» »

Nakazilo denarja

Nakazilo denarja

-MH- ::

Mogoče kdo pozna način, kako nekomu nakazati denar, ne da bi on videl, kdo mu ga je nakazal?

To je resno vprašanje, ne bi se pa spuščal v podrobnosti zakaj rabim to izvedeti. Drugače pa nimam Klika oz. urejenega elektronskega računa - če moram kaj nakazati, ponavadi to storim kar z UPN, na katerem pa se seveda vidi, kdo nakazuje denar.

Hvala za pomoč
Every dog has its day.

M-XXXX ::

Pošlješ preko pošte in napišeš fejk naslov pošiljatelja? Preko banke pa žal ne vem kako bi naredil...

hojnikb ::

dnar v koverto pa pošleš ane :)
#brezpodpisa

andromedar ::

Izpolniš UPN s fake podatki o tebi in plačaš na poštnem okencu z gotovino. Saj se nikdar ne preverja kdo plačuje nekaj...ali si se že kdaj pri plačevanju položnice moral legitimirat?
Eh?

-MH- ::

Na tole z gotovino nisem pomislu, ker ponavad uporabim UPN + bančno kartico. Mislim, da bo to dejansko najboljša pot. Hvala

Edit: Kar se mene tiče lahko admin temo pobriše.
Every dog has its day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -MH- ()

-MH- ::

OK, nekaj sem še pozabu. Ti fake podatki morajo dejansko biti od neke X osebe, ali so lahko popolnoma izmišljeni?

Na žalost nimam pojma, kaj poštna uslužbenka vtipka, ko plačaš položnico. Mislim predvsem na to, ali se ji na ekranu izpiše, da ime, priimek, naslov ne ustrezajo, če si npr. izmislim vse podatke?
Every dog has its day.

hojnikb ::

daš od soseda ane :))
#brezpodpisa

Lightning17 ::

Čisto tak iz radovednosti, bi lahko povedal zakaj bi nekomu nakazal denar pa ne želiš da bi on to vedel??? On bo sigurno videl da mu je nekdo nakazal denar,...

hojnikb ::

my money is on guilt >:D
#brezpodpisa

andromedar ::

-MH- je izjavil:

OK, nekaj sem še pozabu. Ti fake podatki morajo dejansko biti od neke X osebe, ali so lahko popolnoma izmišljeni?

Na žalost nimam pojma, kaj poštna uslužbenka vtipka, ko plačaš položnico. Mislim predvsem na to, ali se ji na ekranu izpiše, da ime, priimek, naslov ne ustrezajo, če si npr. izmislim vse podatke?


Ne, nič takega se ji ne izpiše na ekranu, kjer se to nikjer ne preverja... Podatke si lahko gladko zmisliš. Na primer: Izmet Fekalij, Sarajevska 69, 5432 Spodnji Koper. Se sprašujem, če jih je sploh potrebno napisat, čisto možno, da ni nujno tam nič napisat.
Eh?

Uporabnik ::

nad jujra mislim da preverjajo podatke, vsaj na banki.

koyotee ::

Ja, 1000€ je meja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fikus_ ::

Pošiljanje gotovine po pošti nepriporočeno odsvetujem, kaj če se izgubi?!

MH, če imaš preveč denarja, ga lahko pošlješ malo še meni!

Lep dan

jusv ::

Po moje najlažje da nekoga ki ga ta oseba kateri pošiljaš ne pozna prepošlješ denar prek westrn uniona in pač plačaš tisto provizijo ki je da to transakcijo urediš. AL pa če na kateri banki koga poznaš da ti to uredi, čeprav ne vem če se da prekriti podatke...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

St235 ::

na banki se ne da prekrit podatkov.

Najmanj ceremoni je preko UPN in lažne podatke. Če gre pa za velike zneske pa drugače kot preko offshore računov ne bo šlo.

Aston_11 ::

fikus_ je izjavil:

Pošiljanje gotovine po pošti nepriporočeno odsvetujem, kaj če se izgubi?

To je tista logika, da priporočeno se ne izgubi, nepriporočeno pa se izgubi. Oziroma, kot ljudje rečejo, da sigurno pride. Pride itak vse, razen tistega, kar se izgubi z naključno stopnjo med priporočenim in nepriporočenim, pa še to redko in zanalašč.

Engineer_ ::

denar v kuverto, dvigni rit in pojdi do poštnega nabiralnika naslovnika in osebno odvrži kuverto v nabiralnik. kje je tu raketna znanost mi ni jasno.

