» »

Zahrbtno opravljanje oseb

Zahrbtno opravljanje oseb

«
1
2

jalovec09 ::

Kako prenašate, če o vas govorijo slabo naokoli, na delovnem mestu, v sorodstvu?

Janac ::

Takrat postanem prepričan da so take osebe moralno prizadete oz. vsaj duševno zaostale. Pa ne zaradi njihovega telesa.

jype ::

Ignoriraš. Na to kar si drugi mislijo ali govorijo o tebi, ne moreš imeti vpliva, zato se tudi nima smisla obremenjevati s tem.

Jaz v nekaterih krajih veljam za narkomana, na primer, pa se me to do danes še ni dotaknilo.

Janac ::

Zakaj ne? Ker se bojiš posledic? Mogoče vzami kaka pomirjevala, da boš lažje sprejel?

Isotropic ::

welcome to RL

hojnikb ::

Ignorance is a bliss.
#brezpodpisa

Janac ::

Ampak, kako pa si dokončno dopovedat, da to ni pomembno? Kako se ne sekirat?

hojnikb ::

Press ignore button.
#brezpodpisa

jype ::

Janac> Kako se ne sekirat?

To je stvar odločitve. Če dobro premisliš, gre nekako takole:

Butci o meni širijo laži. Ker so že laži, jaz praktično ne morem storiti ničesar, ker bi za "dokazovanje nedolžnosti" ljudem, ki jih v resnici to sploh ne zanima, porabil precej več časa, kot bi ga butci porabili, da bi si izmislili nove.

Če se odločim butce ignorirati, bom iz njihove družbe verjetno izobčen - a ker so butci, se itak ne želim družiti z njimi, tako da to v resnici ni nič slabega.

Ljudje, ki butcem verjamejo na besedo, se bodo morali sprijazniti s tem, da so tudi sami butci. Takih je na srečo precej malo, ker je kredibilnost butcev praviloma zelo omejena.

Na podlagi vsega tega lahko skleneš, da se te takšno opravljanje v resnici ne tiče, da na tvoje življenje vpliva samo v družbenih krogih, za katere ti je vseeno in da je vsako poskušanje ohranjanja dobrega imena med idioti v resnici skrajno nespametno početje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Zakaj bi se sploh obremenjeval s tem kaj drugi govorijo ali mislijo o tebi??? To je popolnoma nepomembno.
Who gives a f** about that?
sudo poweroff

dzinks63 ::

Cel kup tožb je na sodiščih zaradi obrekovanja, tako da zadeva ni tako nedolžna, da se lahko kar požvižgaš na vse skupaj , kaj drugi o tebi za hrbtom govorijo in širijo neresnice. Seveda je vse skupaj odvisno kako globoko to gre, koliko težke so žalitve, neresnice, ... in temu primerno se je potrebno na pravi način odzvati ali pa sploh ne.

Furbo ::

Jaz se ne družim z ljudmi, ki prenašajo govorice in s perverznim veseljem gledajo, kako boš odreagiral. Življenje je krasno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jalovec09 ::

Bratranec živi malo slabše kot tete in strici a je zaposlen in so ga zahrbtom opravljal, da je kot cigan, kaj točno so še govril o njem ne vem. Da bi mu pomagal jim ni prišlo an misel, ker pol sami nebi imel za kavice pa sokce.
Škoda, ker se bratranec ni odselil tolk stran, da se nebi več vidl zdaj pa sigurno te zahrbtne besede posluša od neke 8,9,10 osebe.

LitralSM ::

Ignoriraj. Če ne, si na istem nivoju.
Ko si malo višje, se takim osebam smejiš in jih moralno potolčeš, ko te gledajo v rit.
Če višje ne moreš, si pa sam kriv. Opevane osebe imajo ponavadi potencial. Dve stvari sta, ki ga lahko izpolnita: ti ali okolje. Če ni ne enega ne drugega: Čestitam, zapravil si življenje.

