» »

Električni agregat ne dela

Električni agregat ne dela

fazlo ::

Pozdravljeni
imam agregat iz obija gude 950 in ker sem vlkopil podaljšek ki je bil v stiku je agregat prenehal oddajati elektriko. Motor dela vredu na vtičnici pa mi kaže le 150v in niha. Zanima me ali sem prekuril navitje oz kako to lahko pomerim z enostavnim unimerom (napetost in upor). Iz agregata gredo 4 žice ena direktno na pol vtičnice druga preko varovalke na drugi pol vtičnice tretja in četrta pa sta vezani na mislim da kondenzator. Aha pa še to če ročno povečam obrate motorja na regulatorju se napetost poveča.
Torej če mi lahko kdo pomaga pri tem problemu bi bil zelo hvaležen.

...:TOMI:... ::

Nesi ga nazaj v trgovino ali pa na servis. Sam ne boš nič rešil, ker ne znaš.
Tomi

fazlo ::

No hvala za res uporaben nasvet ampak nov stane 80E in sem tega že razdrl nisem pa vedel da moraš že vse znati če hočeš kaj izvedeti na forumu

int47 ::

Ker omenjaš kondenzator, imaš verjetno asinhrosnki generator.
Pri tej vrsti generatorja je napetost zelo odvisna od vrtljajev in kapacitivnosti kondenzatorja.
Če imaš možnost:
- Pomeri frekvenco. Brez bremena mora biti malo nad 50Hz, recimo do 55Hz.
- Preglej vizualno in pomeri vrednost kondenzatorja. Primerjaj z oznakami na ohišju.

Regulator vrtljejev je precej občutljiva mehanska zadeva. Po potrebi prestavljaj le vijak za nastavitev vrtljajev.
Če sta kondenzator in frekvenca OK, je napaka lahko samo v navitju.

...:TOMI:... ::

Seveda ima avtor teme vse potrebne inštrumente. Yeah.

Avtor teme, jaz nimam kristalne krogle, niti nimam odprte vedeževalske 090 linije, da bi vedel, kaj vse je narobe. Težko je svetovati na daljavo.

Vsaj poslikal bi lahko ali kaj podobnega. Sicer pa objavi na elektronik.si, tam je mnogo mojstrov, ki bodo mogoče vedeli napako iz tvojih zapisev ali pa bodo pogledali v zvezde ali kavno usedlino, če jim boš serviral tako malo informacij.
Tomi

fazlo ::

No zadevo sem popravil in res je bil kondenzator int47 hvala ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

asinhronski elektromotor kot generator (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8123520 (8986) A. Smith
»

Elektro motor in agregat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416513 (5295) marjan_h
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233100 (24764) int47
»

Utripanje luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
454661 (3768) Barakuda1
»

motor kosilnice -> agregat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
115457 (5225) flasha

Več podobnih tem