Kot se mi tudi ne zdi smiselno tvoje početje..zakaj bi anonimno dal nekomu denar?! Je ta oseba nek revež, ki bi mu rad pomagal a on noče sprejeti denarja od tebe? Zakaj potem misliš da bo sprejem anonimno pošiljko denarja? čudne posle imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Aston_11 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pošiljanje gotovine po pošti nepriporočeno odsvetujem, kaj če se izgubi?

To je tista logika, da priporočeno se ne izgubi, nepriporočeno pa se izgubi. Oziroma, kot ljudje rečejo, da sigurno pride. Pride itak vse, razen tistega, kar se izgubi z naključno stopnjo med priporočenim in nepriporočenim, pa še to redko in zanalašč.


razlika je v tem, da je priporočena pošiljka sledljiva in ločena od ostale pošte zato se tudi dosti težje zgubi. Predvsem pa se točno ve, če in kdaj se je izgubila.

Machete ::

Pa nekaj vedi. Keš v kuverti, navadna pošta, po možnosti še samo vstavljeno direkt noter..
Izkušen poštar bo to preskeniral že samo na dotik. Na pamet - 98% nimajo posebnih nagnenj glede tega.
Je pa možnost da poštarja sred gmajne zagrabi na wc ;)
V slo se mi še ni zgodilo, v HR pa že. In to, ko je bilo vstavljeno v a4 papir. Je pa možno da je poštar vedel, da naslovnik pač posluje na tak način, in niti ni rabil zijat skozi kuverto proti soncu.

-MH- ::

Hvala za pomoč.

Drugače pa ne gre za veliko vsoto denarja in tudi ne za kakšne "mutne" posle - nisem vam pa ravno dolžan razlagati podrobnosti.

Lp
Every dog has its day.

Kaboom ::

kaksnemu politiku nakazat par jurjov z namenom placila "Maslo" pol pa klicat zurnal
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

weasel ::

Da ne bi res pošiljali denarja preko pošte priporočeno ali pa ne. Sem pošiljal 100€ v čestitki v Nemčijo, pa so dobili samo čestitko.

Furbo ::

Na pošti kar dobro poznajo naslove, tako da je fino pogledati da ulica in številka dejansko obstajata, po možnosti daj kak blok ki ima cel kup folka notri, pa bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

weasel je izjavil:

Da ne bi res pošiljali denarja preko pošte priporočeno ali pa ne. Sem pošiljal 100€ v čestitki v Nemčijo, pa so dobili samo čestitko.
Traparija. Denar se pošilja kot vrednostno pismo.

op - lahko uporabiš storitev vrednostno pismo s fejk naslovom in daš noter denar ovit v bubblewrap.

wolf123 ::

-MH- je izjavil:

Mogoče kdo pozna način, kako nekomu nakazati denar, ne da bi on videl, kdo mu ga je nakazal?

To je resno vprašanje, ne bi se pa spuščal v podrobnosti zakaj rabim to izvedeti. Drugače pa nimam Klika oz. urejenega elektronskega računa - če moram kaj nakazati, ponavadi to storim kar z UPN, na katerem pa se seveda vidi, kdo nakazuje denar.

Hvala za pomoč


Če je pa res taka skrivnost oziroma "prekršek" pa nakaži v BITCOIN valuti in nato pretvori v evre.

St235 ::

Alamar je izjavil:

weasel je izjavil:

Da ne bi res pošiljali denarja preko pošte priporočeno ali pa ne. Sem pošiljal 100€ v čestitki v Nemčijo, pa so dobili samo čestitko.
Traparija. Denar se pošilja kot vrednostno pismo.

op - lahko uporabiš storitev vrednostno pismo s fejk naslovom in daš noter denar ovit v bubblewrap.


Denar se nakazuje preko UPN nalogov ne pa preko vrednostnega pisma. Koja budala pa pošilja fizičen bankovec z neko nominalno vrednostjo, če ne gre za mutne posle?

Furbo ::

St235 je izjavil:

Denar se nakazuje preko UPN nalogov ne pa preko vrednostnega pisma. Koja budala pa pošilja fizičen bankovec z neko nominalno vrednostjo, če ne gre za mutne posle?


Krasna izjava nekoga s povsem opranimi možgani.

Zakaj ne bi smel pošiljati svojega denarja kakorkoli se ti zljubi?
Jaz sem bil kot mulc zelo vesel tovrstnih čestitk od babice, pa ni nihče pribijal o pranju denarja in podobnih oslarijah.

Zdaj bi pa politiki radi prikazali, kot da je mali človek kriv za krizo, folk pa to sranje požira kot teden dni stradan pes.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Kaj pa, če te na pošti že poznajo? :)

Greš v drugo mesto?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

...:TOMI:... ::

Lahko daš tudi v navadno kuverto ter zraven nekaj papirja, da se ne vidi bankovca, če pogledaš proti svetlobi, če nočeš imeti opravka z UPNi, vrednostnimi pismi itd.