Janac ::

Kaj misliš s tem zapravil si življenje?

ripmork ::

večkrat se spomnim na tole:



sicer si pa Jype odlično razložil, zakaj nima smisla sekirati se (čeprav zna bit neprijetno).

ni pa vedno lahko določljiva meja, kaj je opravljanje, ter kaj ne.
npr. če kolegu odsvetujem servis pri določenemu mehaniku, ker imam sam slabe izkušnje,... je to lahko tudi na en način smatrano kot opravljanje?
verjetno ne, ker je tu namen dober (prihranit kolegu potencialno sitnost). Opravljanje je bolj zlonamerno, ali pa le ventiliranje in privzgojena navada konstantnega pritoževanja nasplošno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Rias Gremory ::

Ignoriraš in/ali narediš primer iz njega, če si kakšen mestni napumpan jebać.
Ampak pomoje je bolš ignorirat take izrodke.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

ripmork je izjavil:

večkrat se spomnim na tole:



sicer si pa Jype odlično razložil, zakaj nima smisla sekirati se (čeprav zna bit neprijetno).

ni pa vedno lahko določljiva meja, kaj je opravljanje, ter kaj ne.
npr. če kolegu odsvetujem servis pri določenemu mehaniku, ker imam sam slabe izkušnje,... je to lahko tudi na en način smatrano kot opravljanje?
verjetno ne, ker je tu namen dober (prihranit kolegu potencialno sitnost). Opravljanje je bolj zlonamerno, ali pa le ventiliranje in privzgojena navada konstantnega pritoževanja nasplošno.


Svetovna slika. Si bom prilepil na steno :)

Goran's Blog ::

Slovenci smo že na splošno zahrbten narod in smo fouš drugemu kateri ima več kot mi ;)!
Če kdo govori za mano, grem do njega in naj mi pove v faco če ima kaj za povedati ;)!!

poweroff ::

Mislim... resno ne razumem zakaj bi se sekiral za govorice ali zgolj nabijanje s strani oseb, ki jih ne poznaš in ki so ti nepomembne? Zakaj bi se oziral na druge, kadar veš, da imaš prav?

Jaz se takim rečem samo smejem.

OK, razumem, da te kakšna lažniva stvar lahko razjezi. Da tudi škodi tvojemu ugledu pri osebah, ki te ne poznajo (čeprav, spet - zakaj se sekirati za nekoga, ki ga ne poznaš?). Ampak v takem primeru greš pač osebno do dotične osebe, ki se nesramno laže in jo preprosto usekaš na g***. Lahko tudi virtualno. Precej bolj učinkovito kot tožarjenje. ;)

(Čeprav si zaenkrat ne predstavljam, da bi mene osebno nekaj tako razjezilo, da bi to dejansko tudi čutil potrebo kaj takega storiti.)

Razen, če bi rad zaslužil. Takrat pa je tožba smiselna, a le če je zaslužek garantiran.;)
sudo poweroff

šernk ::

Včasih ignoriram, včasih se opravljanju smejim, včasih skušam pa osebo ki opravlja podkrepiti z dokazi, da razblebeta celemu svetu napačne informacije in ob tem neizmerno uživam. Seveda vse osebe, ki so v te informacije vpletene in bi morda bile prizadete se dobro zavedajo zakaj se gre in kaj se govori naokoli in tudi poizkušajo čimbolj aktivno sodelovati v temu. Zabave je pri tem ogromno, še posebno ko pridejo takšne govorice do tvojih domačih in planiš v smeh :))

skratka v čimmanjši meri se poizkusiš obremenjevati z opravljanjem. Kaj si mislijo drugi me pač ne briga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LitralSM ::

Misliš imaginarno nabiti po gostobesednem organu?
Kot sem že omenil. Če te kdo vlači okrog po svetu (verbalno, zaničljivo), ga nekaj na tebi moti. Zdaj če nisi iste vrste izmećek /meki ć, pas to!/ popraviš to stvar na najbolje kar znaš/zmoreš. Če ne zmoreš, ni problem, popraviš tudi to.

Če te vlačijo okrog tudi pri družini--- Well, good luck, dosti potrpežljivosti in trde volje.
Če te vlačijo okrog pri neznanih ljudeh in ta isti folk naseda, well, mečeš jih v isti koš kot izmečke. Neznanje ni razlog za neumnost.
Na koncu želiš nekaj doseči v lajfu. Če ni tvoj uspeh razlog, da te vlačijo po vsej tej širni Sloveniji, čestitam, napaka je v tebi. Če je na koncu koncev kriv uspeh, čestitam, bodi ponosen, imaš v dobrem tudi free reklamo.
Če se hočeš tem izmećkom na koncu maščevati, izberi psychological warfare. Zakvaj?
-okolici nevidno /preprečiš nadaljne govorice
-povzroči veliko škodo izpostavljenemu
-izpostavljeni spozna svojo manj vrednost in bedo svojega življenja
>small people.

