bi lahko povedal točno kater thin client si imel?


Trenutno laufam enega, ki je po hardveru kar zverina... HP T5700
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

d4vid ::

Mi lahko kdo pove kje dobim fajle za linux? Initrd pa kernel rabim pa ne vem a ta naprava je x86 ali kje dobim te fajle?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

d4vid ::

Žal ne...
Individual Web Pages - content not found

The content you are trying to access cannot be found.

This may be because the user has left the University, or because they have removed it from their Individual Filestore.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

[D]emon ::

Heh :/ Vem, da so bili neki projekti s portom DSL-ja na specificno ta client, ampak je zgleda vse zamrlo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

d4vid ::

Ja, žal res...
Očitno bo treba svoj linux skompajlat pa naložit gor...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

d4vid je izjavil:

e menda brickan oz. ne da ven slike. Imam pa še en klient na voljo, ter tudi tega ko dobim ustrezen kabel (LapLink) ter PC s takim portom (če ne drugače bom dal v server drug disk ter namestil WinXP).

Drugače pa menda kuri 1.1 A... 5.5W.

Ne vem, če lahko zadevo dejansko brikneš. Image lahko prek LapLinka vedno gor počiš. Image je v bistvu kernel+initrd v enem čudnem formatu (se ne spomnim več). Bom malo pobrskal po mašini, če še kaj najdem. Kernel moreš lepo sam skompajlat. Konfig, toolse in patche imaš na http://winterm.gaast.net/downloads/, kernel source pa pobereš s kernel.org. Za začetek lahko pripraviš image samo s kernelom in probaš butnit. Potem se dalje igraš še z initrd-jem.

Zgoraj sem napisal koliko mi je kurila zadeva. Porabo sem dejansko izmeril.

BlaY0 ::

[D]emon je izjavil:

V skrajnem primeru bi moral PXE delat.

Evo, sem preveril... zadeva ne podpira PXE-ja, tako da druge variante kot da prek LapLink-a počiš gor kernel+initrd ni. Xfer (tako se kao reče temu LPT transferju) pa lahko delaš samo iz DOS-a, ne gre iz command prompta od Windows XP.

Jaz sem konkretno gor laufal kernel 2.4.34. Da bi kaj videl na ekranu rabiš pa še GeodeFB patch, ki ga dobiš na zgornjem linku. Če se prav spomnim sem moral patchati tudi LAN driver.

Žre pa 5W v stanju mirovanja (priklopljen na štrom in ugasnjen) ter 8W prižgan (idle brez 3G dongla). Samo napajalnik brez priklopljenega terminala kuri skoraj 2W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

d4vid ::

BlaY0 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

V skrajnem primeru bi moral PXE delat.

Evo, sem preveril... zadeva ne podpira PXE-ja, tako da druge variante kot da prek LapLink-a počiš gor kernel+initrd ni. Xfer (tako se kao reče temu LPT transferju) pa lahko delaš samo iz DOS-a, ne gre iz command prompta od Windows XP.

Jaz sem konkretno gor laufal kernel 2.4.34. Da bi kaj videl na ekranu rabiš pa še GeodeFB patch, ki ga dobiš na zgornjem linku. Če se prav spomnim sem moral patchati tudi LAN driver.

Žre pa 5W v stanju mirovanja (priklopljen na štrom in ugasnjen) ter 8W prižgan (idle brez 3G dongla). Samo napajalnik brez priklopljenega terminala kuri skoraj 2W.


Gre mogoče prek Win95? Mam še en disk doma (tudi kišta se najde) s tem inštaliranem tko da sam zbootam.
Bom probal skompajlat kernel, vendar še nisem delal tega nikol ;(

Napajalnik mam pa DIY od DLinka, eno "šuslajtngo" porinjeno v zgorni desni pin ter moški faston konektor v obrobo (shield al whatever).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Ne, mislim da ne gre prek Win95. Jaz sem to delal iz FreeDOS-a, ki je na SystemRescueCD-ju. Bom poskusil poiskati svoj kernel.

d4vid ::

Saj mam čas, bom pač poskusil.
Če pa najdeš kernel, bi bil pa zelo hvaležen če mi ga pošlješ. Ja, len sem :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Našel... tako kernel kot initrd. Oboje skupaj je veliko manj kot 1,5MB. Initrd je v bistvu 2MB velika ext2 particija, zasedenih je pa 1,6MB. Kernel boot parametri ki sem jih uporabil so:

console=tty0 video=nscfb:vmode:1024x768-16,vfreq:75 reboot=bios

Oboje dobiš tukaj.

Zdaj si pa poberi bundle-tools ter make-nk ter preberi navodila, da boš lahko pripravil image za upload na mašino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

d4vid ::

Hehe najlepša hvala!

Sem že prenesel vse potrebno samo tega še nisem mel. Nekaj sem že začel kompajlat, danes bom pa probal dobit še laplink kabel in bom flešal. Mam namreč oba T1010 "pokvarjena". Enega sem flešal z enim čudnim .img fajlom, drugega pa mal zasral s WinCE
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

V bistvu sem malo prehitro rekel, da se ga ne da brikniti. V bistvu se ga da z lahkoto. Image vsebuje vse... se pravi BIOS, bootloader, kernel... Zdaj če zahebeš pri flešanju oziroma počiš gor napačen image, lahko ostaneš brez BIOS-a in potem jasno ne moreš več flešati.

d4vid ::

Evo, enega mi je uspelo sflešati s Laplink kablom, drug je očitno crknil, na zaslonu cel čas piše "Input not supported".

Zdajle se grem špilat pa bom probal dat gor par stvari.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Poročaj kaj ti bo uspelu sklanfati skupaj...

d4vid ::

Hja danes najbrž nič, ker mi je moja linux kišta (Pentium II) crknila... :(
Mogoče u EEEja počim HDD s linuxom in tam probam skompajlat, vendar pol nimam nikjer firefox-a da si linke skopiram pa nalimam u putty za tiste fajle dol zvlečt... Pa muske ni :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestilo za RIP Linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
181696 (1012) MrStein
»

Mreža med win 98in win7

Oddelek: Omrežja in internet
303263 (2508) Duhec
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335587 (5371) matijaz74
»

Gentoo kernel problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251476 (1220) zee
»

Prenos podatkov PC-Notebook?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7703 (637) redT

Več podobnih tem