Je pa skregano z logiko, da je provizija na spletni banki 0,3 €, ravno toliko pa stane standarno pismo (ali pa navadno pismo). Vem, da pošta dela izgubo s tem, vendar to ni moj problem, pa naj vrnejo pravico do izvajanja univerzalne storitve.

Banke so pa zelo požrešne, v primerjavi s provizijami pri BTC.
Tomi

St235 ::

Furbo je izjavil:

St235 je izjavil:

Denar se nakazuje preko UPN nalogov ne pa preko vrednostnega pisma. Koja budala pa pošilja fizičen bankovec z neko nominalno vrednostjo, če ne gre za mutne posle?


Krasna izjava nekoga s povsem opranimi možgani.

Zakaj ne bi smel pošiljati svojega denarja kakorkoli se ti zljubi?
Jaz sem bil kot mulc zelo vesel tovrstnih čestitk od babice, pa ni nihče pribijal o pranju denarja in podobnih oslarijah.

Zdaj bi pa politiki radi prikazali, kot da je mali človek kriv za krizo, folk pa to sranje požira kot teden dni stradan pes.


Kako vezo ima to kako pišiljaš denar z krizo? Pa pranje denarja, daj razloži od kje te asociacije? Dajmo malo manj TV gledat pa na zrak, ker imaš očitno že resne probleme.

Govorim o temu, da je neumno denar tlačit v kuverto, ker en bankovec za 10€ je popolnoma enako vreden kod drug bankovec za 10€in ni popolnoma nobene logike, da bi fizično premikal kos papirja, ki vmes rad dobi noge.

Furbo ::

Ti si omenjal mutne posle ne jaz. In očitno ti koncept darila ni povsem jasen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

ja, ker če ne bo poštar prinesel točno tistega bankovca za 10€, kot si ga ti hotel podarid se izgubi cel smisel darila... Kam smo prišli, da je koncept darila definiran z bankovci...

shadeX ::

Denar se nakazuje preko UPN nalogov ne pa preko vrednostnega pisma. Koja budala pa pošilja fizičen bankovec z neko nominalno vrednostjo, če ne gre za mutne posle?


S prvim stavkom se strinjam s tabo, ampak za OP-jev primer veš da to ni mogoče. Glede drugega stavka.. uf.. tokrat si jo pa mimo usekal. Meni kot mulcu 10 let nazaj je babica pošiljala denar za rojstni dan in kakšno novoletno obdaritev. Letno tam okoli 150€. Nikoli ni bilo problemov, ker je bankovce "skrila" v dodaten rjavkast papir skupaj z voščilom. Ni bilo problemov. Seveda pa ne boš preko pošte fizično pošiljal 500€, 1000€ , ali več.

OP pa itak ni razkril za kakšen znesek se gre, tako da vsi mlatimo prazno slamo :).

Yacked2 ::

Pust si brado pa lase rast 3 mesce, potem pa daj keš v kuverto (na katero napišeš od božička) se z javnim prevozom pelješ do tega k mu misleš dat denar. Seveda se pelješ še malo naokoli (busi, taksi, vlak...) nato mu čim bolj neopazno vržeš v nabiralnik kuveto z denarjem, ter greš neopazno proč, naravnost k frizerju v xyz mestu, ki te po možnosti pobarva.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

andromedar ::

UPN seveda JE opcija za OP-ov primer.

Razen, če hoče nakazat več kot 1000 eur, kot smo ugotovili.
Eh?

Yacked2 ::

andromedar je izjavil:

UPN seveda JE opcija za OP-ov primer.

Razen, če hoče nakazat več kot 1000 eur, kot smo ugotovili.


Potem pa nakažeš 999 * n
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

St235 ::

poleg UPN (za tega mora vedet TRR prejemnika) je opcija tudi poštna nakaznica. Torej opcij je kar nekaj, od katerih je tlačenje denarja v kuverto najslabša.

Ampak, dokelr lahko nekateri na račun tega pridigajo o smislu daril (normalno da dobijo denar, ker to je cel koncept obdarovanja) in v isti stavek z obdarovanjem tlačijo gospodarsko krizo in pranje denarja, je vse OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111064 (29091) destroyer2k
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214229 (7478) matobeli

Pošiljanje gotovine iz Danske v slo. , how to?

Oddelek: Loža
71017 (953) mihec87
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311959 (8225) GTX970

Več podobnih tem