Edit: Bedni ljudje si hočejo podrediti tiste, v katerih vidijo potencial - tako imenovani najvišji cilj človečka. V primeru njegovega neuspeha se pričakuje, da mo milo za žajfo vrnež s svojim uspehom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

shadeX ::

Večina odgovorov je pozitivno naravnanih - ignorirati. Tudi sam se s tem strinjam, ampak ko pride do točke kjer imaš uničen ugled zaradi tega, in posledično ti posel začne propadati.. potem je pa to druga zgodba.

bedak ::

dokler ti posel normalno laufa ignoriraš, ko začne posel trpeti obstajajo pravna sredstva oz. si lahko sam veliko bolj kreativen od tistega, ki ti povzroča škodo (ko se mu bo začel svet podirati se ne bo imel časa ukvarjati s teboj ;))

[D]emon ::

dzinks63 je izjavil:

Cel kup tožb je na sodiščih zaradi obrekovanja, tako da zadeva ni tako nedolžna, da se lahko kar požvižgaš na vse skupaj , kaj drugi o tebi za hrbtom govorijo in širijo neresnice. Seveda je vse skupaj odvisno kako globoko to gre, koliko težke so žalitve, neresnice, ... in temu primerno se je potrebno na pravi način odzvati ali pa sploh ne.


Cel kup tozb je na sodiscih zaradi ranjenega ega in splosno slovenceljske mentalitete. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Brane22 ::

Repšitev je dokaj enostavna.

Step 1:
Narediš nekaj koristnega, kar ni namenjeno tvoji lastni riti in kar 99% folka okrog tebe ne bo nikoli doseglo.

Step 2:

Začneš se zavedat, da se giblješ med človeškim mesom, ki ga od prašiča na farmi loči to,d a ima kao neke "pravice" in da lahko kogarkoli od njih počiš kadarkoli, pa ne bo nobene realne škode. Ja, končal bi v zaporu in folk bi ti sral. Amapk to bolj nekako za zadovoljitev reglcov. Kot v tistih novičkah, kjer vidiš da so prijeli mulca z nekaj marihuane. Realne škode bi bilo pa bolj malo ali pa bi bila celo negativna. En storj za predelavo hrane v drek bi ugasnil. BIg deal, bi pač drugi požrli toliko več.




Problem solved.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Še nekaj:

orpavljanje se, če nisi opazil, uporablja tudi kot orodje. Ljudje imajo kot opice večni nagon prilesti čimvišje v tropu. Temu nagonu se današnje meso pač vdaja, ker nima možganov, ki bi to reguliralo.

Ker nekoga tišči njegova pozicija v krdelu in ker ocenjuje, da se lahko utrdi ali dvigne s sranjem po tebi, drugih orodij pa ali nima ali pa jih ni voljan uporabiti, počne pač to.

Ko je konkurenca hujša, je tega vse več. Kar lahko koneckoncev jemlješ tudi kot dober znak.

first_line ::

Če te kdo opravlja/obrekuje za hrbtom je več kot očitno problem tudi v tebi. Eni osebki na tem forumu so ravno pravi pacienti, da so dovolj hecni in njihovi okolici nudijo obilico zabave.
Potem pa še trdijo kako jih to ne gane, ko se lepo vidi da potem svoje frustracije sproščajo tu na forumu.

FlyingBee ::

po sredni šoli popolnoma izgine ali pa postane ne pomembno ... odraste najprej

bedak ::

first_line je izjavil:

Če te kdo opravlja/obrekuje za hrbtom je več kot očitno problem tudi v tebi. Eni osebki na tem forumu so ravno pravi pacienti, da so dovolj hecni in njihovi okolici nudijo obilico zabave.
Potem pa še trdijo kako jih to ne gane, ko se lepo vidi da potem svoje frustracije sproščajo tu na forumu.


zdej ne vem a si še premlad, al pa res še nisi nič dosegel
pač v sloveniji je tako (verjetno tudi drugod po svetu) takoj ko nekaj dosežeš čutiš vse možne poglede na sebi in tekmovanje obrekovanja se začne
če smo zarad tega čudni, ok, naj bo, daš na ignore in boli te kurac :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

jype ::

first_line> Če te kdo opravlja/obrekuje za hrbtom je več kot očitno problem tudi v tebi.

