» »

Poslovna informatika (isti naziv, drugačen program)

Poslovna informatika (isti naziv, drugačen program)

Goran's Blog ::

Pozdravljeni.

Gledam študi-je poslovne informatike v Sloveniji.
Zanima me nekaj.
Kako to, da sta dva programa (različne šole) s katerimi dobimo isti naziv različna?
Recimo predmenik 1 šole:
http://www.academia.si/visokosolski-stu...

in druge:
http://www.b2.eu/visoka-sola-za-poslovn...

Kako je to lahko isti naziv s tem, da je sigurno eno šolanje težje kot drugo. Na fakulteti za poslovne in informacijske v ede je isti program kot pri prvi šoli tukaj.

Lp

Vice ::

Načeloma nikjer ni določeno, da morajo biti programi identični za določeno izobrazbo. Tukaj to niti ni pomembno ker je to neka "kvazi" smer na dveh "kvazi" šolah. Ponavadi se gre pa bolj za prestiž in hvaljenje kje si opravil izobrazbo, da si postal xy doktor.... Nekateri to celo bolj izpostavljajo kot pa sam naziv. Odvisno od kvalitete ;)

Goran's Blog ::

Aha se pravi ni zakona, kateri bi predpisal kateri predmeti morajo biti v določenem izobraževanju.

ales85 ::

Ni zakona, mora pa biti program akreditiran - torej odobren s strani ministrstva, da je uradno priznana izobrazba. Vsaj nekaj v tem smislu.

Goran's Blog ::

Je kdo hodil na ti dve šoli na to smer, oziroma kakšno drugio šolo smer poslovna informatika?

Lp

toxius ::

@mckmck

Trenutno sem študent Visoke šole za poslovne vede (B2), smer poslovna informatika (3 izpiti do konca)...

Ne razumem ravno kaj je tukaj lažjega? Verjemi, da je dela dovolj, če hočeš dobre rezultate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

Goran's Blog ::

toxius je izjavil:

@mckmck

Trenutno sem študent Visoke šole za poslovne vede (B2), smer poslovna informatika (3 izpiti do konca)...

Ne razumem ravno kaj je tukaj lažjega? Verjemi, da je dela dovolj, če hočeš dobre rezultate...


Kje v postu pa zaslediš, da sem omenjal da je lažje? LoL:)
Se pravi hodiš izredno ane?
Koliko krat na teden imate predavanja? Najbrš niso obvezna ker je samoplačniško?

Lp

Frenckie ::

@mckmck - spregledal si, da si napisal :
'' da je sigurno eno šolanje težje kot drugo ''
In je bilo tako razumljeno, da je lažji študij.

Goran's Blog ::

Frenckie je izjavil:

@mckmck - spregledal si, da si napisal :
'' da je sigurno eno šolanje težje kot drugo ''
In je bilo tako razumljeno, da je lažji študij.

Ups res je... se opravičujem nisem tako mislil ;)
Še vedno me pa zanima urniki itd kar sem vprašal!

toxius ::

2 -3x tedensko od 17:00 do 20:00 so predavanja, 1 predmet naenkrat. Predavanja niso obvezna, ampak jaz sem kar redno na vseh, mi je veliko lažje držati povprečje ocen.

Meni osebno zanimivo dopolnilo k službi, se pravi praktično znanje it IT področja in teorija iz poslovnih sfer (ekonomija, projektno vodenje...)

Goran's Blog ::

toxius je izjavil:

2 -3x tedensko od 17:00 do 20:00 so predavanja, 1 predmet naenkrat. Predavanja niso obvezna, ampak jaz sem kar redno na vseh, mi je veliko lažje držati povprečje ocen.

Meni osebno zanimivo dopolnilo k službi, se pravi praktično znanje it IT področja in teorija iz poslovnih sfer (ekonomija, projektno vodenje...)

Super potem.
Bolj se mi gre za stopnjo kot kaj drugega, saj bi imel za narediti zamo poslovne predmete drugo bi imel priznano.

urosz ::

Letos bom končal (vsaj upam no - do konca imam 1 seminarsko + diplomsko nalogo) študij Računalništva in inf. tehnologij na 1. bolonjski stopnji na FERI MB, zdaj pa razmišljam, da bi nadaljeval na 2. bolonjski stopnji na študiju poslovne informatike, zato imam nekaj vprašanj.

1. Enaki program vidim na Academia (klik) in na FKPV (klik).
V čem je tu fora oz. a je to eno in isto, predvidevam?

2. Vpisal bi se izredno - kako je v tem primeru s statusom, zavarovanjem, študentsko prehrano, študentskim delom, štipendijo?

3. Študira kdo to in bi mi lahko posredoval več informacij s 1. roke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

Goran's Blog ::

1. Kar je mene ratalo ugotoviti je isto.
2. Tudi če si izreden študent imaš iste pogoje kot neizredni ;)
3. Ne študiram

Lp

urosz ::

Isto je ja, sem tudi jaz ugotovil. Študij izvaja FKPV na dislocirani enoti v Mariboru na Academia-i.
Gledej pogojev - hvala.

Tako da rabim le še koga, ki študira poslovno informatiko, da bi mi lahko podal par splošnih informacij s 1. roke glede študija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193227 (1446) kombi
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415523 (6045) Raptor F16
»

EF-Poslovna informatika 2. stopnja

Oddelek: Šola
165335 (3218) puncka
»

Poslovni informatik - služba

Oddelek: Šola
185226 (4296) -MH-
»

Višja ali srednja šola za informatika

Oddelek: Šola
123965 (3820) mgermo

Več podobnih tem