Seveda, očitno. Nadpovprečen si, pa mora klasična slovenska zavist nekako kompenzirati, da te postavi na tvoje mesto.

gruntfürmich ::

zanimivo. o meni pa sploh ne govorijo slabo oz. me ne opravljajo.

je to problem v vas samih? več kot očitno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

StRiC SaM ::

first_line> Če te kdo opravlja/obrekuje za hrbtom je več kot očitno problem tudi v tebi.

Lol ta je pa dobra. Se pravi, če me nekdo opravlja za hrbtom, je to moja krivda? Prej očitno ima nekdo tretji problem s tabo in ne ti z njim. Kar v praksi pomeni, da imaš nekaj, kar on sam nima ali nikoli ne bo imel. Zavist in nevoščljivost je no1 šport v slo. na žalost nas vseh. Raja še vedno ni dojela bistva "what goes around comes around" in da se ti to vrne duplo. Zakon akcije - reakcije. Jaz se s takimi "šilčki" sploh ne obremenjujem. Ignore helps & a big smile!! ;)

jype ::

gruntfürmich> zanimivo. o meni pa sploh ne govorijo slabo oz. me ne opravljajo.

Kako da ne? Ozri se samo na avatar poleg svojega posta!

Mipe ::

Kar še ne pomeni, da ga opravljajo. Ima pač malo bolj direkten odnos kot povprečen ST uporabnik, tu ni kaj opravljat.

first_line ::

Meni ni še nikoli nihče rekel da je slišal da me opravljajo. Pa nudim kar dosti tem, na katere bi se lahko okolica obešala (zunanji izgled, fizična moč, nisem verbalna pi*ka...)

Je pa vsem jasno, da cenim če mi kdo pove ko kaj ne vem, oziroma, ko se motim. Probleme z opravljanjem in obrekovanjem imate izrecno osebe za katere okolica jasno ve da se visoko nosite in v svojih očeh veljate za nezmotljive (vse druge pa imate za nesposobne). Taki pa si dejansko zaslužite da pokajo vice na vaš račun. Potem pa jokate kako so drugi žleht. Začaran krog.

gruntfürmich ::

tko kot je rekel 1.line. točno tko.
vsi ki ste opravljani ste v tem krogu, in po vsej verjetnosti ga sami tudi vzdržujete/dopolnjujete...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Opravljanje. Proti temu se ne da nič, si pač tiho, in si misliš svoje, dokler nekdo ne pade na kako laž in te obsodi po krivem, takrat pa komot nazaj kj rečeš, v vse ostalo se je brezveze utikat, ker dokler ne pride do problema je najbolje vseskup obravnavat kot "baba rekla baba čula", v nasprotnem primeru ti izpadeš bedak.

Je pa dobro da veš, če te kdo kdo te opravlja, ker lahko potem takoj vse osebe popredalčkaš v svoj koš, da ga lahko ob priliki mirno zavrneš ali pa zajebeš položaj, če pade v situacijo v kateri je odvisen od tebe (potrebuje pomoč, itd.).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Opravljanje pomeni samo eno: da ti ljudje posvečajo pozornost.

matobeli ::

res je, sej pravijo "ni slabe reklame". Pa če nisi resničen trot lahko iz vsega skupaj potegneš tudi pozitivno kritiko, osebnostno zrasteš in živiš srečneje (ali pa poiskusiš Šampon Univerzal).

Vseeno pa je precej na osebi sami, če citiram Raptor F16:
Je pa dobro da veš, če te kdo kdo te opravlja, ker lahko potem takoj vse osebe popredalčkaš v svoj koš, da ga lahko ob priliki mirno zavrneš ali pa zajebeš položaj, če pade v situacijo v kateri je odvisen od tebe (potrebuje pomoč, itd.).
Sem edini ki vidi lastne konflikte v tem stavku?

Osebno se nimam časa več ukvarjati z nepomembnimi stvarmi. Še za (meni) pomembne zmanjka časa. Je bilo pa v srednji šoli drugače, če sam pomislim kako krvavo so se opravljale nekatere sošolke, koliko bedarij smo nardili zaradi par napačnih stavkov, mi gre kar na smeh.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:


Sem edini ki vidi lastne konflikte v tem stavku?


Kaj zaboga si hotel povedati???

Mogoče sem mal narobe izpeljal stavek, sam osnovna ideja je, da hinavci niso vredni da bi jim kakršnokoli uslugo naredil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

To je tvoj osebni vidik in mišljenje. Nekdo, ki ne bo poznal okoliščin, te bo označil za hinavca zaradi tvojega dejanja, nekdo drug, jih bo poznal, te bo morda označil za hinavca, samo zato, ker nisi bil sposoben "odpustiti".
Si torej res hinavec? Odvisno koga uprašaš, tehnično gledano, pa ravno toliko kot morilec morilca ni morilec.

Ko se spustiš na raven hinavca to postaneš tudi sam, večkrat ko to narediš, bolj si njihov.
Pa sej isto velja za vse stvari.

Unknown_001 ::

???

Nisem sposoben odpustiti? Pozabil si en vmesni člen: ali ona oseba hoče, da ji oprostim s tem da se opraviči, ali pa ji ni žal za vse skupaj in ji je itak cilj gojiti zamere?

Obtožba pade v primeru, ko je krivda dokazana.
Opravičilo pa, ko dobim zagotovilo (ne besedno), da oseba misli resno.

A je zdaj vs skup kaj bolj razumljivo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kr1ženska ::

Ljudje bodo vedno imeli o tebi kaj za povedat, naj bo pozitivno ali negativno s to razliko, da bolj preudarne osebe pozna več ljudi in se bo o njih več govorilo. To je treba vzet mal tko, če jim to polepša dan, pa naj.. :)

Hinavci so bolj problem-v mislih imam tiste, ki opravljajo svoje prijatelje namesto da bi jim v glavo povedal, kar jih moti.
Ko slišim da tkole kdo koga opravlja sem običajno tiho in si mislim svoje. Sem pa vsekakor s tako osebo bolj previdna, ker vem, da bo šlo naprej vse kar bom rekla in še kaj več, sploh pa taki ljudje so nezaupljivi in na splošno polni kompleksov. Oz. takih ljudi se je dobro izogibat.

Torej-hinavci tko al tko sami nase mečejo slabo luč, za ostale je pa itq vseeno kaj si mislijo o tebi.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

korenje3 ::

jaz prenesem vse, ker sem tega že vajen. sicer pa preprosto ignoriram.
no razen če ima velik vpliv na potek mojega življenja. recimo da nekdo laže in da bi me recimo pustila punca zaradi tega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

T101 ::

Opravljivci so že itak do vratu v dreku, zato pa potrebujejo nekoga da se lažje počutijo, ampak jih pohodiš da še tebe ne povlečejo zraven...
I`m back!

Phantomeye ::

Kdor trdi, da še ni nikoli ni kaj o nekom rekel slabega oz. negativnega... ne govori resnice.

Ampak to ni problem. Mislim, zakaj bi moral biti nekdo prisoten, ko poveš svoje mnenje o njem ali njegovih dejanjih. To je popolnoma okej.

Problem so tisti ljudje, ki so očitno patološki opravljivci, tisti, ki čutijo zadoščanje, ko koga opravljajo. Primer; stojijo 3 ženske in opravljajo četrto. Gre ena domov. Začneta drugi dve opravljati tretjo (če bi šla ktera druga domov - isto).

korenje3 ::

ženske ponavadi opravljajo zato ker so zdolgočasene...

moški se lahko pogovarjajo o marsičem drugem kot o ljudeh.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

izbrisiracun ::

@Phantomeye
To je tudi meni en velika "fama", ko se v kaki družbi opravlja vsakega, ki se odpravi domov. Potem greš tudi sam in veš kaj sledi:D.

FlyingBee ::

ja, poceni je družba, najdemo pa take, katerim zaupamo, ampak tudi to stane
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Oddelek: Loža
4615099 (13291) val46
»

Produktivnost programerjev in programerskih ekip

Oddelek: Programiranje
326047 (4865) Šmorn
»

Delovno razmerje / Popoldanska obrt (konkurenčna dejavnost?)

Oddelek: Loža
203937 (3324) St235

Več podobnih tem